6:2

konec (2:0, 0:1, 4:1)

15.02.2020, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • Skupina C • Martin Vavruša

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u onlinů z olomoucké plecharény, na viděnou! (19:39:39)
Je tady konec dnešního utkání a navzdory velmi vyrovnané hře Olomouc vítězí jednoznačným výsledkem. V poslední třetině to Hanákům opravdu lepilo a po brankách Lukáše Pírka, Tomáše Krupy, Daniela Ministra a Joshuy Jamese Máchy si vypracovali pohodlný pětibrankový náskok. Liberec už pak jen korigoval tři minuty před závěrečnou sirénou, kdy se při vlastním oslabení trefil Petr Šafařovský.

59:43

Hosté se nepřesnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.

59:38

Krupa tečoval puk ještě před červenou čárou a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Mokrým.

59:21

Střela z levé strany končí na hrudi Mokrého.

59:13

Kalač jen posouvá puk do středního pásma.

58:40

Pírek ve středním pásmu přerušil souhru Libereckých.

58:17

Mácha ve středním pásmu nezpracoval přihrávku a puk tak mají hosté.

57:53

Vzápětí navíc Olomouc posílá puk jen na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude před Mokrým.

57:45

Liberec vyhazuje a tohle oslabení přečká bez úhony.

57:25

Krupovu křižmou přihrávku na Ministra hosté přečetli. Olomouc je však nadále u puku.

57:07

Pírkova střela končí v lapačce Čajana.

56:34

Liberec právě vstřelil branku!
Za vyhozením Liberce vystartoval PETR ŠAFAŘOVSKÝ, který jel sám proti Mokrému, roztáhl jej a poslal puk do odkryté branky. Asistence: Jakub Rychlovský, David Aubrecht.

55:49

Michael Drábek (LIB) se poroučí na trestnou lavici poté co vysekl domácímu hráči hůl z ruky a Olomouc si tak zahraje další přesilovku.

55:38

Olomouc právě vstřelila branku!
Ministr posunul puk před branku na JOSHUU JAMESE MÁCHU, který na dvakrát překonal Čajana. Asistence: Daniel Ministr, Lukáš Pírek.

55:22

Střelu z levé strany zblokoval jeden z domácích hráčů do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Mokrým.

55:00

Kořenek si obhodil soupeře a z boku se snažil natlačit před branku, Čajan ale puk přikryl lapačkou.

54:27

Mácha se pokusil přihrát před branku Štědrému, puk mu ale sjel z hole a Štědrý mohl zakončovat jen z úhlu.

53:41

Tomajko dostal nabito mezi kruhy, ale Čajan vytáhl fantastický zákrok!

52:48

Liberec posílá puk za branku Mokrého.

52:30

Jiruš vyrazil do útoku, ale ve středním pásmu ho domácí obrali o puk.

52:21

Olomouc si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Jan Šír (LIB).

52:10

Pírkův pokus mířil jen za branku hostů.

51:31

Krupa si vyjel s pukem zpoza branky a pokusil se ho protlačit za Čajanova záda. V brankovišti hostů vznikl zmatek, ve kterém se nejlépe zorientoval DANIEL MINISTR, který puk protlačil do branky. Asistence: Tomáš Krupa, Joshua James Mácha.

51:16

Mácha z první minul branku.

50:48

Nevydařená rozehrávka hostů končí dalším zakázaným uvolněním. Ve stejnou chvíli se Vosátko vrátil na led.

50:19

Kořenkovi mezi kruhy utekl puk a Čajan jej tak před ním odpálil do bezpečí.

50:03

Rychlovský prověřil Mokrého pozornost ostrou střelou z úhlu.

49:47

Ministr se snažil tečovat před Čajanem, na puk však nedosáhl.

49:30

Liberec vyhazuje na zakázané uvolnění a vhazování před Čajanem se tak bude opakovat.

49:22

Ani tentokrát Liberci nevydržela přesilovka dlouho. Dvě minuty za podrážení si odpyká Lukáš Nezbeda (LIB).

49:14

Křepelka z první zamířil nepřesně.

48:59

Olomouci se ale daří vyhodit puk.

48:47

David Vosátko (OLO) vyhodil puk do ochranné sítě a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

48:37

Rychlovského přihrávka před branku neprošla.

48:13

Aubrechtovo zblokované nahození zamířilo jen vedle branky.

48:04

Šír se pokusil překvapit Mokrého zpoza branky, ten však prostor u tyčky dobře utěsnil.

47:41

Mader nezpracoval Kalačovu přihrávku a hosté tak mohou alespoň vyhodit.

