Tipsport extraliga

BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň

3:1

konec (1:0, 1:1, 1:0)

15.02.2020, 15:00 • ŠKOENERGO Aréna • 45. kolo • Vojtěch Drbohlav (@Vojta_Drbohlav)

Tipsport: 2.2 4.2 2.82 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z města automobilů se loučím, přeji klidný večer a také zbytek víkendu. (17:24:22)
Hráči si podávají ruce, následovat bude loučení s jejich podporovateli v hledišti.
Nejlepší hráči zápasu
Petr Straka (PLZ)
Martin Ševc (MBL)
Mladoboleslavští hokejisté nakonec porazili Plzeň 3:1 a poprvé v historii se v tuzemské nejvyšší soutěži v této fázi soutěže posouvají na druhé místo extraligové tabulky.

59:18

Západočeši se ještě snaží s výsledkem něco udělat a napadají boleslavskou rozehrávku, jenže Středočeši drží puk na svých hokejkách.

58:45

Z boleslavského kotle vychází čoud, zjevně z dýmovnic. Bezpečnostní agentura tam ale zatím nezasahuje.

58:40

Plzeň hraje už opět s brankářem, domácím je pískáno zakázané uvolnění.

58:34

Diváci již stojí na nohou a radují se, je téměř jisté, že Mladá Boleslav vystřídá indiány na druhém místě extraligové tabulky.

58:34

58:34 Lukáš KAŠPAR - 3:1

58:34

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
LUKÁŠ KAŠPAR zaznamenal další kanadský bod v boleslavském dresu, když zavezl puk do prázdné plzeňské branky. Asistence: Mário Lunter, Ondřej Dlapa.

58:11

Hosté hrají v šesti a brankář je na střídačce.

57:57

Dominik Frodl zatím v brance zůstává, vhazuje se ve středním pásmu.

57:57

Oddechový čas pro hosty.

57:45

Hokejisté vystřídali a na branku vystřelil Radim Zohorna, přičemž Dominik Frodl puk vyrazil.

57:19

Oba týmy hrají poměrně dost rozvážně, Mladá Boleslav už se ale především brání, zatímco indiáni se snaží vyrovnat.

56:58

Puk zamířil moc vysoko, hra byla tedy přerušena a čeká se na další buly.

56:20

Středočeši nahodili kotouč před Dominika Frodla, ale Plzeň se s ubývajícím časem snaží čím dál více tlačit a střílet, což potvrdila i nyní.

56:05

Střelu z kruhů brankář Mladé Boleslavi ukryl v lapačce a přerušil hru, Plzeň tedy zůstává v pásmu.

55:36

Přímo před Peterse si najel Pour, brankář ale nedopustil, aby kotouč prošel pod jeho betonem.

55:00

Pět minut před koncem základní hrací doby se puk drží v útočném pásmu domácích, Plzeň má problém vytvořit si šance.

54:07

Puk se pohyboval kolem brankoviště, nakonec ho ale rychle indiáni zavezli dál od Dominika Frodla.

52:26

Po ofsajdu byla přerušena hra a je tu poslední komerční přestávka tohoto duelu.

50:27

Tlak mladoboleslavských hokejistů po chvíli ustal, Plzeňští vyvezli kotouč do střední třetiny.

49:54

Z kruhů vystřelil Pavol Skalický, ale i jeho střela byla zblokována. Následně se po delší době přerušila hra a mužstva odjíždějí střídat.

49:43

Další Ševcovu střelu zablokoval jeden z hostů.

49:20

Pořád se hraje bez přerušení v plzeňském obranném pásmu, indiáni však napadají poměrně dobře a domácí až ke gólmanovi nepouštějí.

48:55

Martin Ševc trefil tyč, hra pokračuje dál. Středočeši mají tlak.

48:14

Mladoboleslavští hokejisté krátce po vhazování vyrazili i s pukem do útočného pásma, Plzeňští se následně snaží vytvořit nějaké šance, Bruslaři ale drží kotouč daleko od vlastního brankáře.

48:05

Utkání sleduje 3 778 diváků.

