po s.n. (0:2) (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

06.11.2019, 20:00 • 7. kolo • Kristýna Nováková

Tipsport: 1.4 5.5 4.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (22:38:50)
Utkání mezi BO Ostrava a VUT Cavaliers Brno musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž byl lepší celek z Brna.

V samostatných nájezdech zvítězil tým VUT Cavaliers Brno.

2. série 0:2

Sedláček nasměroval kotouč mezi lapačku a beton Pitáka.

2. série 0:1

Gřešík nenašel mezírku mezi Huzlíkovým betony.

63:10

Cavaliers jsou v útočném pásmu, kotouč však rychle převzali domácí.

63:00

Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Dýrr – 2 min., nedovolené bránění).

62:35

Huzlík si připisuje zákrok a přerušuje hru.

61:00

Gelnarovu střelu zblokoval jeden z obránců.

60:40

Gelnar zavezl kotouč do útočné třetiny, kde se jeho tým zatím drží.

60:01

Ve třetí třetině dokázali hosté gólem Ondry Dlouhého vyrovnat stav utkání. Od té doby žádná branka nepadla, a tak v Ostravě uvidíme prodloužení.

60:00

59:00

Do konce zápasu zbývá jedna minuta a vypadá to, že se oba týmy šetří na prodloužení.

57:34

Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Kropka – 5 min., hrubost).
Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Malý, J. – 2 min., hrubost).

57:24

U mantinelu došlo k potyčce dvou hráčů a máme tu bitku!

57:22

Vhazování v útočném pásmu Ostravy.

55:37

55:25

Cavaliers hrají v plném počtu.

55:01

Ostravané musí opět pro kotouč až k Pitákovi.

54:30

Cavaliers se povedlo vyhodit.

53:24

Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Dvořák – 2 min., hákování).

53:08

Domácí tým je kompletní.

52:40

Cavaliers rozehrávají z vlastního obranného pásma a domácí jsou ve čtyřech.

52:11

Nicméně vyhráli buly a mohou jít zase dopředu.

52:00

Cavaliers jsou vykázání z útočného pásma.

51:42

Piták kryje střelu soupeře a přerušuje hru.

51:12

Buly v útočném pásmu vyhráli hosté.

51:06

Tohle je pro domácí velmi nepříjemné. Na trestnou lavici odjíždí Janík (BOO). Hosté si více než půlminuty zahrají přesilovku 5 na 3.

50:30

Cavaliers kombinují v úročné třetině.

50:04

Máme tu vyloučení zase pro změnu na straně domácího celku.

49:59

Ofsajd Brna.

49:29

Hosté jsou kompletní. Tahle nevyužitá přesilovka by Ostravany mohla ještě mrzet.

49:00

Gelnar zkusil těžkou střelu od modré čáry, Huzlík byl však pozorný.

48:10

Na kotouči jsou ale Kavalíři, kteří se hned vydali do protiútoku.

47:44

Ostrava kombinuje v útočné třetině.

47:15

Brnu se teď dvakrát podařilo vyhodit kotouč.

46:55

Kotouč je v ochranné síti za Huzlíkovými zády.

46:20

Z přesilovky ale uběhly skoro dvě minuty a Ostrava se zatím k ničemu nedostala.

45:30

Domácí teď mají velkou šanci na to, aby zvrátili utkání zpět na svou stranu. K dispozici totiž mají 5minutovou přesilovku.

44:29

Nossek (CVB) teď velmi nepříjemně srazil svého protihráče a po zásluze odjíždí na trestnou lavici.

43:45

Zakázané uvolnění domácích.

43:39

Kučera vyslal svižnou střelu, která ale pro Pitáka nepředstavovala větší nebezpečí.

43:15

Dělovka od modré jednoho z beků Cavaliers neprošla na brankáře.

43:03

Posunutá brána domácích.

41:28

Domácí si teď nerozuměli v rozehrávce a ke kotouči se před brankovištěm dostal jeden z hráčů v černých dresech, pro domácí to ale dopadlo dobře.

40:30

Na druhé straně se do šance dostali také domácí, Huzlík ale kotouč za svá záda nepustil.

