22.02.2020, 13:00 • Ledová aréna Traktor • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.73 3.85 2.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:21:19)
Česká stopa v utkání
Lukáš Sedlák (CLJ) 2+1
Tomáš Hyka (CLJ) 1+2
Čeljabinsk se postavil papírovým předpokladům a v utkání s favorizovaným Novosibirskem vyhrál 4:0. Výrazně se na této výhře podíleli čeští útočníci Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka, kteří oba zaznamenali tři kanadské body.

59:44

Ještě jedno přerušení hry. Osnovin Krasikova neprostřelil.

59:01

Hraje se poslední minuta utkání.

58:20

Fedotov musel zasahovat proti střele zpoza kruhů. Dál drží čisté konto.

57:40

Traktor se vydal do útočného pásma, ale bez střelby. Nedostal se od mantinelu.

56:50

Utkání se bude nejspíš už jen dohrávat. Sibir je bez šance na zvrat a Čeljabinsk spokojený s jasným vítězstvím. Alespoň jedna z mála náplastí v nevydařené sezoně.

55:17

55:17 Lukáš SEDLÁK - 4:0

55:17

Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Domácí využili přesilovku čtyř proti třem! Krásnou střelou pod horní tyčku se prosadil z pravé strany LUKÁŠ SEDLÁK! Asistence: Tomáš Hyka, Igor Isajev.

55:08

Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Ilja Morozov – 2 min., držení).

54:37

54:37 Lukáš SEDLÁK - 3:0

54:37

Hosté odvolali brankáře, ale hrubě chybovali a domácí vyrazili do útočného pásma. Jenže do jejich přechodu středního pásma zasáhl jeden z hráčů ze střídačky a rozhodčí tak uznávají gól, který nakonec ani nepadl! Autorem branky je LUKÁŠ SEDLÁK. Asistence: Vitalij Menšikov, Tomáš Hyka.
Opět se rozjel kolotoč vyloučení. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

53:51

Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Anton Glinkin – 2 min., podrážení).

53:41

Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., podrážení).

53:01

Mezitím se na ledě poprali Korotkov s Bailenem, kteří skončili v klinči na ledě. Oba dostávají dvě minuty za hrubost.

53:01

Ještě jedna komerční pauza.

52:17

Po zákroku Fedotova, který přerušuje hru, přichází komerční pauza.

50:29

Ne, zvrátit rozhodnutí se nepovedlo. Branka platí!

Rozhodčí ale ještě jednou míří k videu, tentokrát na popud střídačky Sibiru.

50:29

Krasikov podruhé v utkání kapituluje! TOMÁŠ HYKA se prosadil z dorážky před brankovištěm, když doklepl odražený puk na levou stranu vymezeného území, kde si ho brankář ani útočící Sedlák vůbec nevšimli a starali se o "imaginární" kotouč u pravé tyče. Asistence: Andrew Calof.

49:20

Hraje se ze strany na stranu, v tuto chvíli ovšem bez šancí.

48:04

Tlak do brankoviště Fedotova, který ovšem znovu uhájil své brankoviště! Nadále drží čisté konto a trochu překvapivý výsledek.

47:27

Domácí se snažili dostat puk mezi kruhy, ale nepovedlo se jim vystřelit. Musí se vrátit až do svého pásma.

46:45

Oba týmy se střídají v držení kotouče. Sibir vede na střely 27-22.

45:20

Třetí třetina má zatím hodně rychlý spád. Příliš se nepřerušuje.

44:22

Calof se neuhlídal a vjel do postavení mimo hru.

43:59

Krasikov zastavil rychlý výpad Čeljabinsku a přerušil hru.

42:38

Domácí se zmocnili kotouče a dostali jej do neutrální zóny.

42:15

Novosibirsk je sice v útoku, ale nedaří se mu zatím vystřelit na branku.

