po prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)

20.02.2021, 17:30 • Tatněfť Arena, Kazaň • Karel Jedlička

Tipsport: 1.61 4.6 4.52 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 18:24 (3:7, 4:10, 8:6 – 3:1), vhazování 28:30, hity 13:7, čas v útoku 11:17 – 13:00, vyloučení 3:2, využití 1:1.

Československá stopa:

Julius Hudáček (Spartak) 16 zákroků, úspěšnost 88,9%
Robin Hanzl (Spartak) 1+1, 4 střely, čas na ledě 16:25
Lukáš Radil (Spartak) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:33
Martin Bakoš (Spartak) 0+0, čas na ledě 16:05 (20:08:45)
Moskevský Spartak dotáhl v prodloužení skvělý obrat na ledě vedoucího mužstva KHL a velkou zásluhu na tom má český útočník Robin Hanzl. Hostům se dlouho lepila smůla na hokejky. Přestože domácímu favoritovi mnoho nepovolili. ještě v polovině třetí třetiny prohrávali 0:2 po dvou vlastních gólech. Až v 51. minutě pálil v přesilovce do šibenice Nikoncev. Po sedmininutovém úseku bez přerušení poslal zápas trefou k tyči do prodloužení Hanzl a v něm ústecký rodák založil i vítěznou akci, kterou dotáhl autor jedné ze smolných vlastních branek Rylov.
Spartak se hodně přiblížil play-off, ale i Kazani bod zajistil prvenství ve Východní konferenci.

62:52

62:52 Jakov RYLOV - 2:3

62:52

Spartak právě vstřelil branku!
Hanzlovi se podařilo vydolovat kotouč u levého hrazení a z jeho výpadu a skvělé zpětné přihrávky vytěžil vítězný gól a završení obratu z 2:0 na 2:3 trefou k tyči JAKOV RYLOV.
Asistence: Robin Hanzl, Anatolij Nikoncev.

62:36

Hosté lacino ztratili puk, naštěstí pro ně Safonovovi v koncovce rychlého protiútoku nezbyl prostor zvednout blafákem puk přes Hudáčkův beton.

62:08

Daniil Žuravljov vyzkoušel Hudáčka švihem z jízdy, slovenský gólman vyráží. Stále se hraje bez přerušení 4 na 4.

60:41

60:38

Kotouč je na kazaňské střídačce, vhazuje se ve středním pásmu a za chviličku skočí na led čtvrtý spartakovec.

60:17

Domácí začali prodloužení ve čtyřech proti třem. Stanislav Galijev pálil zleva bez přípravy k tyči, Július Hudáček se stačil bleskurychle přesunout a vyráží betonem.

60:01

Zápas jde do prodloužení. Kazaň si ziskem bodu vybojovala prvenství v konferenci, ale o náskok, získaný dvěma polovlastními góly, přišla zásluhou přesných zásahů Nikonceva a Hanzla.

Střely na bránu 15:23, vhazování 27:27, hity 13:7, čas v útoku 10:43 – 12:47, vyloučení 3:2, využití 1:1.

60:00

59:52

Domácí dlouho kroužili a hledali prostor ke střele, nakonec po kombinaci s Tichonovem a Da Costou pálil tvrdě od modré Wikstrand. Hudáčkův zákrok v podstatě pojistil Spartaku bod.

59:18

Hosté dostávají puk za modrou čáru u své střídačky a mohou vyměnit sestavu.

58:41

Oddechový čas pro hosty.

58:41

Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Andrej Zubarev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:59

Další zakázané uvolnění Kazaně.

57:11

57:11 Robin HANZL - 2:2

2:3

Branky a nahrávky: 6. S. Da Costa (A. Galimov), 43. Wikstrand (S. Da Costa) – 51. Nikoncev (Fjodorov, Rylov), 58. R. Hanzl (Nikoncev, Fjodorov), 63. Rylov (R. Hanzl, Nikoncev)

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Wikstrand, T. Murphy, Chenkel, Jarullin, Judin, Ljamkin, Žuravljov – A. Galimov, S. Da Costa, V. Tichonov – Voronkov, Galijev, Cormier – M. Gluchov, Safonov, Lukojanov – Fisenko, Ljubimov, Burmistrov – Zaripov.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Rylov, D. Višněvskij, Zubarev, Nikišin, Serikov, Kulik, Sokolov – Širokov, Lehterä, Radil – Torčeňuk, Nikoncev, Fjodorov – Bakoš, R. Hanzl, Talalujev – M. Cyplakov, Juňkov, Zlobin.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Berseňov, Judin