Krajská liga: Jihomoravský a Zlínský kraj

SHKM Baník Hodonín – HHK Velké Meziříčí

4:2

konec (1:1, 0:1, 3:0) Stav série: 2:2

29.03.2019, 18:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského • Finále • Ivan Hochman

Já se s vámi loučím a s konstatováním, že Drtiči vyhráli poslední zápas na domácím ledě v letošní sezoně s vámi loučím. Na počtenou! (20:19:56)
O svém vítězství rozhodli hodonínští hokejisté ale až ve třetí třetině, kdy nasázeli soupeři tři góly a otočili stav utkání. Mezi hodonínské střelce se zapsali ještě Dominik Směřička, David Janás a Marek Lindner.
Je rozhodnuto! Vítězem čtvrtého finálového utkání je Hodonín a na vítěze celé série si budeme muset počkat do neděle, kdy se bude hrát ve Velkém Meziříčí.

59:33

Drtiči hrají s pukem na holi ve vlastním pásmu.

59:14

Vypadá to, že o vítězi utkání je rozhodnuto. Na trestnou míří hostující Jan Bula (VEL) za vysokou hůl.

59:00

Jan Bula se dostal k odraženému puku od zadního mantinelu a mohl střílet do prázdné brány, jenomže puk skákal a nedokázal ho trefit!

58:45

Hosté stále útočí, Šoustal je pořád v bráně.

58:20

Šoustal se už hlásí střídačce, zatím ale zůstává v bráně. Velmez je v útočném pásmu.

57:48

Kučera s Lindnerem jeli dva na jednoho, toto přečíslení ale nedokázali zužitkovat!

57:24

Tomáš Střecha zkusil střelu z velkého úhlu, na kterou si Kotvan počíhal.

57:01

Baník vyhrál buly a vyhazuje puk.

56:48

Marek Lindner (HOM) byl až moc aktivní v útočné třetině a nepříjemně poslal soupeře k ledu. Hodonínský útočník dostává pětiminutový trest a trest do konce utkání za zásah do hlavy nebo krku.

56:30

Drtiči poslali puk za hostující bránu, tam jej vybojovali a Lindner ohrozil bránu Velmezu.

56:07

Sobotka inkasoval tvrdý, ale čistý hit za hodonínskou bránou. Kotvan přikryl puk a bude se vhazovat po pravé ruce hodonínského brankáře.

54:53

Drtiči právě vstřelili branku!
Pět minut před koncem třetí třetiny vede Baník o dva góly! Ondřej Veselský zaměstnal Šoustala tvrdou střelou a brankář Velmezu musel vyjet ze svého obvyklého postavení, což hrálo do karet MARKU LINDNEROVI, který zasunul puk do brány! Asistence: Ondřej Veselský.

54:20

Sajdlova dělovka minula bránu a puk se podél hrazení dokutálel až za domácí klec.

53:17

Jeden z hostujících zůstal ležet za bránou a rozhodčí přerušili hru, nicméně hráč Velkého Meziříčí se zvedl a bez pomoci odjel ven z kluziště.

52:46

Další veledůležitý zákrok Romana Šoustala! Teď si poradil s Lindnerovou střelou.

51:40

Tomáš Střecha hledal někoho na přihrávku, nikdo ze spoluhráčů mu nenajel.

50:58

Velmez už hraje v pěti, Drtiči jsou ale pořád nastěhovaní v útočném pásmu.

50:12

Sajdl před bránou tečoval puk přímo do výstroje brankáře.

49:40

Kubova střela od modré neslavila úspěch.

48:58

Hráči Baníku si přihrávají v útoku, žádnou střelu ale dlouho nevyslali.

48:12

David Křenek sprintoval na Kotvana, ten se nenechal překvapit a jeho střelu vychytal!

46:43

Hodonín využívá dlouhou pětiminutovou přesilovou hru a ujímá se vedení! Polák našel v prostoru před bránou DAVIDA JANÁSE, jenž parádně propálil hostujícího brankáře! Drtiči navíc pokračují v přesilovce. Asistence: Tom Polák, Petr Peš.

46:04

Roman Šoustal bude v následujících minutách ústřední postavou hostů. Nyní čelil svižné střele z levého kruhu.

45:36

Vyloučení v týmu HHK Velké Meziříčí (Strnad – 5 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).

45:36

Po dlouhé době se David Polesný sbírá z ledu. Doufejme, že to nebude nic vážného...