40:13

Cavaliers právě vstřelili branku!
13 vteřin třetí třetiny hostům stačilo na to, aby zužitkovali dvojnásobnou přesilovku a vyrovnali stav utkání. Autorem vyrovnávacího gólu je ONDRA DLOUHÝ. Bez asistence.

40:01

Ve druhém dějství se hra zklidnila a oba týmy hrály disciplinovaněji. Přesto byly na ledě vidět emoce a rozhodčí udělil na obou stranách jeden desetiminutový trest. Gól jsme ve druhé třetině viděli jen jeden, a to sice v přesilové hře domácích, kteří se tak díky Filipu Gýrrovi dostali do vedení 2:1.

40:00

39:51

Hosté jsou vykázáni do středního pásma.

39:51

Další střelu domácí gólman skryl v lapačce.

39:40

Zaduněl mantinel za Pitákem.

39:24

Hosté budou mít v závěru třetiny výhodu dvojnásobné přesilovky.

38:14

Z ledu se těžce zvedá Hubáček a na trestnou lavici odjíždí Ondřej Veselý (BOO).

37:17

Na ledě zůstává po zákroku jednoho z domácích ležet Stupka. Už se však zvedá a odjíždí na střídačku. Vylučovat se nebude.

35:32

Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Ostravané využívají přesilovou hru zásluhou FILIPA DÝRRA. Asistence: Ondřej Kosina.

35:05

Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (Dobšák – 2 min., zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Malý.

35:03

Do útoku se pro změnu o delší době dostali také domácí, kteří na Huzlíka vyslali několik střel. Teď budou mít navíc výhodu přesilové hry.

34:00

Antal zkusil vystřelit z kruhu, s jeho střelou Piták neměl sebemenší problém a srazil ji do rohu kluziště.

33:18

BO hrají v pěti.

32:28

Cavaliers se usadili v útočném pásmu.

31:58

Do protiútoku ujížděl Gelnar, jenže byl včas zneškodněn soupeřovým bekem.

31:40

31:19

Máme tu první vyloučení ve druhém dějství. V početní výhodě si zahrají hosté.

30:07

A na druhé straně se kotouč odrazil k Pobutovi, který měl před sebou odkrytou bránu, v pádu ale minul.

30:00

Teď měl brankář domácího celku velké problémy s pokrytím kotouče, který mu vypadl z ruky a navíc se před něj připletl jeden ze spoluhráčů.

29:25

Piták přerušuje hru.

28:40

Gřešíkovu střelu Huzlík vytěsnil betony a ani střela Dýrra se neujala.

28:00

Dopředu mohl jít jeden z ostravských útočníků, ale brankář Huzlík byl u kotouče dřív.

27:00

Cavaliers se nadále drží v útočném pásmu.

26:38

Kotouče se za vlastní modrou čárou ujal Dlouhý, který se následně vydal na útočný výlet.

25:21

Vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:10

Hosté jen nahazují do útočné třetiny a jedou vystřídat.

24:27

Na druhé straně si po dlouhé době připisuje zákrok také Huzlík a vhazovat se bude po jeho pravici.

24:00

Grombarčíkovu střelu od modré opět kryje domácí gólman.

23:20

Na druhé straně musel po protiútoku zasahovat Piták svým betonem.

22:40

Hraje se v obranné třetině domácích, kteří teď měli trochu problémy s rozehrávkou, ale nakonec se jim podařilo přesunout hru na druhou stranu.

22:20

Piták si připisuje zákrok a přerušuje hru.

20:03

Kotouč mají v držení hosté.

20:00

Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno (2 min. – zdržování hry / pozdní nástup). Trest odpyká Malý.
V první třetině jsme viděli první gól utkání na straně VUT Cavaliers Brno. Hosté se prosadili v 6. minutě zásluhou Antonína Přibyla. Hra se přelévala ze strany na stranu a šance měl oba týmy. K vidění bylo také několik přesilových her, ale ani jeden z týmů nedokázal početní výhodu zužitkovat. Necelé dvě a půl minuty před koncem třetiny vyrovnal Lukáš Zberovský.

20:00

19:46

Domácí jsou v plném počtu.

19:20

Piták kryje střelu od modré.

18:30

Obránci Cavaliers teď proklouzl kotouč za modrou čáru, hráči v černých dresech tak musí vyklidit své pozice.

