3:1

konec (1:1, 1:0, 1:0)

17.01.2021, 17:00 • TITAN Aréna • 32. kolo • Dávid Švec sk

Tipsport: 3.3 4.7 1.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konštatovaním, že Liptovský Mikuláš zvíťazil nad Novými Zámkami 3:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia. (19:29:30)

59:58

Liptovský Mikuláš dal gól!
Skúsený domáci matador RUDOLF HUNA na pravej strane získal puk, s kúskom šťastia sa dostal aj cez brániaceho hráča hostí a po obkorčuľovaní bránky rozhodol o výsledku zápasu. Asistencie: Marcel Petran, Karolus Kaarlehto.

59:25

Hostia znovu kombinujú v šestici v útočnom pásme, Kiviaho je na striedačke.

59:01

Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

58:49

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Valtola – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

58:40

Obrovská chyba Valtolu, ktorý vyhodil puk z ľadovej plochy a poputuje na trestnú lavicu.

58:28

Domáci stiahli puk za vlastnú bránku, oba tímy striedajú počas hry.

58:01

Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

57:32

Závar pred domácou bránkou, puk končí po ležiacim Kaarlehtom. Následne ešte vzniká pred bránkou Liptovského Mikuláša menšia šarvátka.

57:11

Domáci sa dostávajú do útočného pásma, Karolus Kaarlehto si znovu môže po dlhšom čase vydýchnuť.

56:31

Domáci v plnom počte.

56:10

Nuž a hosťom už takmer končí päťminútová hra v presile o jedného hráča, treba povedať, že absolútne nič zaujímavé Býci nevymysleli.

55:41

Novozámčania stále kombinujú v útočnom pásme, ale stále je to jalové.

55:01

Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

54:50

Hostia znovu v útočnom pásme, ale Liptáci bojujú a posielajú puk von z pásma.

54:22

Pomerne dlho sa hrá bez prerušenia, Štrauch z vlastného pásma posiela puk až ku bránke Henriho Kiviaha.

53:55

Liptáci sa v tejto časti zápasu skvele bránia, posielajú puk cez všetky čiary.

53:12

Novozámčania stále kombinujú v útočnom pásme, zatiaľ však bez želaného efektu.

52:27

Hostia kombinujú v útočnom pásme, Clarkeho strela z pravej strany Kaarlehta neprekvapila a Bajtek sa k dorážke nedostal.

52:01

Hostia teda dostávajú ideálnu šancu na vyrovnanie a možno aj na zvrátenie zápasu, pretože ak by aj vyrovnali, tak stále budú pokračovať v presilovej hre.

51:31

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Hamráček – 5 min., napadnutie + osobný trest do konca zápasu, napadnutie).

51:15

Hamráček dostane trest 5+DKZ a s Holendom to nevyzerá vôbec dobre, pretože na striedačku svojho tímu sa dostáva len za pomoci dvoch spoluhráčov. Následne okamžite mieri do kabíny.

51:15

Tvrdý zákrok domáceho Hamráčka na jedného z hráčov hostí, následne vzniká menšia šarvátka. Hosťujúci Holenda ostáva ležať na ľade a musí byť ošetrovaný.

51:04

Náročná pozícia pre Nemca na bekhend po prudkej prihrávke skúseného Rudolfa Hunu. Kiviaho zasahoval bez problémov.

50:44

Emrich v kombinácii so Seppänenom v útočnom pásme, domáci sa však zo všetkých síl bránia.

50:13

Obrovská šanca domáceho tímu, tretia "kanadská formácia" si vynútila tlak v útočnom pásme, McShane a ani Portokalis však Kiviaha neprekvapili.

50:01

Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Liptovský Mikuláš stále vedie nad Novými Zámkami 2:1.

49:33

Hra je prerušená pre posunutú domácu bránku a Kaarlehto sa hnevá na hlavného rozhodcu. Po zápasu pukom do hlavy totiž žiadal prerušenie hry a to neprišlo.

49:10

Strela hostí z veľkého uhla, puk trafil Kaarlehta do hlavy, ale pokračuje sa v hre.

48:34

Seppänen skúsil nahodiť puk na domácu bránku, Kaarlehto však puk videl a toto bola pre skúseného fínskeho brankára doslova malina.

48:22

Zakázané uvoľnenie číslo dva v podaní Mateja Baču. Značí to ďalšie vhadzovanie pred Kaarlehtom a domáci nemôžu striedať.

47:54

Bača vyhadzuje puk na zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred Karolusom Kaarlehtom.

47:22

Snahu Novozámčanom uprieť nemožno, ale to na zatiaľ skvele chytajúceho Kaarlehta nestačí.

46:41

Jesus skúsil strelu z pravej strany z veľkého uhla, minul však bránku Nových Zámkov.

46:02

Jesus šikovne našiel Hamráčka, ktorý po ľavej strane vletel do útočného pásma a strelou zápästím preveril pozornosť Kiviaha.

45:38

45:10

Závar pred domácou bránkou, puk v sieti nie je, zato hosťujúci Clarke áno.

45:01

Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Liptovský Mikuláš stále vedie nad Novými Zámkami 2:1.

44:45

Puk je za bránkou Henriho Kiviaha, oba tímy striedajú svoje formácie na ľadovej ploche.

44:05

Hostia kombinujú v útočnom pásme, ale Kaarlehto zatiaľ nemusel riešiť nič vážne.

43:38

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – 2 min., nedovolené bránenie).

43:34

Portokalis šikovne potiahol puk do útočného pásma, ale hra je prerušená, pretože po tretí raz v dnešnom zápase poputuje na trestnú lavicu domáci Filip Mezovský.

43:10

Býci stále kombinujú v útočnom pásme, k puku sa dostal Marcel Holovič, ale následná strela mu vôbec nesadla.

42:32

Hrá sa však v solídnom tempe, Embrich sa po pravej strane pretlačil do útočného pásma, následne pri mantineli bojuje o puk.

41:45

Pre objektivitu treba povedať, že hostia prišli do Mikuláša výrazne oslabený, predsalen najmä v ofenzíve chýbajú Obdržálek, Majdan, Rogoň a ďalší hráči.

41:29

Novozámčania znovu operovali v útočnom pásme, ale hra je prerušená. Vhadzovať sa bude po ľavej ruke Kaarlehta.

41:03

Prvý zákrok v tretej tretine patrí Henrimu Kiviahovi, ktorý kryl Hamráčkovu strelu. Krátko nato si Kiviaho pripisuje ďalší úspešný zákrok na svoje konto.

40:50

Marcel Petran sa snažil nahodiť puk do útočného pásma, nebol však úspešný.

40:24

Hostia znovu kombinovali v útočnom pásme, no Västilämu puk preskočil čepeľ hokejky a tak oň na modrej čiare prišli.

40:01

Úvodné buly tretej tretiny v prospech hostí z Nových Zámkov.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedie Liptovský Mikuláš nad Novými Zámkami 2:1. Tretia tretina sa začne hrať približne o 18:49.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:53

Vhadzovanie pred Henrim Kiviahom.

39:29

Ďalší fínsky mikrosúboj na ľadovej ploche, pálil Erik Embrich, puk kryl Karolus Kaarlehto.

39:21

Úplne zabudnutý Samuel Zahradník sa za obranou domáceho tímu nedostal k puku.

39:10

Skúsený Rudolf Huna sa po ľavej strane dostal do útočného pásma, nemieril však presne.

39:01

Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:38

Seppänen znovu v akcii, jeho strelu opäť kryl jeho krajan v bránke HK 32 Kaarlehto. Nuž, pre Seppänena je to dnes veru ťažký zápas.

38:01

Začali sa posledné 2 minúty druhej tretiny.

37:21

Domáci odchovanec Patrik Števuliak v drese hostí z Nových Zámkov sa mohol rútiť do úniku, zastavilo ho však verdikt rozhodcu, pretože bol v postavení mimo hru.

37:02

Skúsený Marcel Petran si šikovne obhodil jedného z protihráčov a vyhodil puk cez všetky čiary.

36:23

Janne Seppänen znovu operuje v útočnom pásme, hodil si však puk až príliš ďaleko a Kaarlehto nemusel zasahovať.

35:54

Hostia v plnom počte.

35:27

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Štrauch – 2 min., sekanie).

35:01

Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, Liptovský Mikuláš vedie nad Novými Zámkami 2:1.

34:45

Tretia formácia domáceho celku robí prievan pred Kiviahom, ten zatiaľ nemusel riešiť vážnejší problém pri vylúčení Juraja Juríka.

34:04

Hostia so štyrmi hráčmi.

33:54

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Jurík – 2 min., vrazenie na mantinel).

33:50

Bude sa znovu vylučovať, hostia budú hrať v trojici.

33:18

Kaarlehto sa po prvý raz v zápase dopustil chyby, pretože pri rozohrávke našiel priamo hokejku Andrisíka, ktorý však nedokázal zaváhanie domáceho brankára potrestať.

32:55

Novozámčania po vlastnom pásme získali puk a poslali ho cez všetky čiary.

32:35

Domáci kombinujú v útočnom pásme, Kaarlehto si konečne môže trošku vydýchnuť.

32:04

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Clarke – 2 min., zovretie puku).

31:55

Obrovský tlak novozámockých Býkov, Jurík sa ale k dorážke nedostal, pretože puk končí v moci famózneho Karolusa Kaarlehta!

31:33

Hostia však pokračujú v nápore v útočnom pásme, Kaarlehto je doslova ako na strelnici.

30:50

Nuž, pre hostí znovu platila stará známa hokejová pravda nedáš – dostaneš. Pre zverencov Gergelyho Majorossa to musí byť mimoriadne frustrujúci moment.

30:05

Tak toto je neuveriteľné! Domáci Liptáci sa po prvý raz v druhej tretine dostali do vážnejšej akcie, najskôr McShane opečiatkoval tyč Kiviahovej bránky, ale následne TYLER TULLIO doklepol puk do siete po strele Portokalisa! Asistencie: William Portokalis, Filip Mezovský.

30:01

Máme za sebou polovicu zápasu, stav je stále 1:1.

29:52

Nuž a aby sme nevyšli z cviku, tak si buly pred Kaarlehtom zopakujeme, domáci totiž vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

29:39

Ďalší Kaarlehtov zákrok! Zdalo sa, že Novozámčania sa už tešia z gólu, ale hlavný rozhodca jednoznačne rozpažil a vhadzovať sa bude po ľavej ruke domáceho brankára. Ale až po oprave bránky, ktorá je posunutá.

29:03

Obraz hry sa nám stále nemení, hostia operujú v útočnom pásme, ale nedokážu svoj tlak pretaviť do vedúceho gólu.

28:22

Strela Marcela Holoviča z dobrej pozície, Kaarlehto je však obrovskou oporou svojho tímu a znovu si pripisuje úspešný zákrok.

27:56

Domácim hokejistom ale absolútne viazne kombinácia, hrajú akoby bez akejkoľvek energie a nedokážu sa dostať z obranného pásma.

27:23

Už sa zdalo, že Janne Seppänen sa bude rútiť sám na Kaarlehta, zastavila ho však píšťalka rozhodcu, pretože sa ocitol v postavení mimo hru.

26:44

Nasleduje reklamná prestávka.

26:44

Patrik Števuliak sa šikovne dostal až pred Kaarlehta, ešte si puk stiahol do lepšej pozície, no ani tak na Fína v bránke Liptákov nevyzrel!

26:19

Brankár hostí Kiviaho v druhej tretine ešte vôbec nemusel zasahovať. Nuž, aj to svedčí o enormnej snahe hostí dostať sa do vedenia.

25:52

Strela mladého Samuela Reháka v drese hostí bola zrazená na ochrannú sieť.

25:34

Novozámčania sú znovu nasťahovaní v útočnom pásme, ale nie a nie to zužitkovať na vedúci gól.

25:01

Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, na Liptove máme stále nerozhodný stav 1:1.

24:34

Hostia teraz rozkrútili pred Kaarlehtom poriadny kolotoč, ale fínsky brankár v službách domáceho tímu odoláva.

23:43

Janne Seppänen sa snaží ako sa len dá, ale dnes mu jednoducho strelecké šťastie nepraje.

23:10

Ďalšie zakázané uvoľnenie domáceho celku a následne buly pred Karolusom Kaarlehtom.

22:55

Peter Mikuš pálil od modrej čiary, jeho strelu ale zblokoval Jesus.

22:33

Býci z juhu Slovenska sa stále snažia smerom dopredu niečo zaujímavé vymyslieť, obrana Liptákov zatiaľ odoláva.

21:48

Domáci vyhadzujú puk na zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude po ľavej ruke domáceho brankára.

21:28

Hostia naskočili do druhej tretiny veru poriadne nabudení, je vidieť, že Gergely Majoross mal v kabíne asi poriadne motivačný príhovor.

21:03

Znovu akcia hostí, Erik Embrich ale z ľavej strany len preveril lapačku Kaarlehta.

20:23

Hneď v úvode zápasu obrovská šanca Novozámčanov, Janne Seppänen však pred Kaarlehtom opäť nepochodil!

20:01

Úvodné buly druhej tretiny v prospech hostí z Nových Zámkov.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine hrá Liptovský Mikuláš na domácom ľade s Novými Zámkami nerozhodne 1:1. Druhá tretina sa začne približne o 17:54.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:15

Zapeklitá situácia pred domácou bránkou, všetko však vyriešil domáci gólman Karolus Kaarlehto.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:33

Seppänen sa po ľavej strane dostal do útočného pásma, cez obrancu Robertsona sa ale nepredral.

18:01

Začali sa posledné 2 minúty prvej tretiny.

17:03

Na Liptove teda začíname prakticky od začiatku, verme, že gól domácim hokejistom pomôže a v druhej tretine uvidíme lepší hokej.

16:40

Tak ale Liptáci predviedli parádnu kombinačnú akciu! MARKUS MICHALÍK vletel s pukom po pravej strane do útočného pásma, prihral Patrikovi Oškovi, ktorý mu puk vrátil do jasnej pozície a je to 1:1! Asistencia: Patrik Oško.

16:20

Strela skúseného Marcela Petrana od modrej čiary bola zrazená, následne berú puk hostia a okamžite sa hrnú dopredu.

16:04

Domáci hokejisti krátko po začiatku presilovej hry strelou preverili pozornosť Henriho Kiviaha.

15:58

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Mikuš – 2 min., podrazenie).

15:33

Hostia pod vedením nového kouča Gergelyho Majorossa sú zatiaľ opticky aktívnejším a lepším tímom, Liptáci sú stále akoby trošku mimo tempa.

15:08

15:01

Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny.

14:44

Domáci získali puk a pohrozili rýchlym útokom, strela Baču ale minula svoj cieľ, pretože pohotovo zakročil Henri Kiviaho.

14:33

Filip Bajtek ostal domácou obranou úplne nepovšimnutý pred bránkou Liptákov, ani na dvakrát však puk za Kaarlehta nedostal!

14:05

Hostia sú v týchto momentoch v útočnom pásme, zatiaľ však všetko rieši pozorný Karolus Kaarlehto.

13:33

Clarke sa dostal ku strele zvrchu kruhov, jeho nepríjemná strela presvišťala okolo pravej tyče domácej bránky!

13:08

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – 2 min.).

12:53

Slater Doggett napriahol k strele, mieril však vysoko nad Kaarlehtovu bránku. Hostia navyše budú hrať presilovú hru.

12:39

Hra sa síce prelieva zo strany na stranu, ale gólové šance vymizli.

11:55

O puk sa vedú ťažké boje za bránkou Henriho Kiviaha, víťazia Novozámčania a idú dopredu.

11:36

10:44

Novozámčania sú síce v útočnom pásme, ale zatiaľ Kaarlehto nemusel riešiť žiadny vážnejší problém. Nuž a vzápätí hostia pásmo strácajú.

10:33

Hostia striedajú svoju formáciu na ľadovej ploche a ďalšiu časť presilovej hry začínajú od vlastnej bránky.

10:01

V polovici prvej tretiny Liptovský Mikuláš prehráva na domácom ľade s Novými Zámkami 0:1.

09:36

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – 2 min., sekanie).

09:30

Vhadzovanie pred bránkou Karolusa Kaarlehta.

09:08

Za aktivitu si hostia vedúci gól rozhodne zaslúžili, domáci hokejisti akoby sa stále nedokázali dostať do správneho zápasového tempa.

08:33

HC Nové Zámky dali gól!
Seppänen po príchode z trestnej lavice našiel zadovkou na modrej čiare Šeligu. Ten okamžite vystrelil, Kaarlehto puk len vyrazil pred seba a číhajúci SLATER DOGGETT ho už bez problémov dorazil za chrbát fínskeho brankára. Asistencie: Martin Šeliga, Janne Seppänen.

08:17

08:00

Presilová hry Liptovského Mikuláša sa blíži ku koncu, Kiviaho vôbec nemusel zasahovať.

07:32

Valtola dvakrát v krátkom čase za sebou nepresne rozohral, táto presilová hra domácim hokejistom vôbec nesedí.

07:02

Liptáci sa stále nedokážu dostať pred Kiviaha a mohli pykať, pretože Doggett s pukom prešiel celé klzisko, ale z pravej strany puk za chrbát Kaarlehta nepretlačil!

06:40

Domáci hokejisti majú zatiaľ problém s prechodom do útočného pásma.

