05.09.2019, 18:00 • Hartwall Arena • Denisa Józsová

Tipsport: 2.2 3.9 2.83 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou! (20:24:25)

Zblokované střely: 7 – 10
Hity: 22 – 16
Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč!
Je konec! Dneší utkání nakonec naprosto zaslouženě ovládla Kazaň, která svého soupeře přehrála poměrem 5:2. Ve třetí minutě třetí části se prosadil Justin Azevedo a již od té chvíle bylo jasné, kam dnešní tři body za výhru poputují. Teemu Eronen sice ještě korigoval stav na 2:5, ale jeho branka přišla tři a půl minuty před koncem. To už bylo málo času na to se zápasem něco udělat.

59:00

Minuta do konce utkání!

58:25

Wow, to měla být šestá branka v síti Jokeritu! Stanislav Galijev byl sám před gólmanem, kterého roztáhl a poslal mu puk pod betony. Alex Grant tam ovšem přijel jako na saních a puk na brankové čáře vyrazil!

58:00

Do konce zápasu zbývají poslední dvě minuty a poslední perioda se stále hraje ve vysokém tempu. Mnohem lepší jsou ovšem hostující hráči.

57:18

Justin Azevedo mohl svému týmu vrátit čtyřbrankový náskok! Znovu se totiž dostal s kotoučem za obranu. Tentokrát pálil do vzdálenějšího rohu, ale Janis Kalninš jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

56:38

Střídání v týmu Jokerit Helsinky: ze hřiště odchází Janis Kalninš, přichází Antti Niemi.

56:38

56:38 Teemu ERONEN - 2:5

56:38

Jokerit právě vstřelil branku!
Helsinky se nakonec ještě prosazují, ale na zvrat v zápase to už dnes nevypadá. John Norman poslal kotouč na TEEMUA ERONENA, jenž si z modré sjel do lepší střelecké pozice a trochu překvapil gólmana hostí střelou pod vyrážečku. Asistence: John Norman.

55:57

V útočném pásmu byla nyní jen dvojice hráčů Barsu, přesto nadělala dvojnásobné přesile soupeřů celkem značné starosti. Ušetřili dalších několik vteřin.

55:25

Stanislav Galijev se snažil zachytit vysoké nahození soupeře, ale do puku se netrefil. Měl vlastně štěstí, že kotouč nedokázali zpracovat ani domácí.

54:50

Helsinky zkusily nahodit do útočného pásma, ovšem hostující obránce puk zastavil celkem brzy a poslal ho zpět do středního pásma.

54:18

Do branky se tedy podívá i druhý domácí gólman. Je však otázkou, jestli změna neměla přijít už dříve. Antti Niemi dnes nepůsobil moc jistě.

54:09

Střídání v týmu Jokerit Helsinky: ze hřiště odchází Antti Niemi, přichází Janis Kalninš.

54:09

Hosté ještě nějakou dobu operovali v úročném pásmu, ale Jokerit se nakonec dostal k puku. Jediné, co zvládl, bylo však poslat puk jen na zakázané uvolnění.

2:5

Branky a nahrávky: 24. Pihlström (Kontiola), 57. Eronen (Norman) – 16. Galijev (Zaripov), 17. E. Galimov (K. Petrov, Fazylzjanov), 21. Cormier (Ožiganov), 33. K. Petrov (Pedan, Wikstrand), 43. Azevedo (Ožiganov)

Jokerit Helsinky: Niemi (55.–57. Kalninš) – Lepistö, Lehtonen, Eronen, A. Grant, Kivistö, O. Lauridsen, E. Räsänen – Haapala, Kontiola, Nicklas Jensen – Joensuu, Moses, Norman – Anttila, H. Ikonen, Regin – Hirvonen, Myttynen, Pihlström – Halme.

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Wikstrand, Ožiganov, Judin, Fazylzjanov, Žuravlev, Chenkel, Pedan – Cormier, Frattin, Azevedo – Galijev, Zaripov, Tkačov – Fisenko, Osnovin, Lukojanov – A. Michejev, K. Petrov, E. Galimov – Galimov.

Rozhodčí: Olenin, Fatejev – Sadovnikov, Sazonov