16.01.2019, 02:10 • Xcel Energy Center, St. Paul • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 2.05 3.91 3.16 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2. Alex Stalock (MNS) – odchytal 65:00 minut, 31 zákroků, úspěšnost 93,9 %
3. Eric Staal (MNS) – 1+0
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
-
Je dobojováno. Minnesota po dvou prohrách v řadě zabrala a udolala Los Angeles, toto vítězství se ale vůbec nerodilo snadno. Kings dokázali dvakrát smazat náskok Wild a utkání nakonec dovedli až do samostatných nájezdů, ve kterých se jako jediný prosadil Jason Zucker.

Jason ZUCKER - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Minnesota Wild.
Autorem vítězné branky je JASON ZUCKER.

3. série 1:0

Brown nedal, je hotovo!

Zach Parise měl na hokejce rozhodnutí, bekhendem ale poslal kotouč příliš vysoko.

2. série 1:0

Kopitarovu střelu Stalock i s přispěním brankové konstrukce dokázal zneškodnit.

Jason Zucker svůj bekhendový blafák provedl dokonale!

1. série 0:0

Ilja Kovalčuk mezírku mezi Stalockovými betony netrefil, stav zůstává nerozhodný.

Luke Kunin nic nevymyslel a napálil puk přímo do Quickovy lapačky.

Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení vítěze tohoto zápasu neurčilo, po krátké přestávce nás tak čekají samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:00

Doughty už je zpět na ledě, minutu před koncem prodloužení navíc domácí musejí zakládat další akci až z hloubi vlastní třetiny.

63:11

Mikael Granlund to vzal překvapivě na sebe z pravého kruhu, Quick ale v krkolomném rozštěpu stačil zasáhnout!

62:34

Alec Martinez zblokoval Spurgeonovu střelu z levého kruhu do ochranné sítě, Quick byl v tomto oslabení zatím bez práce.

62:00

Drew Doughty (LAK) nedovoleně bránil brankáři Stalockovi, za což si vykoledoval dvouminutový trest.

61:30

Kopitarovu střelu z vrcholu kruhů Alex Stalock polapil a okamžitě poté založil další protiútok Wild.

60:42

Jared Spurgeon omylem posunul losangeleskou svatyni, sudí tak vykázali hru do středního pásma.

60:21

Parise a Staal se vydali do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný ale nenašel recept na pozorného Jonathana Quicka!

60:01

Skutečně tomu tak je. Minnesota v tomto utkání dvakrát vedla, v obou případech se ale hostům podařilo vyrovnat. O vítězi tak rozhodne až prodloužení, případně samostatné nájezdy.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:53

Doughty už jen vyhodil puk z vlastního pásma do toho útočného, zdá se, že se bude prodlužovat.

59:11

Necelou minutu před koncem mohl Tyler Toffoli rozhodnout, z mezikruží ale na ležícího Stalocka nevyzrál!

58:12

Alex Iafallo se málem vydal do úniku, kolmice na rozjetého forvarda Kings ale byla příliš prudká.

57:30

57:30 Jeff CARTER - 2:2

57:30

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Až příliš laxní přístup se domácím nevyplácí, dvě a půl minuty před koncem Kings vyrovnávají! Tyler Toffoli to po dlouhém náporu hostujícího celku zkusil z vrcholu kruhů a jeho střelu za záda dezorientovaného Stalocka dokázal usměrnit JEFF CARTER. Asistence: Adrian Kempe a Tyler Toffoli.

57:09

Brendan Leipsic přišel o puk na útočné modré, načež ho Ryan Suter opět vyhodil až ke Quickovi. Hráči Wild už se v závěru jen brání.

56:32

Ilja Kovalčuk to zkusil z levého kruhu, do jeho rány ale obětavě padl Joel Eriksson Ek a o pár sekund později domácí dostali touš ze třetiny.

55:41

Domácí chytře vyhodili puk tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, svěřenci Bruce Boudreaua tak mohou v klidu vystřídat.

54:45

Právě Zucker si ještě prodloužil střídání a na vlastní modré čáře se mu podařilo vypíchnout kotouč Muzzinovi.

53:53

Jason Zucker si vyměnil kotouč s Granlundem a poté z ostrého úhlu vystřelil, Quick se však nenechal nachytat v nedbalkách.

53:05

Brendan Leipsic nabil na modrou Martinezovi, jehož dělovku z první ale Stalock vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou!

52:09

Matt Luff nic nevymýšlel a jednoduše nahodil puk za Stalockovu branku, kam se vydal Kyle Clifford, který ale nakonec na kotouč nedosáhl.

