konec (3:1, 0:0, 1:2)

15.02.2020, 12:15 • RT TORAX ARENA • 15. kolo • Gabriela Juříková

Děkuji za pozornost, z dnešního utkání v RT TORAX ARENĚ je to ode mne vše.
Přeji Vám krásný zbytek dne a pohodový víkend. (14:31:00)
Domácí si tak připisují vzácné tři body a budeme jen čekat, jak dopadnou ostatní utkání, zda se RT TORAX posunul jen na pátou pozici nebo i o nějaká patra výše.
Tuto třetinu vyhrává Meteor a jen díky Sližovu umění nevstřelili více gólů. Na 4:1 navyšoval Krzysztof Macias, jehož trefa je nakonec vítězná. Protože Třemošná dokázala dvěma góly utkání zdramatizovat. Jiří Beníšek zakončil samostatný únik ve 48. minutě a po pěti minutách se radoval z úspěšného nastřelení na bránu Maxmilián Hošťálek. Hosté v závěru hráli bez gólmana proti čtyřem Porubanům, ale k vyrovnání se nedopracovali. Slíž byl nedobytná hradba. K porubskému vítězství dopomohlo i pomyslné štěstí. Soupeř byl v určitých chvílích o krok pozadu.

59:45

Dorážku prováhal Beníšek.

59:24

Mimo míří Sieger.

59:11

Střela Beránka končí v náručí Slíže. Střelu velmi dobře viděl.

58:56

Hosté jsou z pásma vykázáni pro postavení hráče v brankovišti.

58:40

Střela Siegra končí odražena mimo brankoviště.
Třemošná hraje bez gólmana!

58:20

Oddechový čas pro hosty.

58:20

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Krz. Macias – 2 min., hákování).

57:53

57:45

Černý dlouho váhá za brankou komu nahrát, nakonec se sám rozjíždí do pole a až na kruzích nahrává najetému Halatovi.

57:13

57:05

Po střele Dvořáka končí puk v ochranné síti. Porubané se brání jakoby hráli oslabení. Nechávají soupeře tvořit.

56:11

Slíž vychytal Baláka, který kroutí hlavou, že puk neprošel.

55:53

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Krasanovský – 2 min., nedovolené bránění).
Všichni mysleli, že se píská postavení hráče v brankovišti, ale nakonec vyloučení. Hraje se 4/4.

55:50

Závar před brankou řeší rozhodčí písknutím.

55:13

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Halata – 2 min. hákování).

54:56

Kaiser objel branku, ale nezakončil kolem tyče, což Slíže rozhodilo. Ali i tak dokázal přečíst, že nahrávka na osu hřiště měla adresáta a i proti němu ze všech sil nastavil své chrániče. Valnou hromadu pak odstraňovali sudí po odpískání.

54:25

Ofsajd hostů.

54:00

Hosté měli na hokejkách další gól, ale tentokrát Slíže nepřekonali.

52:20

Oddechový čas pro domácí.

52:20

Třemošná právě vstřelila branku!
Nevíš co s pukem, vystřel! Toho se teď řídil MAXMILIÁN HOŠŤÁLEK, který jen tak nahodil na bránu a k překvapení všech puk končí za brankovou čarou. Asistence: Matyáš Krasanovský a Jiří Reiser.

51:38

Po dalších šarvátkách si po přerušení hry v útočné třetině hostů bere sudí oba kapitány k pohovoru. Bude se vhazovat po pravici Slíže.

50:48

Šance měl nyní Reiser. Vyrážečka Slíže zapracovala a pokračuje se ve hře. Domácí panikaří v obraně, čehož Meteor využívá, ale zatím ne gólově.

49:35

Nepřesnosti v nahrávkách a neustále boje na osobní úrovni jsou k vidění v těchto minutách. Je to ale pochopitelné, když uvážíme, o co týmy hrají. A to nejen v tomto utkání. Ale každé je krokem blíž k uchování extraligy.

48:35

Porubané nedokázali dostat puk pod kontrolu a vyjet do útoku. Třemošná je stále v útočné třetině a dosti nebezpečná. Vstřelený gól dal hráčům v modrožlutých dresech energii.

48:05

Třemošná se sama vyhodila z pásma. Píská se ofsajd.

47:21

Poté, co se Meteorští ubránili porubskému tlaku se do útoku vydal sám JIŘÍ BENÍŠEK a zakončil střelou po ledě.