48:05

Čárový rozhodčí odpískal Mladé Boleslavi zakázané uvolnění, ačkoliv se Bruslaři i fanoušci zlobí, hra se stěhuje před Justina Peterse.

46:47

Hru přerušil další ofsajd a než se bude pokračovat, probíhá ještě komerční pauza.

46:05

45:18

Odpískán byl ofsajd, následuje tak buly ve středním pásmu.

44:53

Plzeňští hokejisté krouží i s pukem kolem Petersovy brány, posléze se ale domácí dostali ke kotouči a vyhodili ho pryč z pásma. Hráči následně střídají.

44:34

Indiáni se zatím nemohou usadit v pásmu, domácí opět vyhodili kotouč.

44:17

Boleslavští uspěli na vhazování a vyhodili puk až k plzeňskému brankáři.

44:05

Jakub Klepiš se pustil do ostré výměny názorů s Bohumilem Jankem, následně byl právě boleslavský Klepiš vyloučen na dvě minuty za hrubost. Plzeň si zahraje početní výhodu.

43:07

František Hrdinka si najel do levého kruhu, odkud prověřil pozornost Dominika Frodla.

42:45

Středočeši zachytili puk a zavezli ho do středního pásma, oba týmy následně vystřídaly.

42:29

Indiáni drží domácí pod tlakem, ti nemohou vystřídat. Na Justina Peterse míří jedna střela za druhou.

42:05

Sudí odpískal icing na straně boleslavských hokejistů.

41:47

Domácím se nepovedla přihrávka, hosté je tak zahnali do jejich obranného pásma.

41:16

Domácí se dostali do brejku, David Šťastný vybídl k zakončení jednoho ze svých spoluhráčů, ale ten nakonec zajel i s pukem za bránu.

40:01

Ve druhé třetině Plzeň díky využité přesilovce vyrovnala, ale Středočeši si vzali zpět vedení, takže i nadále o jednu branku těsně vedou. Hraje se atraktivní a rychlý hokej plný osobních soubojů, ale také s poměrně dost střelami na branku. Na ně vede Bruslařský klub v poměru 26:16.
Další třetina začne přibližně v 16:46.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

38:26

Z rychlého protiútoku Plzeň netěžila, Bruslaři dokázali protihráče zatlačit i s pukem do rohu.

38:09

Indiáni nahodili puk do útočné třetiny, kde se k němu rychleji dostali mladoboleslavští hokejisté.

37:49

Z kruhů chtěl uspět Žiga Jeglič, Plzeň však zejména v posledních sekundách velice drží gólman Frodl, který si rozhodně na nedostatek práce nemůže stěžovat.

37:12

Zakázané uvolnění ze strany indiánů.

37:04

Z pravého kruhu chtěl vystřelit Patrik Zdráhal, nedostal k tomu ale od soupeře prostor.

36:23

Bez přípravy z levého kruhu vystřelil Lukáš Kaňák, Justin Peters zasáhl pohotově betonem.

36:15

Boleslavský gólman přerušil hru, následuje komerční pauza.

35:29

Skrumáže před Petersem využil Adam Jánošík, který vystřelil směrem do chumlu bránících a stínících hráčů, puk si ale nakonec cestu mezi tři tyče nenašel.

35:01

Po nevyužité přesilovce jsou pořád o něco aktivnější domácí hokejisté, těm ale indiáni nedovolují pobývat delší dobu v útočném pásmu.

33:53

33:45

Boleslavští znovu krouží kolem brankoviště, ale Západočeši dobře napadají.

33:30

Bruslaři jsou v pásmu a mají tlak, na gólmana jde jedna střela za druhou, ale ta poslední ze strany Martina Ševce zamířila k připravenému Dominiku Frodlovi, jenž přerušil hru a dává svým spoluhráčům prostor k vydechnutí.

33:10

Domácím přesilovka moc nejde, indiáni je nechtějí pustit do pásma.

32:42

Středočeši drželi pásmo, ale po několika sekundách se indiáni osvobodili a nyní dokonce drží kotouč poblíž Justina Peterse.