47:10

Rutarova rána od modré skončila jen vedle branky.

46:31

Grochovo nahození tečoval Tichý těsně vedle tyče!

45:55

Domácí sehráli ukázkovou přesilovkou kombinaci, na jejímž konci střílel Adam Rutar z první, ale Čajan se ještě stihl přesunout. Puk mu však vypadl za zády a TOMÁŠ KRUPA jej pohotově doklepl do nechráněné sítě. Asistence: Adam Rutar, Daniel Ministr.

45:40

Groch střílel z první, ale Čajan se včas přesunul.

45:19

Strnad zavezl puk za branku Olomouce, tam o něj však záhy přišel.

44:54

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jan Hampl – 2 min., hákování).

44:54

Tomajko dostal přihrávku před branku, ale byl faulovaný a nedokázal zakončit dostatečně důrazně.

44:21

Domácí jsou v plném počtu a Bílí Tygři tak jen vyhazují za branku Mokrého.

44:04

Hlaváčova přihrávka zpoza branky nenašla nikoho z olomouckých hráčů.

43:29

Pírek se pokusil ukrýt svou střelu za změť hráčů, Čajan si ji ale dokázal najít.

43:05

Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za sekání si odpyká Jakub Šedivý (LIB).

42:49

Jiruš se pokusil prokličkovat před branku, nakonec však s pukem zajel až do rohu kluziště.

42:15

A do třetice Tomáš Krupa (OLO). Tentokrát však upoutal pozornost podrážením a oslabí tak Olomouc na další dvě minuty.

42:00

Další Krupův pokus zastavil Čajan betonem.

41:33

Krupa trefil jen bránícího hráče.

41:15

Domácí využívají přesilovou hru, poté co LUKÁŠ PÍREK propálil Čajana střelou od modré čáry. Asistence: Adam Rutar.

40:47

Následně si ale právě Jakub Rychlovský (LIB) počínal nedovoleně a sekl domácího brankáře, takže se vrátí na trestnou lavici.

40:47

Rychlovský z úhlu nastřelil tyč!

40:20

Také napodruhé Bílí Tygři úspěšně vyhazují.

40:05

Liberec ihned posílá puk k brance Mokrého.

40:01

Domácí začnou třetí třetinu 33 vteřin dlouhou přesilovkou.
Dnešní utkání sleduje 41 diváků.
Třetí třetina začne přibližně v 19:01.
Druhá třetina nabídla vyrovnanou bitvu z obou stran, o něco lépe z ní ale vyšli hosté, kteří ve 34. minutě vstřelili kontaktní branku po ráně Michaela Drábka. Ve 36. minutě už mohlo být dokonce vyrovnáno, ale situaci zachránil jeden z domácích hráčů. Po čtyřiceti minutách tak Olomouc vede nad Libercem 2:1.

40:00

39:58

Vosátko trefil blokujícího hráče.

39:40

Další Kořenkova střela trefila jen clonícího Madera.

39:10

Kořenek zachytil vyhození hostů a vystřelil, puk však mířil nad branku.

38:42

Hosté hned na úvod vyhazují.

38:33

Olomouc si ale zahraje přesilovku. Dvě minuty za krosček si odpyká Jakub Rychlovský (LIB).

38:33

Kořenek se ze strany natlačil před Čajana a poté ještě mohl dorážet on i Mader. Hostující brankář ale udržel puk před čárou!

38:07

Adamcova střela skončila jen vedle branky.

37:45

Vomáčka zavezl puk za branku Mokrého, Tomajko jej ale rychle odzbrojil.

37:00

Liberecké nahození přišlo ještě před červenou čárou a píská se tak zakázané uvolnění.

36:35

Mácha ukořistil puk a vyvezl ho do útočného pásma, kde šetří čas.

35:37

Po Rychlovského střele zůstal puk ležet před Mokrým a Liberečtí se horlivě jali dorážení! Nakonec zasáhl na brankové čáře jeden z domácích hráčů a zabránil gólu!

35:09

Drábek přihrál nepřesně a Olomouc se tak dostala k vyhození.

34:40

Liberec má šanci vyrovnat! Dvě minuty za krosček si odpyká Daniel Ministr (OLO).

34:35

Strnadovu střelu zastavil Mokrý betonem.

33:58

Hosté se dostávají na kontakt. Jakub Rychlovský našel na modré čáře najíždějícího MICHAELA DRÁBKA, který vystřelil z první a překonal Mokrého, který už se nestihl přemístit k druhé tyči. Asistence: Jakub Rychlovský, Petr Šafařovský.

