DHL Extraliga juniorů

HC Dukla Jihlava – AZ Havířov

4:3

po s.n. (2:1) (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)

28.01.2022, 18:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • 35. kolo • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

Konec zápasu. (20:23:43)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
Rozhodující nájezd zapsal JONÁŠ JUNGWIRTH, když ve druhé sérii před Nowakem téměř zabrzdil a poté zamířil kolem jeho vyrážečky do sítě.

5. série 2:1

Jihlava bere dva body, jelikož Daniel Hledík zblízka Maláče překonat nedokázal – 2:1.

Matouš Menšík nepropálil Nowaka a nerozhodl – 2:1.

4. série 2:1

Ondřej Becher se revanšoval za trestné střílení a poslal puk mezi betony – 2:1.

4. série 2:0

Adamu Raušovi forhendová klička nevyšla – 2:0.

3. série 2:0

Maláčova vyrážečka byla proti Petru Kubíčkovi pozorná – 2:0.

Patrik Čermák střelou mezi betony neuspěl – 2:0.

2. série 2:0

Kevin Horváth recept na Maláče střelou nenašel – 2:0.

Jonáš Jungwirth před Nowakem téměř zabrzdil a poté se trefil kolem jeho vyrážečky – 2:0.

1. série 1:0

Fabien Kočí dnes dvě branky dal, nyní z kruhů Maláče nepropaluje – 1:0.

Josef Vyvial a-la Tomáš Čachotský – blafák do bekhendu., 1:0.

Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení měly oba týmy zajímavé šance. Ta největší se naskytla AZetu, když v poslední minutě je Ondřej Becher trestné střílení. Ale na Filipa Maláče nevyzrál a pro "Malageho" se tak jednalo o dobrou průpravu na nadcházející dovednostní loterii.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:57

Josef Vyvial dostal tři sekundy před koncem prodloužení nabito, ale z bezprostřední blízkosti neusměrnil puk mezi tři tyče.

64:31

Ondřej Becher ale při trestném střílení nevymyslel zhola nic. Najel si před branku a ledabyle zamířil na vyrážečku Filipa Maláče, jehož vyrážečka byla na místě. Opět dobrá práce gólmana, nyní na straně druhé.

64:31

Stejně tak u Filipa Maláče, který nyní levým betonem zneškodnil samostatný únik hostí. Jenže ještě před tím přišel faul Patrika Čermáka a je nařízeno trestné střílení.

63:28

Jihlavští se mohli hnát do protiútoku, nicméně ve finální fázi si dokázal Antonín Nowak poradit. Právě z jeho výkonu by měl Lukáš Sáblík radost.

61:58

Dostali jsme zprávu od Lukáše Sáblíka, že sleduje dnešní zápas na onlajnech. Což je od bývalého vynikajícího brankáře, extraligového mistra a jihlavského odchovance velká pocta. Pokud by byl dnes přítomen v CZ LOKO Aréně, jistě by se zaradoval z výkonu obou brankářů. Třeba budou pokračovat jeho stopách, vždyť česká gólmanská škola má trvale dobrý zvuk!

61:29

V prodloužení se klasicky létá z jedné strany na druhou. Taktéž nyní. Bez šancí.

60:01

Další třetina začne přibližně v 20:06.
Jihlava ve třetí části srovnala stav a zase u toho měl prsty Patrik Čermák. Nejprve v 50. minutě poslal puk na Adama Rauše, který se z dorážky prosadil. Když už se zdálo, že havířovští hokejisté si proti Dukle opět vybojují tři body, srovnal Patrik Čermák stav. Obkroužil branku a zasunul puk k pravé tyčce – 3:3.

60:00

59:57

Filip Maláč udržel puk před brankovištěm, když se vleže roztáhl a schoval ho někde pod svým tělem.

59:42

Dukla právě vstřelila branku!
Sportovní všeuměl z Bítovčic posílá zápas zřejmě do prodloužení. PATRIK ČERMÁK zkusil nejprve dorazit puk u levé tyče přes natahujícího se Nowaka, což se mu nepovedlo. Tak vše udělal jinak. Obkroužil klec a ukázal, jak se správně zasunuje – přesně k pravé tyči. Asistence: Jonáš Jungwirth.

59:20

Havířov se osvobozuje a posílá puk alespoň do středního pásma.
Jihlava si vzápětí vyžádala oddechový čas.

