21.09.2019, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Tomáš Němčík

Tipsport: 1.79 3.88 3.81 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vladimír Sobotka (BUF) – 0+0, 2 střely, 1 hit, čas na ledě 16:32
Martin Marinčin (TOR) – 0+0, 3 střely, 1 hit, čas na ledě 18:35
3 hvězdy utkání
1. Auston Matthews – 1+1
2. William Nylander – 0+1
3. Frederik Andersen – 24 zákroků, 100% úspěšnost zákroků
Skončilo přípravné utkání mezi Torontem a Buffalem. Toronto dokázalo vstřelit v každé třetině po jednom gólu a díky výkonům Andresona, později Hutchinsona ani žádný neobdrželo. Toronto si tak došlo pro zasloužené první vítězství v letošních předsezónních zápasech, hokejisté Toronta zvítězili 3:0.

Střely na bránu 34:29
Trestné minuty 4:4
Hity 36:27

59:20

Utkání už se jenom dohrává, o vítězi je dnes rozhodnuto.

58:40

Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Rich Clune – 2 min., krosček).

56:51

Ilya Mikheyev si dnes velmi hlasitě říká o místo v A týmu pro nadcházející sezónu NHL. Sice dnes branku zatím nevstřelil, ale už několikrát prokázal, že manipulace s pukem v rychlosti je jeho velká přednost .

56:03

Toronto opět svírá svého soupeře, třetí třetina je naprosto jasně v režii kanadského celku.

55:23

Andrew Hammond si vede ve třetí třetině famózně. Musel již řešit mnoho ošemetných situací a nyní tomu nebylo jinak. Gólman Buffala si poradil jak se střelou Nylandera, tak také s následnou dorážkou Matthewse.

55:00

Do samostatného úniku se nyní dostal Casey Mittelstadt, ale ani on nebyl úspěšný.

54:23

Hammond musel vytasit další zákrok, po kterém domácí zůstávají ve svém útočném pásmu.

53:04

Hammond raději po ošemetné situace přerušil hru. Buffalo by však potřebovalo vstřelit 3 branky, ale poslední minuty se pouze brání.

52:05

Hammond teď vychytal střelu Marinčina pomocí masky, a tak musela být hra přerušena.

51:03

Tak to byla paráda v podání Hammonda! Mikheyev předal v situaci 2 na 1 svému parťákovi, ale hostující gólman předvedl excelentní zákrok!

50:30

Domácí opět mačkají svého soupeře, vypadá to, že Toronto dnešní duel nejspíše zvládne.

49:40

49:40 READ - 3:0

49:40

Toronto právě vstřelilo branku!
Toronto už vede o 3 branky! MATT READ využil rozpačité rozehry hostí a střelou zápěstím dokázal překonat Hammonda. Asistence: Rasmus Sandin.

48:40

Zach Redmond nyní ukázal, že má v ruce dynamit, ale bohužel pro hosty orazítkoval jen mantinel za bránou Hutchinsona.

48:12

Nylander našel krásně svého parťáka Johnssona, ten však svůj druhý dnešní gól prozatím nepřidal.

46:58

Buffalo se nyní řítilo do skvělé útočné akce, ale skvělý obranný zákrok předvedl Cody Ceci, který se dnes ukazuje jako spolehlivý bek.

46:16

Frederik Andersen si nyní připsal pomyslný zákrok i na střídačce, jelikož chytil puk, který letěl na střídačku domácích, do lapačky.

45:39

Javorové listy teď pěkně zatápí hostující obraně v její obranné třetině.

44:50

Zakázané uvolnění hostů přesune hru před Hammonda.

43:50

Domácí hokejisté nahazují puk do útočného pásma, tam jsou ale první hosté.

42:19

Zakázané uvolnění, provinili se hostující hokejisté.

41:05

Nebezpečnou střelu Okposa dokázal Hutchinson zpacifikovat lapačkou.

40:01

Střídání brankářů v týmu Buffalo Sabers. Hřiště opustil Linus Ullmark, nahradil jej Andrew Hammond.

40:01

Střídání brankářů v týmu Toronto Maple Leafs. Hřiště opouští Frederik Andersen, nahrazuje jej Michael Hutchinson.

40:01

Skončila druhá třetina, která byla plná úžasných zákroků obou gólmanů, a tak byl k vidění pouze jeden gól. Inkasoval jej opět Linus Ullmark, tentokrát z hole Austona Matthewse. Domácí tak vedou po dvou třetinách poměrem 2:0.

40:00

39:29

Casey Mittelstadt vypálil nebezpečně, ale dánský brankář ve službách Toronta byl připraven.

38:55

William Borgen si vylámal zuby na Frederiku Andersenovi.

38:06

37:19

Obrovská šance Austona Matthewse, ale Linus Ullmark dnes chytá zkrátka skvěle. Tentokrát se rychle přesunul a na střelu amerického útočníka byl připraven.

36:43

Buffalo se osvobozuje.

