21.12.2018, 18:00 • Zimný štadión, Zvolen • 32. kolo • Michal Břuchanský

Tipsport: 1.25 7.0 6.94 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Konec zápasu. (20:27:28)

59:02

Vandane neměl přesně seřízená mířidla. Domácí s dvougólovým mankem už nic neudělají.

58:39

Skapski opět vyrazil na střídačku. Hosté toho tentokrát nevyužili a z pokusu o trefení branky vznikl icing.

57:57

Žilina vstřelila branku!
Risk bez gólmana se domácím nevyplatil! LUKÁŠ HVILA se dostal k vyhození od Beránka a trefil nikým nehlídanou klec. Asistence: Petr Beránek.

57:18

Skapski odjel na střídačku a domácí to budou zkoušet v šesti proti pěti!

56:42

Kytnár trefil letící puk vypálený Vandanem, ovšem mezi tři tyče Mikolášovy klece ho nepřesměroval.

56:03

S přibývajícím časem si Žilina hlídá náskok se stále větším přehledem. Domácím už moc času na vyrovnání nezbývá.

55:09

Bárta tak dostal druhý pokus, ale ani v něm neuspěl, neboť Skapski střelu mezi betony zastavil!

55:09

Michal Bárta byl v úniku faulován a je z toho trestné střílení pro Žilinu!

55:02

Špirko na modré čáře přihrál Šišovskému. Mikoláš měl s jeho střelou trochu problémy, ale nakonec kotouč přikryl.

54:16

Hra se hodně kouskuje. Těžko říct, kterému z týmů to více vyhovuje. Zvolen se nedostává k pořádnému tlaku a Žilině naopak velmi pomalu utíkají vteřiny zbývající do konce třetí třetiny.

53:21

Trochu nezvyklá situace přerušila hru. Některý z fanoušků hodil na ledovou plochu druhý kotouč.

53:02

Zakázané uvolnění Žiliny stěhuje pozornost devíti set fanoušků před Mikolášovu branku. Tam vyhrál vhazování Špirko, ale Handlovský vypálil jen doprostřed branky.

52:46

Menší strkanice čtyř hráčů u žilinské branky byla rychle zažehnána, a tak se ani nebude nic měnit na poměru sil na ledě.

51:55

Tak to je hodně nečekaný průběh třetí třetiny. Vlci přečkali velký tlak a sami udeřili! Rudolf Huna se vrátil z ošetřovny a hned připravil šanci pro PETRA HÚŽEVKU, jenž zavěsil pod břevno bezmocného skapského. Asistence: Rudolf Huna.

51:44

51:19

Beránek v úniku vůbec netrefil branky a zákonitě se konal také rychlý kontr Zvolenu. Situace dvou na jednoho ale nebyla vyřešená vůbec dobře.

50:36

Vlkům oslabení ale vychází a po úspěšném vyhození prchají na hráčskou lavici.

50:00

Zvolen má už šestou přesilovou hru, ve které možná bude jeho tlak gradovat. Času na zisk tří bodů má ještě dost.

49:44

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Milý – 2 min., vysoká hůl).

48:49

Domácí celek vůbec nepouští Žilinu do svého obranného pásma a ze všech pozic ostřeluje Mikoláše, který zuby nehty drží remízový stav.

47:59

Šišovský je v posledních minutách hodně vidět. Teď si ale neporadil s únikovou přihrávkou a Mikoláš byl u puku jako první, načež se neujaly dorážky Vandanea a Špirka.

46:38

Michal Chovan za brankou ošálil hned dva protihráče a přihrál do šance Kytnárovi, jehož střelu Mikoláš maskou vyrazil.

46:01

Také méně zaměstnaný Skapski se trochu protáhl po střele Mateje Síkely.

45:02

Další šance Zvolenu. Mikoláš jednu ze střel odrazil před sebe, kde se probil k dorážce Šišovský, nicméně hostující gólman Žilinu opět podržel!

44:24

Michal Chovan se pěkně uvolnil u mantinelu a předal puk Pöyhönenovi, který vypálil od modré a znovu narazil na připraveného Mikoláše.

43:25

Domácí tlak pokračuje střelou od modré čáry, jež narazila na hrudník mladého brankáře Mikoláše.

42:36

Peter Šišovský promarnil šanci ze samostatného brejku. Puk ho při blafáku neposlechl a zakončení nebylo podle jeho představ.

42:23

Skapski úspěšně zasáhl a pak odjel z brankoviště, ve kterém se strhla menší potyčka mezi Hvilou a Pöyhönenem.

41:54

Obraz hry asi zůstane stejný. Zvolen bude diktovat tempo a snažit se potvrdit roli favorita ještě v základní hrací době.

40:49

Nepříjemný okamžik pro zkušeného forvarda Rudolfa Hunu, který dostal pukem do obličeje a okamžitě utekl do útrob stadionu. Žilina si bude muset poradit bez něj.

40:39

Nechybělo moc a domácí znovu vedli! Šišovského teč Fraserovy střely poslala puk jen pár centimetrů vedle branky!

40:01

Druhá třetina se odehrávala hlavně v domácí režii. Za Zvolen nejprve vyrovnal Drgoň a skóre o chvíli později otočil Kytnár. Žilina další šance přečkala a před přestávkou srovnala krok zásluhou kapitána Jozefa Baleje. Po čtyřiceti minutách tak platí stav 2:2 a my se můžeme těšit na dramatickou koncovku.

40:00

39:57

V úplném závěru druhé části se ještě pokusil odpovědět Michal Chovan, ale hosté si v čele s brankářem Mikolášem poradili.

