3:2

po s.n. (1:0) (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

28.01.2022, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 2.37 4.28 2.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:57:36)
Statistické okénko

Střely na bránu: 46 – 30 | Přesilová hra: 0/3 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?

Mikko Koskinen (EDM) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 64:53
Juuse Saros (NSH) – 44 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,7%, odchytal 65:00

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. Evan Bouchard (EDM) – 1+0
2. Juuse Saros (NSH) – 44 zákroků
3. Mikko Koskinen (EDM) – 28 zákroků
Je za námi duel mezi Edmontonem a Nashvillem, který nakonec po zásluze vyhráli domácí hokejisté. V utkání sice ani jednou nevedli, ale v nájezdech uspěli, takže se radují z výhry 3:2. První branku utkání vstřelil Filip Forsberg v 6. minutě. Na konci prvního dějství vyrovnal Connor McDavid, ale v prostřední části vrátil vedení Predátorům Matt Duchene. Oilers znovu vyrovnali díky Evanu Bouchardovi a dalších třicet minut už gól nepadl. Nájezdy rozhodla branka Connora McDavida, jenž se tak opět stal hrdinou svého týmu.

Connor MCDAVID - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
Autorem vítězné branky je CONNOR MCDAVID.

Roman JOSI

3. série 1:0

Roman Josi mezírku mezi betony nenašel, takže je rozhodnuto!

Ryan NUGENT-HOPKINS

Ryan Nugent-Hopkins volné místo nenašel. Ještě rozhodnuto není.

Matt DUCHENE

2. série 1:0

Matt Duchene ve finální fázi nezvedl puk nad beton, takže gól nedal. Edmonton může rozhodnout.

Connor MCDAVID

Connor McDavid předvedl, že má ruce opravdu velmi rychlé. Sarose si položil a poté dal branku.

Filip FORSBERG

1. série 0:0

Filip Forsberg šel do bekhendové kličky, ale Koskinen si prostor u vyrážečky pohlídal.

Leon DRAISAITL

Leon Draisaitl brankáře Sarose nepřekvapil. Dlouhý blafák do forehandu nezvládl.

Samostatné nájezdy začínají.

3:2

Branky a nahrávky: 20. McDavid (Nugent-Hopkins, Nurse), 35. Bouchard (Devin Shore, D. Ryan), rozh. náj. McDavid – 6. F. Forsberg (A. Carrier, Mikael Granlund), 29. Duchene (F. Forsberg, Benning)

1:0   Roman Josi (NSH)

Edmonton Oilers: Koskinen (S. Skinner) – Bouchard, Nurse (A), Ceci, Keith, Lagesson, K. Russell – Yamamoto, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Puljujärvi, Draisaitl, Foegele – Kassian, R. McLeod, Hyman – Sceviour, D. Ryan, Devin Shore.
Trenér: Dave Tippett

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Ekholm (A), A. Carrier, Benning, Josi (C), Borowiecki, Tennyson – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Trenin, Sissons, Jeannot – Kunin, Johansen, Cousins – Tomasino, McCarron, Luff.
Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Markovic, Rank – Toomey, Mills

Diváci: 9 150

00:49 EDM 2 Puljujärvi, podrážení
05:07 NSH 0:1 F. Forsberg (A. Carrier, Mikael Granlund)
05:50 EDM 2 Nurse, sekání
12:29 NSH 2 Ekholm, krosček
19:28 EDM 1:1 McDavid (Nugent-Hopkins, Nurse)
20:25 EDM 2 Bouchard, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
26:23 NSH 2 Johansen, sekání
28:32 NSH 1:2 Duchene (F. Forsberg, Benning)
34:48 EDM 2:2 Bouchard (Devin Shore, D. Ryan)