33:30

Tomajko jen protečoval do útočného pásma, puk má Liberec.

33:10

Adamec vybojoval puk za svou brankou a pokusil se o rozehrávku, puk se však odrazil od brusle jednoho z domácích hráčů přímo k Čajanově tyči. Liberecký brankář jej tak raději ukryl pod lapačku.

32:25

Liberec posílá puk až k Mokrému.

32:09

Krupa se snažil tečovat před brankou, puk však poslal jen do rohu.

32:00

Pírek trefil jen bránícího hráče.

31:27

Olomouc se pokusila vrátit do útočného pásma nahozením od své branky, Mader se však k puku jako první nedostal a tak je odpískáno zakázané uvolnění.

31:12

Rychlovský se dostal k vyhozenému puku, na střelu mu však domácí nedopřáli čas.

30:47

Přesilovka čeká pro změnu olomoucké hráče. Dvě minuty za podrážení si odpyká Miloslav Adamec (LIB).

30:38

Krupova přihrávka na Ministra nebyla přesná, přesto se nakonec olomoucký útočník dostal k puku.

30:14

Olomoučtí protlačili puk do útočného pásma a střídají.

29:47

Křepelkovu dělovku vyrazil Mokrý betonem.

29:23

Liberci se nedaří vrátit do útočného pásma, puk opět letí přes všechny čáry.

28:59

Olomouc vyhazuje k Čajanovi.

28:26

Hlaváč srazil Rychlovského střelu do ochranné sítě.

28:00

Liberec si zahraje další přesilovku. Šimon Groch (OLO) si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

27:48

Kořenek se pokusil prokličkovat mezi trojicí bránících hráčů a téměř uspěl. Puku se ještě zmocnil Kalač, který mu ho naservíroval mezi kruhy, ale Kořenek zamířil vedle levé tyče.

27:27

Domácí jen posunuli puk do středního pásma.

27:09

Olomoucká rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

26:34

Mokrý vyrazil puk přímo před sebe, kde stál Drábek, ten však nestihl zareagovat a Olomoučtí odvezli puk.

26:06

Křepelkovi na modré čáře puk přeskočil hokejku a hosté musejí do středního pásma.

25:21

Matěj Kořenek se dostal ke střele z první, ale Čajan se dokázal neuvěřitelně přesunout a sebral mu gól!

25:03

Jiruš hledal místo mezi betony Mokrého, ten je však sklapl včas.

24:29

Rychlou akci hostů mohl zakončovat do prázdné branky Nezbeda, ale netrefil puk!

24:14

Přesilovku si vyzkouší také Liberec. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Joshua James Mácha (OLO).

23:50

Mácha se pokusil ze strany protlačit před branku, obrana Liberce ho však nepustila.

23:10

Kořenek jako první dojel vyhození Olomouce, za zády však měl Šedivého, který ho narazil na mantinel a obral o puk.

22:54

Hosté nakonec ale vybojovali puk a Mokrý musel předvést bleskurychlou lapačku.

22:44

Šafařovský protečoval puk do útočného pásma, tam si jej však sebrali domácí.

22:00

Tichého nahození se odrazilo od jednoho z hráčů před brankou a Čajan musel prokázat své reakce.

21:18

Drábek číhal před brankou na přihrávku, puk však tečoval jeden z domácích.

20:51

Krupa dostal přihrávku mezi kruhy, puk však nezpracoval ideálně a hosté k němu stihli přistoupit.

20:31

Rutar si sjížděl před branku, přihrávka na něj však neprošla.

20:12

Rychlovského střelu z úhlu Mokrý vyrazil.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:15.
První třetina je u konce, a ačkoliv Liberec měl povedený nástup a zpočátku byl jasně aktivnější, v 10. minutě přišla střela Matěje Kořenka a poprvé se rozvlnila síť za Čajanem. Od té chvíle Olomouc začala přebírat iniciativu a v druhé polovině první dvacetiminutovky to byli naopak kohouti, kdo byl aktivnější. Ve 13. minutě toto navíc zužitkoval ze samostatného úniku Daniel Ministr. Olomouc tak vede po první třetině 2:0.

20:00

19:57

Mader za brankou ztratil puk, přihrávku hostů však vzápětí zachytil jeden z Olomouckých.

19:25

Olomoucké zastavil ofsajd.

19:19

Rychlovský s Šafařovským vyvezli puk a ušetřili několik vteřin ve svém útočném pásmu, ke střele se ale nedostali.

18:43

Mácha svou střelu ukryl za bránícího hráče, také tentokrát ale byla Čajanova lapačka v pohotovosti.

