1:4

konec (0:1, 0:0, 1:3)

15.02.2020, 22:00 • BB&T Center, Sunrise • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 1.94 4.38 3.13 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo nám utkání mezi Floridou a Edmontonem. Florida zabrala, stejně jako proti Philadelphii, až příliš pozdě. Domácí tým ve třetí třetině pouze snížil náskok Oilers, ale i přes celkem solidní tlak vyrovnat nedokázal. Edmonton v závěru potvrdil brankami do prázdné klece výhru, která se nerodila snadno. Pro Oilers se jedná o cenné dva body, které v součtu celého zápasu byly poměrně šťastné.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Přeji příjemný zbytek dne a zároveň Vás zvu na další textové přenosy z NHL, které nám tato noc nabízí. (00:49:55)
Hvězdy utkání:

1. Leon Draisaitl (Edmonton) 1+1
2. Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) 0+2
3. Jonathan Huberdeau (Florida) 1+0.
Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Edmonton právě vstřelil branku!
Další hra bez brankáře Floridy je ale rychle potrestaná. KAILER YAMAMOTO od útočné modré čáry bez větších potíží zamířil do prázdné brány. 1:4. Asistence: Leon Draisaitl.

59:07

Montembeault je znouvu na střídačce.

58:45

Ekblad musel dobruslit vyhození hostů až do vlastní třetiny.

58:02

58:02 Darnell NURSE - 1:3

58:02

Hosté se ubránili začínajícímu tlaku a gólem do prázdné klece zřejmě rozhodují o své dnešní výhře. DARNELL NURSE z vlastního pásma jen plácl do puku, který nakonec přes celé kluziště zamířil do branky. 1:3. Bez asistence.

57:56

Tvrdá rána z pravého kruhu orazítkovala zadní mantinel.

57:28

Florida to už nyní zkouší bez brankáře. Čeká nás powerplay.

57:15

Hosté posunuli puk za červenou čárou do pásma Panthers. Snaží se zamezit budoucímu tlaku domácích.

56:38

Odpískán byl těsný ofsajd, který se Keithu Yandlemu nelíbil. Nutno mu dát za pravdu, že tady rozhodovaly milimetry.

56:11

Třetí třetina se kouskuje. Koskinen nechtěl zbytečně rozehrávat na riziko, a tak hru raději přerušil.

55:49

Acciari vybídl Vatrana, jehož přízemní rána taktéž minula cíl.

55:28

Dalekonosný pokus hostujícího beka Montembeault neviděl moc dobře. Měl štěstí, že puk šel mimo tři tyče.

55:02

Floridě se nepovedl přechod vpřed. Domácí celek jel střídat a Edmonton čeká za svou svatyní.

54:22

Ekblad chtěl zrychlit hru, jenže přihrávka na levé křídlo byla až příliš dlouhá. Puk doputoval na icing.

54:08

Gagnerovo nahození dobruslil Gaëtan Haas. Druhý jmenovaný hráč poté svedl ostrý souboj u mantinelu.

53:25

Trocheck na sebe navedl hned dva hráče, ale následně nedokázal přesně přihrát. Kotouče se ujímají hosté.

53:01

52:27

Khaira ale ve vlastním oslabení ujel dopředu. Ranou zápěstím ale Montembeaulta překonat nedokázal.

52:05

Poměrně dlouho se Panthers drželi v útočné třetině, ale gól z několikati střel nevyprodukovali.

51:40

Hoffmanova střela skončila na zádech bránícího hráče. Florida už ale tlačí.

51:07

Po vyhraném buly Oscar Klefbom okamžitě vyhodil touš přes všechny čáry.

51:01

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kailer Yamamoto – 2 min., sekání).

50:50

Dadonov si nabruslil na přesnou přihrávku Huberdeaua. Ruský útočník bez přípravy vystřelil, ale trefil pouze Koskinena.

50:44

Mikko Koskinen musel být ve střehu. Florida byla přímočará a dostala se do šance. Finský brankář ale včas hru zastavil.

49:56

Edmonton se snažil hrát dopředu, ale jeho snažení vyšlo vniveč.

48:45

48:45 Jonathan HUBERDEAU - 1:2

48:45

Florida právě vstřelila branku!
Panteři se zaslouženě dostávají do hry. Dlouho kombinovali v útočném pásmu, až se branky dočkali. Ekblad posunul puk za bránu JONATHANU HUBERDEAUOVI, který si najel na levý kruh a přesnou střelou na přední šibenici vymetl pavučinku. 1:2. Asistence: Aaron Ekblad a Aleksander Barkov.