40:51

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:41.
Čeljabinsku se povedlo ve druhé třetině otevřít skóre zápasu po gólu Nicka Bailena, jenž se prosadil v oslabení. Ve druhé třetině se hojně vylučovalo na obou stranách, Sibir hrál dlouhou přesilovku pět na tři a přesilovky si užili i domácí. Další gól ale nepadl.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:38

Začíná zkrácená přesilovka hostů.

38:51

Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., vysoká hůl).

38:51

Je po přesilovce. Bude se vylučovat na straně Čeljabinsku.

38:04

Isajev protečoval před brankou puk směrem na branku, ale Krasikov pohotově zasáhl.

37:38

Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Alexandr Loginov – 2 min., podrážení).

37:38

Jen se Sibir dostal do plného počtu, znovu se bude na jeho straně vylučovat. Napřed ale komerční pauza.

37:25

Kosov pálil zpoza pravého kruhu, Krasikov kotouč chytá a přerušuje hru.

36:32

Hostům se povedlo dokonce v oslabení zaútočit, obešlo se to však bez střelby.

35:46

Sibir hraje opět ve čtyřech.

35:39

Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jaroslav Chabarov – 2 min., podrážení).

34:55

Hostům se povedlo po krátkém náporu soupeře vyhodit puk přes všechny čáry.

33:49

Začíná přesilovka Čeljabinsku.

33:46

Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Mikael Ruohomaa – 2 min., příliš mnoho hráčů).

33:15

Domácí se osvobodili.

32:30

Sibir se snaží z přesilovky vytěžit vyrovnávací branku, zatím ale gólovou šanci nevybojoval.

31:49

Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vitalij Menšikov – 2 min., hrubost).

31:03

Nápor domácích na branku Krasikova. Ten neměl moc přehled, kde je puk, ale své brankoviště uhájil. Hra pokračuje.

29:55

Milovzorov rovněž nenašel recept na brankáře domácích, který dál drží čisté konto. Střelu z mezikruží podržel v lapačce.

29:05

Sibir sice vede na střely 16-11, zatím ale nedokázal překonat brankáře Fedotova.

27:45

Fedotov zastavil prudkou střelu z mezikruží a přerušil hru.

26:30

Hra je přerušena. Na řadě je komerční přestávka.

25:33

24:55

24:55 Nick BAILEN - 1:0

24:55

Domácí dokonce v oslabení vyrazili do útoku a NICK BAILEN, jenž se vrátil z trestné lavice, svůj únik přetavil v úvodní gól zápasu! Asistence: Lukáš Sedlák, Dmitrij Alexejev.

24:41

Čeljabinsk je ve čtyřech.

24:10

Domácí se ale dobře brání.

23:37

Sibir je v plném počtu a začíná dlouhá přesilovka pět na tři. Hosté ji mají už podruhé v utkání

23:33

Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vjačeslav Osnovin – 2 min., hákování).

23:30

Čeljabinsk je v problémech, bude se znovu vylučovat!

22:41

Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., podrážení).

22:07

Hostům se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.

21:37

Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Andrej Jermakov – 2 min., hrubost).

21:31

Přeci vypálil Šarov z pravé strany brankoviště. Krasikov vytěsnil puk mimo tři tyče.

21:17

Okamžitě Čeljabinsk vyráží do útočného pásma, ohrozit Krasikova se ale nepovedlo. Prozatím.

21:02

20:07

Pokračuje klasická přesilovka hostů.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:50.
Ač Čeljabinsk v závěru první třetiny hrál jen ve třech, dokázal se soupeři ubránit a po první třetině drží smírný stav 0:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:39

Zblokovaná střela z pravého kruhu, domácí díky tomu vytěsnili puk do středního pásma.

19:20

Sibir se usadil v útočném pásmu a ohrožuje bránící trio Čeljabinsku.

19:02

Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lukáš Sedlák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

18:46

Domácí bleskově vyhazují puk ze svého pásma.

18:42

Fedotov drží kotouč ve své moci po bekhendovém zakončení Puustinena, jenž při střele sice padal, ale rozhodně se jednalo o jednu z více nebezpečných střel.

18:18

Domácí poslali kotouč až za branku Sibiru.

