17.01.2021, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Michal Raška

Tipsport: 2.57 4.17 2.29 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Alexandar Georgijev (NYR) – 23 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
Ilja Sorokin (NYI) – 27 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,4%, odchytal 60:00

Filip Chytil (NYR) – 0+1, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:20

Tři hvězdy utkání
1. Alexandar Georgijev (NYR) 23 zák., 0 gólů, 100%
2. Pavel Bučněvič (NYR) 2+1
3. Artěmij Panarin (NYR) 2+0
Je konec. Druhé derby o New York během tří dní tentokrát zvládli Rangers a to s naprostým přehledem, když zvítězili 5:0. Už ve 3. minutě otevřel brankový účet Bučněvič. Posléze domácí byli lepším týmem a to potvrdil ve 14. minutě Panarin, který zvýšil náskok na dvě branky. Ve 24. minutě málem hosté snížili, ovšem rána Leddyho trefila břevno. Posléze už měli zápas opět v režii domácí. Ve 26. minutě se totiž podruhé trefil Pavel Bučněvič. A ve 36. minutě poslal Rangers do čtyřbrankového vedení Kaapo Kakko. Poslední perioda nebyla tak atraktivní, ale v 56. minutě přidal ještě jednu branku Panarin.

59:50

Znovu si vzal puk na starost hostující hráč a odpálil jej co nejdál.

59:26

Posléze se ale Islanders podařilo vyhodit puk do bezpečí.

59:06

Rangers by rádi přidali alespoň ještě jednu branku a drží soupeře pod zámkem.

58:35

Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., krosček).

58:23

58:23 Dvakrát během pár sekund zazvonila tyč domácí svatyně.

58:23

Tak to je neskutečná smůla Islanders, kteří hned dvakrát napálili tyč domácí svatyně! Alexandar Georgijev měl pořádný kus štěstí.

57:35

Tentokrát už přišla rána, která ale byla sražená do ochranné sítě.

56:48

Rangers mají nadále přesilovku, ovšem soupeř dokázal vyhodit kotouč do bezpečí.

55:56

55:56 Artěmij PANARIN - 5:0

55:56

Rangers právě vstřelili branku!
A je to už 5:0! V přesilové hře nejprve pálil Pavel Bučněvič, ovšem brankář Sorokin vyrazil kotouč před sebe, kde byl připraven Fox, který ho posunul na ARTĚMIJE PANARINA a ten zakončil do poloprázdné brány. Asistence: Adam Fox a Pavel Bučněvič.

55:24

Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 2+2 min, hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

55:24

Nyní došlo za bránou Rangers k roztržce a bude se vylučovat. Nyní ale čeká komerční přestávka.

53:36

Utkání se už ale za tohoto stavu spíše dohrává a třetí perioda velmi snížila tempo a atraktivitu.

53:14

Ilja Sorokin musel betonem vyrazit střelu z pravé strany, která mířila na přední tyč.

52:10

Brendan Lemieux to zkusil zpoza modré čáry, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

5:0

Branky a nahrávky: 3. Bučněvič (Zibanejad), 14. Panarin (Br. Smith), 26. Bučněvič, 36. Kakko (Di Giuseppe, Chytil), 56. Panarin (Fox, Bučněvič)

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – Trouba (A), R. Lindgren, Fox, J. Johnson, Br. Smith, Miller – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Lafreniere, R. Strome, Panarin – Kakko, Chytil, Di Giuseppe – J. Gauthier, B. Howden, Lemieux.

New York Islanders: I. Sorokin (Schneider) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Johnston, Pageau, Bellows – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: O’Rourke, Hebert – Sericolo, MacPherson

02:12 NYR 1:0 Bučněvič (Zibanejad)
04:50 NYR 2 Kreider, sekání
05:53 NYI 2 Lee, podrážení
13:46 NYR 2:0 Panarin (Br. Smith)
16:26 NYI 2 Dobson, sevření puku rukou