17:42

Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Dýrr – 2 min., podrážení).

17:39

Tým BO Ostrava právě vstřelil branku! Krátce před koncem první třetiny se Ostravanům podařilo vyrovnat. Veselý sice brankáře Cavaliers ještě nepřekonal, z následné dorážky se ale prosadil LUKÁŠ ZBEROVSKÝ. Asistence: Michael Hranoš.

17:29

Buly ve středním pásmu vyhráli domácí.

17:13

Hosté byli při přechodu modré čáry příliš horliví.

16:38

Další zakázané uvolnění Ostravanů.

16:19

Antal je na ledové ploše.

16:00

Domácí rozestavěli přesilovkový zámek, z přesilovky jim ale zbývá jen 10 vteřin.

15:50

Na kotouči jsou nyní domácí, ale mají problémy s rozehrávkou.

15:30

Buly v útočné třetině vyhráli Cavaliers.

15:23

Zakázané uvolnění Ostravanů.

14:41

Cavaliers se podařilo vyhodit kotouč na druhou stranu kluziště.

14:14

V první třetině se zatím vylučuje jako na běžícím páse. Tentokrát si přesilovku zahraje Ostrava.

14:00

Z protiútoku mohl zahrozit Gelnar, ale obrana hostů ho včas zneškodnila.

11:16

Kotouč zpoza vlastní brány vybojovali Calaliers, kteří také rychle přenesli hru na druhou stranu, kde se brankář Piták vytáhl parádním zákrokem lapačkou.

10:38

Bude se hrát 4 na 4.

10:30

Hosté mohli jít do protiútoku, ten se však zasekl před modrou čárou.

10:00

Brankář VUT si připisuje další dva zákroky. BO jsou navíc stále v útočném pásmu.

09:46

Huzlík raději skryl kotouč pod svou lapačkou a přerušil hru.

08:46

Také hosté už mají na ledě 5 bruslařů.

08:20

Domácí jsou kompletní a zahrají si krátkou přesilovku.

08:05

Tentokrát vyhození dojel Malý a jeho tým tak může útočit.

07:40

Hosté vyhazují až k Pitákovi.

07:30

Sedláčkovi se se štěstím podařilo přejít střední pásmo i dva obránce soupeře, na zakončení už ale neměl dost času.

07:05

Hraje se v obranném pásmu hostů.

06:45

Poměr sil na ledě se vyrovná.

06:08

Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel (Gřešík – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

06:08

Po zákroku domácího hráče zůstal na ledě ležet jeden z Kavalírů.

05:33

První gól však vidíme na druhé straně. Po vyrážce Pitáka se kotouč odrazil přímo na hokejku ANTONÍNA PŘIBYLA. Asistence: Jiří Svatuška, David Sedláček.

05:20

V akci byl opět Gřešík, tentokrát to zkoušel zpoza brány.

05:00

Gřešík ujel na křídle, jenže poblíž neměl nikoho ze svých spoluhráčů a navíc na něj nepříjemně dotíral soupeřům bek. Situaci tak řešil přihrávkou, ta nicméně svého adresáta nenašla.

03:50

Hosté se však zmocnili kotouče a mohli jít dopředu, ale nepodařil se jim přechod středního pásma.

03:00

Ani tentokrát neměl brankář Piták příliš práce, sražený kotouč k jeho bráně nedoputoval.

02:38

Svůj útok musí opět zakládat z obranného pásma.

02:21

Hostům se vůbec nedaří dostat se v přesilové hře ke kotouči.

01:40

Hráči v bílých dresech opět vyhazují kotouč přes všechny čáry a ukrajují tak cenné vteřinky ze svého oslabení.

01:32

Domácí se osvobozují.

01:08

A máme tu první vyloučení v zápase. Na trestnou lavici odjíždí domácí Dýrr.

00:28

Domácí celek se dostal do útočného pásma, nepodařilo se mu však vystřelit na bránu. Hosté mohou jít do protiútoku.