46:33

Teď si dávali Pešek s Beníškem na modré přednost a o puk tak přišli, resp. o dobrou pozici k zakončení.

45:35

Gól srazil hosty na kolena a už se tolik neobjevují před brankou soupeře. Jistota z hokejek jakoby zmizela.

43:16

Poruba právě vstřelila branku!
Halata se protáhl kolem střídaček a chtěl vystřelit k první tyči. Uviděl ale najíždějícího KRZYSZTOFA MACIASE, takže volil střílenou přihrávku před bránu, do které zmíněný hráč jen nastavil hůl a puk prošel Vondrašovi mezi bruslemi. Asistence: Matěj Halata.

42:43

Hosté se pořád snaží snížit porubské vedení, jenže obranný val se nedaří prolomit.

42:08

Střídačka hostů se už radovala z gólu, ale opět zapracoval pozorný Slíž a jeho lapačka.

41:32

Meteor se v pásmu ani na druhý pokus neudržel a musí spěchat do obrany. Ślusarczykovo pošťouchnutí puku k pravé Vondrašovy tyče zarazil Čarda.

40:30

Střelu Slíž vykrývá a následně zahrává Halata icing.

40:17

Krzystofu Maciasovi nesedla střela po nahrávce Vehovského, proto se k puku dostává soupeř a útočí.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:49.
Góly tentokrát k vidění nebyly, ale dramatické chvíle na obou stranách nenechaly chladnými nejen trenéry, ale i diváky na tribunách. Opticky měli více ze hry hosté, jenže naráželi na skvělého gólmana, který lapil i nemožné a dostával tak snajpry Meteoru do zoufalých gest.

40:00

39:08

Volný puk na ose hřiště získal Krzysztof Macias, jenže ve střelbě nebyl rychlý a obránce jej dokázal zablokovat.

39:03

38:45

Slíž odvrátil pokus Peška a čtveřice bránících dostává puk mimo pásmo.

37:42

Až nyní se domácí dostávají z pásma. Střídat mohly, bylo několik přerušení, která zařídil Slíž, když pochytal střely snajprů Meteoru. Dovádí je tím asi k zoufalství.

37:03

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kac. Macias – 2 min., držení).

36:45

Třemošná se usadila v pásmu, i když jsou domácí v plných. Ti se nemohou nějak srovnat a vše ukončuje faul Kacpera Maciase.

36:01

35:24

Oslabení se daří udržet bez inkasování. Slíž vykryl střely Siegra i od modré pálícího Beránka.

34:38

34:36

Oba týmy ve čtyřech. Poruba se sice dostala do útočné třetiny, jenže souboj v levém rohu Chovanec neustál a Třemošná se tak může vydat na zteč.

34:01

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Vehovský – 2 min., pozdní dohrání).

33:30

Domácí se v pásmu neudrželi a jako v první třetině Meteor dokázal poměrnou část oslabení odehrát u brány Slíže.

32:38

Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (Beránek – 2 min., vysoká hůl).

32:21

Vhazování po pravé ruce domácího gólmana vyhrála Třemošná a zpoza brány chtěl puk dopravit za čáru Kaiser. Slíž dostal brusli včas k levé tyči a i dorážku ustál.

32:17

Kombinační akce se vrátily do hry! Slíž si připisuje další úspěšný zákrok postřele Beránka.

31:36

Nyní se zaskvěl i Jakub Vondraš, když nechal betony na ledě při průjezdu Vehovského brankovištěm.

30:57

Do úniku se dostal Dvořák a zakončil jen do připraveného Slíže. Střela mířila totiž přímo do středu brány.

30:26

Týmy si dvakrát zabruslili přes celé hřiště. Nahazované puky ani jednou útočící tým nedostal pod kontrolu.

29:18

Třemošnou zastavuje v útoku ofsajd.

29:08

Tvrdost porubských hráčů zakusil Albrecht. Sudí netrestá a vhazuje se se blíže k bráně Vondraše.

28:30

Slíž drží puk v moci po střele z dálky v podání Beránka.

28:11

Nepřesnosti v rozehrávkách i nahrávkách, panika na obou stranách teď ukazuje nepěkný hokej. Ale to k dorostencům patří.

27:17

Teď se zaskvěl Marek Slíž parádou v provaze. Sedící na ledě dokázal vychytat Reisera, který si už myslel, že bude slavit gól. Lapačka byla ale hbitá.

26:46

Domácí se začali moc zbavovat kotoučů a proto se hraje více méně na jejich polovině. Bruslivý soupeř dokáže ze všeho vytěžit střelu.

