4:1

konec (0:1, 1:0, 3:0)

17.01.2021, 13:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.69 4.04 2.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání přihlíželo 1181 diváků. To už je z mé strany vše. Někdy se zase těším na počtenou! (15:27:03)
Československá stopa

Jakub Kovář (AVT) 60 minut, 29 zákroků, 1 gól, úspěšnost 96,7 %

Šimon Hrubec (OMS) 59 minut, 27 zákroků, 3 góly, úspěšnost 90,0 %
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 31:30 (8:12, 5:7, 18:11)
Zblokované střely – 16:19
Vyhraná vhazování – 32:24
Trestné minuty – 2:2
Hity – 11:11
Hokejisté Jekatěrinburgu poráží Omsk 4:1 a v tabulce Východní konference svého soupeře stáhli na rozdíl tří bodů.

Hosté přitom po první třetině vedli, skóre duelu otevřel v 17. minutě Klim Kostin, ovšem v dalších čtyřiceti minutách se už střelecky více dařilo Avtomobilistu. Ve 27. minutě srovnal z mezikruží Peter Holland a rozhodující momenty duelu pak přišly v závěrečné dvacetiminutovce. Ve 45. minutě nechali hosté před svou brankou osamoceného Alexandra Protapoviče a o chvíli později zvýšil na dvoubrankový rozdíl dorážející Anatolij Golyšev. V závěrečných minutách pak domácí několikrát podržel brankář Kovář a 23 sekund před koncem definitivně rozhodl Korbinian Holzer, jenž trefil přes celé hřiště prázdnou klec soupeře.

59:37

59:37 Korbinian HOLZER - 4:1

59:37

Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Definitivně rozhoduje KORBINIAN HOLZER, který přes celé hřiště poslal puk do prázdné branky soupeře! Avtomobilist si připíše cennou výhru. Asistence: Peter Holland.

59:01

Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:38

Je to tady, hosté hrají s prázdnou brankou!

58:22

Vhazuje se ve středním pásmu, takže Hrubec ještě zůstává v brance. Pokud se jeho spoluhráči dostanou k puku, tak ale zřejmě zamíří na střídačku...

58:22

Hosté si vyžádali oddechový čas. jejich branka už asi zůstane prázdná...

57:49

Domácí jsou v plném počtu.

57:45

Alexej Běreglazov vypálil od modré čáry těsně mimo.

57:10

Domácí teď dobře brání a k dalšímu ohrožení své branky soupeře zatím nepouštějí.

56:13

Další příležitost Omsku na snížení! Sergej Tolčinskij nahrál COrbanovi Knightovi, jehož zakončení zůstalo někde pod Kovářovým pravým betonem těsně před brankovou čarou!

55:47

Za podrážení je vyloučen Petr Holland. Hosté dostávají šanci zdramatizovat závěr.

55:00

Teď měli hosté gólovou šanci! Kirill Semjonov nebezpečně vypálil a puk zůstal stát před Kovářem. Roztažený brankář domácích však odolal dorážkám Tolčinského i Semjonova!

53:54

Hráči Avtomobilistu teď navíc drží puk na svých holích a šetří cenný čas.

53:32

Domácí se s ubíhajícím časem stále více přibližují k výhře.

4:1

Branky a nahrávky: 27. Holland (Arzamascev), 45. Protapovič (Holland, Bočarov), 46. Golyšev (Arzamascev, Dacjuk), 60. Holzer (Holland) – 17. K. Kostin (Knight, Boucher)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin (A), Ch. Genoway, Zborovskij, Arzamascev, Holzer, Berezin – Golyšev, Dacjuk (C), Makejev – Macek, Holland (A), Bočarov – Obidin, Chripunov, Protapovič – Žukenov, Litovčenko, Ovčinnikov – Zacharov.

Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Kaski, Jemelin (C), Běreglazov, Čudinov, Solovjov, Gončarov, Čisťakov – K. Kostin, Boucher, Knight – Jakupov, Zernov, Kovalčuk (A) – Tolčinskij, K. Semjonov, Chochlačov – A. Potapov, Stas (A), Dědunov.

Rozhodčí: Birin, Judakov – Gorděnko, Strelcov