31:53

Domácí si podruhé v zápase zahrají v početní výhodě. Menší trest obdržel Lukáš Pulpán (PLZ) za nedovolené bránění.

31:37

31:37 David ŠŤASTNÝ - 2:1

31:37

Rychlý přesun do útoku vynáší Bruslařskému klubu vedení 2:1. DAVID ŠŤASTNÝ si s pukem najel téměř až do rohu kluziště a z hranice kruhu zakončil do horní části plzeňské brány. Asistence: Martin Ševc, Radim Zohorna.

31:16

Martin Ševc trefil břevno plzeňské branky.

31:00

Žiga Jeglič si najel s pukem k brankáři, jenže ten proti němu vyjel a znemožnil mu zakončení. Oba hokejisté následně skončili v rohu kluziště, sudí přerušil hru.

30:50

Domácí jsou vykázáni z pásma, hlavní rozhodčí jim odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

29:17

Na ledě zůstal v útočném pásmu ležet Luboš Rob, po přerušení hry se však zvedl a odjel střídat. Rozhodčí se chvíli radili, vylučovat se ale nechystají.

28:50

Od pravého mantinelu vystřelil na Justina Peterse Milan Gulaš, ale boleslavský gólman puk vyrazil.

27:25

Hlavní rozhodčí si společně s jedním z čárových zavolal na krátký pohovor Martina Heřmana. Po stručné rozpravě utkání pokračuje vhazováním v kruhu před Dominikem Frodlem.

27:25

Z kruhu vystřelil Adam Zbořil, jenže Dominik Frodl předvedl parádní zákrok lapačkou.

27:04

Hra byla přerušena a probíhá komerční přestávka.

26:05

Skrz stínící hráče vystřelil Tomáš Vracovský, ale puk nemířil přesně mezi tři tyče. Každopádně v posledních minutách jsou indiáni týmem, který na ledě dominuje.

25:33

Mladá Boleslav zahrozila před plzeňskou brankou, Dominik Frodl byl již částečně překonaný, k rozhodující dorážce však nedošlo.

24:14

24:14 Petr STRAKA - 1:1

24:14

Plzeň právě vstřelila branku!
Přesilovka trvala velice krátce. Po úspěšném vhazování zakončil ze skrumáže před brankářem PETR STRAKA. Asistence: Peter Čerešňák, Milan Gulaš.

24:11

Hosté vyhráli buly a vyrovnávají.

24:07

Plzeň hraje poprvé v tomto duelu přesilovou hru. Budou se indiáni radovat stejně jako jejich soupeř z gólu?

24:06

Vylučuje se na domácí straně. Menší trest za hákování si odsedí Adam Zbořil (MBL).

23:13

Z pravého kruhu vystřelil Tomáš Mertl, jenže ten se smolně z gólu neradoval. Plzeňští byli skutečně blízko vyrovnání.

22:26

Domácí potom zachytili puk, na bránu se řítil Mário Lunter, jehož střelu vyrazil brankář betonem. Nabízela se dorážka do odkryté branky, plzeňští hokejisté však své protihráče dobře pokryli.

22:05

Z brejku zahrozili indiáni, ale jejich zakončení gól nepřineslo.

21:52

Po jedné ze střel přerušil Dominik Frodl hru.

21:29

Od modré čáry vystřelil Ondřej Dlapa, gólman na puk dlouho neviděl, ten však nakonec zamířil k levé tyči.

20:57

Hra se přelévá z jedné strany na druhou, na ledě se odehrává poměrně dost osobních soubojů.

20:29

Plzeň nahodila puk do útočného pásma.

20:01

Stadion krátce před začátkem druhé třetiny tleská Oscaru Flynnovi, který byl vyhlášen nejšikovnějším hráčem Tipsport extraligy 2019/2020. Flynn je mladoboleslavským odchovancem.
V první třetině měli více ze hry boleslavští hokejisté, kteří se zásluhou využité přesilovky dostali do těsného vedení. Na střely na branku vedou domácí – 9:7.
Další třetina začne přibližně v 15:54.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:15

Závěr první dvacetiminutovky se odehrává v útočném pásmu mladoboleslavského týmu.

