po prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1) Stav série: 2:2

03.03.2019, 12:30 • Ufa Arena • Osmifinále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.16 4.02 2.86 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. U dalších hokejových přenosů se těším na počtenou! (15:37:53)

Michal Bulíř (MET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:01
Střely na branku – 33:34 (8:5, 12:14, 9:12 – 4:3)
Zblokované střely – 10:15
Vyhraná vhazování – 31:22
Trestné minuty – 11:17
Hity – 29:21
Rozhodujícím momentem prodloužení bylo vyloučení Vladimira Žarkova. Ten byl nejprve domácím hrdinou, když pět minut před koncem třetí třetiny vyrovnal, ovšem nakonec je z něho smutný muž. Přesilovku Metallurgu využil po 15 sekundách Matt Ellison, který ze vzduchu tečoval nahození Antipina. Gól byl po konzultaci s videorozhodčím uznán a Magnitogorsk tak vyrovnává stav série na 2:2.

67:58

67:58 Matt ELLISON - 1:2

67:58

Metallurg právě vstřelil branku!
Gól platí, je tedy rozhodnuto! Nahození od modré čáry tečoval někde v prostoru mezi kruhy ze vzduchu MATT ELLISON, jenž sklepl puk mimo dosah brankáře Metsoly. Hosté tak vítězí a srovnávají stav série na 2:2. Asistence: Sergej Mozjakin a Viktor Antipin.

67:58

Hosté vstřelili gól, ale ještě se bude telefonovat! Puk byl totiž možná tečován vysokou holí Matta Ellisona...

67:43

Přesilovka pro Magnitogorsk! To může být velmi důležitý moment. Na trestnou lavici míří za hákování Vladimir Žarkov.

66:40

Výborně to udělal Teemu Hartikainen, který si u brankoviště stáhl puk na bekhend, ale v zasunutí za brankovou čáru mu zabránil roztažený Zagidulin!

65:55

Po dlouhé době tu máme přerušení hry, jestli se nepletu, tak dokonce první v prodloužení. Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.

65:04

Od modré čáry pálil hostující obránce Matuškin. Branku netrefil.

64:44

Teď už to začíná být takové opatrné, což se dá v prodloužení čekat. Nikdo nechce udělat chybu.

63:28

Dobrou příležitost měl hostující Jevgenij Timkin! Metsola puk vyrazil lapačkou do rohu.

62:49

Pjotr Chochrjakov střílel z úhlu k bližší tyčce. Zagidulin musel opět zasahovat.

61:41

Zagidulin je v prodloužení zatím zaměstnanějším brankářem. Nyní šla do akce jeho lapačka.

60:56

Další střelu vyslal na branku Dmitrij Kugryšev. Zagidulin byl natlačen u své tyčky a puk tedy zastavil.

60:41

Teemu Hartikainen jezdil s kotoučem v útočném pásmu. Protihráče si držel na zádech a nakonec se i dostal k bekhendovému zakončení, které úspěch nepřineslo.

1:2

Branky a nahrávky: 55. V. Žarkov (Kugryšev, Kadějkin) – 25. Rasmussen (Timkin, Matuškin), 68. Ellison (Mozjakin, Antipin)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Arzamascev, Ar. Sergejev, S. Garejev, A. Semjonov, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark (A) – Tkačov, Burmistrov, Rybin – V. Žarkov (A), Kadějkin, Soloduchin – Kugryšev, Chochrjakov, M. Majorov – Skorikov.

Metallurg Magnitogorsk: Zagidulin (Košečkin) – Antipin (A), Vereščagin, Běreglazov, Zajcev, J. Birjukov, Matuškin, V. Vasiljev – Pakarinen, Rasmussen, N. Kuljomin (A) – Ellison, Bulíř, Mozjakin (C) – Ljubimov, N. Shore, Dorofejev – Několenko, D. Platonov, Jazkov – Timkin.

Rozhodčí: Bělov, Oskirko – Ivanov Černyšjov