00:01

BO Ostrava Vítkovice Steel: Piták (Vedra) – Szturc, Baca, Dvořák, Hranoš, Jank, Kropka, Gřešík – Kosina, Štěpán, Pobuta, Dýrr, Prepsl, Rychtár, Kovalski, Zberovský, Smrčka, Veselý, Gelnar, Fejko

VUT Cavaliers Brno: Huzlík (Antonín) – Dobšák, Groma, Malý F., Nossek, Cívka, Kučera, Sedláček, Antal – Přibyl, Vilímek, Svatuška, Dvořák, Dlouhý, Sokolík, Malíř, Stupka, Grombarčík, Hubáček, Malý, J.

Rozhodčí: Cabák – Novotný, Pippal.
Cavaliers Brno je momentálně na posledním místě tabulky, nutno však dodat, že má na svém kontě o jeden zápas méně, protože klání s HC Univerzitou Palackého bylo odloženo na konec listopadu. Brněnským kavalírům se podařilo urvat vítězství hned v prvním utkání na ledě městského rivala HC Masaryk University, kde zvítězili 2:3 v samostatných nájezdech. Poté Cavaliers už jen prohrávali, navíc poměrně vysokým rozdílem. Z Českých Budějovic si Brňané odvezli porážku 6:1, z Plzně 6:2 a v zatím posledním zápase prohráli s Engineers Prague 8:1.

Nejlepším střelcem VUT je Ondra Dlouhý, který má dva zářezy na pažbě. Další dva góly připravil pro své spoluhráče, což jej řadí také na první příčku produktivity týmu. V brankovišti Brňanů se zatím postavili Marek Huzlík (úspěšnost zákroků 87, 93 %) a Jakub Bartošek (83, 33 %).
BO Ostrava Vítkovice Steels se momentálně nachází na 5. místě tabulky se ziskem šesti bodů (od Black Dogs Budweis a Akademiků Plzeň je dělí jen horší skóre. Naposledy Ostravané podlehli na domácím ledě HC Masaryk University vysoko 2:8, předtím zase prohráli těsně 4:3 v Českých Budějovicích. Ostrava by si měla dávat pozor zejména na častá vyloučení. Ubráněná oslabení mají sice druhá nejlepší v lize (90, 32 %), ale zato jde na tým za zápas průměrně nejvíce střel ze všech celků v soutěži (38, 33).

Na střeleckém trůně týmu sedí Jakub Gelnar, jenž si zatím připsal tři přesné zásahy. Tabulku produktivity pak vede Marek Kovalski (1+4) v závěsu s Davidem Sysalou (0+5). Za BO zatím nastoupili dva brankáři, větší porci utkání má za sebou Jakub Vedra, který odchytal 4 zápasy s úspěšností zákroků 88, 96%. Kryštof Lamla se do brány postavil dvakrát a pochytal 91, 67 % všech střel, jež na něj letěly.
Univerzitní liga ledního hokeje dnes bude psát další zápasy svého 7. kola. Na led BO Ostrava Vítkovice Steels přijedou VUT Cavaliers Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

2:3

Branky a nahrávky: 18. Zberovský (Hranoš), 36. Dýrr (Kosina) – 6. Přibyl (Svatuška, Sedláček), 41. Dlouhý, rozh. náj. Cívka

0:2   Hranoš (BOO)

VUT Cavaliers Brno: Huzlík (Antonín) – Dobšák, Groma, Malý, F., Nossek, Cívka, Kučera, Sedláček, Antal – Přibyl, Vilímek, Svatuška, Dvořák, Dlouhý, Sokolík, Malíř, Stupka, Grombarčík, Hubáček, Malý, J.

Rozhodčí: Cabák – Novotný, Pippal

01:08 BOO 2 Dýrr, zásah do hlavy nebo krku
05:33 CVB 0:1 Přibyl (Svatuška, Sedláček)
31:19 BOO 2+10 Szturc, hrubost+nesportovní chování
35:05 CVB 2+10 Dobšák, zásah do hlavy nebo krku+nesportovní chování, odpyká Malý
35:32 BOO 2:1 Dýrr (Kosina)
38:14 BOO 2 Veselý, napadení
39:24 BOO 2 Fejko, podrážení
40:13 CVB 2:2 Dlouhý
44:29 CVB TH Nossek, faul kolenem
50:04 BOO 2 Richtár, vysoká hůl
51:06 BOO 2 Janík, pozdní dohrání
53:24 CVB 2 Dvořák, hákování