51:11

Luke Kunin mohl zvýšit náskok Minnesoty, tváří v tvář Quickovi ale napálil puk do tyče!

50:15

Drew Doughty snadno zavezl puk až do útočné třetiny, tam se ale Kings uchýlili jen ke kombinaci poblíž mantinelů. Tudy cesta za vyrovnáním nepovede...

49:24

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:24

Protiakce Kings neměla dlouhého trvání, Alecovi Martinezovi byl totiž odpískán ofsajd.

48:53

J.T. Brown dostal od Staala nabito na vrchol kruhů, domácímu útočníkovi ale střela nevyšla podle představ.

47:59

Derek Forbort se pokusil z předbrankového prostoru dorazit puk za Stalockova záda po Leipsicově akci, domácí brankář byl ale proti.

47:13

47:13 Eric STAAL - 2:1

47:13

Minnesota právě vstřelila branku!
Wild si berou ztracené vedení zpět. Hagelinovi se nepodařilo vyhodit kotouč ze třetiny, poněvadž mu v tom na modré čáře zabránil Spurgeon. Ten poté nabil na střelu lépe postavenému Ryanu Suterovi, jehož ránu od modré nohou protečoval do sítě ERIC STAAL! Asistennce: Ryan Suter a Jared Spurgeon.

46:50

Suter s Hagelinem drží kotouč ve vlastním pásmu, oba týmy zhruba třináct minut před koncem v poklidu střídají.

45:56

Průnikový pas na Coylea byl příliš prudký, domácí útočník ale zabojoval a alespoň u zadního mantinelu se puku zmocnil.

45:09

Po trmě-vrmě ve středním pásmu se puk odrazil na hůl Mikaela Granlunda, následnou akci finského forvarda ale zhatil ofsajd.

44:12

Po Quickově zaváhání v rozehrávce se puku ujali domácí a nakonec z toho pramenila střela Greenwaye, ten ale z mezikruží na hostujícího brankáře nevyzrál!

43:34

Mikko Koivu nadvakrát dostal kotouč z vlastního pásma, následnou akci Wild ale zhatil ofsajd. Hra je přerušena a vhazovat se bude poblíž domácí střídačky.

42:43

Nahození Joela Erikssona Eka z levého kruhu si Quick pohlídal a nepustil nikoho v zeleném dresu k dorážce.

41:48

Svěřenci Willieho Desjardinse se usadili v útočnén pásmu, zatím z toho však pramenil jen zblokovaný pokus Clifforda.

40:53

Z Toffoliho rychlé protiakce nakonec žádné nebezpečí pro Stalocka nepramenilo, útočník Los Angeles ani pořádně nevystřelil.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 4:02, tak si to nenechte ujít!
I po druhé třetině mají oba týmy k bodům stejně blízko i daleko. V polovině základní hrací doby otevřel skóre domácí Joel Eriksson Ek, vedení ale Minnesotě dlouho nevydrželo, necelé čtyři minuty před sirénou se totiž prosadil Ilja Kovalčuk.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:38

Jordan Greenway to zkoušel z otočky, puk jej ale v klíčový moment neuposlechl.

38:44

Toffoli už je zpět na ledě a Carl Hagelin nyní vyhodil puk do útočného pásma, oba týmy mohou vystřídat.

37:49

Kopitar se vydal do protiútoku a poté poslal puk na pravou stranu, kde byl volný Dustin Brown, který ale na přesouvajícího se Stalocka nevyzrál!

37:10

Ve vlastním oslabení se vydal kupředu Jeff Carter, jehož nenápadná rána z pravého kruhu se otřela o břevno!

36:42

Tyler Toffoli (LAK) se provinil hákováním, Minnesota si tak zahraje svou první přesilovku v utkání.

36:03

36:03 Ilja KOVALČUK - 1:1

36:03

Elitní formace Kings udeřila a je vyrovnáno! Dion Phaneuf umně zavezl puk do útočné třetiny a poté nabil na střelu Brownovi. Jeho projektil Quick vyrazil přímo před sebe a dotírající ILJA KOVALČUK neměl problém dorazit kotouč do sítě. Asistence: Dustin Brown a Dion Phaneuf.

35:19

Eric Staal to zkusil z mezikruží, trefil však jen prvního hráče, který stál před ním: Oscara Fantenberga.

34:28

Kings o gól prohrávají a v posledních minutách se navíc jen brání, další akci Wild už nyní zakládá Jordan Greenway.

