4:3

po prodl. (1:0, 2:0, 0:3 - 1:0)

26.10.2022, 18:00 • 16. kolo • Pavel Kovanda

Tipsport: 2.4 4.1 2.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání, které měl celou dobu pod kontrolou domácí tým končí až v prodloužení! Bod útěchy poputuje do dalekého Sokolova, který ve velikém stylu dokázal ve třetí třetině vyrovnat. (20:23:50)

60:09

60:09 Šimon JELÍNEK - 4:3

60:09

Draci právě vstřelili branku!
Dva body zůstanou v Šumperku! O tom právě teď rozhodl ŠIMON JELÍNEK, který obešel bránícího hráče a přesně zavěsil. Asistence: Vojtěch Šuhaj.

60:01

Divoká třetí třetina končí! Hosté se do toho obuli a dokázali třikrát skórovat a vyrovnat tak stav utkání. Čeká nás tedy nastavený čas.

60:00

59:58

59:58 Jaromír KVERKA - 3:3

59:58

Baník právě vstřelil branku!
Na poslední chvíli se povedlo hostům vyrovnat! Stíhací jízdu ve třetí třetině zakončil stylově JAROMÍR KVERKA, který tečoval pokus Pohla. Asistence: Jan Pohl, Martin Weinhold.

59:45

Kotouč se nachází v obranném pásmu hostů, Sokolov může založit ještě poslední akci.

59:20

Sokolovští hráči kombinují v útočném pásmu, Šumperk se zatím úspěšně brání.

59:05

Pohlův pokus od modré šel mimo tři tyče.

58:53

Oddechový čas pro tým HC Baník Sokolov.

58:53

Lackovič přišel o masku a rozhodčí správně přerušil hru.

58:25

Baník hraje v šesti!

58:10

Hraje se ve středním pásmu. Sokolov to brzy zřejmě zkusí v šesti.

57:24

Zadražilův pokus má ve své moci nejsledovanější muž posledních minut Jakub Lackovič.

57:07

Lackovič má puk v lapačce.

56:45

Domácí vyhazují puk do středního pásma, Sokolov se ale okamžitě žene zpět do útoku.

56:24

Puk v ochranné síti, vhazovat se bude před brankářem Lackovičem.

55:45

Draci hrají ve velikém neklidu. Pokud se domácí hráči dostanou ke kotouči, tak ho raději nahodí, než aby tvořili hru.

55:00

Sokolov je v útočném pásmu a pokouší se vyrovnat!

54:22

Šumperk je v křeči. Vratislav Kunst posílá touš přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
Dnešní utkání sleduje 817 diváků.

54:01

Oddechový čas pro tým DRACI PARS ŠUMPERK.

54:01

54:01 Martin OSMÍK - 3:2

54:01

A Sokolov dává okamžitě kontaktní gól! Rychlou útočnou akci Baníku přesně zakončil MARTIN OSMÍK. Asistence: Matěj Zadražil, Martin Weinhold.

53:42

53:42 Jan POHL - 3:1

53:42

Hosté snižují a máme zaděláno na drama! JAN POHL dokázal najít recept na skvěle chytajícího Lackoviče. Střelec Sokolova pálil do horní části branky. Asistence: Jaromír Kverka, Tomáš Vracovský.

53:35

Kverovu ránu zastavil Eliáš.

52:15

Sokolov vyhazuje puk přes všechny čáry, domácím to tam v přesilovce zřejmě nepadne.

51:42

Průžkovu střelu z levé strany srazil bek Krutil do rohu kluziště. Sokolov tak získává kotouč.

50:54

Tomáš Vracovský vyvezl puk až do útočného pásma, kde ho zastavil obránce Eliáš.

50:20

Šumperk si zahraje přesilovou hru! Jan Pohl fauloval ve středním pásmu kolenem a vysloužil si dvě minuty na trestné lavici.

49:38

Švec posílal puk do prostoru před brankou, ale nenašel žádného svého spoluhráče. Kotouč tak doklouzal až do rohu, kde jej sbírá domácí Drak.

48:00

Šumperk se dostal do přečíslení tři na dva a Jelínek se rozhodl situaci vyřešit individuálně. Střílel z osy hřiště mezi nohy brankáře Baníku, ale neuspěl.

47:15

Švec střílel na bližší tyč, ale Lackoviče nepřekonal.

46:20

Michálek pálil od modré čáry a jeho pokus lapil do své rukavice Oldřich Cichoň.

