konec (0:0, 1:0, 0:0)

12.10.2022, 18:00 • Ifjabb Ocskay Gábor Ice Hall • Skupina D • Dominik Adam

Tipsport: 1.55 4.94 4.72 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Pro tuto chvíli je to z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního večera. (20:13:11)
Je konec dnešního utkání, které skončilo fotbalovým výsledkem 1:0. Do sítě hostujícího celku se trefil pouze Alexander Petan, jenž v samostatném úniku překonal brankáře. V poslední minutě se do úniku dostal Istvan Terbocs, kterému bekhendová klička na poslední chvíli byla vyražena z hole. Katowice šli 22 vteřin do konce utkání do šesti. Sedm sekund před závěrečnou sirénou Rompowski napálil jednoho z hráčů Fehérváru, který svým pokusem z obraného pásma jen těsně minul prázdnou branku.

59:53

Mateusz Rompkowski vystřelil od modré čáry, trefil jednoho z bránicích hráčů, který ihned vystřelil z vlastního pásma a jen o kousek minul prázdnou branku.

59:51

Oddechový čas pro tým GKS Katowice.

59:38

Katowice v šesti!

59:11

Istvan Terbocs jel sám na brankáře, stáhl si puk do bekhendu, odkud mu jej Miarka vypíchl.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

57:39

Kristof Nemeth vyvezl puk z útočné třetiny do vlastního pásma, kde o něho přišel, nakonec však Katowice se neokázaly udržet v pásmu soupeře.

57:00

Rozhodčí nechávají hře volný průběh, svými výroky do ní nijak nezasahují.

56:10

Christian Blomqvist vystřelil z vrcholku levého kruhu, Roy vyrazil puk špičkou lapačky.

55:13

Shigeki Hitosato u pravé tyče tečoval střelu Joona Monta, avšak pokus japonského útočníka skončil mimo branku.

54:37

Szekesfehervar vyhrál buly v útočném pásmu a zaváží touš do vlastní třetiny, kde nabere čas z oslabení.

53:52

Fehérvár vyhazuje.

53:11

Bartosz Fraszko ještě udržel nahození domácí obrany v útočném pásmu. Polský tým pokračuje v náporu.

53:00

Katowice mají další početní výhodu, uvidíme, zda se jim podaří vyrovnat stav utkání.

52:59

Komerční přestávka.

52:59

Vyloučení v týmu Fehérvár AV19:
Betker – 2 min., nedovolené bránění.

52:29

Dawid Musioł vystřelil z levého kruhu přímo do výstroje Oliviera Roye.

52:21

Natan Vertes nahodil puk na brankáře Miarka, jenž vyrazil puk před sebe a Katowice mohou zaútočit.

51:00

50:45

Csanad Erdely obdržel přihrávku na levý kruh od Istvana Bartalise. Erdely hned vypálil, avšak puk o kousek minul branku,

50:05

Grzegorz Pasiut nabral rychlost u pravého mantinelu, dostal se na pravý kruhu, odkud za tísnění domácího beka jen nahodil puk na branku.

49:10

Zablokovaná střela Bence Stipsicze, jenž pálil za hranicí útočné modré čáry.

47:59

Mateusz Rompkowski vystřelil od modré čáry, Roy zasahuje.

46:44

Maďarský celek se teď dožadoval přesilové hry za hákování na Istvana Bartalise, avšak rozhodčí zůstávají klidní.

45:51

Andrew O'Brien drží puk za vlastní brankou a získává tak cenné vteřiny pro svůj celek.

44:22

Polský tým opět skvěle forčekuje, Fehérvár má s rozehrávkou velké problémy.

43:39

Nepřesná rozehrávka Shigekiho Hitosata končí zakázaným uvolněním.

43:18

Katowice rozjíždí útočnou akci z vlastní třetiny.

42:30

Brett Findlay vystřelil z pravého kruhu, kotouč přelétl branku.

41:53

Daniel Szabo se teď skvěle dostal do útočného pásma, zpoza branky si vybruslil až před Miarku, avšak jeho pokus na bližší tyč nebyl úspěšný.

41:27

Postavení mimo hru domácích.

40:40

Fehérvár za obrovského povzbuzování svých fanoušků se žene dopředu.

40:05

Domácí vyhráli vhazování a hned se hnali do útočného pásma, avšak Katowice puk rychle odebrali.

