KHL

Avangard Omsk – Dinamo Riga

4:1

konec (1:1, 3:0, 0:0)

12.10.2019, 16:00 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 1.25 6.5 9.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo nám utkání mezi Omskem a Rigou, které zvládl lépe domácí celek poměrem 4:1. Riga tak potvrdila roli nejhoršího celku v celé KHL, přestože už ve třetí minutě se ujala vedení zásluhou Danielse Berzinše. O šest minut později vyrovnal Valentin Pjanov a do kabin se šlo za stavu 1:1. Druhá třetina jednoznačně patřila domácím a trefy Roba Klinkhammera, Valentina Pjanova a Semjona Košeleva tento fakt potvrdily. Ve třetí třetině už gól nepadl. Dva body tak zůstávají v Omsku.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou! (18:31:36)
Československá stopa v utkání

Alexander Salák (Dinamo Riga) – 24 zásahů, 4 inkasované branky, úspěšnost 86%.

58:54

Riga střídá a z přesilovky má před sebou 30 sekund.

58:32

Omsk se dobře brání a drží hosty ve středním pásmu.

57:58

Hosté už poměrně dlouho kombinují, jenže zatím je to bez střelby v jejich podání.

57:24

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Roman Manuchov – 2 min., podrážení).

56:49

Džerinš je na ledě. Hokejisté Rigy jsou v plném počtu. Do konce zápasu zbývá něco málo přes 3 minuty.

56:13

Až teď se hosté brání v podobě vyhození puku přes všechny čáry.

55:52

Salák při nahození od modré čáry vůbec nic neviděl, přesto dokázal zasáhnout.

55:15

Šumakov si na levém kruhu posunul touš do lepší pozice a následně vyprášil vyrážečku Alexandera Saláka.

54:49

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andris Džerinš – 2 min., držení).

54:19

Počet střel na bránu v tuto chvíli ukazuje čísla 23:21. Jde vidět, že domácí nemají nikterak závratnou střeleckou převahu. Na body to však u Rigy zřejmě stačit nebude, to by se musel stát hokejový zázrak.

53:28

Riga se snaží za bránou Omsku něco kloudného vymyslet. Zatím se jí to nedaří.

52:57

Omsk se nyní neudržel v útočném pásmu moc dlouho. Oba týmy střídají.

52:32

Šumakov už si naváděl touš ke střele, jenže jeho spoluhráč přejel přes útočné pásmo rychleji. Ofsajd.

52:18

Berglund dostal prostor na modré čáře, a tak po velkém nápřahu nasměroval svou dělovku pouze do míst, které stráží Bobkov.

4:1

Branky a nahrávky: 9. Pjanov (Vojnov, K. Semjonov), 21. Klinkhammer (K. Semjonov, Šumakov), 25. Pjanov (K. Semjonov, Šumakov), 34. Košelev (Ščerbak, Gračjov) – 3. Berzinš (Ashton, Bartulis)

Avangard Omsk: Bobkov (Sudnicin) – Pokka, Bondarev, Vojnov (A), Pivcakin, Manuchov, Martynov, Spicenko – Klinkhammer, Beck (A), Šumakov – Pjanov, Andrighetto, K. Semjonov – Stas (C), Dědunov, A. Potapov – Ščerbak, Košelev, Gračjov.

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Ališauskas, Bartulis, Mamčics, Balinskis, Sotnieks (A), Berglund, Gimajev – M. Redlihs, Darzinš (C), McMillan (A) – Gillies, Ashton, Meija – Pavlovs, Džerinš, Lipsbergs – Razgals, Trastašenkovs, Batna – Berzinš.

Rozhodčí: Akuzovskij, Raming – Šadrin, Bitjukov

02:42 RIG 0:1 Berzinš (Ashton, Bartulis)
08:34 OMS 1:1 Pjanov (Vojnov, K. Semjonov)
15:09 RIG 2 Berglund, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
19:27 RIG 2 Ashton, hákování
20:45 OMS 2:1 Klinkhammer (K. Semjonov, Šumakov)