0:5

konec (1:2, 1:0, 1:4)

15.02.2020, 18:00 • ZS Kotlina • 40. kolo • Tomáš Sochor

Tipsport: 2.88 4.8 1.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Sportovně-technická komise Českého hokeje zkontumovala sobotní tahák 40. kola druhé ligy mezi Havlíčkovým Brodem a Šumperkem výsledkem 0:5 pro hosty. (23:04:04)
Na začátku třetí třetiny přišel havlíčkobrodský kolaps, kdy hosté vstřelili tři branky během dvou minut. Bruslaři o chvíli později snížili a snažili se utkání zdramatizovat. Draci ale střelou do prázdné brány zpečetili své vítězství. Šumperk si tak odváží z Kotliny tři body.

59:48

Ještě jedno nahození z hole Tomáše Semráda, které končí na mantinelu.

59:32

Kotouč znovu za Nedvědovou bránou.

58:51

Stále pokračuje havlíčkobrodská přesilovka. Hosté ale vyhazují kotouč přes celé hřiště.

58:23

Draci právě vstřelili branku!
Hosté pečetí svojí výhru. Práznou bránu trefil přes celé hřiště JAN MILFAIT. Asistence: Daniel Vachutka a Daniel Kabelka

58:00

Domácí hrají šest na čtyři.

57:54

Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Gewiese – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:29

Ladislav Pospíchal nahazoval kotouč na bránu, tam ale nebyl nikdo, kdo by puk dorazil.

57:12

Oddechový čas pro hosty.

57:12

Rozehrávku však hosté zkazili a píská se zakázané uvolnění.

56:53

Draci se nikam neženou a hrají v klidu.

56:08

Adam Kofroň naznačil střelu a křížem nahrál na Daniela Vachutku, který trefil spojnici!

55:16

Bruslaři se vydali do rychlého protiútoku. Nepovedla se jim však hned první přihrávka.

54:40

Bruslaři připravili Šumperku pár nepříjemných chvil. Hosté se ale dokázali ubránit a už hrají v pěti.

54:08

Další střela Tomáše Semráda. Jeho dělovku z levého kruhu zkrotil Wanecki.

53:49

Bruslaři si položili Waneckého a přistrčili kotouč na Tomáše Semráda, který však nedokázal snížit!

53:34

52:59

Domácí sami sebe nepřesnou nahrávkou vyhánějí z útočného pásma.

52:36

Draci vyhráli vhazování a vyhazují kotouč.

52:32

Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Gewiese – 2 min., krosček).

52:04

Z levé strany střílel Tomáš Semrád. Wanecki si bližší tyč pohlídal.

51:02

Daniel Vachutka dostal kotouč přímo před bránu. Další hře mu zabránil Martin Nedvěd, který ho hokejkou obehrál.

49:58

Z vrcholku pravého kruhu vystřelil Tomáš Semrád. Wanecki vyrazil mimo.

49:29

Poslední minutu a půl se hraje ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do útočného pásma.

48:05

Jan Milfait hledal u druhé tyče Daniela Vachutku. Ten byl ale pokrytý a ke střele se nedostal.

47:43

Vstřelená branka Bruslaře nabudila. Jejich útočná šance ale skončila jen zakázaným uvolněním.

46:22

Neuvěřitelná šance Havlíčkova Brodu. Luboš Voříšek s Tomášem Plachým jeli dva na nikoho. Plachý nahrál Voříškovi a ten zase zpátky. Střílel tedy druhý jmenovaný, Wanecki ale zázračně vychytal.

45:46

Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
Bruslaři snižují. Tomáš Semrád vystřelil z hodně ostrého úhlu a Michal Wanecki zajel s kotoučem až za brankovou čáru. Asistence: Jakub Kadlec

44:58

Po levé straně se dostal do útočného pásma Petr Kuchta. Následně svedl několik soubojů se šumperskými obránci. Vedl si velice dobře, nakonec ale byl odzbrojen.

44:30

Hosté nyní hrají s naprostým klidem. Naopak Bruslařům se hra rozpadla.