18:14

Mader střílel z hranice brankoviště, Čajan puk ale ukryl do lapačky.

18:03

Kořenek hledal mezi kruhy Kalače, ten však při pokusu o střelu z první promáchl.

17:48

Olomouc si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Vojtěch Strnad (LIB).

17:32

Drábek unikal po levém křídle, Strnad však jel do útočného pásma ještě před ním a zavinil tak postavení mimo hru.

16:40

Šafařovský hledal před brankou spoluhráče, ten však zasáhl puk pouze bruslí.

16:14

Kořenkovu střelu z otočky zblokovala hůl obránce a Čajan tak stihl zasáhnout.

15:53

Pírkovu střelu tečoval před brankou Kalač, puk však zamířil jen do zadního mantinelu.

15:12

Olomoučtí vybojovali puk ve skrumáži za brankou Čajana, jejich následná přihrávka však mířila jen na hůl jednoho z hostů.

14:03

Mácha se pokusil obtočit kolem tyčky, Čajan mu ale místo pod betonem nenechal.

13:30

Mader jen protečoval puk ve středním pásmu a ten zamířil přímo na Čajana. Hostující brankář si s ním bez větších potíží poradil.

13:02

Jeden z libereckých obránců vyhodil puk mimo kluziště, avšak s přispěním mantinelu a tak se vylučovat nebude.

12:57

Čajanova lapačka zasáhla i proti střele Kalače.

12:50

Tomajko se dostal ke střele z mezikruží, Čajan jeho pokus ovšem chytil do lapačky i tentokrát.

12:31

Domácí udeřili podruhé a opět z rychlé akce, na jejímž konci jel sám na branku DANIEL MINISTR a ani on se nerozpakoval a zakončil prudkou střelou. Bez asistence.

12:15

Vomáčka se dostal do Mokrého brankoviště a Liberec je tak vykázán do středního pásma.

11:50

Křepelka střílel z levé strany, puk však poslal jen za branku.

11:32

Nezbedovu přihrávku mezi kruhy domácí hráči přečetli.

11:02

Krupa byl pod tlakem a tak jen nahodil puk na Čajana. Ten v klidu rozehrál.

10:35

Rychlovský na modré čáře ztratil puk.

10:24

Tomajkovu střelu ukryl Čajan do lapačky.

09:55

Vomáčkova přihrávka před branku skončila na hokejkách domácích.

09:33

Jako blesk z čistého nebe se ocitli dva olomoučtí hráči v přečíslení a MATĚJ KOŘENEK situaci řešil prudkou střelou pod horní tyč. Asistence: Ondřej Tichý.

09:19

Ani tentokrát se Hanákům nepodařilo vrátit do útočného pásma a musejí ke své brance.

08:57

Liberec opět posouvá puk do středního pásma.

08:47

Kořenkova střela z úhlu mířila jen za branku.

08:17

Bílí Tygři vyhazují a krátkou pasáž ve třech tak zvládli bez větších potíží.

08:04

Liberec bude hrát pět vteřin ve třech. Dvě minuty za hákování si jde odsedět Jakub Šedivý (LIB).

07:35

Rychlovský s Šírem při vlastním oslabení pořádně zatopili obraně Olomouce. Nakonec musel situaci uklidnit Mokrý, který přidržel puk u tyčky své branky.

07:07

Kořenek trefil jen brusli bránícího hráče.

06:45

06:25

Tomajko dostal přihrávku mezi kruhy, mířil však těsně vedle levé tyče.

06:09

Olomouc si zahraje přesilovku! Dvě minuty za podrážení si odpyká Jan Hampl (LIB).

05:58

Nahození Šedivého zastavilo klubko hráčů před brankou Mokrého.

05:34

Rychlovského střelu z úhlu zastavil Mokrý ramenem.

04:39

Kořenek před brankou hostů zabojoval o puk, ke střele se však nedostal.

04:27

Mokrý se vrhl po puku a přerušil hru.

04:22

Nezbeda se před brankou Mokrého snažil tečovat, puk však poslal jen do rohu.

03:51

Tomajko vybojoval puk v rohu kluziště, jeho přihrávka před branku však nenašla nikoho v bílém.

03:31

Aubrecht neprošel přes obranu domácích.

03:04

Mácha ve středním pásmu nezpracoval přihrávku, puk má Liberec.

02:30

Kalač na druhé straně mířil jen vedle branky.

02:14

Hamplova střela na branku neprošla.

01:42

Vomáčka jel sám proti Mokrému, ten ho však vychytal!