45:53

Tomáš Vracovský chybně rozehrál a domácí se tak zadarmo dostávají do útočné třetiny.

44:51

Tomek pálil z hranice levého kruhu, ale Lackovič měl zcela odkrytý výhled, a tak si se střelou hravě poradil.

43:52

Kohút střílel ihned po vyhraném vhazování, brankář Cichoň připraven zasáhnout.

43:12

Jelínek našel Šuhaje, který byl sám před brankářem. Přihrávka ho ale asi překvapila a tomuto šikovnému hráči se nepovedlo zakončit.

42:43

Žalčík to zkoušel z ostrého úhlu, ale brankáře hostů nepřekvapil.

42:26

Domácí po vyhraném buly posílají puk okamžitě na zakázané uvolnění.

42:20

Kverkovu ránu vytěsnil Lackovič do ochranné sítě.

41:46

Kohútova střela z otočky byla nepřesná, kotouče se ujímají hráči Baníku Sokolov.

41:18

Na straně druhé střílel Tomi. Brankář domácích měl ale mnohem jednodušší práci.

40:26

Cichoň hrdinou okamžiku! Skočil po Průžkově střele a zastavil puk, který mířil do sítě.

40:01

Prostřední dějství je již minulostí a domácí přidali další dvě branky! Druhý gól v utkání zaznamenal Matěj Svoboda. Prosadil se i další člen druhé formace Šimon Jelínek. U obou branek asistoval Vojtěch Šuhaj.

40:00

39:25

Jiří Průžek se dostal do samostatného úniku a pokoušel se o bekhendový blafák! Brankář Baníku ale svého soka opět přečetl.

39:00

Otevírá se nám poslední minuta druhé třetiny a domácí se nacházejí v útočném pásmu.

38:33

Weinhold je při chuti a opět to zkoušel od modré čáry. Jeho střelecký pokus má ale opět pod kontrolou brankář Lackovič, který stále úspěšně deptá hostující hokejisty.

37:47

Kohút to zkusil z ostrého úhlu, ale neuspěl.

37:05

Šuhajova lajna opět dělá zle hostující obraně! Kotouč se pohyboval v brankovišti, ale Svoboda ani Šuhaj nedokázali procedit touš za záda brankáře Cichoně.

36:55

Žalčíkova pohotová rána skončila přímo ve výstroje brankáře Sokolova. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

36:28

Tomiho projektil se zastavil o výstroj Eliáše.

35:53

Kverkova střela z hranice pravého kruhu šla mimo branku.

35:10

Rulíkovu ránu od modré zablokoval Bernat. Lackovič tak byl bez práce.

34:12

Matěj Svoboda mohl zkompletovat hattrick! Jeho pokus na vzdálenější tyč jen těsně minul branku. V této akci měl opět prsty šikovný Šuhaj, který našel svého spoluhráče.

32:59

Michálek položil brankáře hostů a následně poslal puk na lépe postaveného Bartoše, který měl před sebou už jednoduchý úkol – lehce nadzvednout puk a poslat ho do sítě. To se ale domácímu útočníkovi nepovedlo.

32:19

Weinholdova pumelice šla přímo do výstroje brankáře Lackoviče.
Hosté v plném počtu. Draci hrají ve čtyřech.

31:56

Baníku utíká kotouč, přesilovka pět na tři tak zřejmě bude nevyužita.

31:25

Kunst se zmocnil puku, jel před útočnou modrou a následně se otočil a jel zpátky. Tento mladý obránce ukrojil několik cenných vteřin.

31:07

Lackovič má puk ve své moci, tři mušketýři mohou vystřídat.

30:50

Sokolov kombinuje v útočném pásmu a gól visí ve vzduchu!

30:31

Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK:
Jakub Lackovič – 2 min., zdržování hry / posunutá branka, odpyká Jakub Michálek.

30:02

Daniel Jouza – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
Martin Osmík – 2 min., hrubost.

30:02

Na ledě to začíná vřít. Před brankářem Lackovičem vznikla další šarvátka.

29:10

Vojtěch Šuhaj opět v prostoru před brankou! Tentokrát ale nedokázal procedit puk za záda brankáře Cichoně.
Oba týmy hrají v plném počtu.

27:26

27:26 Šimon JELÍNEK - 3:0

27:26

Šikovný Šuhaj opět v akci! Pronikl totiž po levé straně do útočného pásma a následně naservíroval kotouč na hůl ŠIMONA JELÍNKA, jenž kotouč poslal do horní části brány. Asistence: Vojtěch Šuhaj, Filip Eliáš.