43:28

Střídání v týmu BK Havlíčkův Brod: ze hřiště odchází Holík, přichází Nedvěd.

43:28

Šumperk vsítil třetí branku ve druhé minutě. Daniel Vachutka zadovkou nahrál na rozjetého JANA MILFAITA, který střelou k pravé tyči dává již pátý gól Draků. Asistence. Daniel Vachutka a Tomáš Drtil

42:32

Oddechový čas pro domácí.

42:32

Hosté navyšují svůj náskok. Situace z před minuty se opakuje. Tentokrát vybojoval kotouč Daniel Hroch, který našel na ose volného DANIELA SPRATKA, který střelou z první navyšuje náskok hostů. Asistence. Daniel Hroch

41:27

Hosté jdou znovu do vedení! Adam Kofroň využil zaváhání domácí obrany a vybojoval kotouč v útočném pásmu. Puk posunul na DANIELA SPRATKA který z pravé strany prostřelil Martina Holíka. Asistence: Adam Kofroň a Daniel Kabelka

41:01

Na druhé straně to zkoušel z pravého kruhu Daniel Hroch. Jeho pokus byl však ztečovaný do ochranné sítě.

40:25

Bruslaři se dostali do útočného pásma. Od modré střílel Tomáš Semrád, jehož střela se ale nedostala až k bráně.

40:01

Ve druhé třetině se tempo hry značně zpomalilo. Prvních deset minut hry měli navíc Draci. Ti pak ale trpěli nedisciplinovaností, čehož Bruslaři využili a srovnali stav utkání.

Střely po druhé třetině: 21:28 (9:14, 12:14)

Třetí třetina začne přibližně v 18:40.

40:00

39:47

Bruslaři vyváží kotouč do útočného pásma.

39:23

A další ofsajd. Tentokrát zase šumperský.

39:16

Tentokrát se píská ofsajd na druhé straně.

38:49

Draci se provinili úmyslným postavením mimo hru, a bude vhazovat tak vhazovat před jejich bránou.

37:27

Bruslaři v přesilové hře vyrovnávají! MIROSLAV TŘETINA dostal v útočné třetině prostor a dlouhým bekhendovým blafákem se nejdříve zbavil obránce a následně si i položil brankáře, kterého objel a z ostrého úhlu zakončil. Asistence: Ladislav Pospíchal a Tomáš Semrád

37:06

Bruslaři kombinovali za bránou. Nakonec ale kotouč ztratili a Šumperk se sovobozuje.

36:20

Šumperk špatně střídal a Miroslav Třetina málem vyslal Tomáše Semráda do samostatného úniku. Poslední bránící hráč však přihrávku zpomalil.

35:44

Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Haloda – 2 min., podrážení).

35:35

Kryštof Kulhánek si udělal útočný výlet. Po pravé straně se dostal do útočného pásma a nahazoval kotouč na bránu. Wanecki vyrazil do bezpečí.

35:12

Draci se po delší době dostali do útočného pásma. Pouze však nahodili kotouč do ochranné sítě.

34:57

Nyní to z otočky zkoušel Jakub Kadlec. Jeho rána byla zblokovaná.

34:44

Havlíčkobrodští hráči teď svého soupeře doslova motali. K ideálnímu zakončení se ale nedostali.

34:27

Z levého kruhu střílel Mikeš mimo.

33:58

Bruslaři se poprvé ve druhé třetině začínají více projevovat.

33:28

Obrovská šance Havlíčkova Brodu. Jakub Kadlec střílel z ideální pozice na šumperskou bránu. Svou příležitost však promarnil.

32:47

Hosté jsou v plném počtu. Toto oslabení ubránili výtečně.

32:08

Šumperk napadá Bruslaře hodně vysoko. Domácí mají problém rozehrát.

31:30

Hostí se vyhozením kotouče osvobozují.

31:02

Ke střele od modré čáry se dostal David Vala. Před bránou dorážel na brankáře Tomáš Plachý. Wanecki si však poradil.

30:47

Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Müller – 2 min., sekání).

