2:1

po prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

26.12.2018, 22:00 • Rogers Arena • Skupina A • Filip Kortus (@FilipKortus)

Tipsport: 1.37 7.1 5.29 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Rogers arénou zní česká hymna, celek Václava Varadi si připisuje první výhru v turnaji. To je ode mne vše, já se s vámi dnes loučím a přeji hezký zbytek večera. (00:36:48)
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni brankáři obou týmů, u Čechů to byl Lukáš Dostál a za Švýcary došel přebrat ocenění Luca Hollenstein.
Máme tu konec utkání, které dospělo až do prodloužení. V něm měl převahu národní tým, který toho dokázal zužitkovat, když se přesnou střelou trefil David Kvasnička. Nyní ještě dojde na předávaní cen pro nejlepší hráče a zazní i hymna vítězného celku.

60:52

60:52 David KVASNIČKA - 2:1

60:52

Česko právě vstřelilo branku!
Dva body si nakonec z dnešního utkání odnášejí Češi! Proti střele Martina Kauta se ještě postavila tyč, následný schovaný pokus DAVIDA KVASNIČKY už čistě proletěl až za záda Hollensteina. Asistence: Martin Kaut, Jakub Lauko.

60:01

Pětiminutové prodloužení tři na tři odstartovalo, u puku jsou Češi.

60:01

Hned v zahajovacím utkání šampionátu uvidíme prodloužení. Ve třetí třetině branka nepadla, přestože šance byly na obou stranách. Za malou chvilku začne další část utkání.

60:00

59:24

S nepříjemným pokusem Kurasheva si Dostál poradil a připsal si v dnešním utkání už 25. zákrok.

59:10

Přesilovka je u konce. Dostál neměl čas na rozehrávku, tak raději podržel kotouč. Vhazovat se bude před ním.

58:32

Další cenné vteřinky nasbíral Jakub Pour a přesilovka Švýcarů se krátí.

58:04

Češi se osvobozují, Martin Kaut vyvezl kotouč až za branku soupeře.

57:35

Oddechový čas pro Švýcary.

57:08

Nepříjemnosti pro výběr Václava Varadi jsou tady, Martin Nečas dostává dvě minuty za krosček.

57:08

Puk po akci Martina Nečase doklouzal až k Hollensteinovi, jenže český kapitán byl dle sudích po odpískání až moc důrazný a dostane dvouminutový trest.

55:58

Další dobrou příležitost měl Akira Schmid, ale Dostál jeho úmysly vystihl a nenechal se nachytat.

54:46

Po nepřesné rozehrávce byl sám před Dostálem aktivní Müller, ale naštěstí pro Čechy nedokázal dokončit svůj bekhendový blafák.

2:1

Branky a nahrávky: 30. M. Kaut (Nečas, J. Galvas), 61. Kvasnička (M. Kaut, Lauko) – 28. Eggenberger (Leuenberger, Kurashev)

Česko: Dostál (Patera) – J. Galvas, Kvasnička, D. Mikyska, Gaspar, F. Král, Bukač – Hrabík, Nečas, M. Kaut – Zadina, Machala, Hladonik – Lauko, Kondelík, Plášek ml. – Pekař, Kern, Pour.

Švýcarsko: Hollenstein (Schmid) – Le Coultre, Gross, Berni, Aebischer, Moser, Barandun – Müller, Nussbaumer, Kurashev – Brüschweiler, Gerber, Schmid – Sigrist, Verboon, Eggenberger – Lehmann, Leuenberger, Tanner.

Rozhodčí: Anderson, Bruggeman (USA) – Golyak (BLR), Šefčík (SVK)

01:52 SUI 2+10 Brüschweiler, vražení na hrazení+vražení na hrazení, odpyká Gerber
03:21 CZE 2 Zadina, hákování
06:58 CZE 2 Nečas, hrubost