58:25

Hra je nyní přerušena a domácí se hodně zlobí, protože na ledě bylo šest hráčů Dukly, což ale bylo v pořádku. Jihlava totiž hrála již bez Maláče...

58:22

Nyní už se Dukle podařilo dostat puk na druhou stranu. Maláč jde ven z branky.

58:04

V ohlášených posledních dvou minutách třetí části navíc hraje Havířov před Maláčem.

57:31

Jihlavští se nemohou dostat do nějaké kloudné šance, natož do obléhání branky Nowaka. Jakmile hosté dostanou puk na hůl, vyhodí k brance Maláče, ale tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění.

55:32

Jihlava tlačí na soupeře, Nowak se má co otáčet. Ačkoliv puky lítají kolem jeho tří tyčí a brankoviště, AZet nadále odolává.

54:51

Adam Rauš měl na holi vyrovnání. Marek Melenovský mu přihrál před prázdnou branku, ovšem velká šance vyzněla do ztracena.

52:52

Hra se po zakázaném uvolnění Dukly stěhuje před Maláče.

52:25

Dvě střely od modré byly jakousi lahůdkou pro Nowaka, který puk v obou případech viděl a poradil si.

49:32

Havířovští si vyžádali ihned po inkasované brance oddechový čas.

49:32

Deset a půl minuty před koncem se Dukla dostává na dostřel. Rozhodující slovo v celé akci měl ADAM RAUŠ, který doklepl puk po akci Čermáka a Menšíka do sítě. Jihlavští jsou tak po akci havlíčkobrodského odchovance rázem ve hře a uvidíme, jak pevná je obrana AZetu. Asistence: Patrik Čermák, Matouš Menšík.

49:03

Pokud se nemýlím, tak na brankové čáře nyní zaúřadoval Fabien Kočí, který vytáhl puk z brankové čáry za již překonaným Nowakem.

47:42

I další souboj o puk v útočném pásmu Dukly dopadl lépe pro bránící Havířovské.

46:58

Petr Kubíček si na modré počkal na puk a poté vyčíhal vhodný okamžik, kdy před Maláčem projedou hráči. Ihned vystřelil a jihlavský gólman musel tasit zákrok.

45:52

Menšík poslal z pravého kruhu puk naslepo před branku, kde na něj Čermák dosáhnout nemohl. Šel mu totiž na paty.

45:28

Havířovští jsou nyní na koni a proti napadajícím hráčům Dukly si dovolí i kličky za svou brankou.

43:46

Po pravé straně si sjel až před branku Pavel Makovec, ovšem z bezprostřední blízkosti Maláče nepřekonal. Nyní dejme domácímu gólmanovi kredit!

43:32

Domácí hrají v pěti.

42:57

Také nyní hosté obléhali branku Jihlavy. Tvrdá rána od modré v podání Filipa Byčkova skončila na Maláčovi a vzápětí se už Dukla ubránila.

41:50

Hosté vykombinovali domácí obranu a Kevin Horváth měl na levém kruhu hodně volný prostor. Velmi dobrou příležitost ke brance po hříchu nevyužil.

41:32

Matyáš Sapík jde na dvě minuty odsedět sekání a bude rád, pokud se bude jednat o celých 120 sekund.

41:26

Havířovští pronikli do pásma soupeře a vynutili si faul, takže se jedná o vítané dvě minuty jakéhosi oddechu pro hosty.

40:27

Jihlavští hokejisté se hned na úvod dostali před branku Nowaka, který si prostor u levé tyčky pohlídal.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:31.
Druhá třetina přinesla také dvě branky, avšak každou na jedné straně, takže si AZet drží dvoubrankový náskok. Ve 24. minutě sice při situaci tři na jednoho srovnal Josef Vyvial, ale vzápětí hosté díky Fabienu Kočímu a jeho druhé přesilovkové ráně v utkání stanovili stav na 1:3. Jihlava může litovat času kolem 34. minuty, kdy nevyužila minutovou přesilovku pět na tři. Na zvrat má nyní dvacet minut.

40:00

39:54

Sapík si pohlídal soupeře, aby po přechodu modré nemohl vystřelit. A tím druhá část končí.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny ohlášena jest, Havířovští si kryjí dvoubrankový náskok.

