5:1

konec (0:1, 3:0, 2:0)

16.01.2019, 01:30 • Bell Centre, Montreal • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.37 3.83 2.64 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (04:24:00)
Slovenská stopa v utkání
Tomáš Tatar (MON) 0+1, 1 střela, čas na ledě 13:32
Tři hvězdy utkání
1. Antti Niemi (MTL) 52 zák., 98,1 %
2. Max Domi (MTL) 1+0
3. Shea Weber (MTL) 1+1
Montreal na domácím ledě potvrdil včerejší výhru nad Bostonem a v souboji s Floridou zvítězil jednoznačně 5:1. Do utkání sice nevstoupil nejlépe a po první třetině prohrával, ale už na začátku druhé třetiny se střelecky prosadil Weber a nastartoval tím nejen obrat, ale v konečném důsledku i destrukci trápící se Floridy.

Panthers prohráli sedmý zápas v řadě a jejich trápení prodloužil zejména jeden muž. Brankář Montrealu Antti Niemi, který se stal doslova hrdinou dnešního střetnutí, když vychytal neskutečných 52 z 53 střel hostů!

59:01

Reimer měl co dělat, aby znovu neinkasoval. Vleže se mu ale podařilo vyrazit střely Agostina i Chaputa.

58:24

58:24 Brendan GALLAGHER - 5:1

58:24

Montreal právě vstřelil branku!
Na čtvrtý pokus se už domácí do prázdné branky tečují. Od vlastní modré čáry poslal puk do klece BRENDAN GALLAGHER. Bez asistence.

58:14

A další icing Montrealu. Weber tentokrát přes celé hřiště jen těsně minul prázdnou klec Floridy.

58:08

A další zakázané uvolnění.

58:04

Zakázané uvolnění Montrealu.
Florida se při návratu do útoku dostala do postavení mimo hru.

57:44

Mete obloučkem dostal puk do útočného pásma, Armia ho sice stihnul dojet, ale z ostrého úhlu trefil pouze boční síť.

57:15

Hra je přerušena. Bude se vhazovat před Niemim.

56:46

Dadonov byl před brankovištěm zablokován. Hosté dál útočí.

56:35

Po vhazování se Montrealu daří vyhodit puk tak, aby nedošlo k zakázanému uvolnění.

56:23

Yandle dělovkou od modré na Niemiho rovněž nevyzrál. V součtu to byl už padesátý zákrok finského brankáře.

55:40

Florida sází všechno na závěrečný tlak. Více než čtyři minuty před koncem odvolala brankáře.

5:1

Branky a nahrávky: 21. S. Weber (Drouin, Armia), 31. Danault (S. Weber), 37. Domi (Byron, Tatar), 55. Kotkaniemi (Lehkonen, Jo. Benn), 59. Gallagher – 15. Hoffman (Malgin)

Montreal Canadiens: Niemi (Price) – S. Weber, Mete, Petry, Reilly, Jo. Benn, Kulak – Gallagher, Danault, Drouin – Armia, Domi, Lehkonen – Byron, Kotkaniemi, Tatar – Deslauriers, Chaput, Agostino.

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad, Yandle, Pysyk, Matheson, Weegar, McCoshen – Dadonov, Barkov, Vatrano – Bjugstad, Borgström, Huberdeau – Malgin, McCann, Hoffman – Sceviour, Lammikko, Hawryluk.

Rozhodčí: Hanson, Skilliter – Cormier, Pancich

10:00 MTL 2+2 Domi, hrubost+nesportovní chování