6:1

konec (2:0, 2:1, 2:0)

05.09.2019, 19:45 • Home Credit Aréna, Liberec • Skupina C • Jonáš Majtyka

Tipsport: 1.4 5.3 5.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas je u konce. Liberečtí i ve třetí periodě vstřelili dvě branky a po velmi povedeném výkonu vítězí 6:1. Díky tomu získávají první tři body do tabulky a zachovali si šanci na postup do play-off. Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek večera. (22:11:33)

59:59

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Filippi – 2 min., hrubost).

59:59

59:59 MAROSZ - 6:1

59:59

Liberec právě vstřelil branku!
A vteřinu před koncem tu máme ještě jednu branku! Radan Lenc přihrál zpoza brány ROSTISLAVU MAROSZOVI a ten z bezprostřední blízkosti procedil puk za záda Shanea Owena. Hned na to se na ledě strhla hromadná bitka, takže uvidíme ještě nějaká vyloučení. Asistence: Radan Lenc.

58:01

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a pravděpodobně i zápasu.

57:46

Ani na jedné straně už v podstatě nejsou vidět šance.

55:53

Zápas už je de facto rozhodnut, Belfast už se ani moc do útoku nežene.

54:02

Giants jsou v plném počtu.

53:00

Tomáš Filippi přihrál Liboru Hudáčkovi na jeho obvyklou pozici. Slovenský útočník byl blízko hattricku, tentokrát ale mířil až moc přesně a rozezněl tyč!

52:02

Hra se teď hodně kouskuje. Tentokrát si Belfast nepohlídal střídání a obdržel dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

51:14

Roman Graborenko se dostal ke kotouči a poslal jej na druhou stranu kluziště. O chvíli později opustil Jan Šír trestnou lavici.

Dnešní utkání sleduje 3 314 diváků.

50:29

Tygři zatím zvládají nepříznivý počet hráčů na ledě s velkým přehledem.

49:21

Jan Šír (LIB) putuje na trestnou lavici za sekání.

47:26

Tým ze Severního Irska se snaží, defenziva Liberce je však velmi pevná.

45:15

45:15 LENC - 5:1

45:15

Tygři v oslabení střílí pátý gól! Tomáš Filippi vyslal do samostatného úniku RADANA LENCE, který povedenou kličkou mezi betony popáté zvýšil na 5:1 pro domácí. Asistence: Tomáš Filippi.

43:56

Liberečtí vyhráli vhazování ve své obranné třetině a vyhazují puk na druhou stranu hřiště.

43:49

Rostislav Marosz (LIB) si odsedí dvě minuty za sekání.

42:21

Adam Musil poslal touš do skrumáže v brankoviště, z té však vyšli jako vítězové hráči s obrem na dresech.

41:07

Gólman Belfastu si následně poradil i s ne moc povedenou střelou Ronalda Knota.

40:28

Michal Bulíř se dostal do samostatného úniku, jenže na Shanea Owena si nepřišel.

40:01

Druhé dějství je minulostí. Aktivněji ho začali hosté, kterým se také podařilo snížit na rozdíl jediné trefy. Tygři se ale postupně dostali zpět do tempa a dvěma rychlými brankami si vybojovali tříbrankové vedení. Uvidíme, zda Giants v závěrečné periodě zápas zdramatizují.

40:00

39:45

Třetina už se jen dohrává.

38:49

Belfast oslabení zvládl bez úhony. Ward už je na ledě.

38:24

Tygři se špatnou přihrávkou připravují o útočné pásmo.

37:16

Ladislav Šmíd přihrál na levou stranu Liboru Hudáčkovi, který svou ranou bez přípravy rozvlnil pouze boční síť. O chvíli později pálil Hudáček znovu a tentokrát rozezněl zadní mantinel.

36:43

Brian Ward (BEG) se provinil držením. Početní výhodu si pro změnu zahrají šelmy.

36:28

Po chybné rozehrávce Giants se sám před Owenem zjevil Michal Bulíř, který však trefil pouze beton brankáře Belfastu.

35:41

Belfast to zkouší z téměř každé pozice, Liberečtí ale jeho pokusy úspěšně blokují.

34:40

Tygři se budou muset znovu bránit. Za hákování je vyloučen Ronald Knot (LIB).