38:19

Čermák dokázal v pádu udržet puk v pásmu, poté se ho jal Vyvial a vyslal mezi kruhy k akci Menšíka. Jihlavský forvard projel až před brankoviště, ale Nowaka překonat opět nedokázal. Možná byl i lehce faulován, ale dvojice sudích Skopal – Reich se rozhodla netrestat.

36:09

AZet už je v plném počtu, do branky neprošla ani rána Matějíčka od modré, která byla ztečovaná mimo tři tyče.

35:08

Havířov hraje ve čtyřech a vzápětí jeden z jeho hráčů zahrozil střelou, kterou vykryl Maláč pravým betonem.

34:59

Rozhodčí nyní přerušili hru po tom, co se hráči Dukly snažili vyškrábat puk kolem Nowaka, který ho neměl zcela pod kontrolou. Podařilo se to Matouši Menšíkovi, jenž touš zasunul do sítě, ale půl sekundy před tím již byla hra přerušená.

34:40

Patrik Čermák zkusil z první tvrdou střelu, jenže trefil prvního napadajícího hráče. Pokud jsem dobře viděl, velkou pochvalu zaslouží kapitán Filip Byčkov za dobrý blok.

34:30

Na střelu Štěpána Šabatky z kruhů Nowak viděl a když jí nikdo netečoval, tak jí i skryl do výstroje.

34:09

Přesně 59 sekund budou hrát domácí přesilovou hru pět na tři, jelikož Pavel Makovec se v obranném pásmu provinil faulem – vysoká hůl.

33:33

Čermák myslel celou situaci dobře, když si všiml pořádného ruchu před Nowakem. Naznačil přihrávku a z osy hřiště od modré vypálil, ale střela šla nad. Poté dostal možnost nápravy, ale z první opět nevyzrál na gólmana hostí.

33:08

Adam Špaček dostává jasné dvě minuty za zákrok do oblasti hlavy nebo krku. Šance pro Duklu na snížení.

33:08

Několik hraničních zákroků bylo k vidění na ledové ploše. Utkání se opět trošku začíná vymykat kontrole...
David Pastor byl oním hráčem, který se za pomocí medika Mateje Šoltýse zvedá z ledu. Je v dobrých rukou, Matej je člověk na svém místě. A vypadá to, že hráč AZetu bude v pořádku, na střídačce byl řádně proklepnut a je připraven ke hře.

32:18

V levém rohu za brankou Maláče zůstal ležet jeden z havířovských hráčů a nevypadá to s ním vůbec dobře. Rád bych Vám popsal, co se stalo, ovšem neměl jsem bystré oko, taktéž můj kolega u hudebního doprovodu.

31:35

Filip Maláč se po dlouhé době také trošku rozhýbal, když zasáhl proti lehké střele soupeře.

31:04

Před Nowakovou brankou byl znovu hustý provoz, ale i tentokrát dokázali černo-modro-bílí celou situaci zvládnout.

30:16

Emoce ve hře rázem utichly a už se opět věnujeme tomu hlavnímu – lednímu hokeji.

29:28

Josef Vyvial opět zkusil štěstí. Utaženou střelu ale poslal nad horní tyčku, takže Nowak nemusel zasahovat.

28:57

Duo hlavních sudích Přemysl Skopal – Daniel Reich zřejmě odvolalo vyloučení jihlavského hráče. Pokračuje se při hře čtyři na čtyři.

28:57

Hned po buly opět emoce pořádně vřou. V CZ LOKO Aréně se na adresu sudích i hostí snášejí nejrůznější nadávky, některé jsem snad v životě neslyšel.

28:48

Je to tak, vyloučení na obou stranách. Nejprve se provinil Matouš Menšík napadením. Hosté ale signalizovanou výhodu nevyužili a poté jí ukončil Ondřej Becher, který se provinil sekáním.

28:34

Havířov hraje už přes minutu ve výhodě, ale bez zužitkování a také hosté se zřejmě nyní dopustili faulu.

27:46

Signalizovaná početní výhoda pro AZet za pořádný hit jednoho z jihlavských hráčů.

27:18

Josef Vyvial si po přechodu modré nezpracoval puk, to však nebylo na škodu. Jihlava se prodrala před branku Havířova a Matouš Menšík chtěl zavézt puk až do branky. Před Nowakem zkusil kličku, ovšem dle sudích se puk zastavil před brankovou čárou nebo na ní. Rozpažuje se a Havířov vyváží kotouč ven z pásma.

