27.10.2019, 01:12 • TD Garden, Boston • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 1.95 3.96 3.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (02:39:47)
David Pastrňák (BOS) 1+0, 3 střely, čas na ledě 17:33
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:25
Tři hvězdy utkání
1. Tuukka Rask (BOS) 26 zák., 100 %
2. David Pastrňák (BOS) 1+0
3. Zdeno Chára (BOS) 0+0
Boston Bruins v repríze finále Stanley Cupu 2019 na domácím ledě porazili St. Louis 3:0 a po třech domácích porážkách v řadě s tímto soupeřem zase rozradostnili TD Garden. Vítězný gól zaznamenal David Pastrňák, který v 15. minutě otevřel skóre zápasu a vedení dokázali domácí postupně navyšovat. Ve 30. minutě se trefil z pravého kruhu Bjork a v poslední minutě skóroval do prázdné branky Carlo.

Brankář Tuukka Rask vychytal svou druhou nulu v sezoně.

59:49

Kotouč míří z obranného pásma Bostonu, který dnes obhájce Stanley Cupu vynuluje.

59:11

59:11 Brandon CARLO - 3:0

59:11

Bruins právě vstřelili branku!
BRANDON CARLO zachytil puk na vlastní modré čáře a střelou přes celé kluziště přidává Bostonu pojistku v podobě třetího gólu. Bez asistence.

58:58

Kotouč doklouzal až na zadní mantinel obranné třetiny Blues. Nejedná se o zakázané uvolnění.

58:43

St. Louis marně hledá cestu zpět do útočného pásma.

58:02

Hosté si dlouho posílali puk jen podél mantinelu. První pokus o střelu zachytil Chára, jehož střelu přes celé kluziště zastavil už ve středním pásmu jeden z hráčů Blues.

57:24

Binnington odjel na střídačku, Blues hrají v šesti!

57:00

Pastrňák hledal výtečnou přihrávkou na pravé straně brankoviště Bergerona. Tomu střela nesedla a puk neposlal na bližší tyč, místo toho napálil ze dvou metrů beton nepřesunutého Binningtona. Komerční pauza.

56:10

Tlak, který vytvořilo St. Louis před několika minutami, je minulostí. Už dobré dvě minuty se nedostali pořádně do útočného pásma, natož aby ohrozili Raskovu branku.

55:40

Bjork nahodil do útočného pásma a odjel střídat. Jeho spoluhráči bojují o puk na zadním mantinelu a šetří čas.

55:02

Nahození Blues přišlo ještě před červenou čárou. Zakázané uvolnění.

54:30

Bruins získali trochu oddychu, když drží puk ve středním pásmu. Do útoku se jim přejít nedaří.

54:00

Domácí se usilovně brání. Bortuzzo pálí od modré jen na zadní mantinel.

53:25

Bozak se snažil přihrávat od levého mantinelu, puk byl sražen na zadní mantinel a před brankoviště neprošel.

52:40

Blues se znovu vrací do útoku, jejich nápor roste. Domácí však odolávají.

51:58

Perron měl na levé straně před sebou odkrytou klec, Rask nestíhal přesun brankovištěm, ale McAvoy zázračně střelu soupeře zastavil svou hokejkou!

50:59

Hra je přerušena po zákroku Raska proti střele Parayka od modré čáry. Komerční přestávka.

50:22

50:02

Domácí drží puk mimo své pásmo.

49:28

Wagner obětavě padl do dělovky Pietrangela a nepropustil puk k Raskovi.

49:11

Perron pronikl obranou, dostal se až do pravého kruhu, kam zamířila i přihrávka od modré, ale výbornou pozici nevyužil. Rask ho vychytal lapačkou.

48:40

Domácí překazili kombinaci soupeře a posílají puk mimo své pásmo.

48:22

Komerční pauza.

48:22

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Torey Krug – 2 min., držení).

47:38

Rychlý útok Kuralyho z pravého strany. Jeho zakončení z kruhu pro vhazování zblokoval Bouwmeester, který puk srazil na zadní mantinel.

47:14

Střela od modré, kterou vyslal na Raska Faulk. Domácí brankář vyráží.