26:48

Štěpán Dudycha – 2 min., hrubost.

26:30

Signalizovaný ofsajd vyhání domácí hráče z útočného pásma.

25:00

25:00 Matěj SVOBODA - 2:0

25:00

Domácí posléze skórují! Šuhaj odvedl skvělou práci, když udržel puk na holi a následně ho poslal rovnou na hůl MATĚJE SVOBODY, který se dnes opět zapisuje na listinu střelců. Asistence: Vojtěch Šuhaj.

24:46

Jelínek obešel protihráče na pravé straně a pak hledal svého spoluhráče na druhé straně, ale skvěle do letícího puku zasáhl hostující bek.

23:42

Průžek měl před sebou zcela odkrytou branku, když brankář Cichoň hrubě chyboval! Šumperský útočník se ale ukvapil a nedokázal přesně zakončit. Toto může domácí hokejisty ještě hodně mrzet.

23:10

Pohlovo nahození poslal Lackovič do rohu kluziště, kde touš sbírají hokejisté v černých dresech.

22:28

Filip Eliáš hledal skulinku mezi betony brankáře, ale Cichoň dokázal malinkou mezírku včas zalepit.

21:42

Lackovič nic neriskuje a nahození ze středního pásma ukryl do své lapačky.

21:12

Domácí si nerozuměli v rozehrávce, píská se Icing.

20:42

První zákrok ve druhé třetině má na kontě i brankář hrající za barvy Šumperku.

20:10

David Bartoš málem vykoupal brankáře hostů! Cichoň ale stihl vytasit beton a nedovolil, aby puk překonal brankovou čáru.

20:01

Prvních dvacet minut je za námi a domácí vedou těsně o jednu branku. Prosadil se Matěj Svoboda. Draci mohli vést i o dvě branky, avšak Jiří Průžek nedokázal proměnit trestné střílení. Hodně šancí měl i Sokolov, ale útočníci Baníku nedokázali překonat skvěle chytajícího Lackoviče.

20:00

19:40

Kohút se k zakončení nedostal, skvěle ho odstavil Rulík.

19:00

Probíhá poslední minuta úvodní třetiny. Cichoň rozehrává za vlastní brankou.

18:15

Průžkův pokus z otočky skončil na prvním bránícím hráči, hosté opět peláší do útoku.

17:44

Tonova skrytá střela na zadní tyč byla nepřesná a Lackovič se tak za kotoučem pouze ohlédl.

17:34

Osmíkův propagační pokus přikryl lapačkou Lackovič.

16:23

Krutil nedokázal udržet puk v útočném pásmu.

15:26

Divokou pasáž hry ze stranu na stranu utnul jeden z domácích hokejistů, který touš poslal na zakázané uvolnění.

14:23

Filip Eliáš inkasoval přesnou přihrávku na pravou stranu a z první střílel. Brankář hostů se ale stihl hbitě přemístit a letící puk zastavil.

14:00

Hra se stěhuje do obranného pásma Baníku. Vhazovat se bude po pravici brankáře reprezentujícího Sokolov.

13:15

Rychlý brejk hostů zakončoval Osmík. Další úspěšný zákrok pro Lackoviče.

13:04

Baláž pod tlakem vyhazuje puk přes všechny čáry. Na led nastupuje Kohútova lajna.

12:40

Průžek nenašel recept na hostujícího brankáře. Skóre tak zůstává 1:0.

12:40

Trestné střílení pro domácí!

12:35

Průžek přebruslil Krutila a dostal se do zakončení. Domácí útočník byl ale faulován.

11:48

Poněkud přísně odpískané zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje zpět před Lackoviče, který se v první třetině rozhodně nenudí.

11:20

Hrachovský drží puk za vlastní svatyní. Čeká na spoluhráče, kteří naskakují z hráčské lavice.

10:20

Vrhel se sebevědomě vrhl s kotoučem do čtveřice protihráčů a kupodivu se mu povedlo i vystřelit. Jeho pokus byl ale hrubě nepřesný. Následně posílají domácí hokejisté touš přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

09:00

Švec byl v obrovské příležitosti, když byl sám před brankářem Lackovičem, ale skvěle zapracoval útočník Žalčík, jenž na poslední chvíli odzbrojil hostujícího forwarda.

08:25

Domácí se drží po vstřelené brance na puku.

