Liga mistrů (předkola)

FC Midtjylland – Celtic Glasgow

2:1

po prodl. (0:0)

28.07.2021, 19:45 • MCH Arena, Herning • 2. předkolo • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

Tipsport: 2.56 3.26 2.89 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště! (22:26:49)
Na závěr jen dodejme, že soupeřem dánského klubu v dalším dvojzápase bude holandský PSV Eindhoven. Skotové se pak v rámci třetího předkola Evropské ligy podívají do Čech, a to do Jablonce nad Nisou.
Hosté si dnešní bitvu upřímně prohráli sami. V prvním poločase hráli kvalitní fotbal a po většinu doby měli navrch, přičemž svou převahu následně krátce po pauze přetavili v zásah Calluma McGregora. Jenže když potom přišlo vyrovnání z dílny Awera Mabila, Celtic znervózněl. Začal dělat chyby a nebyl schopný v útoku přijít na cokoliv, čím by soupeřovu obranu zaskočil. Prodloužení pak bylo z jeho pohledu naprostou tragédií a Midtjylland si sebejistou hrou naprosto právem vybojoval postup do dalšího předkola. V Glasgow mají o čem přemýšlet.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:2. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 17:19.
V Herningu propukla obrovská radost, Midtjylland možná trochu nečekaně ukončil naděje Celticu na setrvání v Lize mistrů a po brankou Nwadikeho ze čtvrté minuty prodloužení ho posílá do Evropské ligy!

120+2

120+1

Édouard chtěl vysunout jednoho ze svých spoluhráčů dopředu, místo toho ale jen omylem balón odevzdal protihráči. Midtjylland v naprosté pohodě kráčí do třetího předkola, tohle už zvládne.

120

Skotský klub ubránil hned tři rohy v řadě, na zázračné vyrovnání mu zbývají už jen dvě minuty.

119

Viktor Lind si prodloužení užívá a znovu trochu potrápil Baina, který jeho projektil vyrazil za branku! Celtic je znovu zatlačený hluboko do své poloviny hrací plochy a hrobníkovi už zřejmě z lopaty neuteče.

118

Tentokrát byl faul řešen jen ústně, rozhodčí se rozhodl Christiemu neudělit žlutou kartu.

117

Tohle se Evanderovi příliš nepovedlo, dánský tým toho moc nepřevedl. Hra se přesouvá pryč od Baina.

116

Uvidíme rohový kop v podání Midtjyllandu, který má příležitost si definitivně pojistit postup dál.

115

Se žlutými kartami se dnes skutečně nešetří, podobně tomu bylo i před týdnem v Glasgow. Tentokrát jí ale dostává domácí hráč – Pione Sisto (MID).

114

Za normálních okolností by byla druhá půle prodloužení za stavu 2:1 napínavá, nebo by aspoň nabízela kvalitní fotbal z obou stran. To se však teď říct nedá – hosté jsou v koncích a zřejmě už smíření s koncem Lize mistrů. Dnešní duel se jim nepovedl.

113

Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Juninho, přichází Rasmus Nicolaisen.

112

Utkání se zřejmě v Herningu ještě trochu protáhne, Juninho je u postranní čáry ošetřován zdravotníky.

110

Hodně vlažná hra ze strany prohrávajících Skotů pokračuje dál, hostům se vůbec nedaří vymyslet něco, čím by pevnou obranu dánského klubu překvapili.

109

Midtjylland hraje přesně to, co potřebuje pro zajištění postupu do třetího předkola a deptá Celtic kvalitním výkonem v obraně.

108

Albian Ajeti (CEL) po ani ne třech minutách na hřišti dostává žlutou kartu po faulu na Dyhra.