33:20

33:12

Tygři vyhazují puk přes všechny čáry a upalují na střídačku.

32:33

Obři jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.

31:20

Opět uvidíme hru ve čtyřech. Za hrubost putuje do boxu vedle časoměřičů Michal Birner (LIB).

31:20

Po střele Ladislava Šmída od modré čáry se před bránou hostů strhla tlačenice o puk, kterou nakonec vyhrál gólman Giants.

30:31

Mark Garside (BEG) se provinil hákováním a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.

29:06

29:06 HUDÁČEK - 4:1

29:06

A Liberec své vedení ještě navyšuje! Jaroslav Vlach přihrál po zadním mantinelu LIBORU HUDÁČKOVI, který si vyjel na úroveň brankové čáry a zakončením z ostrého úhlu překvapil Shanea Owena, jenž jeho přízemní střelu propustil za svá záda. Asistence: Jaroslav Vlach.

28:14

28:14 ZACHAR - 3:1

28:14

Tygři si berou zpět dvoubrankové vedení! Roman Graborenko chtěl vyslat do samostatného úniku Petra Jelínka, jenže ten jeho pas nezpracoval. Kotouč ale dojel a zadovkou jej adresoval najíždějícímu MARKU ZACHAROVI, jenž ranou zpoza obránce propálil Shanea Owena. Asistence: Petr Jelínek, Roman Graborenko.

27:13

Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách, hraje se především v neutrální části hřiště.

26:35

Zaskvět se nyní musel Justin Peters, jenž zneškodnil tvrdou střelu Curtise Hamiltona. Úspěšný zákrok o několik okamžiků později předvedl i Shane Owen, který si poradil s projektilem Michala Birnera.

25:43

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Vlach – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Belfast Giants (Dupuy – 2 min., hrubost).

25:43

Po zakončení Jana Šíra se před Owenem strhla menší strkanice. Sudí budou vylučovat.

25:24

Další slibně se rozvíjející akce Belfastu byla přerušena kvůli postavení mimo hru. Buly proběhne ve středním pásmu.

24:26

24:26 LAKE - 2:1

24:26

Belfast právě vstřelil branku!
A je sníženo! Liam Morgan našel svou přihrávkou z rohu kluziště BENA LAKEA, který využil clony před Petersem a z mezikruží poslal puk do sítě. Asistence: Liam Morgan.

23:25

Tomáš Filippi je na ledě. Svěřenci trenéra Patrika Augusty zvládli oslabení v podstatě bez problému.

23:21

Domácí se dostali k puku a šetří čas.

22:49

Adam Musil vyslal do protiakce Radana Lence, jehož pokus na poslední chvíli tečoval bek Giants do ochranné sítě.

22:30

Belfastu se nedaří usadit v útočném pásmu, Liberec se opět osvobozuje.

21:52

Tygři se zatím úspěšně brání.

21:25

A vzápětí si Tomáš Filippi (LIB) půjde odsedět dvě minuty za krosček.

20:58

Tomáš Filippi se po pravé straně prohnal do útočné třetiny a zkusil střelu bekhendem. Mířil ale hodně vedle.

20:01

A máme tu konec úvodní třetiny, po které vedou domácí 2:0. Nutno podotknout, že zaslouženě, neboť se již v první minutě dostali do vedení a v následujících minutách svého soupeře v podstatě k ničemu nepustili. Následně se jim podařilo zvýšit a po první periodě vedou o dvě branky.

20:00

18:48

Lukáš Krenželok se po parádní kličce zjevil sám před hostujícím gólmanem, zakončit už mu ale defenziva Belfastu nedovolila.

18:16

Liam Reddox získal puk a rozjel se do útoku, který ale parádním obranným zákrokem zlikvidoval Ladislav Šmíd.

17:02

Hned po vhazování vystřelil od modré Ladislav Šmíd. Shane Owen jeho tvrdý projektil neudržel v lapačce, naštěstí pro něj se ale v jeho blízkosti nenacházel nikdo, kdo by mohl dorážet.

16:57

Matt Pelech (BEG) najel do domácího gólmana a odsedí si menší trest za nedovolené bránění.