48:22

Skrytá střela Huberdeaua nedoputovala až k bráně. Koskinen zasahovat nemusel.

47:56

Connolly se snažil vydolovat puk u mantinelu a na pomoc k němu okamžitě přispěchal Vatrano. Florida se ale v pásmu soupeře neudržela.

47:33

Po ofsajdu hostů je hra zastavena. Pokračovat budeme po komerční přestávce.

47:12

Florida drží puk v pásmu a čeká na dostřídání. Edmonton se mezitím stačil vrátit na své pozice.

46:32

Nugent-Hopkins nasměroval střílenou přihrávku Klefboma na bránu. Montembeault ale po delší době zasáhl.

46:00

Domácí protečovali puk pouze před červenou čárou. Proto bylo pískáno zakázané uvolnění.

45:31

Yandleho žabička našla pouze Nurse. Obrana Oilers zafungovala opětovně dobře.

45:18

Acciari přistrčil pěknou zadovku Sceviourovi. Útočník domácích s číslem 7 ale vyprášil lapačku finského gólmana.

44:55

Florida se ujala aktivity. Koskinen ale také tentokrát odolal.

43:59

Ani Jonathan Huberdeau branku nedal. Zjevil se sám před bránou a zkusil kličku do bekhendu. Levý beton Koskinena ale úvodní brance Panthers zamezil.

43:43

43:03

Mezi kruhy si odskočil Trocheck, jehož střela z ideální pozice minula cíl.

42:33

Yandle dvakrát po sobě nabil Hoffmanovi, kterému ani tento pokus nevyšel. Útočník Floridy je dnes sice vidět, ale branku zatím nevsítil.

42:03

Hoffman se chystal ke střele, ale kotouč mu ve finální fázi utekl z čepele.

41:43

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Josh Archibald – 2 min., vysoká hůl).

41:34

Yandle byl nepřesný v rozehrávce. Domácí jsou jako opaření a Edmonton kontroluje průběh utkání.

41:04

Další icing Floridy. Opět se bude vhazovat před jejich bránou.

40:13

40:13 Leon DRAISAITL - 0:2

40:13

To bylo rychlé! Oilers se po vítězném buly dostávají do dvoubrankového vedení. Nugent-Hopkins si vybruslil mezi kruhy a bekhendem chtěl vypálit. Jeho pokus ale k bráně nedoputoval, až se střely ujal Yamamoto. Jeho pokus Montembeault vyrazil k LEONU DRAISAITLOVI, který neměl problém vsítit svůj 33. gól v sezoně a připsat si 91. kanadský bod. 0:2. Asistence: Kailer Yamamoto a Ryan Nugent-Hopkins.

40:06

Ekbladova rozehrávka nebyla přesná. Panteři se hned na počátku třetiny dopustili icingu.

40:01

Skončila nám druhá třetina. Domácí tým byl v úvodní polovině celkem neškodný, ale na konci třetiny zabral. Koskinen několikrát svůj tým podržel a díky něj stále zůstává stav utkání 0:1.

Střely na bránu: 19 – 16.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:42

Mikko Koskinen měl znovu plné ruce práce. Ani Matheson, ani Acciari však na něj nevyzráli.

39:02

Edmonton je pod lehkým tlakem. Bude se snažit závěr této třetiny dokončit bez inkasované branky.

38:22

Mike Hoffman pálil z kruhu z voleje. Koskinen byl u tyče včas, ale stejně puk mezi tři tyče nemířil.

37:43

Florida byla nebezpečná v útočení. Barkovova křížná přihrávka ale hůl Jonathana Huberdeaua nenašla.

36:46

Útočník Haas nabral ve střední třetině rychlost a z pravého křídla se dostal do zajímavé pozice. Horní růžek ale netrefil.

36:21

Edmonton si před brankovištěm domácích vynutil tlak. Montembeault byl však pozorný a hru přerušil.

36:00

Klefbom se snažil na útočné modré čáře vybídnout spoluhráče, jenže jeho úmysl byl přečten.

35:43

Noel Acciari dostal na hůl přesnou přihrávku a před sebou měl už jen Koskinena. Finský brankář se ale natáhl v brankovišti a lapačkou svůj tým zachránil. Acciari nedokázal zvednout touš až pod víko.

35:26

Yamamoto si vyměnil puk s Nugent-Hopkinsem, jehož přihrávka na modrou čáru byla přesná, ale následná rána nikoliv úspěšná.

34:57

Ethan Bear dal šikovně před sebe hokejku a domácí celek ke střelbě nepustil.

34:22

Domácí mají problém s rozehrávkou z vlastní třetiny. Jsou často nepřesní.

33:53

Aleksander Barkov se už znovu zapojil do hry. Nyní byl celé střídání vidět, ale jeho střela Koskinena nenachytala.

33:42

Florida pouze nahodila na zadní mantinel. Zadáci Oilers se vrátili včas.

33:03

Alex Chiasson těsně před bekem vypálil, ale jeho pokus zápěstím zaplaval těsně vedle tyče.

32:37

Edmonton teď pobývá v pásmu soupeře. Snaží se si vynutit nějakou kloudnou šanci.

31:52

Dadonovovi se ani dnes příliš nedaří. Vypadalo to, že si ruský hráč připíše první střelu v utkání, ale na poslední okamžik jej vyrušil Nurse.

31:16

Draisaitlův pokus zápěstím vyrazil Samuel Montembeault pouze před sebe. Se zbytkem si poradili obránci.

30:58

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Josh Brown – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jujhar Khaira – 5 min., bitka).

30:58

A k vidění je další bitka. Přesně uprostřed hřiště se do sebe pustili Jujhar Khaira s Joshem Brownem. Tento pěstní souboj vítěze nepoznal.

30:26

První lajna Floridy se pokoušela o nápor před bránou Edmontonu. Chybějícího Barkova na centru zatím nahrazuje Dominic Toninato.

29:50

Po ofsajdu Panthers je hra přerušena. Za sebou máme téměř polovinu základní hrací doby. Stav je stále příznivý pro hosty a nás teď čeká komerční přestávka.

29:12

Cave nahodil kotouč po mantinelu. Jeho spoluhráči o něj zabojovali a nakonec se mohli hosté pyšnit dalším střeleckým pokusem.

28:20

Gagner se napřáhl ke střele, jenže puk mu přeskočil hůl.

27:47

Leon Draisaitl využil chyby domácích a jel úplně sám na bránu. Německý šikula ale nezakončil, neboť touš mu na poslední chvíli z čepele utekl.

27:17

27:08

Klefbom chtěl pálit od modré čáry, ale při svém zakončení zlomil hůl.

26:47

Vatrano odvedl velký kus práce ve střední třetině. Poté puk poslal na zadní mantinel.

26:12

Úvodní minuta početní výhody se hostům nepovedla. Florida se velice dobře brání.

25:31

Nugent-Hopkins si nabruslil na levý kruh, odkud jen těsně netrefil bránu Panthers. Domácí se následně osvobodili.

25:17

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Noel Acciari – 5 min., bitka + 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Benning – 5 min., bitka).

25:17

K vidění byla bitka. Benning se popral s Acciarim. Horší pro Floridu však je, že Benning sestřelil Barkova, který zamířil do šatny.

25:07

Benson dlouho bojoval o puk za bránou domácích. Střelecký pokus ale hosté nevyprodukovali.

24:43

Vincent Trocheck zhatil rozehrávku Oilers, ale následně přesně nevybídl Hoffmana k zakončení.

24:03

Na druhé straně si chtěli vynutit tlak domácí, avšak také obrana Edmontonu dnes funguje dobře.

23:18

Haas se probíjel dopředu, ale čistým způsobem byl obrán o puk. Florida dobře zapracovala v defenzivní činnosti.

22:20

Brown čeká za svou bránou na nabídku svých spoluhráčů. Florida se pokusí něco vymyslet.

21:42

Na druhé straně pálil z pravého křídla Archibald. Útočník Oilers ale vyprášil betony domácího brankáře.

21:12

Frank Vatrano střílel z bezprostřední blízkosti. Koskinen si proti jeho pokusu povyjel a zasáhl.

20:28

Montembeault měl problém s rozehrávkou. Nakonec nezaváhal a vybídl přesně svého spoluhráče.

20:01

Hosté zvládli první třetinu lépe. Dlouho jsme šance neviděli, až v patnácté minutě zahrozil ze samostatného úniku Chiasson. O pár minut později se už však Oilers mohli radovat. Adam Larsson nechytatelně vystřelil od modré čáry a domácí brankář se natahoval marně. Panteři následnou přesilovku nevyužili, a proto zatím prohrávají.

Střely na bránu: 9 – 11.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:40

Florida se pokoušela o další akci, ovšem Edmonton se stačil ubránit. Třetinu už zřejmě dohraje ve vlastním pásmu.

18:59

Aleksander Barkov těsně za modrou čárou zápěstím vypálil. Jeho pokus ale vyrazil pravý beton brankáře Koskinena.

18:43

18:05

Přihrávku přes šíři pásma si Huberdeau nezpracoval. Následovala pobídka na Hoffmana, jenž se už z poměrně ostrého úhlu neprosadil.

17:37

Hosté vyhráli buly a tvrdým odpalem přes všechny čáry se osvobozují.

17:22

Barkovův projektil z levého kruhu byl dokonale ukryt. Bránu ale netrefil.

16:56

Hoffman se dvakrát po sobě dostal ke střele. Ani jeden z jeho pokusů však k bráně nedorazil.

16:43

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jujhar Khaira – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

16:02

Na druhé straně musel zasahovat Koskinen. Zajímavý náznak domácího celku ale úspěšný nebyl.

15:14

15:14 Adam LARSSON - 0:1

15:14

Hosté jdou do vedení. Ve velké šanci o pár sekund dříve se ještě Nugent-Hopkins neradoval, ovšem akce Edmontonu pokračovala. Právě Nugent-Hopkins na modré čáře našel ADAMA LARSSONA, jehož dělovka skončila v síti. 0:1. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Kailer Yamamoto.

14:31

Skákavá přihrávka měla vybídnout Hoffmana k brejku. Útočník Floridy si ale kotouč nezpracoval.

14:13

Alex Chiasson se dostal k opuštěnému puku a mířil si to úplně sám na bránu Floridy. Zatím největší šanci tohoto utkání Montembeault zlikvidoval. Stačil zacvaknout betony včas.

13:25

Khaira střílel okamžitě po vyhraném buly Edmontonu z kruhu. Montembeault ale vytasil levý beton a zakročil včas.

13:04

Trocheckova přihrávka do předbrankového prostoru adresáta nenašla.

12:22

Archibald poměrně značně riskoval na útočné modré čáře. Měl štěstí, že se stihl vrátit zpět, jinak by Connolly jel úplně sám na bránu.

11:34

Oscar Klefbom dostal puk proti hokejce na modrou čáru. Rána švédského beka bez přípravy ale jen o chlup minula zadní tyč.

11:06

Stále pokračuje celkem opatrná podívaná. Edmonton drží puk častěji, ale zatím nic velkého nevymyslel.

10:36

Čtvrtá lajna domácích zkoušela napadat v útočném pásmu, ale puk šikovně vyvezl Darnell Nurse.

09:45

Russell z velkého úhlu prověřil domácího brankáře. Gólman Panthers se ale překvapit nenechal.

09:09

Hra se přelévá ze strany na stranu a oba celky se snaží. Žádnou vyloženou šanci jsme ale neviděli.

08:36

Samuel Montembeault pokryl ostrou ránu od modré čáry pravým ramenem.

08:05

Hosté už drží kotouč v obranném pásmu a čekají na to, až je Florida začne napadat.

07:22

Montembeault rozehrál pouze k Draisaitlovi, od jehož zad se puk odrazil k hokejkám hostů. Ti teď podnikají nápadité akce v útočném pásmu.

07:04

Pokus Jonathana Huberdeaua o rychlé přečíslení byl zastaven kvůli ofsajdu. Čeká nás první komerční pauza.

06:28

Na druhou stranu ale vzápětí mířil Leon Draisaitl. Nejproduktivnější hráč soutěže byl ale zdvojen.

05:54

Sam Gagner přišel ve středním pásmu o kotouč. Hokejisté v červených dresech rychle upalují vpřed.

05:12

Aktivity se ujala Florida. Nyní měla několik zajímavých náznaků šancí před bránou Oilers.

04:38

Vatrano mířil před bránu, ale Hoffman přihrávku nedokázal protlačit až k brankovišti.

03:49

Sceviour si dobruslil tečovanou přihrávku z hole Yandleho a jakmile se zjevil v útočné třetině, tak okamžitě pálil. Koskinenovu klec ale minul.

03:19

Barkov nedokázal zastavit přihrávku přes celé kluziště. Florida se provinila prvním icingem v tomto klání.