40:01

Druhá dvacetiminutovka je minulostí. Diváci se v této části hry konečně dočkali branky. Tu vstřelili domácí, když Alexander Petan vystihl chybné rozehrávky hostující obrany a v samostatném úniku překonal Miarku k pravé tyči. První desetiminutovka však patřila Katowicím, které si díky vysokému nasazení vypracovaly poměrně dost vysoký počet šancí, které nedokázaly proměnit.

40:00

39:30

Hampus Olsson poslal střílenou přihrávku na pravý kruh, kde byl najetý Teemu Pulkkinen, jenž pouze lízl kotouč, který se otřel o lapačku Roye.

38:19

38:19 Alexander PETAN - 1:0

38:19

Fehérvár právě vstřelil branku! Domácí jdou do vedení a otevírají tak stav dnešního utkání! ALEXANDER PETAN vystihl chybnou rozehrávku obránců hostujícího celku na modré čáře a pelášil sám na brankáře. Dostal se až před Miarka, kterého střelou k pravé tyči překonal! Bez asistence.

37:45

Fehérvár vyhazuje a osvobozuje se tak z velkého nátlaku svého soupeře.

37:00

Bartosz Fraszk nejprve nahodil puk na branku, poté se dostal i ke střele z pravého kruhu, Roy i tentokrát maří jeho pokus lapačkou.

36:18

Velká šance Bartosze Fraszka, jenž pálil bez přípravy z pravého kruhu, Roy jeho pokus zmařil skvělým semaforem.

35:58

O'Brien – 2 min., podrážení.

35:21

Marcin Kolusz naznačil střelu na modré čáře, následně přihrával Brandonu Mageemu, jemu se puk zamotal pod brusle.

34:25

Andrew O'Brien vystřelil od modré čáry, maskovaný fantom v barvách Katowic i přes zakrytý výhled vyráží puk.

33:45

Katowice vyhrávají vhazování v útočné třetině, avšak Szekesfehervar svým rychlým přístupem jim odebírá kotouč.

33:24

Tvrdá rána Nika Mikkoli, kterou Roy vyráží do ochranné sítě.

32:27

Nahození Marcina Kolusze od modré čáry srazila domácí obrana, avšak Katowice se stále drží na kotouči v útočné třetině.

32:03

Polský tým kombinuje v útočném pásmu.

31:41

O'Brien – 2 min., vysoká hůl.

31:34

Roy si připisuje další zákrok, tentokrát to bylo pouze nahození z pravého kruhu od Christiana Blomqvista.

30:57

Akce tři na jednoho z pohledu Katowic. Patryk Krężołek vybojoval puk u mantinelu a pelášil do útočného pásma, nakonec zvolil krosový pas z levého kruhu, k puku se ale nedostal Shigeki Hitosato.

29:57

Ze souboje o kotouč před domácí střídačkou vychází vítězně celek ve žlutém, který tak ubrání první oslabení.

29:17

Domácí tým se přes velké problémy dostal zpět do útočného pásma, kde ale dlouho nevydržel, jelikož obrana Katowic opět vyhazuje.

28:27

Mateusz Rompkowski vyhazuje puk přes všechny čáry a osvobozuje svůj tým.

28:07

Szekesfehervar se drží po vyhrané buly v útočném pásmu.

28:03

Vyloučení v týmu GKS Katowice:
Olsson – 2 min., sekání.

27:52

Hampus Olsson vystřelil z pravého kruhu, Roy si připisuje zákrok vyrážečkou.

27:06

Alexander Petan vyslal křižný pas z pravého kruhu, kotouče se však zmocnili hosté.

26:12

Csanad Erdely pouze protečoval puk do útočné třetiny, jeho parta jde strídat.

25:33

Hraje se spíše nahoru a dolu, více zaměstnávají brankáře domácí hráči.

25:10

Vhazování v obraném pásmu vyhrály Katowice a hned zakládají útočnou akci.

24:00

Csanad Erdely vystřelil z pravého kruhu, Miarka na chvilku ztratil puk z dohledu, avšak na poslední chvíli jej dokázal dostat do bezpečí.

23:40

Andrew O'Brien ztratil puk v útočné třetině, domácí musí založit útočnou akci ze středního pásma.

22:49

Katowice se ženou opět do útočného pásma.

21:47

Za nahozením z obraného pásma spěchal Natana Vertes, k němuž se puk odrazil od zadního hrazení, zkusil střelu z levé tyče, kam brankář přitiskl svůj beton.

21:40

Postavení mimo hru Szekesfehervaru.

20:56

Marcin Kolusz přihrával Bartoszi Fraszkovi, jemuž puk utekl z hole, Fehérvár se tak může vymanit z náporu celku ve žlutých dresech.

20:40

Hosté kombinují v útočné třetině.