16:20

Tým ze Severního Irska se po delší době dostal do protiútoku, jenže ten skončil stejně rychle jako začal. Hned na to tvrdě vypálil na druhé straně Jaroslav Vlach z levého kruhu a trefil připraveného Shanea Owena.

14:45

Následně se hosté osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

14:30

Michal Birner našel krásným křížným pasem Libora Hudáčka, který měl před sebou zcela odkrytou klec. Naštěstí pro Belfast ovšem nezpracoval kotouč.

14:14

Lukáš Derner přihrál podél modré lajny napřahujícímu Ronaldu Knotovi, kterého úspěšně vychytal Shane Owen.

13:37

O chvíli později pálil zpoza obránce Adam Musil, jehož pokus chytil Shane Owen do své rukavice.

13:08

Tomáš Filippi vyhrál buly přímo na Tomáše Hanouska, jehož okamžitá střela nadělala Shaneu Owenovi velké potíže. Puk ale přeci jen zkrotil a podržel svůj tým.

12:31

Na druhé straně se ke nebezpečné střele z první dostal Ladislav Šmíd, jenže minul. Následuje komerční přestávka.

11:46

Domácí však o kotouč rychle přišli a do útoku tak zamířili hosté, Patrick Mullen prověřil Peterse střelou od modré čáry, ten se však překvapit nenechal a puk ukryl ve své náruči.

10:40

Liberečtí jsou zatím jasně lepším týmem, teď jsou opět nastěhováni v útočném pásmu.

09:45

Tygři teď měli mírné problémy s rozehrávkou, nakonec se ale přes napadající soupeř prokombinovali do za obrannou modrou.

08:39

08:39 JELÍNEK - 2:0

08:39

Curtis Hamilton teď vybojoval ve vlastním obranném pásmu kotouč u pravého mantinelu, jenže poté jej trestuhodně namazal úplně volnému PETRU JELÍNKOVI, který si sjel před bránu a nekompromisní ranou zápěstím překonal gólmana Giants. Bez asistence.

08:13

Po nepřesné přihrávce následuje icing libereckého mužstva.

07:17

Po chybě Tomáše Havlína na útočné modré se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho. Kevin Raine se nakonec rozhodl pro individuální řešení a vyprášil betony Justina Peterse.

07:00

Shane Owen ukryl do své lapačky nahození Jaroslava Vlacha a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.

06:19

Šelmy se bez větších potíží ubránily a jsou rovněž kompletní.

05:26

Belfast hraje v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilovka.

05:24

Michal Bulíř vjel v plné rychlosti do útočné třetiny a tandemem přihrál Radanu Lencovi, který z prostoru mezi kruhy zamířil těsně vedle pravé tyče.

04:38

Zakázané uvolnění domácího celku. Vhazovat se bude před Justinem Petersem.

04:18

Liberec přichází o početní výhodu. Za hákování je vyloučen Tomáš Filippi (LIB).

04:15

Jejich postup vpřed následně zastavil hvizd rozhodčího, jenž signalizuje ofsajd.

03:55

Giants opět vyhazují, Severočeši musí začít ve svém obranném pásmu.

03:28

Po nepovedené ráně Ladislava Šmída se hosté osvobozují.

02:46

Vzápětí vybídl Tomáše Filippiho k zakončení Libor Hudáček. Liberecký útočník ovšem tentokrát trefil blokujícího hráče.

02:03

Ladislav Šmíd přihrál na pravý kruh Tomáši Filippimu, proti jehož střele z voleje se stihl Shane Owen přesunout.

01:42

Liberečtí zatím jen kombinují.

01:26

Matt Pelech (BEG) putuje po zásluze na trestnou lavici a odsedí si 2+2 minuty na napadení.

01:26

Po tvrdém ataku od Matta Pelecha zůstal na ledě ležet Jan Ordoš. Nakonec se však zvedl a po svých odjel na střídačku.

00:57

Na druhé straně nyní z mezikruží nebezpečně zakončoval Kevin Raine, jehož pokus vyrazil Justin Peters nad břevno.