30:14

Ke střele z mezikruží se dostal Petr Kuchta. Byl však hodně tísněn, a zakončení tak nebylo ideální.

29:22

Daniel Kabelka nahazoval od modré čáry kotouč na bránu. Holík měl zakrytý výhled, nicméně s tímto pokusem si poradil.

29:02

V rohu kluziště sváděl tvrdý souboj o puk Tomáš Plachý a Tomáš Drtil. Šumperský bek vyšel ze souboje vítězně.

28:29

Bruslaři se dostali ke kotouči a po delší době mohou vystřídat.

28:02

Holík chytá další šumperskou střelu. Hosté nyní mají ze hry mnohem víc.

26:57

Jan Milfait se dostal do samostatného úniku! Šumperský útočník se pokusil prostřelit Martin Holíka mezi betony. Tam však havlíčkobrodský gólman mezeru nenechal.

26:40

Z levého kruhu vystřelil Luboš Voříšek. Wanecki vychytal i tento pokus.

26:16

Z velice ostrého úhlu vystřelil Patrik Přidal. Wanecki si tyč pohlídal.

25:38

Martin Holík likviduje další střelu od modré čáry. Tentokrát to zkoušel Petr Gewiese.

25:08

Hra se v posledních desítkách sekund zpomalila. Tomu pomohlo vy zakázané vyloučení Šumperka.

24:41

Od modré čáry vystřelil Tomáš Drtil. Střela mu ale moc nesedla a letící kotouč v klidu sebral Holík lapačkou.

23:58

Martin Holík si po střele z levé strany připisuje další úspěšný zákrok.

23:39

Broďáci se sice dostanou k puku, nedokáží si pak ale vytvořit šanci.

23:09

Bruslaři napadají svého soupeře až za jejich bránou. Draci mají problém rozehrát.

22:28

Tomáš Ludvík zavezl kotouč do útočné třetiny. Puk se nakonec dostal na modrou k Matěji Válovi, který nahodil kotouč na bránu. Wanecki jeho pokus schoval ve své výstroji.

22:14

Hosté se rozjížděli k dalšímu útoku, který byl ale přerušen kvůli postavení mimo hru.

21:33

Z pravého kruhu vystřelil Adam Scheuter. Holík jeho pokus vyrazil mimo.

20:59

Luboš Voříšek vyhrál vhazování na Richarda Cachnína, který střelou z první vyzkoušel pozornost Michala Waneckého.

20:37

Ani Draci s přechodem přes modrou čáru neuspěli.

20:10

Bruslaři vyhráli vhazování, do útočného pásma se jim ale přejít nepodařilo. U kotouče je Šumperk.

20:01

První třetina nabídla velice vyrovnané výkony obou týmů. Draci se dostali do vedení v přesilové hře. Bruslaři srovnali také v početní výhodě. Šumperk se však po chybě domácí obrany v poslední minutě dostal do vedení.

Střely: 9:14

20:00

19:45

Hosté dohrávají konec třetiny v poklidu.

19:13

Šumperk je znovu ve vedení! Hosté využívají soupeřovu chybu v rozehrávce. Daniel Spratek posunul vybojovaný kotouč na přední tyč ADAMU SCHEUTEROVI, který prostřelil Martina Holíka. Asistence: Daniel Spratek a Adam Kofroň

18:54

Draci zamkli svého soupeře v jejich pásmu.

18:07

Na havlíčkobrodskou bránu uháněl Daniel Vachutka. Již se napřahoval ke střele. Na poslední chvíli byl ale odzbrojen.

17:26

Šumperk zkazil rozehrávku, a ke kotouči se tak dostal Patrik Přidal. Moc si ale puku neužil, jelikož byl vzápětí obehrán.

16:20

V Kotlině vy vyrovnáno! Bruslaři využívají přesilovou hru. David Vala nahrál na modré čáře Kryštofu Kulhánkovi, který nahodil kotouč na bránu. Wanecki vyrazil puk před sebe, kde ho sebral LUBOŠ VOŘÍŠEK a střelou přes beton vsítil branku. Asistence: Kryštof Kulhánek a David Vala

16:06

Kotouč létá před šumperským brankovištěm. Bruslařům se ale nedaří zakončit.