20:04

Katowice vyhrávají úvodní vhazování druhé třetiny.

20:01

Za povzbuzování svých fanoušků přicházejí na ledovou plochu domácí hráči.
Je za námi první třetina dnešního duelu mezi Fehérvárem a Katowicemi. Hostující tým dostal početní výhodu, kterou nedokázal zužitkovat. Od ubráněného oslabení to byli domácí, kteří diktovali tempo hry. Ve velké šanci byl Anže Kuralt, jenž z bezprostřední blízkosti netrefil prázdnou klec. Csanad Erdely dostal přihrávku na pravý kruh, kam se brankář nepřesunul, avšak Erdely minul klec. V posledních minutách jel sám na branku Andrew O'Brien, ale jeho střela zápěstím netrefila branku.

20:00

19:55

Patrick Newell dostal pas před Miarku, vybruslil si k levé tyčce, kam se brankář stihl na poslední chvíli přesunout a zlikvidovat jeho pokus.

19:41

Icing Katowic.

19:13

Csanad Erdely hledal z pozice levého kruhu jednoho ze spoluhráčů, avšak jeho přihrávka do prázdna znamená útok Katowic.

18:24

Christian Blomqvist pálil z otočky z levého kruhu, jeho pokus brankář bez problémů lapil do své lapačky.

17:31

Andrew O'Brien jel sám na brankáře, zkusil střelu na lapačku, avšak minul klec Katowic.

16:30

Milan Horvath přihrál na Istvana Terbocse, jenž mohl střílet z předbrankového prostoru, nakonec si stáhl puk a zpoza branky hledal někoho ze svých spoluhráčů, jeho pas zastavila hostující obrana.

15:50

Brett Findlay vystřelil z levého kruhu, jeho rána se nedostala ani na Miarku, obrana puk srazila do rohu kluziště.

15:19

Před brankou Fehérváru se strhla menší potyčka, kterou rozhodčí včas roztrhli. Trestat se nebude.

15:19

Christian Blomqvist se natlačil do brankoviště, kotouč mu na poslední chvíli vyrazil Roy z hole.

14:36

Další velká šance maďarského týmu. Janos Hari si počkal s pukem za hostující svatyní. Do mezikruží mu sjel Timothy Campbell, jenžř nevyužil této gólové šance.

14:00

Fehérvár od přečkání svého oslabení k ničemu nepouští hostující tým.

11:55

Nebezpečná střela Bence Stipsicze, se kterou měl Miarka problémy, nakonec však vyrazil puk do rohu kluziště.

11:45

Daniel Szabo se dostal až do útočné třetiny, ihned po přechodu modré čáry vystřelil, avšak jeho pokus byl pro brankářem každodenním zásahem.

10:34

Natan Vertes vystřelil z okraje levého kruhu, ovšem orazítkoval jen Miarkovu vyrážečku.

09:32

Tak toto byla obrovská šance Fehérváru. Už to vypadalo, že uvidíme první branku dnešního zápasu, avšak Csanad Erdely nikým nehlídaný netrefil prázdnou klec!

08:54

Tvrdý hit u mantinelu od Milana Horvatha, hosté se dožadovali vyloučení, leč marně.

07:49

Fehérvár se osvobozuje.

07:36

Patryk Krężołek vystřelil z pravého kruhu, jeho ránu vyrazil Roy do bezpečí.

07:20

Polský celek kombinuje v útočném pásmu.

06:51

Katowice zatím nic nevymyslely v útočné třetině. Domácí vyhazují.

06:31

Následuje komerční přestávka.

06:31

Bartalis – 2 min., podrážení.

05:52

Bence Stipsicz vystřelil od modré čáry, brankář stihl včas srazit betony.

05:27

Anže Kuralt dostal skvělou přihrávku do předbrankového prostoru, měl před sebou prázdnou klec, avšak útočník maďarského týmu nedokázal uklidit puk do sítě.

05:05

Christian Blomqvist se snažil prokličkovat do útočné třetiny, avšak puk mu byl vypíchnut z hole.

04:17

Natan Vertes si protečoval puk do útočného pásma a hned za ním spěchal, avšak obránce Katowic byl u kusu černé gumy rychleji.

03:35

Roy si připisuje další zákrok, tentokrát od modré čáry střílel Jakub Wanacki.

03:10

AV19 zakádá útočnou akci od vlastní branky.

01:49

Hampus Olsson to zkusil z otočky z předbrankového prostoru, Roy vyrazil puk na hůl Pulkkinenovi, jenž svou ranou z mezikruží neusměrnil touš mezi tři tyče.