25:45

Havířov právě vstřelil branku!
Havířov využívá i druhou přesilovou hru a opět uskakuje do dvoubrankového náskoku. Od modré vypálil FABIEN KOČÍ, který tušil, že je před brankou Dukly pořádný provoz a Maláč má zakrytý výhled. Proto tvrdě vystřelil a puk se opět zastavil až v síti. Druhá branka a druhá v přesilovce pro beka AZetu. Asistence: Kevin Horváth.

24:53

Nepříjemnost pro Duklu. Šimon Zdarsa jde na dvě minuty ven za sekání.

23:18

Jihlavští hokejisté jsou nyní na dostřelu. V situaci tři na jednoho se zrodilo domácí snížení. Už se sice zdálo, že klenot z Bítovčic Patrik Čermák celou situaci překombinoval, ale talentovaný grafik JOSEF VYVIAL si počkal na puk a poté ukázal, že Pepův sketch umí i jiné včci než čarovat s tužkou! Asistence: Patrik Čermák.

22:59

Daniel Hledík si sjel na pravý kruh, odkud chtěl vyzkoušet Maláčovu pozornost. Jenže to by musel trefit klec!

22:00

Na začátku druhé třetiny jsou zde další rychlá přerušení hry. Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu a dlužno říct, že kouskovaná AZetu vůbec nevadí.

20:34

Antonín Nowak v brance Havířova si opět neporozuměl s obránci. Tentokrát se nejednalo o tak velkou šanci, jako před druhým gólem Havířova, přesto s ní Dukla a jmenovitě Štěpán Šabatka mohl naložit lépe.

20:01

Jde se do druhé třetiny za hymny IIHF Game Song. Tak snad bude i úroveň hry tak vypadat!
Další třetina začne přibližně v 18:45.
První třetina přinesla dvě branky a obě v jihlavské síti, takže výsledek je pro mírně favorizovanou Duklu krajně nepříznivý. Již ve druhé třetině se prosadil kapitán Filip Byčkov z předbrankové dorážky. Jihlava pak měla šanci v oslabení po chybě gólmana Nowaka, ale nevyužila jí a z další akce se prosadil střelou z první Fabien Kočí. Domácí poté zamkli soupeře v pásmu, ale snížit se jim nepodařilo – 0:2.

20:00

19:17

V probíhající poslední minutě si Šimon Zdarsa nerozuměl se spoluhráči a jeho rozehrávka končí zakázaným uvolněním. Aspoň je prostor pro Ptačí tanec, jenž se line z amplionů stadionu.

17:59

Zámek. Musíme také použít slovo, které se často užívá v onlajnu z Pelhřimova, kam se Dukla bude po sezoně stěhovat. Jenže jihlavské obléhání branky ani tentokrát kýžený efekt pro domácí nepřineslo.

15:41

Patrik Čermák měl na holi snížení na 1:2. Sjel si s pukem mezi kruhy a už přemýšlel, na kterou stranu to Nowakovi vyšije. Jenže chyba lávky. Šikovný útočník A-týmu Dukly, který rád po večerech děsí ostrahu Infocentra CZ LOKO Arény, nezvedl puk nad beton havířovského brankáře.

14:19

Nedáš, proto dostaneš. Nowak špatně rozehrál puk a jeden z jihlavských hráčů se k němu před branou dostal. Ačkoliv se brankář Havířova jakž takž stihl vrátit do branky, vyrovnání nepřišlo. Naopak z protiútoku se prosazují hosté, kteří ukázali, jak je to snadné. Horváth nahrál na vrchol levého kruhu pro FABIENA KOČÍHO, který nekompromisně rozvlnil síť za Maláčem. Asistence: Kevin Horváth.

13:11

Jihlava se hned po buly osvobozuje.

12:56

Jonáš Jungwirth je prvním vyloučeným hráčem. Jde ven na dvě minuty za podrážení a AZet má zajímavou šanci na zvýšení svého náskoku.

12:20

Kočí dobře hledal u levé tyče Denise Kyselého. Přihrávka měla oči, jenže druhý jmenovaný nezkrotil puk a zblízka tak nemohl ohrozit Filipa Maláče, který v posledních zápasech příliš branek nedostává.

11:18

Šabatkovu křižnou přihrávku na modrou na spoluhráče zblokoval Denis Bárta, čímž červenožlutí přišli o útočné pásmo. Jihlavští se zatím nemohou dostat ke kloudné akci.