06:17

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Seppänen – 2 min., sekanie).

06:17

Stále sa hrá vo výbornom tempe, uvidíme však prvé dnešné vylúčenie.

05:49

Tretí útok domáceho celku sa pred Kiviahom nedokázal usadiť, nasledoval rýchly protiútok hostí a po strele Richarda Ondrušeka sa ozvala tyč Kaarlehtovej bránky!

05:01

Úvodných 5 minút prvej tretiny sa nieslo vo svižnom tempe, viac z hry mali opticky hostia.

04:49

Ďalšia šanca Býkov z Nových Zámkov, ani skúsený Juraj Jurík sa pred Kaarlehtom nepresadil!

04:24

Vhadzovanie pred bránkou Liptovského Mikuláša.

04:02

Na opačnej strane šanca Seppänena po chybe skúseného Rudolfa Hunu, ani fínsky útočník hostí však recept na Kaarlehta nenašiel.

03:44

Prvá vážna šanca domáceho tímu, Andreas Štrauch však zoči voči Kiviahovi nepochodil!

03:19

Clarke sa snažil dostať puk do útočného pásma, v kombinácii si však nerozumel s Patrikom Števuliakom.

02:44

Ondrušek sa dostal k puku v dobrej pozícii, strelou však trafil len brániaceho Mezovského.

02:20

V úvode zápasu sú aktívnejší hostia, ktorí sa viac tlačia do útoku.

01:48

Po ďalšej strele hostí Kaarlehto skryl puk do svojej lapačky a prerušil hru.

01:33

Prvý zákrok aj pre Karolusa Kaarlehta, ktorý vyrazil Andrisíkovu strelu.

01:04

Prvý zákrok v zápase patrí Kiviahovi, ktorý kryl puk od strele Petrana, ktorá sa odrazila od nohy Janneho Seppänena.

00:39

Prvá útočná akcia v zápase patrí hosťom, Kaarlehto však nemusel zasahovať.

00:01

Úvodné buly v prospech hostí z Nových Zámkov.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy máme na ľadovej ploche, po zaznení štátnej hymny sa začne samotný zápas.
Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto (Kozel) – Robertson, Nemec J., Valtola, Petran, Mezovský, Jesus, Droppa, Pavúk – Štrauch, Lištiak, Huna Ru. – Hamráček, Oško, Michalík – Tullio, McShane, Portokalis – Bača, Uhrík, Kalousek

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Clarke B., Fereta, Ordzovenský, Holenda, Mikuš, Šeliga – Števuliak, Doggett, Seppänen – Bajtek, Embrich, Andrisík – Jurík, Holovič, Zahradník – Ondrušek, Rehák S.

Rozhodca: Snášel, Novák – Durmis, Šoltés.
Príjemný dobrý deň z Liptovského Mikuláša, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 32.kola hokejovej Tipos extraligy, v ktorom hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš privítajú na domácom ľade hráčov HC Nové Zámky. Zápas sa začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Liptovskému Mikulášu patrí v tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné dvanáste miesto so ziskom 9 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Milana Jančušku prehrali na domácom ľade s HKM Zvolen 1:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je Andreas Štrauch, ktorý má na svojom konte 17 kanadských bodov (7+10). Brankárskou jednotkou tímu je Fín Karolus Kaarlehto.

Novým Zámkom patrí v tabuľke Tipos extraligy deviate miesto so ziskom 36 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Gergely Majorossa prehrali v Michalovciach s Duklou 1:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je český útočník Filip Bajtek, ktorý má na svojom konte 19 kanadských bodov (7+12). Brankárskou jednotkou tímu je Fín Henri Kiviaho.

Zápas sa v Liptovskom Mikuláši začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

3:1

Branky a nahrávky: 17. Michalík (Oško), 31. Tullio (Portokalis, Mezovský), 60. Huna Rudolf (Petran, Kaarlehto) – 9. Doggett (Šeliga, Seppänen)

HC MIKRON Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Clarke B., Fereta, Ordzovenský, Holenda, Mikuš, Šeliga – Števuliak, Doggett, Seppänen – Bajtek, Embrich, Andrisík – Jurík, Holovič, Zahradník – Ondrušek, Rehák S.

Rozhodčí: Snášel, Novák – Durmis, Šoltés

Diváci: Bez divákov

06:17 NZM 2 Seppänen, sekání
08:33 NZM 0:1 Doggett (Šeliga, Seppänen)
09:36 LMI 2 Mezovský, sekání