18:46

Po hře vysokou holí se vhazuje v kruhu před Dominikem Frodlem.

17:59

Vhazuje se ve středním pásmu.

17:40

Na druhé straně před sebou měli boleslavští hokejisté odkrytou branku, ale nikdo z Bruslařů se do ní netrefil.

17:23

Od modré čáry vystřelil přes stínící hráče Roman Vráblík, puk však nakonec mezi tři tyče nezamířil.

16:31

Zakázané uvolnění na straně Bruslařského klubu.

15:54

U částečně odkryté branky byl Martin Pláněk, který se rozhodl nahrát mezi kruhy svým spoluhráčům, jenže ti této situace nevyužili a k puku se nestihli dostat.

15:41

Hokejisté přijíždějí na buly, závěr první třetiny je tady.

15:41

Oba týmy se prozatím radí, Bruslaři u střídačky, indiáni ve středovém kruhu.

15:41

Justin Peters posunul branku mimo svůj prostor, ale rozhodčím trvalo několik sekund než si toho všimli a přerušili hru. Bude to však poněkud trvat, na místo nyní míří ledař.

15:09

Po menších zmatcích v boleslavském brankovišti byli indiáni blízko vyrovnávacímu gólu, ale nikdo z plzeňských hokejistů nakonec nestihl v pravý čas přijet k puku a dorazit ho do odkryté branky.

14:19

Obrovská šance Oscara Flynna. Talentovaný útočník však nakonec z bezprostřední vzdálenosti nenašel prostor kolem Frodlových betonů.

14:00

Nahození z delší vzdálenosti Dominik Frodl zvládl a přerušil hru.

13:53

Mladé Boleslavi se nepovedl průnik do útočného pásma, pískán je ofsajd.

13:38

Indiáni nahodili puk na opačnou stranu kluziště, oba týmy následně střídají.

13:19

Domácí jsou s pukem v útočném pásmu, Plzeň však výborně napadá a nepouští Středočechy před Dominika Frodla.

12:42

Puk zamířil do ochranné sítě, bude se tedy po přerušení vhazovat před Justinem Petersem.

12:09

Po několika zblokovaných střelách se k puku dostali domácí, branka Středočechů se navíc vychýlila mimo svou pozici. Probíhá druhá komerční přestávka tohoto utkání.

11:36

O kotouč se poměrně dlouho bojovalo za Frodlovou bránou, nakonec byli úspěšnější indiáni, kteří se s ním dostali před Peterse.

10:59

Až mezi kruhy před brankáře se sám prosmýkl Pavel Kousal a ještě v pádu zakončil. Dominik Frodl chytil puk lapačkou a přerušil hru.

10:28

Zakázané uvolnění na straně západočeského týmu.

10:08

Po dalším střídání nahodila Mladá Boleslav puk směrem k Dominiku Frodlovi.

09:38

Plzeňští jsou v útočné třetině, o puk se bojuje kolem mantinelu. Následná střela Petera Čerešňáka od modré čáry byla tečována za branku.

09:22

Týmy vystřídaly, indiáni zahajují zpoza vlastní brány.

08:54

Plzni se nedaří dostat v útočném pásmu k větším šancím, Bruslaři poměrně zdařile napadají.

08:19

Na druhé straně zaútočila Plzeň, Justin Peters ale zvládl přerušit hru. Následuje komerční přestávka.

07:55

07:55 Marek HRBAS - 1:0

07:55

Domácí uzamkli indiány v pásmu, ti dlouho nemohli vystřídat. A toho využil MAREK HRBAS, který zakončil za záda dezorientovaného gólmana. Asistence: Martin Ševc, Pavol Skalický.

07:39

O kotouč se už několik sekund bojuje podél mantinelu, nakonec byli úspěšnější domácí. Před bankou chtěl dorážet Šťastný, to se ale nepovedlo.

06:41

Domácí se museli pro puk několikrát vracet, Západočeši zatím oslabení hrají velice dobře a drží Mladou Boleslav daleko od své brány.