10:01

Patrik Čermák si sjížděl mezi kruhy pro přihrávku, na kterou ale nedosáhl. Jihlava zatím hoří na finálních přihrávkách.

09:15

Vyvial nabil na modrou pro Matěje Vovsíka, který zkusil utaženou střelu. I tu ale Nowak viděl a zapisuje další dobrý zákrok.

09:01

JIhlavští hráči zastavili útok Havířova ve středním pásmu a mohli jít do zajímavého přečíslení, které ale zastavil ofsajd.

07:58

Michal Kerber se zřejmě inspiroval vedoucí ženou světového poháru ve slalomu Petrou Vlhovou, protože mezi protihráči projel stejně ladně jako hvězdná Slovenka na bílých svazích. Mezi kruhy si nabruslil do střeleckého pokusu, který výborně zlikvidoval Nowak.

07:05

Ofsajd! Přesně to se ozvalo z komentátorské kabinky a vzápětí výkřik místního DJ potvrdil i čárový rozhodčí.

06:15

Josef Vyvial hledal před brankou skákavou přihrávku, kterou nakonec schoval jen do rukavice. Puk zkrotil až za brankou, takže má Dukla stále pásmo.

05:37

Jihlavští hokejisté vyráží hned po buly do protiútoku, ovšem jak daleká je cesta z Havířova do srdce Vysočiny, tak těžké je nyní projít přes zformovanou obranu hráčů z hornického města.

04:32

David Pastor si mezi kruhy dlouho zpracovával puk, který nakonec vystřelil. Zkusil ránu na levou stranu Maláče, který dobře zasáhl betonem. Vzápětí má AZet vhazování před jihlavskou klecí.

03:30

Patrik Čermák vyzkoušel pozornost brankáře Nowaka, který puk sebral jako jahůdku. Snadný zákrok, ale Dukla má pásmo.

02:21

Z první vážnější šance Havířova padla první branka. Odraženou střelu Fédora totiž Maláč ještě vyrazil levým betonem, ovšem před jeho svatyní číhal kapitán FILIP BYČKOV a ten měl snadnou úlohu. Asistence: Jan Fédor.

01:58

A další přerušení hry. Tentokrát si na puk pořádně sáhl i Antonín Nowak.

01:17

Během minuty a čtvrt je tu třetí přerušení hry, takže má dýdžej Milan "Pupí" Horák větší práci než oba brankáři. A že dneska pouští šlágry.

00:13

Jihlavští hokejisté se hned sápou na branku Nowaka, který ale nějaký těžký zákrok tahat nemusel.

00:01

Dukla bude mít svému soupeři co oplácet, jelikož na jeho ledě padla 2:4. Utkání se neslo ve znamení branky Havířova na 2:1, kdy byl jihlavský gólman Filip Maláč v brankovišti zřejmě faulován, ale hrálo se dále a tento moment byl nakonec rozhodujícím. AZet si vytvořil vzápětí náskok 3:1 a dvoubrankový rozdíl do konce zápasu uhájil.

AZ Heimstaden Havířov – HC Dukla Jihlava 4:2

Branky a nahrávky: 20. Becher, 31. Fědor (Byčkov, Špaček), 37. Mastič (Kočí, Bárta), 60. Kubíček (Byčkov, Mastič) – 31. Čermák (Melenovský, Vyvial), 45. Chvátal (Jungwirth). Rozhodčí: Koziol – Vengřín, Gančarčík. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu DHL extraligy juniorů. Od 18 hodin se proti sobě potkají dva celky, které mají opačné starosti. Jihlavští hokejisté totiž nedávno zastavili sérii sedmi porážek v řadě, nyní vyhráli již pětkrát za sebou a hájí místo v elitní dvanáctce znamenající záchranu a boje o play-off. Havířov je naopak na patnáctém místě extraligové tabulky a bude mít zcela jistě záchranářské starosti, jelikož bude bojovat ve skupině o udržení. Utkání začíná v CZ LOKO Aréně od 18 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:3

Branky a nahrávky: 24. Vyvial (Čermák), 50. Rauš (Čermák, Menšík), 60. Čermák (Jungwirth), rozh. náj. Jungwirth – 3. Byčkov (Fédor), 15. Kočí (Horváth), 26. Kočí (Horváth)