36:06

Vyloučení v týmu Buffalo Sabers (Curtis Lazar – 2 min., faul kolenem).

35:58

Zvoní tyč! Z protiútoku pálil Curtis Lazar, ale orazítkoval pouze pravou tyč za Andersenem.

35:27

Domácí se vymanili z tlaku a mohou zaútočit také hráči v modrém.

34:37

34:00

Buffalo hraje tuto přesilovku poměrně dobře, je usazeno v pásmu, ale nebezpečné střely zatím nepřicházejí.

32:37

Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Martin Marinčin – 2 min., nedovolené bránění).

32:15

32:15 MATTHEWS - 2:0

32:15

Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Skvělou práci odvedl na modré čáře Martin Marinčin, který nepustil hosty do útoku. Z jeho práce profitoval AUSTON MATTHEWS, který skóroval po nahrávce od Williama Nylandera. Asistence: William Nylander, Andreas Johnsson.

32:00

Ullmark si s tlakem domácích poradil a nakonec přerušil hru zakrytím puku pod lapačku.

31:18

Frederik Andersen teď musel řešit rozruch před svou bránou a nakonec ji také ustrážil.

30:58

William Nylander se řítil sám na Ullmarka, ale vlastně v podstatě ani nezakončil. Vypadalo to, jakoby nevěděl, co chce udělat, a tak neudělal vůbec nic.

30:05

Největším nebezpečím pro Ullmarka byl Nylander, ale souboj švédských hokejistů vyhrál gólman ve službách Buffala.

28:57

Toronto si nahodilo puk do útočné třetiny, ale dříve u něj byli hosté.

28:01

V nadějné pozici před bránou se zjevil Gaudet, ale Linus Ullmark jeho střelu pohltil pomocí lapačky.

27:42

Ofsajd v podání Toronta.

27:15

Šavle zavřely svého soupeře do útočného pásma, ale Toronto se nyní osvobodilo.

26:23

Andersen se musel opět ohánět. Tentokrát nadvakrát pacifikoval nahození od modré čáry z hole Borgena.

26:07

Skvělý Frederik Andersen! Gólman ve službách Toronta nejprve vyrazil nepříjemnou střelu Curtise Lazara a následně si poradil i s dorážkou ze druhé strany, kterou obstaral Jean-Sebastian Dea!

24:52

Nyní byl v permanenci Andersen. Jeho pozornost vyzkoušel Dylan Cozens.

23:51

Linus Ullmark právě vytáhl jeden z nejlepších zákroků své kariéry! William Nylander dostal křižnou nahrávku a ihned vystřelil, ale švédský gólman ve službách Buffala předvedl krásný provaz a pravým betonem zastavil kotouč, který letěl mezi tři tyče.

22:51

První střelu na branku obstaral Matt Read, ale Ullmark byl připraven zasáhnout.

22:07

Teď se připomněl Connor Sheary, ale hráči by si měli seřídit lépe mířidla. Zatím žádná střela ve druhé třetině nemířila mezi tři tyče.

21:17

Nylander vystřel zpoza obránce, ten puk ztečoval do ochranné sítě.

20:25

O první akci druhé třetiny se postarali domácí. Puk nakonec skončil mimo hrací plochu.

20:01

Skončila první třetina, která nabídla mírnou převahu domácích hokejistů a také jeden gólový moment. V čase 9:48 se prosadil domácí útočník Andreas Johnsson a domácí tak po první třetině vedou poměrem 1:0.

Střely na bránu 10:11

20:00

19:45

Matthews poslal Sandinovi skvělý pas. Následná střela domácího obránce ale k Ullmarkovi nedoletěla.

19:10

Vinou nepřesné rozehrávky se hra opět přesune před Ullmarka. Zakázané uvolnění.

18:14

Linus Ullmark zachytil nahození od modré čáry a přerušil hru.

17:33

Zach Redmond prověřil Frederika Andersena, ale ten zatím dnes chytá ve skvělé formě.

16:45

Velká šance pro domácího Gaudeta, ale Ullmark byl proti tomu, aby podruhé kapituloval.

15:51

Nyní ukázala první lajna domácích ve složení Johnsson – Matthews – Nylander, že má světu rozhodně co ukázat.

14:54

Buffalo nyní zavřelo svého soupeře do pásma, ale šavle si žádnou větší gólovou šanci nevypracovaly.

13:50

Kenny Agostino prokázal, že má šikovné ruce, ale nakonec se neprokličkoval až před Ullmarka.

12:59

Zakázané uvolnění hostujícího celku.

12:19

Nejprve vytasil skvělý zákrok Andersen, o malou chvíli vyznal Rielly Nylandera, ale ten také neuspěl.

11:22

Buffalo se založení útočné akce nepovedlo, a tak mají další možnost domácí.