15:30

Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Řezáč – 2 min., podrážení).

14:40

Šumperk využívá přesilovou hru a jde do vedení! Martin Holík zlikvidoval několik střel. Následně se v rohu kluziště dostal ke kotouči Tadeáš Jaroš, který našel před bránou volného DANIELA VACHUTKU, který střelou z první trefil poloprázdnou bránu. Asistence: Tadeáš Jaroš a Jan Milfait

14:17

Tadeáš Jaroš tečoval střílenou nahrávku, kotouč však minul bránu.

13:46

Daniel Hroch se dostal blízko brány a zakončoval bekhendem. Holík si připisuje další úspěšný zákrok.

13:22

Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Plachý – 2 min., podrážení).

13:12

K další střele z otočky se dostal Daniel Vachutka. Holík je zatím bezchybný.

12:48

Draci se drží v útočném pásmu a zasypávají Martina Holíka sprchou střel.

12:09

Hosté jsou v plném počtu a mají kotouč ve své moci.

11:49

Draci teď kvalitně napadali v útočném pásmu, čímž ukrojili pár sekund z oslabení.

11:19

Další nahození od modré, tentokrát z hole Tomáše Semráda. Bruslaři byli přepraveni na dorážku, kotouč se k nim však neodrazil.

10:50

Draci vyhazují kotouč a Bruslaři začínají útok zpoza své brány.

10:19

Kryštof Kulhánek nahazoval kotouč na bránu. Puk ale proletěl přímo a Wanecki ho tak v klidu pokryl.

10:07

Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Müller – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Scheuter.

09:29

V samotném konci oslabení se málem do samostatného úniku dostal Luboš Voříšek! Nahrávka byla ale o několik milimetrů delší.

08:48

Šumperk se dostával přes modrou čáru velice krkolomně, čehož využil David Vala, který odpálil kotouč přes celé hřiště.

08:12

V obrovské šanci se ocitl Tomáš Ludvík! Již v oslabení se ocitla havlíčkobrodská devítka samotná před bránou. Ludvík ale svou šanci trestuhodně zahodil.

07:32

Šumperk vyhrál vhazování v útočné třetině, ale díky výborné práci Matěje Vály se kotouč dostal až k bráně Draků.

07:23

Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Třetina – 2 min., držení).

07:10

Pěknou střelu k levé tyči od modré čáry vyslal Tomáš Semrád. Michal Wanecki se pro kotouč natáhl.

06:43

Šumperk vybojoval kotouč a výhozem přes celé hřiště se osvobozuje.

06:27

Kryštof Kulhánek střílel od modré čáry, trefil však první bránícího hráče.

06:10

Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Kabelka – 2 min., hákování).

05:36

Hosté znovu hrají v útočném pásmu. Kvůli hře vysokou holí se však hra přesouvá do středního pásma.

04:37

Obrovská šance Šumperka! Po chybách v obranném pásmu se dvakrát dostal do ideální střelecké pozice Jan Milfait. Martin Holík ale v obou případech zavřel klec.

03:57

Za povzbuzování obou fanouškovských táborů vidíme svižný hokej.

03:17

Do zajímavé situace se dostal Richard Cachnín s Lubošem Voříškem. První jmenovaný přihrával na druhého, kotouč však zastavil šumperský bek.

02:47

Bruslaři se dostali do útočného pásma, kde ale s kotoučem nic moc nevymysleli.

02:16

Šumperk vybojoval kotouč v útočné třetině a vytvořil si obrovskou šanci! Martin Holík už jen ležel v bráně, když Jakub Müller vstřelil tyč.

01:41

Nyní si vystřelili Bruslaři. Rána Petra Kuchty se však zastavila v bloku obránců.

01:17

Další nahození Šumperka tentokrát sbírá za bránou David Vala.

00:48

Hosté se stále drží na kotouči, nedaří se jim ale dostat se do útočné třetiny.