26:25

Třemošná přešla do pásma za cenu ofsajdu.

26:01

Chovanec získal po souboji za svou brankou puk a prokličkoval se až ke střele. Vondraš stál, kde měl a přerušuje hru.

25:39

Slíž je osprchován, sudí trestat nebude.

25:28

Vondraš likviduje pokus Lamberta.

24:56

Hlaváč nezachytil puk a tak se mohl vydat na zteč za ním stojící Dvořák. Přestože měl na druhé straně najíždějícího parťáka, vzal to na sebe a zakončil. Ale jen do náruče gólmana Slíže, který puk dobře uschoval.

24:12

Puk je po nahrávce Borkovce na Koudelného teče mimo hřiště.

23:39

Tentorkát se píská icing Meteoru.

22:58

Stodůlka se neprodral přes obranu. Puk nakonec rozehrává Vondraš.

22:28

Další icing Poruby. Dlouhou nahrávku nezachytil Lambert.

21:52

Na druhé straně lehká střela z hole Albrechta byla odkloněna Slížovou hokejkou na za dní mantinel.

21:26

Hra je přerušena pro vysunutí brány z posazení. Vondraš se moc opřel do pravé tyče, když bránil případnou střelu od Kovalčíka.

20:24

Poruba se neúmyslně zbavila puku přes všechny čáry. Vhazovat se bude po pravici Slíže.

20:01

První třetina byla herně vyrovnaná a to i co do proměňování početních výhod. Tou první dostal Porubu do vedení Krzysztof Macias ve čtvrté minutě. Dalšího gólu se početné publikum dočkalo až o dvanáct minut později po několika šancích na obou stranách. Třemošná získala možnost přesilovky, kterou taktéž využila dorážkou a zdravou drzostí Daniela Kaisera. Domácí záhy odpověděli. Díky vyhranému buly skóroval Maxim Vehovský a dvě minuty před konce třetiny zakončil sólovou akci, únik, Jakub Ślusarczyk. Poté Meteor vyměnil gólmana a budeme zvědaví, zda tato výměna bude pokračovat i po přestávce.

20:00

19:38

První kontakt s pukem měl Vondraš po střele Vehovského.

18:40

Slíž zachytil pokus Kaisera. Vhazuje se po jeho pravici.

17:30

Střídání v týmu HC Meteor Třemošná: ze hřiště odchází Ženíšek, přichází Vondraš.

17:30

JAKUB ŚLUSARCZYK získal kotouč na vlastní modré, kde nabral svou klasickou rychlost a de fakto samostatný únik zakončil střelou po ledě. Puk prošel gólmanovi mezi betony.

16:24

Velmi rychlá odpověď přišla po technickém provinění Třemošné. Díky zakázanému uvolnění se hra přesunula před Ženíška a po vhazování, které Halata vyhrál, zakončil a dostal opět Porubu do vedení MAXIM VEHOVSKÝ. Asistence: Matěj Halata a Krzysztof Macias.

15:23

V levém rohu dlouho hráči bojovali o kotouč až s ním vyjel Balák a na konci akce, kdy Slíž hájil levou tyč, dorážkou přeci jen dotlačil kotouč za čáru DANIEL KAISER. Asistence: Jiří Beníšek a Jan Balák.

15:00

Domácím se daří vykrývat střelce, kteří pak pod tlakem míří mimo bránu.

14:25

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Bechný – 2 min., podrážení).

14:10

Za obránce skrytá střela Beránka je odražena betonem do pravého rohu.

13:26

Hlaváč nahodil zpět do útočné třetiny, jenže se útočníkům nezdařilo získat kotouč a hra je opět ve středním pásmu.

12:33

Meteor se dostává do další dramatizace. Objetí branky v podání Peška ale nekončí pukem v bráně. Bude se vhazovat po gólmanově pravici

11:08

Domácí krásně kombinovali v útočné třetině, vytvořili si několik dobrých šancí a chvílemi to vypadalo, že hrají v přesile. nakonec se špatnou nahrávkou na modré čáře o další možnosti střelby připravili. Obránci zvládli stíhat Siegra, který stejně svůj únik zakončil střelou. Ale jen do připraveného gólmana.

09:37

Domácím se nedaří dostat kotouč z pásma. Meteor dobře napadá a puk získává pod kontrolu. Střelecky jsou ale hráči trenéra Adama Sýkory nepřesní.