45:36

Milan Strnad doslova přišpendlil Davida Polesného k mantinelu. Ten upadl na led a za ním se rychle po přerušení hry rozběhla zdravotnice.

44:50

Tomáš Kochánek mířil na bránu od modré čáry. Zdenko Kotvan měl dobrý výhled a schoval touš do lapačky.

44:38

Horáci teď měli obrovskou šanci. Jan Bula byl zcela nekrytý před brankářem, z prostoru mezi kruhy ale trefil pouze Kotvana do výstroje!

43:48

Vojtěch Maštera z levého kruhu přestřelil.

Dnešní utkání sleduje 1411 diváků!

43:05

Baník vyhazuje na zakázané uvolnění.

42:26

Na opačné straně jel na Šoustala Jajcay, i v tomto případě byl úspěšnější brankář.

41:49

Peschout v přečíslení méřil mezi betony golmana, Kotvan byl úspěšnější!

41:30

Drtiči v plném počtu útočí. Šoustal má dost práce.

40:56

Povedené střídání DOMINIKA SMĚŘIČKY! Ten za vlastní bránou obral soupeře o kotouč, projel s ním celé hřiště a nekompromisně zakončil! Drtiči ve vlastním oslabení vyrovnávají na 2:2! Bez asistence.

40:15

Kotvan chytil puk do lapačky a sám ho vyhodil to středního pásma.

40:01

Prostřední perioda přinesla pouze jedinou branku. Po ní se radovali přítomní fanoušci Velkého Meziříčí, kteří si na gól museli počkat až do 36. minuty, ve které skóroval z dorážky David Křenek. Horáci tak do třetí třetiny půjdou s jednobrankovým náskokem. Další třetina začne přibližně v 19:36.

40:00

39:37

Jiří Roupec se dostal ke tvrdé střele, ta ale postrádala přesnost.

39:08

Vyloučení v týmu SHKM Hodonín (Venclík – 2 min., napadení).

38:21

Polák z bezprostřední blízkosti přestřeluje bránu!

38:06

Slabý naskočil do hry a dostal puk do jízdy, ale kotouč mu utekl a Kotvan proti němu vyjel, čímž získal puk pro své barvy.

37:38

Puk po teči ve střední třetině končí na hodonínské střídačce.

37:18

Polák hledal před bránou Peše, na poslední chvíli ale do přihrávky zasáhl Vojtěch Maštera.

36:24

Velmez už dvakrát vyhodil, Baník nedokáže udržet pásmo.

36:00

Vyloučení v týmu HHK Velké Meziříčí (Slabý – 2 min., nedovolené bránění).

35:51

Křenek se teď dobře položil do Tomiho střely a dostal puk ven z pásma. Drtiči se snaží vyrovnat a zatlačili svého soupeře.

35:03

Velké Meziříčí vstřelilo branku!
Hosté mají herně navrch a drželi Hodonín pod tlakem. Z levého kruhu střílel Tomáš Střecha a trefil tyč, od níž se puk odrazil na DAVIDA KŘENKA, který byl na pravé straně a pohodlně dorážel do prázdné brány. Asistence: Tomáš Střecha, Pavel Ambrož.

34:08

Horáci zavařili hoodnínské obraně! Kotvanovi navíc vypadl puk z výstroje, ale první u něj byli domácí.

33:20

Jan Bula zkusil obkroužit bránu a zasunout puk do brány. Kotvan byl u tyče připravený.

32:17

Tomiho střelu Šoustal viděl a pohodlně puk vykopl do rohu.

31:56

Baník se zmocnil hracího předmětu a hraje s ním v útoku.

31:10

Další nepřesnost v domácí obraně, Velmez se dostal k puku a kombinuje před Kotvanem.

30:28

Drtiči se nedomluvili při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.

29:48

Pavel Ambrož prověřil Kotvana, na druhé straně střílel Kučera. Oba golmani předvedli solidní zákroky.

29:02

Janás z vrcholu kruhu trefil pouze clonícího Kubu!

27:53

Křenek vystihl Crlíkův záměr na modré čáře a málem uháněl sám na bránu, hodonínský zadák ale napravil svou chybu.

27:20

Kučerova střela končí na Šoustalově vyrážečce.

26:18

Veselský dostal puk mezi kruhy a tvrdou ranou těsně minul pravou tyč!

26:00

Janás netrefil zařízení a puk se dostal podél mantinelu až do středního pásma.