01:12

Hosté ujížděli do přečíslení dvou proti jednomu, Jiruš však nezamířil přesně.

01:06

Kohouti se chvíli zdrželi v útočném pásmu, ke střele se však nedostali.

00:30

Ani Olomouc se daleko nedostala a musí začínat znovu od své branky.

00:09

Šedivý nahodil puk do útočného pásma, tam ho ale sebrali domácí.

00:01

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader, Groch, Hlaváč, Hladiš, Vosátko, Rutar, Pírek – Kalač, Krupa, Tomajko, Mácha, Štědrý, Kořenek, Tichý, Ministr, Tarnoczy.

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Krátký) – Aubrecht, Ira, Hampl, Kovář, Šedivý – Křepelka, Rychlovský, Vomáčka, Šafařovský, Adamec, Jansa, Strnad, Jiruš, Šír, Drábek, Nezbeda.

Rozhodčí: Fiala – Lukš, Axman.
Zopakuje Mora vítězství také v DHL Superpoháru? Nebo Liberec vrátí soupeři porážky? To se ukáže v 17:30!
Vzájemná utkání v turnaji O pohár DHL:

6. kolo: Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 30. Křepelka (Vomáčka, Šedivý), 54. Šeliga – 15. Tomajko (Mader, Groch), 24. Mácha (Tomajko), 25. Kořenek (Rutar, Vosátko), 39. Krupa, 47. Kořenek (Kalač, Pírek), 49. Tichý (Kořenek).

25. kolo: HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Vosátko, 13. Krupa (Štědrý), 23. Kalač (Štědrý), 27. Kořenek (Tarnoczy, Mácha), 40. Kořenek, 53. Handl (Hladiš, Hlaváč).
Nejproduktivnější hráči:
Joshua James Mácha (OLO) – 5b (3+2)
Petr Šafařovský, Michael Drábek (LIB) – 3b (1+2)

Nejlepší střelci:
Joshua James Mácha (OLO) – 3
Filip Jansa (LIB) – 2

Úspěšnost brankářů:
Vojtěch Mokrý (OLO) – 95,51 % (2 zápasy)
Daniel Král (LIB) – 85,14 % (2 zápasy)
Pavel Čajan (LIB) – 85,19 % (1 zápas)
Bílí Tygři Liberec – 1 bod (5. místo)
(11. místo v turnaji O pohár DHL, 54 bodů)
Liberec si v předchozím turnaji vedl o něco hůře a o kousek si nakonec nedokázal připsat vítězství ani v polovině utkání. Tygři vyhráli celkem 15 z 36 utkání za tři body a dvakrát až v prodloužení či samostatných nájezdech.

V superpoháru Liberec odehrál o utkání více než jeho dnešní soupeř, chatrné výsledky jej ale řadí až pod Olomouc. V prvním utkání Tygři ukořistili bod proti Třinci, následně však prohráli s Jihlavou 2:5 a s Hradcem Králové 3:4.
HC Olomouc – 6 bodů (1. místo)
(6. místo v turnaji O pohár DHL, 65 bodů)
Nově vzniklý turnaj O pohár DHL kohoutům skvěle sedl a základní část jim vyšla nad očekávání dobře. Z 36 utkání Olomouc vyhrála v základní hrací době přesně polovinu, navíc přidala i další dvě vítězství za dva body. Bez bodu vyšla z celkem dvanácti zápasů.

V superpoháru Olomouc zatím poměřila síly jen s Jihlavou a s Hradcem Králové, tedy prvním a posledním týmem turnaje O pohár DHL, v obou případech však kohouti zvítězili jednoznačně 5:2.
Složení skupiny:
Hradec Králové (1. místo v turnaji O pohár DHL)
Olomouc (6. místo v turnaji O pohár DHL)
Liberec (11. místo v turnaji O pohár DHL)
Třinec (15. místo v turnaji O pohár DHL)
Jihlava (19. místo v turnaji O pohár DHL)
Příjemný sobotní večer z olomoucké plecharény. Dnes máme na programu 4. kolo juniorského DHL superpoháru, konkrétně střetnutí mezi HC Olomouc a Bílými Tygry Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

6:2

Branky a nahrávky: 10. Kořenek (Tichý), 13. Ministr, 42. Pírek (Rutar), 46. Krupa (Rutar, Ministr), 52. Ministr (Krupa, Mácha), 56. Mácha (Ministr, Pírek) – 34. Drábek (Rychlovský, Šafařovský), 57. Šafařovský (Rychlovský, Aubrecht)

Rozhodčí: Fiala – Lukš, Axman