09:48

09:48 JOHNSSON - 1:0

09:48

Domácí využívají přesilovou hru a jdou jako první do vedení! Auston Matthews se svou střelou neuspěl, ale Kenny Agostino následně našel přesně před brankou zaparkovaného ANDREASE JOHNSSONA, který jen nastavil hůl a poslal puk do odkryté sítě. Asistence: Kenny Agostino, Auston Matthews.

09:12

Hosté se osvobozují vyhozením ze své třetiny.

08:51

Vyloučení v týmu Buffalo Sabers (William Borgen – 2 min., hákování).

08:37

Tage Thompson opět prověřil Andersena, který se musel činit.

07:59

Domácí si nyní v přechodu do útočené třetiny hřiště nerozuměli, a tak jsou u puku hosté.

07:07

Jokiharju vypálil ostře, ale bohužel pro hosty také nepřesně.

06:51

Bude následovat první komerční přestávka.

06:26

Nick Shore založil po levém křídle rychlou akci Toronta, ale hokejisté v modrém si nakonec neporozuměli.

05:47

Střelu Timashova ukryl Ullmark do své lapačky.

05:25

Další zákrok Frederika Andersena, po kterém vyrážejí domácí kupředu.

04:19

Cody Ceci udělal v rozehrávce obrovskou minelu, kterou na poslední chvíli uhasil Frederik Andersen svým skvělým zákrokem.

03:35

Auston Matthews právě ukázal, proč se pár let zpět stal jedničkou draftu. Parádně obešel jednoho z obránců Buffala a založil útok.

02:50

Útočná snaha domácích šanci nepřinesla, ale hosté ihned puk ztrácí a mohou hrát opět hokejisté Toronta.

01:21

William Nylander v situace 2 na 1 nahrával, ale nenačasoval pas úplně nejlépe, protože jej vystihl hostující gólman Linus Ullmark.

00:35

Zakázané uvolnění. Provinili se hokejisté Toronta.

00:10

V obrovské šanci se ocitl Tage Thompson, ale domácí gólman ho vychytal.

00:01

Domácí Toronto nastupuje v modrých dresech, Buffalo zvolila dresy bílé barvy.
Oba týmy jsou již nastoupeny na modrých čarách. Za malou chvíli zápas vypukne.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Ceci, Hollowell, Kivihalme, Liljegren, Marinčin, Rielly, Rubins, Sandin – Aberg, Agostino, Clune, Conrad, Gaudet, Johnsson, Kerfoot, Matthews, Mikheyev Nylander, Read, Shore, Timashov,

Buffalo Sabres: Ullmark (Hammond) – McCabe, Jokiharju, Gilmour, Borgen, Bryson, Redmond – C.J. Smith, Mittelstadt, Okposo, Sheary, Cozens, Ruotsalainen, Elie, Sobotka, Thompson, Lazar, Asplund, Dea

Rozhodčí: O'Halloran, Markovic – Marquis, MacPherson.
Toronto Maple Leafs
Toronto v minulém ročníku dopadlo značně lépe než Buffalo, i tak ale doufalo ve více. S počtem 100 bodů skončilo na pátém místě Východní konference a bez problémů postoupilo do play-off. Jenže hned v prvním kole narazilo na pozdějšího finalistu z Bostonu, čímž se zopakoval souboj z předchozího roku. A to i výsledkem, Bruins totiž znovu zvítězili 4:3 na zápasy a postoupili do dalšího kola. Toronto rozhodně doufalo ve svou delší životnost v play off, ale nepovedlo se. Javorové listy zatím odehrály v přípravě 2 zápasy s Ottawou, ale ani jeden z nich svěřenci Mika Babcocka nezvládli dotáhnout do vítězného konce.
Buffalo Sabers
Buffalo rozjelo předchozí sezónu velice slibně, když se dlouho dobu přetahovalo o pozici divoké karty. Šavlím ale postupně začal docházet dech, což také souviselo s tím, že nejlepšímu střelci Buffala, Jeffu Skinnerovi, postupem času vlhnul střelecký prach a nebyl už tak dominantní jako z kraje sezóny. Buffalo z posledních dvaceti pěti zápasů uplynulé sezóny dotáhlo do vítězného konce pouze pět z nich, což je velice tristní bilance. Buffalo zatím sehrálo v přípravě 2 duely, jeden vyhrálo proti Pittsburghu a jeden prohrálo proti Columbusu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:0

Branky a nahrávky: 10. Johnsson (Agostino, Matthews), 33. Matthews (Nylander, Johnsson), 50. Read (Sandin)

Rozhodčí: O'Halloran, Markovic – Marquis, MacPherson

08:51 BUF 2 Borgen, hákování
09:48 TOR 1:0 Johnsson (Agostino, Matthews)
32:15 TOR 2:0 Matthews (Nylander, Johnsson)
32:37 TOR 2 Marinčin, nedovolené bránění
36:06 BUF 2 Lazar, faul kolenem
40:01 TOR -Hutchinson +Andersen (Střídání)
40:01 BUF -Hammond +Ullmark (Střídání)