1:7

konec (0:4, 0:2, 1:1)

02.02.2022, 01:10 • Prudential Center, Newark • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 4.05 4.6 1.68 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:58:39)

Trestné minuty: 4:6
Je dobojováno. Třetí třetina se už nesla v poklidnějším duchu, neboť hosté měli dostatečný náskok a nemuseli se nikam hnát. A tak se ke slovu dostávali i hráči New Jersey a ve 44. minutě se dočkali i gólu. Do pásma se dostal Jack Hughes a střelou přes obránce překonal gólmana Campbella. Jenže radost ze snížení panovala pouze krátkou chvíli, neboť na konči 47. minuty dobře ukryl svou ránu Mitchell Marner a prostřelil Schmida, který ve třetí třetině nahradil Gilliese. Tohle byla zároveň poslední branka zápasu, ten skončil výsledkem 1:7 a New Jersey je po této drtivé porážce na posledním místě Metropolitní divize s 35 body. Torontu oproti tomu patří třetí místo v Atlantické divizi s 61 body.

59:34

Simmonds zachytil průnik domácích do útočného pásma a vysokým obloučkem vyhodil k červené čáře.

58:56

Ještě jeden tvrdý hit u mantinelu, Mercera nachytal hostující Liljegren.

58:10

Spezza u puku, místo průniku vpřed předvedl dlouhý oblouček do vlastního pásma a dal tím svým spoluhráčům čas na vystřídání.

57:46

Nahození i od domácích, puk ovšem zastavil Spezza. Campbell byl bez práce.

57:01

Sandinovi vůbec nesedla střela od modré čáry, puk skončil v rohu kluziště.

56:46

Utkání se už pouze dohrává, a to za naprosto nulové atmosféry na tribunách.

55:48

Menší závar před Campbellem, o zakončení se snažil Siegenthaler, ale ani tohle na Campbella neplatilo.

54:53

Chybná rozehra ze strany hostů, za tohoto stavu to už ale hráče Toronta tolik trápit nemusí.

54:04

Z rohu se k brance dostal poskakující puk. Campbell jej raději u své levé tyčky přikryl lapačkou.

53:12

Na opačné straně zakončoval Siegenthaler, jeho pokus byl zblokován.

52:43

Toronto se nedostalo k zakončení, akce pravou stranou skončila u mantinelu kousek za modrou čárou.

51:04

Po přihrávce zpoza branky zakončoval domácí Johnsson, střela z první Campbella docela překvapila, gólman vůbec nevěděl, kam puk letěl a po zjištění, že mimo jeho branku, si určitě oddechl.

50:21

Nemělo to ale dlouhého trvání, naopak hostující Nylander vyslal nepříjemnou střelu z pravé strany a Schmid měl práci. Puk ztlumil a pak hned rozehrál.

50:02

Tavares ztratil v útočném pásmu puk, dopředu se už hrne aktivní Hughes.

49:20

Liljegren se tak dlouho snažil se dostat z vlastního pásma, až pokazil křížnou přihrávku a pustil do šance Hughese. Jeho střelu z levé strany musel krýt připravený Campbell.

48:47

Opět Marner, nyní po Bintingově přihrávce, tentokrát jeho prudký pokus gólman Schmid skryl mezi svými chrániči.

48:11

Sandin nabízel puk na teč před brankovištěm, žádný z jeho spoluhráčů ovšem na přihrávku nedosáhl.

47:31

Z úhlu to na Campbella zkoušel Vesey, gólman Toronta byl u své pravé tyčky připraven.

46:50

Vypadá to, že se bude hrát bezstarostný hokej, o výsledku je jasno. Sledujeme opravdu útočnou hru z obou stran.

45:57

45:57 Mitchell MARNER - 1:7

45:57

Toronto právě vstřelilo branku!
Jenže přichází úder na opačné straně. Po souboji o puk za brankou New Jersey se hra dostala do levého kruhu, kde se ke střele dostal MITCHELL MARNER a překvapivým pokusem, který byl navíc dobře ukrytý, překonal bezmocného Schmida – 1:7. Bez asistence.

44:20

Rázem jsou domácí aktivnějším celkem a snaží se o další úpravu nepříznivého skóre.

43:31

43:31 Jack HUGHES - 1:6

43:31

Devils právě vstřelili branku!
Tak se konečně dočkali i domácí. Levou stranou potáhl akci Šarangovič, přes šíři kluziště našel JACKA HUGHESE, ten si najel do pásma a křížnou ranou přes obránce překonal Campbella – 1:6. Asistence: Jegor Šarangovič, Jesper Bratt.