25:37

Venclík trefil prvního bránícího hráče, Velmez vyhazuje.

24:31

Vyloučení v týmu HHK Velké Meziříčí (Bula – 2 min., napadení).

24:24

Velmez dobře brání a nyní už v plném počtu hráčů zaváží puk do útoku.

23:34

Veselský střílel na Šoustala, který neměl dobrý výhled. Svůj tým ale podržel a dokázal zneškodnit i střelu Kuby a Janáse!

22:37

Tom Polák se prokličkoval kolem dvou hráčů, střelu zápěstím ale neumístil přesně.

21:57

Vyloučení v týmu HHK Velké Meziříčí (Bula – 2 min., sekání).

21:35

Až nyní Drtiči vyvezli puk z pásma a Jajcay se chopil puku před Šoustalem, nedovedl jej ale překonat.

21:10

Meziříčí je velmi aktivní a obstřeluje hodonínskou bránu.

20:15

Hosté hned z prvního útoku nadělali Drtičům problémy, Kotvan nakonec ale zasahovat nemusel. Střela mířila vedle.

20:01

Máme za sebou první dvacetiminutovku. Stejně jako v předchozím finálovém zápase, který se hrál v Hodoníně, i tentokrát šli Drtiči hned v první minutě do vedení. Přesnou trefu si připsal Zdeněk Kučera. Ve čtrnácté minutě se po tlaku dočkali gólu i hosté. Přesně k tyči zamířil Jan Bula a vyrovnal na průběžných 1:1. Další třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:58

Ještě jedna střela, které musel čelit Šoustal.

19:41

Domácí se vysvobozují z tlaku a vyhazují puk do středního pásma.

19:09

Tomi inkasoval tvrdý hit u mantinelu, už je ale na nohou a hra pokračuje.

18:24

Kotvanovi vypadl puk po střele jednoho z hostujících hráčů, naštěstí pro domácí u něj nikdo v modrém dresu nebyl, aby puk dorazil do brány.

18:09

Kotvan podržel puk v lapačce před dojíždějícím hráčem. Bude se vhazovat po jeho pravici.

17:43

Jiří Roupec inkasoval nepříjemný zákrok. Hra byla přerušena a hostující hráč poté odjel po svých na střídačku.

16:43

Vondráček překvapil Kotvana střelou od modré, Kotvan ale dokázal zasáhnout. Poté dorážel ještě Jan Bula, i tentokrát byl domácí brankář na svém místě.

15:52

Velmez má více ze hry a pravidelně ohrožuje domácí bránu. Drtiči vyhazují kotouče do středního pásma.

14:48

Šoustal zpracoval puk pro Petra Vlašína, který rozjel útok. Poslal dopředu Michala Vlašína, jenž našel v přečíslení 2 na 1 Patrika Matova a ten trefil boční síť!

14:17

Strnad hledal Roupce před bránou, jeden z domácích beků vložil hůl do přihrávky.

13:32

Nyní už hosté vyrovnávají! Velké Meziříčí pokračovalo v útočení a puk se ocitl v předbrankovém prostoru, kde k němu měl nejblíž JAN BULA a přesnou střelou k tyči vsítil první gól svého týmu! Asistence: Tomáš Kochánek.

12:42

V další akci Patrik Matov! Drtiči už byli v plném počtu, Matov ale dostal parádní přihrávku za obranu a jel na Kotvana úplně sám. Střela mezi nohy se mu však nepovedla.

11:53

Hosté se dostali do tlaku a Patrik Matov dorážel po odrazu kotouče od zadního hrazení. Kotvan neveděl, že má puk pod sebou, rozhodčí ale měl přehled o hře a přerušil hru.

11:15

Hosté se nedomluvili a sami se vyhnali z pásma.

10:46

Drtiči vyhazují za hostující bránu.

10:30

Vyloučení v týmu SHKM Hodonín (Rýpar – 2 min., nedovolené bránění).

10:07

Tomáš Střecha schoval svou střelu mezi dva obránce. Kotvan na ni nedosáhl, ale puk nemířil mezi tři tyče.

09:39

Šoustal si počkal na Polákovu střelu a šikovně si s ní poradil.

08:36

Domácí zamknuli soupeře ve třetině a Sajdl se dostal k nebezpečné střele, ta minula svůj cíl o pár centimetrů.

07:56

Drtiči se nedomluvili na přechodu přes modrou a musí založit útok znova.

