26.12.2018, 22:00 • Rogers Arena • Skupina A • Filip Kortus (@FilipKortus)

Tipsport: 1.37 7.1 5.29 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

60:52

60:52 David KVASNIČKA - 2:1

60:52

Česko právě vstřelilo branku!
Dva body si nakonec z dnešního utkání odnášejí Češi! Proti střele Martina Kauta se ještě postavila tyč, následný schovaný pokus DAVIDA KVASNIČKY už čistě proletěl až za záda Hollensteina. Asistence: Martin Kaut, Jakub Lauko.

57:08

Nepříjemnosti pro výběr Václava Varadi jsou tady, Martin Nečas dostává dvě minuty za krosček.

52:40

52:40 Kryštof Hrabík orazítkoval tyč švýcarské klece

52:40

Chyběl kousek a Češi mohli vést! Plno prostoru dostal Kryštof Hrabík, zkusil to na přední tyč a trefil pouze brankovou konstrukci.

46:35

46:35 Švýcaři jeli dva na jednoho, Eggenberger však špatně přihrál spoluhráči a velká šance tak uhasla

46:35

Český celek propadl na polovině kluziště a Švýcaři vyrazili dva na jednoho. Naštěstí pro národní tým Eggenberger nepřihrál přesně na Brüschweilera a Dostál tak nemusel dělat žádný zákrok.

38:08

Velké komplikace pro Čechy. Jan Kern dostává dvě minuty za podrážení a Švýcaři mají příležitosti dvojnásobné početní výhody.

37:38

Vyloučení v týmu Česko (Karel Plášek ml. – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

35:37

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Justin Sigrist – 2 min., hákování).

32:26

Další početní převaha pro Švýcary v této třetině. Dvě minuty za držení hole dostává Jan Hladonik.

29:52

29:52 Češi nebyli daleko od vedoucí branky, Zadina trefil břevno

29:52

O pár chvil později mohli Češi vést! Filip Zadina svou střelu dokonale schoval, jenže trefil pouze břevno, od kterého se kotouč odrazil do ochranné sítě.

29:02

29:02 Martin KAUT - 1:1

29:02

Švýcarská radost netrvalo dlouho, protože máme vyrovnáno! Martin Nečas z rohu kluziště našel před brankou volného MARTINA KAUTA, který na nic nečekal a poslal kotouč na přední tyč. Hollenstein si nepohlídal mezírku u brankové konstrukce a puk propadl až za brankovou čáru. Asistence: Martin Nečas, Jakub Galvas.

27:45

27:45 Nando EGGENBERGER - 0:1

27:45

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Máme tu úvodní branku turnaje, Švýcaři využívají početní výhodu. Mezi kruhy zkusil vystřelit bez přípravy Leuenberger, který sice zamířil nepřesně, ale našel přesně hokejku NANDA EGGENBERGERA. Kapitán Švýcarů puk rychle zpracoval a zasunul za překvapeného Dostála. Asistence: Sven Leuenberger, Phillip Kurashev.

26:50

Krátce po vypršení trestu si Ondřej Machala půjde odpykat další dvě minuty. Je vyloučen za podrážení.

24:38

Příležitost pro Švýcary, Ondřej Machala dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

19:55

19:55 Závěrečný tlak Čechům vyrovnání nepřinesl

19:55

Na závěr třetiny další velká šance Kondelíka! Plášek udělal kličku obránci, poslal kotouč do míst, kde stál vysoký centr, jenže budějovický odchovanec netrefil odkrytou branku.

18:05

Na závěr první třetiny mají Češi možnost otevřít skóre zápasu. Sandro Schmid totiž dostává dvě minuty za krosček.

06:58

Vyloučení v týmu Česko (Martin Nečas – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Tim Berni – 2 min., hrubost).

04:01

04:01 Kondelíkova šance skončila na betonu švýcarského brankáře

04:01

Velká škoda pro Čechy! Po krásné samostatné akci se až před brankáře dostal Jáchym Kondelík, ovšem už nedokázal dokončit svůj blafák a zakončil pouze do betonu.

03:21

Síly na ledě se vyrovnají, Filip Zadina dostává dvě minuty za hákování.

01:52

Máme tu první vyloučení v zápase. Švýcar Brüschweiler dostává 2+10 za vražení na hrazení. Dvouminutový trest odpyká Jeremi Gerber.

2:1

Branky a nahrávky: 30. M. Kaut (Nečas, J. Galvas), 61. Kvasnička (M. Kaut, Lauko) – 28. Eggenberger (Leuenberger, Kurashev)

Česko: Dostál (Patera) – J. Galvas, Kvasnička, D. Mikyska, Gaspar, F. Král, Bukač – Hrabík, Nečas, M. Kaut – Zadina, Machala, Hladonik – Lauko, Kondelík, Plášek ml. – Pekař, Kern, Pour.

Švýcarsko: Hollenstein (Schmid) – Le Coultre, Gross, Berni, Aebischer, Moser, Barandun – Müller, Nussbaumer, Kurashev – Brüschweiler, Gerber, Schmid – Sigrist, Verboon, Eggenberger – Lehmann, Leuenberger, Tanner.

Rozhodčí: Anderson, Bruggeman (USA) – Golyak (BLR), Šefčík (SVK)

01:52 SUI 2+10 Brüschweiler, vražení na hrazení+vražení na hrazení, odpyká Gerber
03:21 CZE 2 Zadina, hákování
06:58 CZE 2 Nečas, hrubost