43:29

Tavares neprošel levou stranou, dopředu jde domácí tým.

42:36

Campbellovi se nepovedla rozehrávka, puku se chopil Boqvist a vyslal na branku nepříjemný pokus. Gólman Toronta střelu vytěsnil ramenem.

41:23

Rozehrávka se nepovedla ani Torontu a tady se už zakázané uvolnění pískalo. Hra se tak vrací před Campbella.

41:16

Vyhození domácích přes všechny čáry, puk skončil za brankou, tohle ale zakázané uvolnění nebylo.

40:01

V brance domácích došlo ke změně, Jona Gilliese nahradil Akira Schmid.

Hity: 8:6
Čtyřicet minut je za námi a o vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto. I ve druhé třetině byli hosté tím aktivnějším celkem, když je povzbudilo přečkání dlouhého oslabení o dva hráče a poté už byla třetina jejich. Gillies měl plno práce a na dva puky nedosáhl. Nejprve jej ve 29. minutě po přečíslení dvou na jednoho překonal Michael Bunting a ve 36. minutě se pěknou ranou k tyči vytáhl Pierre Engvall. Trápení New Jersey je na svém vrcholu a nyní to ze strany domácích bude jen o tom, dohrát zápas za stavu 0:6 se ctí.

40:00

39:52

Ještě jedno vhazování před Gilliesem, a to po zakázaném uvolnění jeho spoluhráčů.

39:28

Simmonds z otočky nevystřelil, do zakončení se pak nedostal ani Rielly.

38:46

Matthews dostal až překvapivě mnoho prostoru pro sjetí si do ideální střelecké pozice, jeho prudký pokus však zvládl Gillies vyrazit.

37:52

Po zadovce zpoza branky mohl zakončovat Tavares, puk se mu však trochu svezl a nedal tak střele potřebnou razanci.

37:13

Další zmatek u Gilliese, ten musel vsedě likvidovat výpad hostů zpoza branky. Puk byl chvíli volný na brankovišti, gólman New Jersey jej ale nakonec skryl pod sebou.

36:50

Kaše od pravého mantinelu hledal Michejeva, ten v dobré pozici puk minul!

36:14

Graves se musel rychle vracet pro vyhozený puk, aby z toho nebyl brejk Toronta, zvládl to na výbornou a rozehrál po mantinelu.

35:12

35:12 Pierre ENGVALL - 0:6

35:12

Trápení domácích pokračuje. Po buly před Gilliesem se Toronto dostalo do kombinace, ta byla zakončena přihrávkou do kruhu, odkud vystřelil PIERRE ENGVALL a jeho prudký švih skončil přesně u tyčky – 0:6. Asistence: Wayne Simmonds.

34:50

Domácí Šarangovič se chopil volného puku, ve velké rychlosti se vydal do útočného pásma, ale jeho snaha skončila hned kousek za modrou čárou, kde byl při kličce obehrán.

33:57

Tavares zadovkou přihrával před branku, puk ale pouze projel prostorem, nenašel se nikdo, kdo by jej sklepl.

33:08

Prostrkávačkou mezi bruslemi chtěl Gilliese překvapit Marner, mířil pod horní tyčku, ale tohle si gólman New Jersey pohlídal.

33:03

Pěkný švih předvedl hostující Holl, Gillies jeho pokus zvládl vykopnout levým betonem.

32:29

A také i Brodie. Toronto přečkalo bez újmy dlouhé oslabení o dva muže.

32:15

Kerfoot je už na ledě.

32:04

Další Smithův pokus překonat Campbella, nyní si najel až na brankoviště a několikrát se pokusil do šťouchat puk za brankovou čáru. To se samozřejmě nelíbilo hráčům Toronta a ti se na něj okamžitě sesypali.

31:39

Campbell se blýskl i proti Smithovi, tomu vykopl střelu z kruhu!

31:23

Po mnoha přihrávkách se ke střele konečně odhodlal Hughes, Campbell ale na jeho pokus měl dobrý výhled a připsal si jistý zákrok.

30:29

No a pozor! U mantinelu se faulu dopustil TJ Brodie a dostal dvě minuty za krosček. Je tu tak dlouhá přesilovka New Jersey pět na tři!

30:15

Domácí tým se bude moci pokusit o korekci skóre v přesilovce, dvě minuty za vysokou hůl dostal Alexander Kerfoot.

