21.09.2019, 03:08 • Rogers Place, Edmonton • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.31 3.57 2.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (05:36:11)
David Rittich (CGY) odchytal 32:17, 7 zák., 87,5 %
Michael Frolík (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:57
Tři hvězdy utkání
1. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 1+0
2. Colby Cave (EDM) 0+1
3. Joakim Nygard (EDM) 1+0
Dva klíčové okamžiky určily vývoj dnešního zápasu mezi Edmontonem a Calgary. Tím prvním bylo prostřídání brankářů Flames ve 33. minutě, kdy odešel David Rittich a přišel Jon Gillies, který nerozchytaný nedokázal zastavit nápor Edmontonu. Tím druhým klíčovým okamžikem bylo vyrovnání na 2:2, které zařídil Ryan Nugent-Hopkins ve vlastním oslabení.

Od té chvíle bylo Calgary doslova utlumené, převážně se bránilo a inkasovalo jeden gól za druhým. Výsledkem je drtivé vítězství Edmontonu 6:2.

59:56

59:56 Sam GAGNER - 6:2

59:56

Edmonton právě vstřelil branku!
Velká smůla pro Jona Gilliese, který už zaklekl k zákroku, ale střela SAMA GAGNERA byla tečována obráncem a zcela změnila směr. Gillies se sice snažil zareagovat, ale puk letící do protipohybu doletěl až do branky. Asistence: Zack Kassian, Darnell Nurse.

59:40

Přesto Nygard schytal úder hokejkou do obličeje a krvácí. Rozhodčí tento prohřešek nepostřehli.

59:29

Ještě jedno přerušení po zákroku Gilliese, který ukryl pod lapačku odražený kotouč.

59:00

Poslední minuta zápasu. Oba týmy hrají v závěru spíš na půl plynu, nikam se neženou a už vůbec ne do tvrdých soubojů.

58:12

Russell střílel zpoza levého kruhu přímo do Gilliese.

57:14

Kotouč byl vystřelen až do ochranné sítě. Ještě jedna komerční pauza.

56:10

Hraje se sice další delší úsek bez přerušení, ale zápas už ztratil trochu své tempo. Calgary je smířeno s porážkou a důležité je se v přípravě zbytečně nezranit.

54:45

Kvůli přihrávce rukou je hra přerušena. Komerční přestávka.

54:00

Nugent-Hopkins zkoušel štěstí z pravého kruhu, Gillies vyráží.

53:40

Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Utkání bude brzy odpočítávat poslední minutky a Edmonton bez větších problémů ve třetí třetině míří za vítězstvím.

52:51

Souhra mezi Draisaitlem a Nygardem znovu vedla k ohrožení Gilliese, který se tentokrát blýskl dobrým zákrokem proti druhému jmenovanému, jenž zakončoval před brankovištěm.

52:00

Calgary dál hraje pod jakousi "dekou" a to od inkasované branky při vlastní přesilovce ve 35. minutě.

51:30

Chiasson na poslední chvíli dosáhl na puk a protečoval, tudíž se Edmonton nedopustil zakázaného uvolnění.

6:2

Branky a nahrávky: 3. Chiasson (Larsson, Cave), 35. Nugent-Hopkins, 38. Nygard (Nurse, Draisaitl), 45. Kassian (Bear, Gagner), 51. Draisaitl (Gagner, Bear), 60. Gagner (Kassian, Nurse) – 8. Bennett (Stone, Backlund), 14. Lomberg (Rinaldo, Kylington)

Edmonton Oilers: Koskinen (Starrett) – Nurse, Larsson, Lagesson, Bouchard, Manning, Bear – Nygard, Draisaitl, Kassian – Burdasov, Nugent-Hopkins, Gagner – Khaira, Sheahan, Archibald – Russell, Cave, Chiasson

Calgary Flames: Rittich (33. Gillies) – Hanifin, Hamonic, Kylington, Stone, Davidson, Yelesin – Bennett, Backlund, Frolík – Mangiapane, Jankowski, Lindholm – Dube, Quine, Smith-Pelly – Lomberg, Gawdin, Rinaldo

Rozhodčí: Dunning, Pollock – Mach, Murchison

02:44 EDM 1:0 Chiasson (Larsson, Cave)
07:01 CGY 1:1 Bennett (Stone, Backlund)
13:30 CGY 1:2 Lomberg (Rinaldo, Kylington)
14:15 EDM 2 Chiasson, vysoká hůl
29:53 EDM 2 Nygard, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo