01.08.2019, 20:45 • Windsor Park, Belfast • 2. předkolo • Jakub Kopřiva

Tipsport: 2.29 3.54 3.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany vše, hezký večer. (22:37:25)
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:17.
Je dobojováno. Domácí to nakonec zvládli, vyhráli 1:0, když jediná branka padla z penalty a vzhledem k tomu, že úvodní duel skončil 2:2, tak Linfield po dnešní výhře postupuje do dalšího předkola. Tórshavn naopak v pohárové Evropě končí.

90+5

90+4

Z rohu nic nebylo a více se v tomto duelu už nevstane.

90+3

Rohový kop pro hosty.

90+1

Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90

Žlutou kartu dostává Lavery (Linfield FC).

90

Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

88

Žlutou kartu dostává Davidsen (HB Tórshavn).

87

Už se opět hraje. Domácí kombinují na své polovině a vypadá to, že o postupujícím je rozhodnuto.

85

Hostující hráč zůstal ležet na trávník a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.

83

Po zisku míče šli hosté okamžitě dopředu, dostali se do zakončení, ale ani tentokrát nemusel Ferguson zasahovat.

81

Deset minut. Hosté mají posledních deset minut na to, aby vstřelili minimálně dvě branky, jinak dál postoupí domácí mužstvo.

78

Hosty zastavil útočný faul a u míče jsou domácí, kteří šetří cenné vteřinky.

76

Střídání v týmu HB Tórshavn: ze hřiště odchází Joensen, přichází Petersen.

75

Střídání v týmu Linfield FC: ze hřiště odchází Stewart, přichází Millar.

73

Nyní se ale na trávníku nic zajímavého neděje. Domácí se hnali dopředu, ale zastavil je ofsajd.

72

Střídání v týmu Linfield FC: ze hřiště odchází Kearns, přichází Lavery.

71

No, je před námi posledních zhruba dvacet minutek. Je to stále pouze o gól, takže to bude ještě hodně zajímavé.

69

Po zisku míče to domácí zkouší dlouhým nákopem, ale vepředu mají jednoho, maximálně dvě hráče a jsou tedy téměř bez šance.

67

Domácí se hlavně brání a dopředu se už příliš netlačí, což je za současné stavu zcela pochopitelné.

65

Hostům nelze upřít snahu, stále se tlačí dopředu, ale ve finální fázi se jim dnes vůbec nedaří a Linfield se poměrně lehce brání.

62

Střídání v týmu HB Tórshavn: ze hřiště odchází Hlóðversson, přichází Soylu.

61

Střídání v týmu HB Tórshavn: ze hřiště odchází Pingel, přichází Olsen.

60

Žlutou kartu dostává Hlóðversson (HB Tórshavn).

58

Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Domácí to zvládli a drží míč na své polovině.

57

Už se opět hraje. Hosté se vydali dopředu a vybojovali rohový kop.

55

Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru přerušil, bude se ošetřovat.

53

Po bleskové akci se do míče opřel hostující Hlóðversson, ale jeho rána postrádala přesnost.

52

Žlutou kartu dostává Callacher (Linfield FC).

51

Hosté zahrávali svůj třetí rohový kop, ale ani z tohohle nic nebylo a domácí tedy stále drží těsné vedení.

50

49

A nakonec z toho bylo i zakončení, ale rána byla zblokována a hostující brankář zasahovat nemusel.

48

Začátek druhého poločasu patří domácím hráčům, kteří se usadili na polovině soupeře.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:47 hodin.
První poločas je za námi. Příliš nám toho nenabídl, ale jedné branky jsme se přeci jen dočkali. Domácí se prosadili z penalty a vedou tak 1:0. Mají tedy blíže k postupu, ale je jasné, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1

Rozhodčí přidal jednu minutku.

45

Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44

Domácí zahrávali rohový kop, ale ani z něho nic nebylo.

43

Ani jeden celek nechce v závěru poločasu udělat chybu, což je zcela pochopitelné.

41

Do konce prvního poločasu zbývá zhruba pět minutek a vypadá to, že na další branku si budeme muset počkat do druhého dějství.

39

Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. U míče jsou nyní znovu hosté, kteří se snaží něco vymyslet.

38

Rohový kop také pro domácí.

36

Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Míč skončil v zámezí a rozehrávat tak bude Ferguson, který nikam nepospíchá.

35

Je tu další rohový kop pro hostující celek.

34

Hosté se hnali do přečíslení, ale byla z toho jen další nepřesná přihrávka a zbytečná ztráta míče.

32

Z prvního rohu v tomto utkání ale nic nebylo, takže hosté i nadále prohrávají o jednu branku.

31

Linfield chyboval v rozehrávce a hosté vybojovali rohový kop.

29

A domácí navíc velmi dobře brání svůj těsný náskok. Jen dodám, že první zápas skončil 2:2, takže za současného stavu postupují domácí.

27

Hosté jsou i nadále lepším týmem, ale ve finální fázi se jim nedaří podle představ.

25

K vidění je ale stále mnoho nepřesností. O něco aktivnější jsou nyní hosté, kteří se stále tlačí dopředu.

23

Hosté se snažili okamžitě odpovědět, ale jejich akce k ničemu nevedla a stále tedy prohrávají o jednu branku.

21

Linfield právě vstřelil branku!
A domácí jdou do vedení. K míči se postavil ANDREW WATERWORTH a nezaváhal, překonal brankáře a je to tedy 1:0!

20

Pokutový kop pro domácí celek!

18

Hosté se po zisku míče okamžitě vydávají dopředu a své akce hned zakončují. Nyní to vyzkoušel Jensen, ale Fergusona nepřekonal.

16

A další akci hostů ukončila nepřesná přihrávka a od své branky bude rozehrávat Ferguson.

15

Po centru se do zakončení dostal Pingel, ale branku trefit nedokázal a Ferguson zasahovat nemusel.

13

Další snažení domácích ukončil útočný faul a k míči se tedy dostali hráči hostujícího celku.

11

A hostující zadáci to potvrdili také tentokrát, protože domácí hráč se do zakončení nedostal.

9

Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu, ale zatím nenašli recept na obranu hostů, která v úvodu utkání funguje výborně.

7

Naopak po rychlé akci to vyzkoušel jeden z hostujících hráčů, ale jeho pokusu scházela přesnost a Ferguson byl bez práce.

5

Domácí drží míč a tlačí se dopředu. Linfield je zatím jasně lepší, ale do zakončení se ještě nedostal.

3

Až nyní se hosté dostali k míči a nikam zatím nepospíchají, kombinují hlavně na své polovině.

2

Domácí fotbalisté začali hodně zostra a hned se tlačí před branku soupeře, který se zatím nedotkl míče.

1

Vše je připraveno, jdeme na to.

Linfield FC: Ferguson – Casement, Stafford, Callacher, Quinn – Stewart, Hery, Mulgrew (C), Cooper – Waterworth, Kearns.
Náhradníci: Moore – Larkin, Millar, Lavery, Clarke, Fallon, Mitchell.

HB Tórshavn: Mørk – Rói Davidsen (C), Askham, Andersen, Egilsson – Justinussen, Jensen, Hlóðversson, Samuelsen – Joensen, Pingel.
Náhradníci: Lamhauge – Johansen, Soylu, Petersen, Wardum, Olsen, Sólheim.

Rozhodčí: Meler – Uyarcan, Komurcuoglu (vš. TUR).

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

ÚVODNÍ ZÁPAS

První zápas byl velice zajímavý. Linfield dvakrát vedl, 1:0 a 2:1, ale nakonec v samotném závěru domácí zabrali a dokázali vyrovnat na konečných 2:2, takže v tomto duelu je stále o co hrát a myslím si, že se máme na co těšit.
HB TÓRSHAVN

Celek z Faerských ostrovů se do druhého kola dostal přímým postupem. Jedná se o jeden z nejstarších a nejúspěšnějších týmů z tohoto státu, který byl založen již v roce 1904. Klub je také dost známý tím, že se často objevuje právě v kvalifikacích do evropských pohárů.
LINFIELD FC

Tým ze Severního Irska, sídlící v Belfastu je rovněž jako jeho dnešní soupeř jedním z nejúspěšnějších fotbalových mužstev ve své zemi. Do 2. předkola se dostal Linfield také přímým postupem. V minulém ročníku skončil v domácí lize Linfield na první pozici, čímž si právě zajistil postup do předkola EL.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropský liga má na programu odvety druhého předkola a my budeme sledovat duel mezi Linfieldem a Tórshavnem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.