01:39

Katowice skvěle forčekují, Fehérvár byl nucen opět poslat puk až na icing.

01:00

Zakázané uvolnění maďarského celku.

00:47

Mateusz Rompkowski vypálil od modré čáry, avšak na Roye si nepřišel. První zákrok domácího brankáře v dnešním utkání.

00:28

Bence Stipsicz nerozehrál přesně v obranné třetině, hostující tak mohou poprvé zaútočit.

00:02

Fehérvár vyhrává úvodní vhazování.

00:01

Na zimním stadionu je velice hlučno. Domácí fanoušci podporují své oblíbence ještě před začátkem utkání. Fanoušků Katowic je v kotli nabito. Dnešní utkání bude mít skvělou atmosféru.
Domácí Fehérvár se představí v modrých dresech, hosté oblékli barvy žluté.
Na zimním stadionu právě můžeme slyšet hymny obou celků.

Fehérvár AV19: Roy (D. Horvath) – Campbell, O'Brien, Stipsicz, M. Horvath, Betker, Szabo, Reiter, Mihaly – Newell, Hari, Kuralt – Erdely, Findlay, Petan – Vertes, Bartalis, Terbocs – Nemeth, Sarauer, Ambrus
Trenér: Constantine

GKS Katowice: Miarka (Murray) – Rompkowski, Kolusz, Mikkola, Wanacki, Kruczek, Wajda, Musioł, Macias – Fraszko, Pasiut, Magee – Hitosato, Monto, Krężołek – Olsson, Pulkkinen, Blomqvist – Bepierszcz, Smal, Prokurat
Trenér: Plachta

Rozhodčí: Martin Jobbagy, Tomáš Hronský – Jaka Gasper Zgonc Matjaž Hribar.
Minulý vzájemný zápas

GKS Katowice – Fehérvár AV19 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Pulkkinen (Lehtonen, Mikkola), 40. Fraszko (Monto) – 8. Hári (O´Brien), 24. Findlay (Petan), 26. Mihály (Szabó), 60. Hári. Rozhodčí: Hronský (SVK), Kozłowski – Nenko, Gerne (POL)

GKS Katowice:
Murray (Miarka) – Kolusz, Rompkowski, Wanacki, Mikkola, Kruczek, Wajda, Macias, Musioł – Fraszko, Monto, Magee – Bepierszcz, Lehtonen, Hitosato – Olsson, Pulkkinen, Blomqvist – Prokurat, Smal, Ciepielewski

Fehérvár AV19: Roy (D. Horváth) – O´Brien, Nilsson, Fournier, Campbell, Stipsicz, Szabó, Betker, M. Horváth – Newell, Hári, Kuralt – Erdely, Findlay, Petan – Vertes, Bartalis, Terbócs – Retfalvi, Németh, Mihály
Fehérvár AV19

Fehérvár na tom není o moc lépe ve srovnání s Katowicemi. V prvním utkání podlehl Curychu 1:7. Na domácím ledě padl také s Rögle, avšak těsným výsledkem 1:2. V dalším vzájemném utkání se švédským týmem prohrál Fehérvár 1:7. V následujícím utkání se nepodařilo maďarskému týmu uspět ani na ledě Curychu – 1:5. Jediné utkání, co Fehérvár vyhrál, tak bylo vzájemné utkání s dnešním s týmem, se kterým se dnes utká – 4:2.
GKS Katowice

Polskému týmu se skupinová část Ligy mistrů nepovedla. V prvním utkání na domácím ledě těsně podlehl Rögle 4:5. Jediné dva body získaly Katowice doma s Curychem, kdy vyhrály 2:1 po prodloužení. V následujícím zápase už ale Lions podlehli 1:5. S Davosem polský tým padl stejným výsledkem, tedy 1:5. V posledním utkání se Katowice utkaly s Fehérvárem, jemuž podlehly 2:4.
Tabulka skupiny D

1. Rögle BK 17 bodů
2. ZSC Lions 11 bodů
3. Fehérvár AV19 3 body
4. GKS Katowice 2 body

V tomto utkání už o moc nejde, jen o závěrečné umístění v tabulce, jelikož je toto poslední zápas skupinové části. Do vyřazovacích bojů postupují první dva celky, což jsou v tomto případě Rögle a Lions.
Krásný večer, vítám vás u textového přenosu z hokejové Ligy mistrů. Dnes je na programu utkání mezi domácím Fehérvárem AV19, který na svém kluzišti vyzve GKS Katowice. Utkání začíná v 18:00. Buďte u toho s námi.