47:01

Chyba v rozehrávce domácích, Blues získali puk v útočném pásmu.

46:18

Dunn se zjevil i s pukem před Raskem, bekhendovou střelu poslal mimo branku.

46:02

45:35

Domácí se museli znovu vracet do útočného pásma. Coyleovi se povedlo puk zavézt.

44:56

Binnington nahozený puk ze středního pásma ukrývá pod lapačku.

44:38

Hosté vyvezli puk ze svého pásma.

44:25

Pastrňák byl u brankoviště soupeře postrčen Bouwmeesterem a obličejem narazil do brankové konstrukce.

44:02

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Colton Parayko – 2 min., hákování).

43:47

Zčásti odkrytá klec zívala na levé straně brankoviště. Hosté tam i mířili přihrávku, ale puk se nepovedlo zasáhnout.

43:20

Kotouč je v obranném pásmu Bruins. Těm se ovšem nepovedlo odehrát puk a u mantinelu ho vybojovali hosté.

42:30

Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. U puku jsou především domácí.

41:54

Pastrňák se tlačil před brankoviště, jeho zakončení zblokoval bránící Bouwmeester.

41:17

40:55

Nordström se napřáhl ke střele od modré čáry, Binningtona ovšem nepřekonal.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:00. Vzhledem ke změně času z letního na zimní v 02:00.
Domácí ve druhé třetině zvládli velký nápor soupeře během vyloučení Kruga a uhájili prozatím čisté konto. Navíc se jim povedlo po brance Bjorka ve 30. minutě zvýšit vedení na 2:0. Nebyla to ale vůbec jednoduchá třetina, St. Louis mělo spoustu šancí a stále má dost času něco s výsledkem udělat. Hosté budou mít na začátku závěrečné dvacetiminutovky ještě 77 vteřin trvající přesilovku.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:57

Thomas v dobré pozici mezi kruhy minul branku Raska, který se po střele natahoval jen svou lapačkou.

39:28

Bruins vyhazují puk až za branku soupeře. Předcházel tomu blok Cháry proti střele Parayka.

39:17

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Matt Grzelcyk – 2 min., nedovolené bránění).

38:53

Blues byli zastaveni kvůli postavení mimo hru.

38:12

Hosté se prodrali za útočnou modrou čáru. Po střele zpoza pravého kruhu byl puk sražen až do ochranné sítě.

37:55

S nahozeným pukem do útočného pásma to Bostonu nevyšlo. Obrana Blues se kotouče u mantinelu zmocnila.

37:05

Také hosté se dokázali usadit v útočném pásmu, ale nevymanili se od mantinelu. Bruins nyní svou třetinu výborně brání.

36:00

Kuraly si sjížděl do útočného pásma z druhé vlny, dostal přihrávku, ale střelu v jízdě poslal mimo tři tyče.

35:20

Aktivita, zejména střelecká, ze strany Bostonu opět roste. Binnington čelil nepříjemné střele zpoza obrany, puk se mu povedlo vyrazit.

34:46

Binnington má kotouč ve své lapačce a přerušuje hru. Komerční přestávka.

34:30

Přihrávku před brankoviště Binningtona nedokázali domácí využít. Myšlenka to ovšem byla výborná.

34:07

33:17

Hosté se vydali v oslabení do útoku, kotouč končí sražen až v ochranné síti.

32:59

Další vyhození St. Louis. Boston ani zdaleka nevytváří takový nápor jako soupeř.

32:37

Pastrňák z pravého kruhu provětral Binningtonovy betony. Hostující brankář střelu vyráží a Blues se osvobozují.

32:07

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Oskar Sundqvist – 2 min., vražení na hrazení).

32:05

Návrat Blues do útoku, Dunn pálil od modré, Rask vyráží.

31:42

31:34

Domácí k radosti publika vyváží puk ze svého pásma, ustáli opravdu drtivý tlak soupeře se spoustou zblokovaných, nepřesných a vychytaných střel.

31:20

Hosté ostřelují branku Bostonu. Rask má plné ruce práce, k tomu Perron těsně minul, přesto finský brankář musel předvést rychlý přesun brankovištěm.