28:25

28:25 Michael BUNTING - 0:5

28:25

Na modré čáře ztratil Hughes puk, z toho vznikl kontr Toronta dva na jednoho, po rychlé výměně mohl zakončovat MICHAEL BUNTING a provedl to náramně. Překonal přemisťujícího se Gilliese a upravil na 0:5! Asistence: Mitchell Marner, David Kämpf.

27:34

Trocha nepřesností na obou stranách, puk teď neposedně poskakuje po hokejkách hráčů obou celků.

26:45

A akce New Jersey vyvrcholila střelou Subbana přes obránce, Campbell pouze vyrážel před sebe.

26:30

Dlouhé a nepřesné nahození do pásma domácích, Gillies rozehrává zpoza své branky.

25:01

Hollovo nahození od modré čáry skončilo těsně vedle a Gillies si musel oddechnout, neboť na tohle moc dobře neviděl...

24:23

Nesledujeme tak svižný hokej, jako tomu bylo před přestávkou, spíše se teď urputně bojuje.

23:42

Hosté se chvíli nemohli vymanit ze svého pásma, povedlo se to až Brodiemu vyhozením po mantinelu.

22:39

Náznak akce New Jersey, domácí se dostali do útočného pásma a Zacha měl trochu prostoru pro zakončení, puk mu ale v rozhodujícím okamžiku přeskočil hůl.

22:01

Nahození domácích skončilo pouze u Liljegrena, ten už pomaličku rozjíždí další akci Toronta.

21:17

Rielly přihrál za kruhy na najíždějícího Matthewse, jeho prudká rána šla těsně vedle Gilliesovy branky.

20:09

Domácí jsou v plném počtu, Severson se už zapojil do hry.

Trestné minuty: 4:2
Je za námi první třetina, na kterou by domácí tým zajisté co nejdříve zapomněl. Už ve třetí minutě totiž inkasoval z hole Jasona Spezzy a jeho úspěch odstartoval převahu kanadského celku. Ten dominoval zejména v soubojích o puk a u mantinelu byla tato převaha snad nejmarkantnější. Po takových ziscích skórovali Auston Matthews v deváté, David Kämpf v desáté a Mitchell Marner v 16. minutě a Toronto si vybojovalo výrazný náskok. Domácí měli také několik šancí, jenže vše skončilo na pozorném Campbellovi a New Jersey mohlo být rádo, že v úplném závěru neinkasovalo ještě popáté, neboť Sandin trefil tyčku. Každopádně stav je 0:4 a domácí tým má v kabině o čem přemýšlet.

20:00

19:23

19:23 Sandin trefil tyčku Gilliesovy branky

19:23

Hosté předvedli po přechodu do útočného pásma bleskovou kombinaci, na konci byl Sandin, jeho střela z kruhu ale pouze zacinkala o brankovou konstrukci.

18:28

Zacha už naskočil zpátky na led a hned se snažil dostat do brejku. Jenže mu scházela rychlost a ještě ve středním pásmu byl o puk obrán.

18:09

Hra se pak přesunula k mantinelu, kde se faulu na Buntinga dopustil Damon Severson a dostal dvě minuty za krosček. Toronto si tak zahraje krátkou přesilovku pět na tři.

18:06

Další přihrávka zpoza branky na volného hráče, Bunting ovšem nedokázal rychle zpracovat a při zakončení už měl hráče na zádech.

17:01

New Jersey se v oslabení dostalo do přečíslení dva na jednoho, na pravé straně do na sebe vzal Vesey, švih mu ale lehce povyjetý Campbell zvládl pokrýt.

16:28

Navíc je tu vyloučení na straně New Jersey, dvě minuty za podrážení dostal Pavel Zacha.

16:20

Chvíli se hrálo na opačné straně, Campbell si lehce zachytal, ale už zase vše směřuje ke Gilliesově brance.

15:31

15:31 Mitchell MARNER - 0:4

15:31

Čtvrtý úder hostů! Ti jsou dnes silní v soubojích u mantinelu, i tentokrát své soupeře přetlačili, Matthews za brankou obral Seversona, okamžitě přihrával před brankoviště na nepokrytého MITCHELLA MARNERA a ten střelou po ledě upravil na 0:4. Asistence: Auston Matthews.

14:41

Domácí ve středním pásmu ztratili puk a výsledkem byl kontr Toronta. Matthews nahazoval před branku, nenašel se ale nikdo, kdo by sedícího Gilliese překonal úspěšnou dorážkou.