00:39

00:39 HUDÁČEK - 1:0

00:39

Tygři bleskově otevírají skóre! Michal Birner přihrál na modrou čáru Lukáši Dernerovi, který vypálil z voleje a LIBOR HUDÁČEK tečoval jeho dělovku za záda Shanea Owena. Asistence: Lukáš Derner, Michal Birner.

00:06

Tygři vyhráli úvodní buly a zakládají první útočnou akci.

00:01

Týmy už mají za sebou úvodní rozbruslení. Bílí Tygři dnes nastoupí v bílých dresech, Belfast se oblékl do tyrkysové.

Bílí Tygři Liberec: Peters (Schwarz) – Hanousek, Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Havlín, Šír – Hudáček, Bulíř, Birner – Lenc, Filippi, Marosz – Ordoš, Jelínek, Krenželok – Zachar, Musil, Vlach

Belfast Giants: Owen (Murphy) – Leonard, Mullen, Garside, Raine, Swindlehurst, Pelech – Reddox, Ward, Farnham – Hamilton, Lake, Wronka – Smotherman, Dupuy, Long – Morgan, Hook

Rozhodčí: Salonen, Šír – Ondráček, Špůr.
Belfast ale není jen týmem, který vítězí důrazem. Ve svém středu má hned několik zajímavých jmen, na která by si Liberec měl dát velký pozor. Jedním z nich je bezesporu Brian Ward, autor dvou branek z úvodního střetnutí. Stejným počtem gólů se však v CHL může pyšnit také Libor Hudáček.

Získají Tygři tři body a uchovají si šanci na play-off nebo se bude radovat Belfast, který by se tak k vyřazovacím bojům výrazně přiblížil? To se dozvíme od 19:45!
Belfast Giants

To Belfast začal v prestižní evropské soutěži velmi dobře. Kromě Bílých Tygrů trápili Giants i augsburské Pantery. Německý favorit se nakonec na těsnou výhru v prodloužení pořádně nadřel. Čtyři body jsou i tak pro Belfast vynikajícím startem a znamenají také, že klub ze Severního Irska drží krok s dalšími dvěma čtyřbodovými týmy – Augsburgem a Luleou.

Vedle Bílých Tygrů a Panterů tak skupina C má také svého černého koně. Giants vynikají především svou tvrdou hrou, na což po prvním zápase upozorňoval i liberecký útočník Libor Hudáček. Bude však tvrdost stačit Britům na postup do další fáze soutěže?
Bílí Tygři Liberec

Opět po roční přestávce si Bílí Tygři mohou vychutnávat hokejový svátek zvaný Champions Hockey League. Vstup do letošního ročníku však šelmám nevyšel ideálně. Po úvodním dvojzápasu na hřištích soupeřů nemají ani bod a v tabulce skupiny C jsou s odstupem na poslední příčce.

Po několika cenných skalpech v přípravných duelech se Tygři nechali zaskočit hned v premiérovém utkání letošního ročníku CHL. Třaskavou přestřelku v Belfastu zvládl lépe domácí tým a to ještě pro Liberecké nebylo vše. O dva dny později totiž svěřenci Patrika Augusty nestačili ani na švédskou Luleu.
Přeji pěkný čtvrteční večer a vítám vás u textového přenosu z třetího kola základní části Champions Hockey League. Poslední utkání tohoto dne obstarají týmy ze skupiny C a to Bílí Tygři Liberec (LIB) a Belfast Giants (UK).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

6:1

Branky a nahrávky: 1. Hudáček (Derner, Birner), 9. Jelínek, 29. Zachar (Jelínek, Graborenko), 30. Hudáček (Vlach), 46. Lenc (Filippi), 60. Marosz (Lenc) – 25. Lake (Morgan)

Bílí Tygři Liberec: Peters (Schwarz) – Hanousek, Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Havlín – Hudáček, Bulíř, Birner – Lenc, Filippi, Marosz – Ordoš, Jelínek, Krenželok – Zachar, Musil, Vlach – Šír

Rozhodčí: Salonen, Šír – Ondráček, Špůr

Diváci: 3 314

00:39 LIB 1:0 Hudáček (Derner, Birner)
01:26 BEG 2+2 Pelech, napadení+napadení
04:18 LIB 2 Filippi, hákování
08:39 LIB 2:0 Jelínek
16:57 BEG 2 Pelech, nedovolené bránění