30:45

Tlak St. Louis roste, O'Reilly přinutil Raska k dalšímu těžkému zákroku.

30:25

Velký tlak do brankoviště domácích, Rask neviděl, kde je puk, jen se snažil vykrýt co největší prostor brankoviště. Nakonec odolal, kotouč se odrazil mimo brankoviště.

29:42

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Torey Krug – 2 min., hákování).

29:31

29:31 Anders BJORK - 2:0

29:31

Povedená akce domácího týmu, ANDERS BJORK přihrál na střed a sjel si rychle do pravého kruhu. Grzelcyk mu puk vrátil a Bjork ránou z první propálil Binningtona. Asistence: Matt Grzelcyk, Danton Heinen.

28:34

Dvě střely Blues, obě končí jen na zadním mantinelu. Jedna šla přímo, druhou vytěsnil Rask při zakončení Schwartze.

28:20

Rask pozastavil hru, když ukryl puk do lapačky. Bude se vhazovat po jeho levici.

27:49

St. Louis poslalo puk přes všechny čáry a dopouští se dalšího zakázaného uvolnění. Ve druhé třetině zatím vede na střely 2:1 Boston.

26:38

Bjork se přiřítil do levého kruhu a střílel z první. Binnington vyráží puk až mimo kluziště.

26:15

Postavení mimo hru hostujícího týmu. Komerční pauza.

26:00

Ránu Parayka od modré už musel domácí brankář chytat. Puk vyrazil mimo nebezpečí.

25:33

Chára zblokoval před brankovištěm snahu Sundqvista o zakončení. Rask může zůstat klidný.

24:45

Hra se přelévá rychle ze strany na stranu. Tempo hry je vysoké, ale styl v tuto chvíli příliš nepřeje střelbě, která z obou stran zcela schází.

23:26

Další icing hostujícího týmu, jemuž se zatím přihrávky skrz střední pásmo nedaří.

23:19

Útočnou akci domácího týmu zastavuje postavení mimo hru.

22:38

Marchand se odhodlal ke střele už od modré čáry, jeho projektil Binnington chytá a přerušuje hru.

21:44

Zakázané uvolnění hostů.

20:12

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:07.
Boston Bruins vedou po první třetině 1:0. Svou jedenáctou brankou v sezoně se prosadil z přesilovky David Pastrňák, který poslal domácí do vedení.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:32

Kombinace Pastrňáka s Bergeronem, Binnington nakonec zasahovat nemusel.

18:49

Postavení mimo hru domácích. Po vhazování St. Louis znovu vyhazuje.

18:37

O'Reilly vyvezl puk ze svého pásma a ze střední třetiny vyslal pozdrav až k Raskovi.

18:12

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Oskar Sundqvist – 2 min., podrážení).

17:49

17:19

Parayko zkusil štěstí od modré čáry, ale kotouč byl sražen obranou do ochranné sítě.

16:31

Faulk tvrdě vypálil zpoza levého kruhu, puk vyletěl až do ochranné sítě.

15:49

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Sean Kuraly – 2 min., krosček).

14:59

14:59 David PASTRŇÁK - 1:0

14:59

Domácí otevírají skóre v přesilovce! A kdo jiný, než DAVID PASTRŇÁK je autorem branky! Český útočník číhal na přihrávku v levém kruhu, odkud vypálil z voleje, jakmile k němu kotouč zamířil. Binnington se sice stihl přesunout, ale střela ho trefila do boku, od níž se odrazila do branky. Asistence: Torey Krug, Brad Marchand.

14:24

Přihrávka Bruins skrz střední pásmo ústí v zakázané uvolnění.

14:08

14:08

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., držení).

13:30

Clifton od modré provětral lapačku Binningtona, který znovu pozastavuje hru.

13:00

Rychlé přelévání hry ze strany na stranu přerušilo zakázané uvolnění St. Louis.

11:58

Steen střelou zpoza levého přinutil Raska k zákroku, domácí brankář vyráží puk.

11:46

Carlovu ránu zpoza kruhů lapil Binnington do lapačky a přerušil hru.

10:56

Domácí útočnou akci zastavil poměrně výrazný ofsajd na modré čáře.

09:56

Krug pálil od modré čáry, Binnington vyrazil před sebe. Žádný z domácích hráčů se však k dorážce nedostal.

09:47

Střela domácích je sražena do ochranné sítě.

09:36

Heinen se chtěl přesunout z pravého kruhu před branku, ale prokličkoval se jen do ležícího obránce Blues.

08:40

Ritchie se snažil prosadit z pravého kruhu, křižný střela jen prolétla kolem branky.

08:13

Oba týmy jsou v plném počtu.

07:35

Hosté se pokusili vytvořit tlak do branky soupeře, ale Schwartz zpoza kruhů byl vychytán.

06:59

Hosté se dostali do velké šance, O'Reilly vysunul Sundqvista, který se prodral až za obranu, ale v souboji jeden na jednoho s brankářem byl úspěšnější Rask.

06:13

Nakonec se znovu vylučuje na obou stranách. Perron dostal dvě minuty za hrubost, Krug dvě minuty za držení hole. A tak se hraje znovu ve čtyřech.

06:13

Hra je přerušena, bude se vylučovat na straně hostů. To až po komerční pauze.

06:03

Nepřesná rozehrávka Blues ústí v zakázané uvolnění.

05:45

Hraje se dlouho bez přerušení. A také bez šancí. Poslední střely na branku byly k vidění před vyloučením Cháry a Schenna v první minutě.

05:10

St. Louis zatím nevyslalo na branku domácích ani střelu. Tentokrát se za nahozeným pukem hosté nevydali, šli prostřídat.

04:24

Parayko se dostal po křižné přihrávce od pravého mantinelu k ráně z první od modré. Až na Raska ale kotouč nedoletěl.

03:15

Domácí se už dostávali do přečíslení, ale jejich akci zhatil vracející se obránce, který nepropustil přihrávku skrz mezikruží.

02:38

02:00

Oba celky se marně snaží usadit v útočném pásmu.

01:20

Hra ve čtyřech na obou stranách sice nabízí více prostoru na ledě, ale zatím nenabídla ani z jedné strany nic.

00:38

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., hrubost).

00:38

Hra je přerušena kvůli roztržce u střídačky St. Louis, kde se hosté pustili do Cháry za tvrdý hit.

00:19

Binnington čelil dvěma rychlým střelám z pravé strany brankoviště, puk udržel mimo svou klec.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Předpokládané sestavy:

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, Clifton – Marchand, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Coyle, B. Ritchie – Bjork, P. Lindholm, Heinen – Nordström, Kuraly, Wagner.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Parayko, Pietrangelo, Bouwmeester, Faulk, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn, Sundqvist – Steen, R. O'Reilly, Perron – Sanford, Bozak, Thomas – Blais, Barbašev, MacEachern..
Boston, za který válí český útočník David Pastrňák, který nastřílel v 9 zápasech už 10 branek a přidal 7 asistencí, zatím vybojoval 14 bodů. St. Louis získalo v 10 zápasech bodů 13. A zatímco Blues vyhráli poslední dvě střetnutí, Bruins po dvou porážkách dokázali až v noci na středu zase najet na vítěznou vlnu proti Torontu.
St. Louis, jež v minulé sezoně porazilo ve finále play off Boston 4:3 na zápasy, přijede do TD Garden, kterou dokázalo ve finále Stanley Cupu třikrát vyloupit. A to včetně rozhodujícího sedmého zápasu. Oproti bojům o titul se však tentokrát bude jednat o souboj za zcela jiných podmínek. Hledat favorita ovšem nebude snadné.
Noc ze soboty na neděli nabídne pořádnou várku zámořského hokeje. V tomto přenose se budeme věnovat souboji mezi Bostonem a St. Louis, tedy repríze bojů o Stanley Cup 2019.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:0

Branky a nahrávky: 15. Pastrňák (Krug, Marchand), 30. Bjork (Grzelcyk, Heinen), 60. Carlo

Rozhodčí: Kozari, Hebert – Nansen, Shewchyk

00:38 BOS 2 Chára, hrubost