13:57

Hraje se teď ve velkém tempu, vše se přelévá ze strany na stranu bez zbytečných prodlev a přerušení.

12:59

Nenápadné nahození na Campbella, ten nezasáhl zrovna ideálním způsobem a puk se chvíli volně povaloval v brankovišti. Odpálil jej až jeden z obránců.

12:35

Přes obránce zakončoval Spezza, Gillies si z obtížnou ranou poradil a uchránil tak svůj tým od čtvrté pohromy.

11:42

Subbanovo prudké nahození od modré čáry Campbell bez potíží pokryl, na puk měl dokonalý výhled.

10:55

Střela z levého úhlu, brankář domácího celku pro jistotu přerušil hru.

10:46

Krátká pauza domácím ale moc nepomohla, Toronto pokračuje s chutí v útočení a zase je natlačeno před Gilliesem.

09:04

New Jersey na vzniklou situaci reaguje oddechovým časem.

09:04

09:04 David KÄMPF - 0:3

09:04

Další výpad hostů a další gól. Tentokrát u pravého mantinelu uspěl v souboji o puk Michejev, přihrál za pravý kruh pro vhazování, odkud zakončil DAVID KÄMPF a i jemu se nekompromisním zakončením povedlo překonat gólmana New Jersey – 0:3. Asistence: Ilja Michejev, Justin Holl.

08:38

08:38 Auston MATTHEWS - 0:2

08:38

No a tlak přináší druhý gól! Hráči Toronta vybojovali puk u mantinelu, Marner přihrál za kruhy, kde se pohyboval AUSTON MATTHEWS a ten prudkým švihem trefil horní růžek Gilliesovy branky – 0:2. Asistence: Mitchell Marner, Michael Bunting.

08:12

Hosté pokračují v aktivní hře, nyní to zleva dokazoval Kerfoot, jeho švih musel Gillies skrýt mezi svými chrániči.

07:07

Obrovská šance Toronta na navýšení náskoku, když se najednou před Gilliesem objevil Marner, snažil se jej rozhodit, ale pouze vyprášil jeho lapačku.

06:47

Pruský Smithův švih si Campbell dokázal pohlídat, puk skončil za jeho brankou.

05:36

Pěkná kombinace domácích v útočném pásmu, z levého křídla zakončoval Johnsson, šlo to vedle Campbellovy branky.

04:30

Už je po přesilovce, tahle se domácím nevydařila. V úplném závěru se do akce opět drali hosté, tentokrát to byl Kaše, při střele už byl ale až příliš tísněn a nevymyslel nic prudkého.

03:39

Přechod domácích do útočného pásma nevyšel, New Jersey se provinilo postavením mimo hru.

02:45

Hned v úvodu oslabení ujížděl pravou stranou Marner, povedlo se mu se natlačit do střelecké pozice, tentokrát se ale Gillies nenechal nachytat.

02:30

Vzápětí se ale na straně Toronta vylučuje, dvě minuty za podrážení dostal Wayne Simmonds.

02:13

02:13 Jason SPEZZA - 0:1

02:13

Je tu rychlé vedení hostujícího týmu! Gólman Gillies u své branky zazmatkoval s rozehrávkou, puk mu odebral Engvall, okamžitě přihrál před brankoviště, kde číhal JASON SPEZZA a ten zblízka po ledě otevřel skóre – 0:1. Asistence: Pierre Engvall.

01:19

Úspěšný byl i na opačné straně Gillies, ten zkrotil ránu z pravého křídla.

00:37

Po vyhraném buly nasadil vysokou rychlost domácí Jesper Bratt, dostal se přes obránce a povedlo se mu zleva vystřelit. Campbell si připsal první úspěšný zákrok.

00:22

Zápas začal nepřesnou rozehrávkou New Jersey, skončilo to zakázaným uvolněním.

00:01

New Jersey Devils: J. Gillies (A. Schmid) – Severson (A), Siegenthaler, Graves, Ty Smith, P. K. Subban, Colton White – Vesey, N. Hischier (C), A. Johnsson – Bratt, J. Hughes (A), Šarangovič – Tatar, Mercer, Zacha – Bastian, J. Boqvist, Kuokkanen.
Trenér: Lindy Ruff

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (P. Mrázek) – Brodie, Rielly (A), Holl, R. Sandin, Liljegren, Dermott – Marner (A), Matthews, Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Engvall.
Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Brenk, McIsaac – Nansen, Fournier.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Prudential Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.