18:07

Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vjačeslav Osnovin – 2 min., podrážení).

16:56

16:35

Sibir se znovu musí vracet do útočného pásma.

15:52

Fedotov přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levici.

15:15

Domácím se povedlo rychle vyhodit puk.

14:56

Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ivan Fedotov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

14:55

Hra je přerušena, komerční přestávka. Po ní se bude vylučovat na straně Čeljabinsku.

13:20

Poměr střel je po více než 13 minutách 5-5.

11:40

Domácí Šarov se přiblížil k brance Sibiru z levé strany, jenže Krasikov puk chytá.

10:55

Ačkoliv už jsme viděli dvě přesilovky, zatím tento zápas moc útočný není.

10:15

Domácí byli zastaveni postavením mimo hru.

09:30

Oba týmy se střídají v útocích, příliš k ohrožení brankářů ovšem nedochází.

08:00

Komerční přestávka.

07:36

07:26

Krasikov drží puk pod svou kontrolou a přerušuje hru

06:40

Hosté výborně forčekují a šetří čas mimo své pásmo. Čeljabinsk má problémy s rozehrávkou.

06:23

Sibir vyhazuje puk ze svého pásma.

05:36

Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikolaj Děmidov – 2 min., nedovolené bránění).

05:20

Calof vypálil zpoza kruhů na brankáře Novosibirsku, Krasikov přerušuje hru.

04:15

Hraje se dlouhý úsek bez přerušení.

03:32

03:10

Čeljabinsk se znovu osvobodil. Dobře hraje toto oslabení.

02:20

Domácí vyhazují puk ze svého pásma.

01:32

Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jegor Stěpanov – 2 min., vysoká hůl).

00:45

V úvodu se oba týmy především oťukávají.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (S. Galimov) – Bailen, Isajev, Kalinin, Karpuchin, Borodkin, Menšikov, Jasinskij, Alexejev – Sedlák, Hyka, Calof – An. Popov, Glinkin, Osnovin – Podkorytov, Stěpanov, Kosov – Fatějev, Tridčikov, Šarov.

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Säteri) – Jokipakka, Loginov, K. Alexejev, Ilja Morozov, Jermakov, Děmidov, Jefremov, J. Chabarov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola – Zyrjanov, Česalin, Romancev – A. Jakovlev, Jurov, N. Korotkov.

Rozhodčí: Bukin, Gamalej – Sazonov, Strelcov.
Ze tří vzájemných zápasů této sezony se Sibiru podařilo vyhrát dvakrát. Pouze v září, hned první vzájemný duel, dokázal vyhrát Čeljabinsk.
Čeljabinsk je nejhorším týmem Východní konference, zatímco ve stejné části ligy figuruje Novosibirsk na slušném pátém místě a zatím stále ještě může usilovat o posun na čtvrtou příčku, kterou drží Jekatěrinburg. Kromě toho, že potřebuje, aby Jekatěrinburg prohrál oba zbývající zápasy, tak sám musí nutně sbírat body a nejlépe vyhrát všechny tři zbývající. Začít musí v Čeljabinsku.
Základní část KHL se chýlí ke svému vyvrcholení, týmy čeká odehrát posledních pár zápasů a poslední tři duely v sezoně čekají na Čeljabinsk, který už dávno přišel o šanci proniknout do play off. Na svém ledě přivítá Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

4:0

Branky a nahrávky: 25. Bailen (Sedlák, Alexejev), 51. Hyka (Calof), 55. Sedlák (Menšikov, Hyka), 56. Sedlák (Hyka, Isajev)

Rozhodčí: Bukin, Gamalej – Sazonov, Strelcov

01:32 CLJ 2 Stěpanov, vysoká hůl
05:36 SIB 2 Děmidov, nedovolené bránění
14:56 CLJ 2 Fedotov, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
18:07 CLJ 2 Osnovin, podrážení
19:02 CLJ 2 Sedlák, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
21:37 SIB 2 Jermakov, hrubost
22:41 CLJ 2 Bailen, podrážení