HC Kometa Brno – HC Litvínov

3:5

konec (1:2, 0:0, 2:3)

28.01.2022, 13:00 • Winning Group Arena • 35. kolo • Milan Huppert

Juniorka brněnské Komety nepotvrdila roli favorita a podruhé v řadě prohrála 3:5, tentokráte na domácím ledě s Litvínovem. Domácí sice v úvodu třetí třetiny vyrovnali v přesilovce pěti proti třem na 2:2, ale hosté se vyrovnávacím gólem nenechali rozhodit a sami posléze uskočili do tříbrankového náskoku, který si již protéct mezi prsty nenechali, až v samotném závěru jen kosmeticky upravil na konečných 3:5 svým druhým gólem v zápase Jakub Malý. (14:59:00)

59:32

Hosté mají závěr střetnutí pod kontrolou. Do středního pásma vyvezl puk Jakub Hák, domácí již nemají čas na vstřelení dvou gólů.

58:38

Kometa právě vstřelila branku!
Domácí střílí třetí gól, nejspíše už ale bude pozdě. Po souhře dvou Sedláčků Jana a Iva dostal kotouč na středu JAKUB MALÝ, svůj druhý gól v utkání vstřelil ránou do levého horního růžku. Asistence: Ivo Sedláček a Jan Sedláček.

58:17

Z bezprostřední blízkosti Vít Beran na Petržílku nevyzrál. Velkou roli sehrál i Jakub Malý, který soupeři klepl do hokejky a puk tak pomalou rychlostí jel k brankáři po ledě.

58:02

Litvínovskou akci zastavil hvizd čárové rozhodčí. Matěj Maštalírský nabral moc velkou rychlost, s pukem jedoucí Slavík přejel modrou později.

57:49

Na útočný výlet vyjel Jan Šprynar. Do dvou protihráčů na útočné modré už si netroufl, proto jen na jistotu nahodil za brankáře soupeře a odjel vystřídat.

57:00

Dlouho hosté útočnou třetinu neudrželi, ale to jim za současného stavu zřejmě moc nevadí. Místo toho hrají v klidu ve střední třetině.

56:41

Zakázané uvolnění posílá hru před Hynka Petržílku. Patrik Fajmon chtěl zrychlit hru, jenže Harmim na jeho prudký pas nedosáhl.

56:14

Brněnští hráči chtěli využít špatného střídání soupeře. To se jim však nepodařilo, protože přihrávka Malého postrádala přesnost.

55:55

Pěkná individuální akce Jana Sedláčka skončila za Čermákovou bránou. Zde domácího kapitána zdvojili Hák s Hynkem a společnými silami jej odzbrojili.

55:26

Ještě navýšit již tak výrazné vedené litvínovských hokejistů mohl Vít Beran. V přečíslení dostal touš před prázdnou bránu, leč zakončení útočníkovi nevyšlo a výrazně bránu přestřelil.

54:46

Tadeáš Hrnčíř zvládl nahodit kotouč do útočné třetiny. Vzápětí ovšem Sebastian Bartes prohrál v rychlostním souboji s Kuchařem, obránce bez rozmýšlení vyhodil do středního pásma.

54:23

Úspěšný zákrok i pro Hynka Petržílku. od levého mantinelu na něj vypálil Lukáš Hocelík, domácí gólman včas zakryl prostor u bližší tyčky.

53:52

Od modré čáry nahodil kotouč na bránu Jan Sedláček. David Čermák zůstal ledově klidným, vyrážečkou odpálil kotouč mimo nebezpečí.

53:08

Litvínov právě vstřelil branku!
S největší pravděpodobností je rozhodnuto. V mezikruží se k puku dostal MAREK SLAVÍK. Střela v pádu nebyla příliš prudká, ale o to více Petržílku překvapila, puk mu propadl pod levým betonem. Asistence: Tim Danielčák.

52:31

Jan Sedláček vyhodil černou gumu z obranného pásma, ale vzápětí ji nejrychleji dojel Lukáš Hocelík. Zadák pak pošetřil cenné vteřiny za vlastní bránou.

51:57

Puk na domácí střídačce. Mezi vlastní spoluhráče hrací předmět poslal Tadeáš Hrnčíř, když zastavoval nahození Václava Hynka.

51:25

Jakub Kroupa vystoupil proti Františku Němcovi, s čímž brněnský bek viditelně nepočítal a kotouč poslal jen na hokejku soka.

3:5

Branky a nahrávky: 10. Nesvadba (Ulbricht, Řehák), 41. Malý (Šalé, J. Sedláček), 59. Malý (I. Sedláček, J. Sedláček) – 8. Vopat (Skuhrovec, Baláž), 11. Maštalířský (Skuhrovec, Beran), 48. Skuhrovec (Beran, Kuchař), 49. Hák (Vopat, Hynek), 54. Slavík (Danielčák)

HC Kometa Brno: Petržílka (Schnattinger) – Řehák, Fajmon, Holemý, Ulbricht, J. Sedláček (C), Němec, Horký, Bartes (A), Hrnčíř, Šalé, I. Sedláček, Bělohlav, Malý (A), Pigl, Boltvan, Nesvadba, Harmim.
Trenér: Jan Zachrla

HC Litvínov: Čermák (Kokhanin) – Baláž, Hocelík, Hák, Hynek, Kroupa, Kuchař, Háva, Kočárek, Danielčák, Stehlík, Beran, Vopat, Limanovský, Maštalířský, Šprynar, Skuhrovec, Slavík.
Trenér: Radek Mrázek

Rozhodčí: Obadal, Kohoutek – Komínek, Smetková