06:00

Za podrážení byl na dvě minuty vykázán Matěj Kolda (PLZ).

05:55

Výhoda domácích.

04:56

Indiáni jsou v pásmu, z blízkosti vystřelil Jakub Pour, puk však trefil připraveného Justina Peterse.

04:22

David Šťastný objel bránu, následně vybídl v kruhu čekajícího Mitchella Fillmana ke střele, jenže puk se nakonec zastavil o bránící hráče.

03:54

Domácí znovu dostali kotouč do útočného pásma, Plzeň však Středočechy velice dobře napadá a do větších šancí je nepouští.

03:20

Z pravého kruhu vystřelil Pavol Skalický, střela byla však nepřesná a puk skončil na plexiskle.

01:39

Plzni se nedaří dostat z vlastního obranného pásma, Mladá Boleslav zatím puk drží poblíž Dominika Frodla.

01:17

Po zblokované střele zamířil puk do ochranné sítě.

00:52

Žiga Jeglič vystřelil z pravého kruhu a na teč u levé tyče čekal Radim Zohorna, to mu však Plzeňští zkomplikovali.

00:09

Hned po prvním buly měl práci Dominik Frodl, který vyrazil puk, který na něj mířil ze středního pásma.

00:01

Dvě minuty po patnácté hodině už je vše připraveno. Poté, co vydá k zahájení utkání pokyn televize, může se začít.
Hokejisté jsou již na ledě, duel může začít. Předtím ještě vhodí buly dívka, která se léčí s leukémií, jedná se o charitativní projekt Tipsport extraligy s názvem "O kapku lepší hokej".

Který z týmů vyhraje první třetinu?

BK Mladá Boleslav: Peters (Krošelj) – Hrdinka, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Hrbas, Fillman, Bernad – Skalický, Zbořil, Klepiš (A) – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, Kašpar – Flynn, Najman, P. Kousal.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Tomáš Král) – Budík, Čerešňák, Jánošík, L. Kaňák, Jank, Vráblík, Pulpán (A) – P. Zdráhal, Mertl (A), Gulaš (C) – Kantner, V. Němec, Rob – Straka, Kodýtek, Pour – Vracovský, Kolda, Heřman.

Rozhodčí: Šír, Pražák – Ganger, Klouček.

Vrchní pozice extraligové tabulky ukazují, že týmy mezi sebou mají spíše minimální rozestupy. To platí i v případě čtvrté Mladé Boleslavi (78 bodů) a druhé Plzně (80 bodů). Mezi těmito kluby je ještě třetí Sparta se 79 body. Je tak jasné, že tým, který vyhraje, se posune na druhé místo, hned pod lídra z Liberce.
Oběma týmům se po reprezentační přestávce podařilo navrátit do extraligy vítězně. Plzeň porazila na svém ledě Karlovy Vary 3:1, zatímco Mladá Boleslav nakonec vyšla vítězně z gólové přestřelky ve Slezsku. Oceláři Třinec sice nad Bruslařským klubem v první třetině vedli již 2:0, hostům se ale podařilo zápas otočit a nakonec uspět vítězstvím 6:4.
Dobrý den z Mladé Boleslavi, kde bude v sobotu odpoledne na programu třaskavé utkání o tři body, ale zejména také o druhé místo v tabulce Tipsport extraligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

3:1

Branky a nahrávky: 8. Hrbas (Ševc, Skalický), 32. Šťastný (Ševc, R. Zohorna), 59. Kašpar (Lunter, Dlapa) – 25. Straka (Čerešňák, Gulaš)

Rozhodčí: Šír, Pražák – Ganger, Klouček

Diváci: 3 778

06:00 PLZ 2 Kolda, podrážení
07:55 MBL 1:0 Hrbas (Ševc, Skalický)
24:06 MBL 2 Zbořil, hákování
24:14 PLZ 1:1 Straka (Čerešňák, Gulaš)
31:37 MBL 2:1 Šťastný (Ševc, R. Zohorna)
31:53 PLZ 2 Pulpán, nedovolené bránění