po prodl. (5:2, 0:3, 1:1 - 0:1)

15.02.2020, 16:00 • Arena Riga • Karel Jedlička

Tipsport: 5.89 5.1 1.44 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky zápasu

Střely na bránu 41:39, vhazování 44:27, čas v útoku 14:16 – 15:04, vyloučení 7:7, využití 1:2.

Československá stopa
Alexander Salák (RIG) 32 zákroků, 7 inkasovaných gólů / úspěšnost 82,1%, 1 osobní trest
Marek Ďaloga (RIG) 1+0, 3 střely, čas na ledě 12:56
Dmitrij Jaškin (DMS) 3+0, 8 střel, čas na ledě 23:15 (18:51:56)
Krásná přestřelka v Rize přinesla spršku 80 střel na bránu, několik velkých zvratů a dělbu bodů. Poslední tým KHL nevyhrál potřinácté v řadě, ale po šesti porážkách získal alespoň jeden. Dynamo Moskva se naopak přiblížilo třetímu Jokeritu v tabulce Západní konference.

Hosté začali skvěle a už v 11. vteřině šli do vedení. Domácí získali v úvodní části náskok 5:2, pak však nadlouho patřil led Moskvanům, kteří po sérii přežitých oslabení otočili na 5:6. Riga v power-play vydřela bod, poslední slovo měl však Dmitrij Jaškin, který v prodloužení dovršil hat-trick.

63:10

63:10 Dmitrij JAŠKIN - 6:7

63:10

Dynamo Moskva právě vstřelilo branku!
Šipačov se rozjel vpřed volným tempem, pak ale načasoval mezi dvěma hráči dokonale přesnou přihrávku, kterou jedním dotekem využívá DMITRIJ JAŠKIN. Český reprezentant zvedl kotouč pod víko, slaví hat-trick a 30. gól sezóny! Asistence: Vadim Šipačov.

62:50

Jaškin dlouze míchal s pukem, nakonec oslovil na levém křídle Hietanena, který střílí do Salákovy výstroje.

61:00

Riga je zatím častěji na puku. Meija střílí po ledě přes obránce, Jerjomenko vyráží rozklekem.

60:01

Neskutečná přestřelka půjde do prodloužení! Dynamo Moskva v úvodu třetí třetiny přežilo sérii čtyř vyloučení během čtyř a půl minuty, rovné dvě minuty hrálo dvojnásobné oslabení a když se poté druhým gólem Dmitrije Jaškina dočkalo obratu z 5:2 na 5:6, zdálo se, že už se domácí nezvednou. Lotyšský klub však v power-play dokázal povstat a vyrovnat.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:38

59:38 Gints MEIJA - 6:6

59:38

Riga právě vstřelila branku!
Bomba od modré se od Jerjomenka odrazila do výšky, trojice bílomodrých se pokoušela utěsnit prostor na brankové čáře, přesto je dokázal propálit GINTS MEIJA. Asistence: Uvis Balinskis, Vitalij Pavlov.

59:12

Oddechový čas pro domácí.

59:12

Indrašis sebral šanci Darzinšovi a vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:46

Salák je na střídače, Riga má na ledě šest bruslařů.

58:25

Lotyš v moskevských službách Indrašis parádní stahovačkou oklamal dva hráče a vybídl Jaškina, který pálí těsně vedle.

58:03

Darzinš vypracoval dobrou pozici pro Redlihse, který v pádu pálil z levého kruhu do Jerjomenkova betonu.

57:20

6:7

Branky a nahrávky: 5. Darzinš (M. Redlihs), 6. Meija (Ashton, Sotnieks), 12. Ďaloga (M. Redlihs), 12. Gimajev (Marshall, Protapovič), 17. Ashton (Mamčics), 60. Meija (Balinskis, Pavlovs) – 1. Tarasov (Pulkkinen, Indrašis), 9. Tarasov (Indrašis), 29. A. Petersson (Šipačov), 30. Jaškin (Ljamin, Hietanen), 37. J. Zajcev (Tarasov, Pulkkinen), 51. Jaškin (Šipačov), 64. Jaškin (Šipačov)

Dinamo Riga: Salák (Liepins) – Berglund, Sotnieks, Mamčics, Marshall, Balinskis, Ďaloga, Gimajev – Darzinš, M. Redlihs, Džerinš – Ashton, Protapovič, Meija – Pavlovs, Gillies, Batna – Slepec, Gegeris, Švanenbergs – Lejnieks.

Dynamo Moskva: Bočarov (12. Jerjomenko) – Mironov, Volkov, Hietanen, Ljamin, J. Zajcev, Grigorjev, Ogurcov, Pribylskij – Indrašis, Pulkkinen, Tarasov – Jaškin, Šipačov, A. Petersson – Brjukvin, Igumnov, V. Kuljomin – Afinogenov, Polygalov, Muranov.

Rozhodčí: Akuzovskij. Naumov – Kučava, Sadovnikov