09:11

Kličkovanou přes celé kluziště předvedl Dvořák. Zakončení ale končí tečované v ochranné síti.

08:21

Porubané ztratili v útočné třetině puk a na výjezd se vydal Kaiser. Jeho střelu z mezikruží neměl Slíž problém zachytit. Dobře viděl, nebyla moc prudká a nikdo netečoval.

07:08

Slíž vykryl střelu k první tyči. Dvořák nepočítal, že se na levou stranu porubský gólman tak rychle přesune.

06:25

06:06

Nakonec se z tlaku hosté osvobozují a puk je až u Slíže.

05:48

Odstřelování Ženíškovy brány je teď neproduktivní. Obrana Třemošné vykrývá volné prostory a navíc se snaží hru držet na mantinelech.

04:25

Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (Pešek – 2 min., nedovolené bránění).

03:58

Domácí se nakonec dokázali dostat zpět do přesilového postavení a kolem Ženíška zakombinovat. Střela Hlaváče od modré se odrazila těsně před gólmanem a když ještě KRZYSZTOF MACIAS nastavil hůl, byl kotouč mezi betony dopraven za brankovou čáru. Asistence: Filip Hlaváč a Matěj Halata.

03:25

RT TORAX se neudržel v pásmu. Hráči Třemošné dokázali na víc jak půlminutu držet puk na polovině soupeře.

02:32

Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (Beníšek – 2 min., podrážení).

02:07

Svěřenci trenéra Moravce se v pásmu ale dlouho nezdrželi. Brzy museli šlápnout dozadu a čelit technicky laděnému Meteoru. Střelu na ose hřiště z hole Dolhého Slíž zachytil. Bude se vhazovat po jeho levici.

01:09

Porubané se provinili ofsajdem.

00:48

Střela Čardy míří mimo bránu.

00:20

Kotouče se zmocnili domácí, ale do pásma se dostali jen za cenu nahození. Puk si bere soupeř a útočí.

00:01

Upravuje se branková síť na straně domácích. Tak ještě strpení.
Krásné sobotní poledne z RT TORAX ARENY.

Dá se říci, že přímý souboj o pátou pozici je na spadnutí a pro tento duel nahlásili trenéři tyto sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Slíž (Drabčík) – Černý, Hlaváč, Kac. Macias, Gelnar, Bechný, Borkovec – Krz. Macias, Halata, Vehovský – Ślusarczyk, Koudelný, Chovanec – Lambert, Kovalčík, Stodůlka – Szcześniak, Kalužík

HC Meteor Třemošná: Ženíšek (Vondráš) – Čarda, Dolhý, Plecitý, Malkovský, Bláha, Balák, Albrecht, Hošťálek – Reiser, Beníšek, Sieger, Dvořák, Fiala, Krasanovský, Pešek, Kaiser, Beránek

Rozhodčí: Velčovský – Czubaj, Rychlý.
Včerejší zápasy zamíchaly pořadím!
HC RT TORAX Poruba díky výhře 5:3 nad Kladnem přeskočil dnešního soupeře HC Meteor Třemošná, který na Vsetíně prohrál 1:4. Tím se přiblížil na jeden bod čtvrtému místu, které nyní drží Tábor.

První vzájemné utkání na ledě Třemošné dopadlo 8:3 ve prospěch Poruby a dá se předpokládat, že na domácím ledě bude chtít opět uspět a soupeře ještě víc posunout tabulkou do nižších pater.

Bude Třemošná vzdorovat a prohru Porubě oplatí?
Odpověď budeme znát po utkání, které začíná čtvrt hodiny po poledni a jste zváni na tribuny RT TORAX ARENY nebo sledujte tento textový přenos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

4:3

Branky a nahrávky: 4. Krz. Macias (Hlaváč, Halata), 17. Vehovský (Halata, Macias), 18. Ślusarczyk, 44. Macias (Halata) – 16. Kaiser (Beníšek, Balák), 48. Beníšek, 53. Hošťálek (Krasanovský, Reiser)

Rozhodčí: Velčovský – Czubaj, Rychlý

02:32 MTT 2 Beníšek, podrážení
03:58 POM 1:0 Krz. Macias (Hlaváč, Halata)
04:25 MTT 2 Pešek, nedovolené bránění
14:25 POM 2 Bechný, podrážení
15:23 MTT 1:1 Kaiser (Beníšek, Balák)
16:24 POM 2:1 Vehovský (Halata, Macias)
17:30 POM 3:1 Ślusarczyk