33:41

Joel Eriksson Ek chtěl prověřit Quickovu pozornost ranou z vrcholu kruhů, ta ale byla Cliffordem přizvednuta mimo dosah hostujícího brankáře.

32:47

Suterova dělovka z voleje byla sražena do rohu kluziště, načež se svěřencům Willieho Desjardinse podařilo vyhodit touš do bezpečí.

31:59

Kovalčuk podél levého hrazení zavezl puk do útočné třetiny a poté ho nabil na modrou Derekovi Forbortovi, jeho pokus z první ale postrádal razanci.

31:08

Po dalším závaru před Quickem byla posunuta jeho branka, rozhodčí budou mít na její úpravu čas během komerční přestávky.

30:16

30:16 Nino NIEDERREITER - 1:0

30:16

V polovině zápasu se Wild dostávají do vedení. NINO NIEDERREITER obkroužil losangeleskou svatyni a poté si vyjel až na vrchol pravého kruhu, odkud z otočky vypálil a Quick už nestihl zareagovat! Asistence: Joel Eriksson Ek a Marcus Foligno.

29:30

Mikko Koivu se šikovně uvolnil na pravém kruhu, následná střela ale domácímu kapitánovi nesedla podle představ a Quick snadno zasáhl.

29:08

Díky rychlonohému Zuckerovi nebyl Minnesotě odpískán icing, o pár sekund později ale rozhodčí stejně přerušili hru.

28:26

Zach Parise ujížděl sám na Quicka, svůj blafák ale nedotáhl do úspěšného konce!

27:43

Tyler Toffoli to zkusil z pravého kruhu, Alex Stalock měl ale dobrý výhled a bez potíží zakročil.

26:48

Dnes velmi aktivní Greenway se opět protlačil až do zakončení, ani tentokrát si ale bývalý hráč Bostonské univerzity na Quicka nepřišel.

25:53

Jordan Greenway se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, Jonathan Quick ale bravurně zakročil lapačkou!

25:27

Alex Iafallo dostal nabito na střelu z voleje, Stalock se ale přesunul včas a jistě zakročil. Přesilová hra Kings je u konce.

24:38

Kempe nahazoval kotouč do pčředbrankového prostoru, kde číhal Carter, který ale na puk nedosáhl.

23:48

Mikko Koivu v rohu kluziště obral o puk Dustina Browna a obratem ho vyhodil přes všechny čáry.

23:01

Joel Eriksson Ek (MNS) zahákoval Kopitara, Kings si tak zahrají svou první přesilovku.

22:55

Ani domácí si teď ale nerozuměli při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění a hra se vrátí před Stalocka.

22:18

Kings zatím v tomto utkání viditelně vázne rozehrávka, Fantenberg teď jen naslepo poslal kotouč do útočné třetiny.

21:34

Spurgeonova rozehrávka byla ztečována na domácí střídačku, vhazovat se tak bude opět ve středním pásmu.

20:56

Ihned po buly to z levé strany zůstal Ryan Suter, jehož tečovaná střela se otřela o tyč!

20:41

Domácí na svého soupeře vlétli, Jason Zucker ani krátce po něm Nino Niederreiter si ale na Quicka nepřišli!

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a gólů jsme se v ní nedočkali. Na obou týmech je znát, že se v poslední době trápí v koncovce – k vidění bylo pár zajímavých šancí na obou stranách, puky ale většinou létaly mimo či do brankářů. Změní se něco na stavu 0:0 ve druhé třetině? To začneme zjišťovat ve 3:04.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:41

Svěřenci Willieho Desjardinse v samotném závěru třetiny kombinují v útočném pásmu, nedaří se jim ale vytvořit si nějakou střeleckou pozici.

18:50

Po nepovedené rozehrávce Wild dojel kotouč Drew Doughty, domácím tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.

17:57

Eric Staal se prokousal přes útočnou modrou a poté z vrcholu kruhů vystřelil, kotouč se ale od Muzzinovy brusle odrazil mimo Quickův dosah.

17:25

Ten táhl švédský mladík Joel Eriksson Ek, který jednoduchým nahozením od levého mantinelu vybojoval buly v útočném pásmu.

17:04

Adrian Kempe hledal v předbrankovém prostoru z druhé vlny si najíždějícího Leipsica, ten ale na puk nedosáhl a Wild už zakládají protiútok.

16:38

Oba týmy se v posledních minutách soustředí především na defenzívu, šancí je v tomto utkání zatím jako šafránu.

15:55

Jordan Greenway vypíchl Leipsicovi puk do středního pásma, tam byl ale pouze obránce Kings Alec Martinez.