00:10

Draci vyhráli vhazování a nahodili kotouč do útočného pásma. K puku se dostal Jan Milfait, jehož střelu zlikvidoval Martin Holík.

00:01

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Kliment, Semrád, Kulhánek, Vala (A), Pospíchal, Vála, Benák, Dvořák – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Plachý, Cachnín, Voříšek (A) – Kadlec, Ludvík, Kuchta – Čermák

Draci Šumperk: Wanecki (Peksa) – Kabelka, Gewiese (C), Řezáč, Drtil, Haloda, Sedlák (A), Plhal – Milfait (A), Vachutka, Horký, Urban, Jaroš, Spratek, Pokorný, Müller, Antonov, Scheuter, Hroch, Kofroň

Rozhodčí: Michal Maršálek – Petr Křivohlavý, Martin Klouda.
Poslední vzájemné utkání

Draci Šumperk – BK Havlíčkův Brod 6:1

Vstup do utkání měli Bruslaři, kteří se v deváté minutě dostali do vedení. Tím však jejich gólový příděl skončil. Draci ještě v první třetině vyrovnali, v té druhé pak vstřelili soupeři hned pět branek, čímž rozhodli o své výhře.

Branky a nahrávky: 13. M. Haloda (Spratek), 21. Vachutka (Sedlák, Milfait), 30. Antonov (Krejčiřík), 32. Horký (Muller, Gewiese), 35. Spratek (Gewiese), 39. Drtil (Milfait, Vachutka) – 9. Kuchta (Ludvík, Kliment).
Rozhodčí: Petr Blaha – Pavel Mikšík, Marek Čelechovský.
Vyloučení: 7:5, navíc Pokorný (SUM) 10. min OT [ZHK].
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:0.
Diváci: 1462.
Střely na branku: 31:20 (10:5, 14:6, 7:9).
Průběh utkání: 0:1, 6:1.
Draci Šumperk

Draci se nachází na prvním místě tabulky s ohromným náskokem dvaceti tří bodů na druhý Havlíčkův Brod. Navíc mají ještě jeden zápas k dobru. Šumperk je letos suverénní. Na konci ledna však přišla jeho nejdelší "série" porážek, kdy nezvládl dvě utkání za sebou. V následujících třech zápasech si ale spravil chuť, jelikož třikrát vyhrál s celkovým skóre 25:6.
BK Havlíčkův Brod

Bruslaři se nachází na druhém místě tabulky. Třetí Opava na ně momentálně ztrácí sedm bodů, má ovšem dva zápasy k dobru. Havlíčkův Brod prožil nepovedený prosinec a leden, kdy jej trápila častá marodka. Nyní se snad situace otáčí k lepšímu. Z posledních čtyřech zápasů vyhrál tři. Závěr sezony budou mít broďáci náročný, protože kromě Šumperka a Žďáru nad Sázavou vyzvou také uchazeče o druhé místo Opavu a Hodonín.
Dobrý den, vítám Vás u on-line přenosu z hokejové II. ligy skupiny východ mezi týmy BK Havlíčkův Brod a Draci Šumperk. Utkání začíná v 17:00.

0:5

Branky a nahrávky: 17. Voříšek (Kulhánek, Vala), 38. Třetina (Pospíchal, Semrád), 46. Semrád (Kadlec) – 15. Vachutka (Jaroš, Milfait), 20. Scheuter (Spratek, Kofroň), 42. Spratek (Kofroň, Kabelka), 43. Spratek (Hroch), 44. Milfait (Vachutka, Drtil), 59. Milfait (Vachutka, Kabelka)

DRACI PARS ŠUMPERK: Wanecki (Peksa) – Kabelka, Gewiese (C), Řezáč, Drtil, Haloda, Sedlák (A), Plhal – Milfait (A), Vachutka, Horký, Urban, Jaroš, Spratek, Pokorný, Müller, Antonov, Scheuter, Hroch, Kofroň

Rozhodčí: Michal Maršálek – Petr Křivohlavý, Martin Klouda