07:05

Hosté rozjeli přihrávkový kolotoč, ale domácí vystihli jejich záměr a vyhazují kotouč.

06:13

Hosté pěknou kombinaci zakončili střelou. Konkrétně Michal Křenek (VEL) se zkoušel prosadit z předbrankového prostoru, přitom se ale provinil nedovoleným bráněním.

05:41

Pozor! Velké Meziříčí si zahraje přesilovku 5 na 3! Michal Kuba (HOM) vyloučen za hákování.

05:18

Vyloučení v týmu SHKM Hodonín (Venclík – 2 min., sekání).

05:05

Michal Vlašín se dostal do dobré pozice a překvapil hodonínskou obranu! Nadvakrát se mu ale nepodařilo překonat Kotvana!

04:48

Drtiči řešili přečíslení dva na jednoho střelou, Šoustal chytá.

04:03

Střelu Jana Buly vyrazil hodonínský brankář levým betonem.

03:25

Až teď se to hostům podařilo a před bránou dorážel Peschout a následně Miroslav Juda, Kotvan byl připraven!

02:54

Velmez se nemůže usadit v útočném pásmu.

02:02

David Křenek byl v úniku faulovaný Davidem Polesným (HOM), který usedá na trestnou lavici za sekání.

01:28

Roupec našel hezkou přihrávkou Michala Vlašína, jenž byl moc blízko Kotvanovi k tomu, aby jej dokázal překonat!

01:00

Úmyslný ofsajd Horáků, vhazuje se v jejich obranném pásmu.

00:35

Domácí hokejisté vyhráli vhazování a ihned zaměstnali brankáře. Ten reagoval na Tomiho střelu, která trefila zadní mantinel a poté se k puku dostal ZDENĚK KUČERA, který dokázal překvapit Šoustala střelou do odkrytého prostoru. Asistence: Jakub Tomi, Jakub Sajdl.

00:23

Drtiči začali aktivně a vynutili si faul v útočném pásmu. Na trestnou usedá Petr Slabý (VEL) za hákování.

00:10

První buly vhozeno, puk zamířil za bránu Velkého Meziříčí.

00:01

Hezký podvečer z Hodonína. Za pár minut začne čtvrté finálové utkání mezi domácím Baníkem a hosty z Velkého Meziříčí, kteří v sérii vedou 2:1 na zápasy a do dnešního utkání vstupují s mečbolem. Dokáží Drtiči prodloužit finálovou sérii na 5 zápasů?

SHKM Hodonín: Kotvan (Zollpriester) – Polesný, Veselský, Směřička, Tomi, Rýpar, Crlík, Sedlák, Rákoczy (A) – Kuba, Peš (A), Janás – Jajcay, Sajdl, Kučera (C) – Lidák, Polák, Venclík – Chalupa, Lindner

HHK Velké Meziříčí: Šoustal (Juda J.) – Slabý, Vlašín P., Burian, Ambrož, Šerý, Kochánek, Vondráček – Křenek, Matov, Střecha, Peschout, Juda M., Maštera, Pejchal, Bula, Sobotka, Roupec, Vlašín M., Strnad, Rozmarín

Rozhodčí: Honza, Volf – Czubaj, Zapletal.
Po nedělním třetím finálovém zápase ve Velkém Meziříčí se horáci opět vrátili do vedení v sérii. Meziříčí na domácím ledě prostě umí a sbírá jednu výhru za druhou. Díky domu mají mečbol a již dnes se můžou velkomeziříčští hokejisté stát vítězi Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína 2018-19. Odhodlaní Drtiči naopak nastupují do zápasu s nožem na krku a zkusí vybojovat pátý, rozhodující zápas. Také Hodonínu se domácí zápasy daří. Proti finálovému soupeři navíc před domácím publikem neprohrál.

Velké Meziříčí 9:2 Boskovice
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:2

Branky a nahrávky: 1. Kučera (Tomi, Sajdl), 41. Směřička, 47. Janás (Polák, Peš), 55. Lindner (Veselský) – 14. Bula (Kochánek), 36. Křenek (Střecha, Ambrož)

SHKM Baník Hodonín: Kotvan (Zollpriester) – Polesný, Veselský, Směřička, Tomi, Rýpar, Crlík, Sedlák, Rákoczy (A) – Kuba, Peš (A), Janás – Jajcay, Sajdl, Kučera (C) – Lidák, Polák, Venclík – Chalupa, Lindner

Rozhodčí: Honza, Volf – Czubaj, Zapletal