07:34

07:34 Matěj SVOBODA - 1:0

07:34

Domácí otevírají skóre dnešního utkání! Hrachovský poslal puk od modré na bránu a v prostoru před brankou skvěle zapracoval MATĚJ SVOBODA, jenž změnil směr dráhy letu kotouče. Asistence: Ondřej Hrachovský, Šimon Jelínek.

06:35

Domácím se podařilo vyhodit puk z pásma, ale poslali ho až na zakázané uvolnění.

06:22

Hosté výborně drží útočné pásmo, Drakům se nedaří poslat puk alespoň do středního pásma.

05:00

Draci kombinují v útočném pásmu, Cichoň musí být po dlouhé době opět v pozoru.

04:08

Tomiho nahození sbírá Lackovič. Hosté získávají vhazování v útočném pásmu. Za dvě vteřiny se vrátí vyloučený Hrachovský.

03:46

Weinholdův ostrý pokus pokus od modré čáry orazítkoval plexisklo za brankou domácích. Puk následně opouští pásmo.

03:26

Lackovič se zmocnil kotouče a přerušil hru. Sokolov posílá na led druhou přesilovkovou lajnu.

03:10

Kverkův pokus na vzdálenější tyč šel mimo, Sokolov nadále drží útočné pásmo.

02:30

Vracovského dělovka skončila mimo tři tyče, puk následně opouští obranné pásmo domácího celku. Sokolov tak musí začít stavět od základů.

02:19

Pohlův pokus od modré čáry skončil přímo ve výstroje brankáře Lackoviče. Na led nastupuje nová čtveřice obránců.

02:10

Za krosček je na dvě minuty vyloučen Ondřej Hrachovský (Šumperk).

01:57

Baláž a Stehlík to zkoušeli z levé strany, brankář Lackovič připraven.

01:45

Kunst pálil z pravého kruhu, kotouč vytěsnil do ochranné sítě obránce Weinhold.

01:15

Puk za brankou Cichoně, oba týmy posílají na led druhé formace.

00:15

Hokejisté Sokolova jako první zavítali do útočného pásma. Veškerému hrozícímu nebezpečí zabránil Žalčík, který puk ze svého pásma vyvezl.

00:01

DRACI PARS ŠUMPERK: Lackovič (Hamalčík) – Hrachovský, Eliáš (A), J. Michálek, Kadeřávek, Kunst, Dudycha – Průžek, Bartoš (A), Žálčík (C) – Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Bernat, Kohút, Motloch – Křemen, Horký, Jouza.
Trenér: Lukáš Majer

HC Baník Sokolov: Cichoň (Michajlov) – Jan Novák, Krutil, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Tomek – Vracovský, Kverka (A), Vrhel – Osmík, Zadražil, Tomi – Švec, Rohan (C), Jurčík (A) – Ton, L. Stehlík.
Trenér: Martin Štrba

Rozhodčí: Jakub Valenta, Jan Hucl – Roman Zídek, František Štěpánek.

DRACI PARS ŠUMPERK

Draci se nachází na předposledním místě v tabulce. Na poslední Pardubice B mají náskok jednoho bodu. V minulém zápase Šumperk nestačil na bývalý extraligový celek ze Zlína. Berani deklasovali Draky 7:1. Šumperští v daném zápase nezvládli hlavně druhou třetinu, kdy inkasovali celkem čtyřikrát.

HC Baník Sokolov

Sokolov po minulém zápase klesl z šesté pozice na sedmou. V zápase se Slavií Praha vedl po druhé třetině 2:0, nicméně ve třetí třetině pražský celek dokázal srovnat vývoj zápasu a taky dát rozhodující trefu v prodloužení. Baníkovci, ač hrají venku, jsou v tomto zápase mírnými favority. Dokonce má Sokolov zatím více bodů ze stadionu soupeřů, než z domácího ledu. Celkem patří Sokolovu třetí pozice nejlepších týmů venkovních zápasů. Přidá další skalp ze stadionu Šumperka?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:3

Branky a nahrávky: 8. Svoboda (Hrachovský, Jelínek), 25. Svoboda (Šuhaj), 28. Jelínek (Šuhaj, Eliáš), 61. Jelínek (Šuhaj) – 54. Pohl (Kverka, Vracovský), 55. Osmík (Zadražil, Weinhold), 60. Kverka (Pohl, Weinhold)

Rozhodčí: Jakub Valenta, Jan Hucl – Roman Zídek, František Štěpánek