15:16

Seeler dokázal udržet skákavý kotouč na útočné modré, o chviličku později však domácí hokejisté o puk přišli.

14:45

Hra byla po skrumáži ve středním pásmu přerušena a následovat bude komerční přestávka.

14:24

Hosté chytře vyhodili puk tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, Jonas Brodin tak musí hrát.

13:33

Po spálené šanci Iafalla se do bleskového protiútoku vydal Jason Zucker, který ale z úniku na Jonathana Quicka nevyzrál!

13:03

Jordan Greenway se zničehonic dostal k puku v předbrankovém prostoru, střela mu ale nesedla podle představ a Quick zkušeně zasáhl.

12:16

Alex Stalock si netroufl rozehrát před dotírajícím Jeffem Carterem, hra tak byla po delší době přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Kings.

11:37

Brown se sice zbavil Charlieho Coylea a dostal se za útočnou modrou, tam ale prakticky ihned o kotouč přišel.

10:50

Mikko Koivu se vydal kupředu po pravém křídle a bekhendem nahodil kotouč na Quicka, který raději přerušil hru.

10:37

Šance i na druhé straně. K dorážce Kovalčukovy střely se na hranici brankoviště dostal Brendan Leipsic, Stalock ale vleže bravurně zakročil!

09:55

Ojedinělou protiakci Los Angeles zastavil ofsajd, následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.

09:16

Joel Eriksson Ek našel v předbrankovém prostoru Nina Niederreitera, který si ale na skvělého Quicka nepřišel!

08:42

Nate Prosser si na modré čáře nedokázal zpracovat prudkou zadovku od Foligna, hráči Wild tak musejí vyklidit útočné pásmo.

07:50

Právě Drew Doughty to nyní zkusil od modré a jeho pokus ještě tečoval Kovalčuk, kotouč ale zamířil mimo Stalockův dosah.

07:32

Dustin Brown uklidnil hru zadovkou na Doughtyho a oba týmy nyní mohou v klidu vystřídat.

07:08

V úvodu velmi aktivní Jordan Greenway se natlačil až do mezikruží, odkud to zkusil bekhendem, mladý Američan ale nemířil přesně.

06:16

Nepřesná Carterova rozehrávka končí na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Jonathana Quicka.

05:38

Svěřenci Bruce Boudreaua se znovu snadno dostali do útočného pásma, nakonec z toho ale pramenila jen nepříliš prudká střela Prossera od modré.

04:59

Spurgeonovo nahození od modré se odrazilo od zadního mantinelu do předbrankového prostoru, načež Quick radši schoval puk ve své lapačce.

04:30

Jordan Greenway našel v předbrankovém prostoru Niederreitera, švýcarský reprezentant byl ale pokryt dvěma hráči Los Angeles a nepodařilo se mu kloudně zakončit.

03:44

Akce Kings ještě pokračovala a nakonec z toho pramenila střela Jakea Muzzina z pravého kruhu, ani on si ale na Stalocka nepřišel.

03:06

Ilja Kovalčuk po pravém křídle zavezl puk do útočné třetiny a nakonec i vystřelil, jeho nahození ale Alex Stalock zkušeně vyrazil.

02:21

Proserova nepovedená rozehrávka skončila pouze u Drewa Doughtyho, hvězdný zadák hostujícího celku ale o puk vzápětí zase přišel.

01:27

Eric Staal se obtočil kolem losangeleské svatyně, následné zakončení už mu ale nevyšlo podle představ, načež Kings dostali puk do bezpečí.

00:38

Domácí se okamžitě usadili v útočném pásmu a byla z toho střela Mikka Koiva, Jonathan Quick byl ale pozorný.

00:01

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Prosser – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Greenway, E. Staal, Niederreiter – Parise, Coyle, Kunin – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Hendricks.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Phaneuf, Fantenberg – Kovalčuk, Kopitar, D. Brown – Iafallo, J. Carter, Leipsic – Hagelin, Kempe, Toffoli – Clifford, N. Thompson, Luff.

Rozhodčí: Syvret, O'Rourke – Alphonso, Barton.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

LOS ANGELES KINGS

Kings doplácí na hrozivý vstup do základní části a stále se nedokázali vymanit ze dna Západní konference. Na play-off přitom Los Angeles ztrácí sedm bodů, což nějakých čtyřicet zápasů před koncem není kdovíjak obrovská ztráta. V minulém utkání Kings doma porazili Pittsburgh 5:2 a dnes na ledě Wild budou mít šanci snížit manko na vyřazovací boje na pět bodů.