03:00

Acciari pálil z levého kruhu z otočky. Finský muž v masce Koskinen bez potíží zasáhl.

02:36

Třetí lajna Panthers opět předvádí svou aktivitu. Edmonton se dlouho nemohl vymanit z vlastní třetiny.

02:03

Toninato vyslal první střelecký pokus domácích. Jen těsně minul bližší tyč.

01:34

Florida se ani tentokrát nedostala přes útočné pásmo. Hosté dobře bruslí a snaží se si vynutit tlak.

00:55

Edmonton zůstává v útočné třetině. Úvod zápasu vyšel jednoznačně lépe kanadskému týmu.

00:20

Od modré čáry pálil Adam Larsson, který si dobře zpracoval přihrávku Draisaitla. Edmonton ale z první střely neskóroval, neboť puk zamířil nad horní tyč.

00:01

Stadionem před dnešním zápasem ještě tradičně zní hymny. První zazněla ta kanadská a následovat bude hymna USA.

Florida Panthers: Montembeault (Bobrovskij) – Ekblad (A), Weegar, Strälman, Stillman, Brown, Yandle – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Connolly, Trocheck (A), Hoffman – Sceviour, Toninato, Vatrano – Pysyk, Acciari, Matheson.

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – A. Larsson, Klefbom (A), Bear, Nurse (A), Benning, Jones – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Chiasson, Haas, Gagner – Khaira, Sheahan, J. Archibald – P. Russell, Cave, Benson.

Rozhodčí: O´Halloran, Lambert – Nansen, Pancich.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

FLORIDA PANTHERS

Florida je ve hře o play off. Panteři jsou ve své konferenci až desátí, přestože mají úplně stejné statistiky jako Edmonton. Také v 57 zápasech uhráli 66 bodů. Na osmé místo momentálně ztrácí 5 bodů, což je bodový příděl Columbusu, jenž drží druhou divokou kartu. Florida ale musí zabrat, neboť hned pět z posledních šesti duelů prohrála. Dva dny zpět nestačil tento tým na domácím ledě na Philadelphii, které podlehl 2:6.

Produktivita:

1. Jonathan Huberdeau, 57 zápasů, 20+49 (69)
2. Aleksander Barkov, 54 zápasů, 17+39 (56)
3. Mike Hoffman, 57 zápasů, 21+25 (46)
4. Jevgenij Dadonov, 57 zápasů, 23+18 (41)
5. Keith Yandle, 57 zápasů, 5+36 (41).
EDMONTON OILERS

Edmonton pobývá na páté příčce v Západní knoferenci. Tým kouče Davea Tippetta nasbíral 66 bodů v 57 zápasech a na čtvrtý Vancouver ztrácí 3 body. Oilers sice v posledním zápase padli, ale předtím zdolali Chicago a Nashville. Kanadský celek momentálně trápí marodka, která čítá hned 5 jmen. Trenéři nemohou počítat s Krisem Russellem, Zackem Kassianem, Jamesem Nealem, Joakimem Nygardem a zřejmě ani s hvězdným Connorem McDavidem, jehož trápí svalové zranění.

1. Leon Draisaitl, 57 zápasů, 32+58 (90)
2. Connor McDavid, 55 zápasů, 30+51 (81)
3. Ryan Nugent-Hopkins, 51 zápasů, 15+27 (42)
4. Oscar Klefbom, 57 zápasů, 5+27 (32)
5. Zack Kassian, 52 zápasů, 14+16 (30).

Tomáš Jurčo (Edmonton) 12 zápasů, 0+2.
Přeji příjemný sobotní večer při sledování textového přenosu z NHL. Florida Panthers dnes vyzve Edmonton Oilers ve velmi důležitém zápase o play off. Úvodní buly padne krátce po 22. hodině. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

1:4

Branky a nahrávky: 49. Huberdeau (Ekblad, Barkov) – 16. A. Larsson (Nugent-Hopkins, Yamamoto), 41. Draisaitl (Yamamoto, Nugent-Hopkins), 59. Nurse, 60. Yamamoto (Draisaitl)

Rozhodčí: O´Halloran, Lambert – Nansen, Pancich

Diváci: 15 069

15:14 EDM 0:1 A. Larsson (Nugent-Hopkins, Yamamoto)
16:43 EDM 2 Khaira, nedovolené bránění brankáři
25:17 FLA 5+2 Acciari, bitka+sekání