39:24

Chvíli před odchodem do šaten se po přihrávce od Michala Bárty dostal do nájezdu hostující kapitán JOZEF BALEJ a střelou nad lapačku přestřelil Skapského, který nebyl z předchozích minut vůbec rozchytaný. Asistence: Michal Bárta, Lukáš Dubeň.

38:59

Húževka si marně žádal odpískání faulu po zákroku Handlovského. Hra plyne dál a dopředu míří hostující vlci.

37:27

Žilina má velké problémy, ze kterých se znovu dostala jen díky zakázanému uvolnění.

37:20

Michal Chovan tradičně dostává spoustu času na ledové ploše. Teď po objetí branky neúspěšně hledal některého ze spoluhráčů. Zmíněná branková konstrukce se navíc posunula.

36:15

Oba týmy v těchto vteřinách sráží obrovský počet nepřesností. Druhé dějství se mezitím rychle blíží do své koncovky.

34:44

Zakázané uvolnění Žiliny. Následuje buly po pravici Mikoláše.

34:02

Michal Chovan upaloval kupředu v situaci dvou na jednoho. Svůj part zvládl, jenže Holovič po jeho přihrávce netrefil puk vůbec dobře.

33:05

Odražený puk od zadního mantinelu si našel cestičku k Hunovi, který pohotově mířil pod břevno, ale Skapski ho vychytal.

32:27

31:35

Domácí se zabydleli v útočném pásmu. Kromě tvrdé střely Michala Chovana soupeřovu branku ale neohrozili.

30:40

Kytnár dobrou křižnou nahrávkou oslovil Drgoňě, jehož pokus Mikoláš vyrazil mimo hrací plochu.

30:27

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Martin Podešva – 2 min., hákování).

29:39

Pieglovo nahození letělo mimo tři tyče. Handlovský šel do protiútoku a ten skončil dosti zbytečným ofsajdem.

28:32

Zvolen právě vstřelil branku!
Papírový favorit tohoto duelu využívá přesilovou hru a poprvé vede! Zakončení Michala Chovana gólové parametry ještě nemělo, avšak díky svému důrazu na brankovišti se vzápětí prosadil dorážející MILAN KYTNÁR. Asistence: Michal Chovan

26:55

Handlovský se opřel do střely z první. Mikoláš stihl zareagovat a letící kotouč alespoň vyrazil.

26:38

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Kučný – 2 min., podrážení).

25:50

Protiútok Žiliny zakončoval z levého křídla Matej Síkela. Skapski byl pozorný a lapačkou zakročil.

24:29

Domácí srovnávají na 1:1! Mikoláš betonem pouze vyrazil přízemní dělovku Michala Chovana. Toho využil dobře postavený ADAM DRGOŇ a z dorážky trefil téměř prázdnou branku. Asistence: Michal Chovan, Markko Pöyhönen.

24:07

Pöyhönen zasáhl puk vysokou hokejku a poslal ho na jednoho ze spoluhráčů, takže se bude vhazovat před Skapským.

23:07

Milý zachyboval ve středním pásmu. Handlovský ihned posílal pas na Šišovského, jenž opět vystřelil do hostujícího bloku.

22:48

Hosté byli pod tlakem ve vlastní třetině a raději vyhodili puk na zakázané uvolnění.

21:59

Michal Chovan převzal pas od Kytnára, avšak z mezikruží poslal puk jen do jednoho z obětavých soupeřů.

21:01

Mitchell byl nepříjemně naražený na mantinel. Naštěstí se rychle zvedl a hra se nemusela vůbec přerušovat.

20:34

20:06

Hosté uspěli na vhazování a zkouší se rychle přesunout do útočného pásma, kde na ně čekají pouze čtyři protihráči.

20:01

Je za námi první třetina, v jejímž úvodu Zvolen tlačil, ale přesto kapituloval jako první z rychlého brejku zakončeným Rudolfem Hunou. V dalším průběhu byl k vidění vyrovnaný hokej, přičemž na těsném vedení Žiliny se nic nezměnilo.

20:00

19:15

Michal Chovan unikl ve vlastním oslabení a připravil loženku pro Kytnára, jehož ránu z první Mikoláš bravurně vyrazil!

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:22

Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Drgoň – 2 min., držení).

17:19

15:58

Drgoňova střela Mikolášovi vypadla z výstroje. K dorážce se dostal Kytnár a zblízka přestřelil!

15:41

Zuzin se dostal do obležení všech čtyř soupeřů a ti po zisku kotouče vyhodili do bezpečí.

15:19

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Hudec – 2 min., nedovolené bránění).

14:01

Holovič vyhrál vhazování na Frasera, který napřáhl od modré čáry a nechal vyniknout snadno chytajícího Mikoláše.

13:35

13:09

Balej z levého křídla netrefil branku a kotouč se k hostující smůle poodrážel až do středního pásma.

12:21

Zvolenští se dobře brání a posílají kotouče přes všechny čáry až k brance Mikoláše.

11:35

Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Petráš – 2 min., krosček).

11:03

10:48

Zvolen zdlouhavě kombinuje v útočném pásmu. Žádný z pětice hráčů si však nevěří na zakončení.

09:35

Špirko vypálil z první a rozvlnil jen ochrannou síť. Hra je vykázána do středního pásma.

09:03

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Hudec – 2 min., podrážení).

08:46

Zakázané uvolnění Žiliny vrací hru před Mikoláše.

06:48

06:36

Právě Vandena předával puk Růžičkovi, kterého zastavilo postavení mimo hru.

05:46

Domácím se první půlka přesilovka moc nepodařila. Kromě nepřesné střele Vandanea se k ničemu nedostali.

04:48

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Podešva – 2 min., krosček).

04:13

Hosté se trochu překvapivě dostávají do vedení! Emil Bagin táhl rychlé přečíslení a připravil jasnou šanci pro RUDOLFA HUNU, který bez přípravy propálil Skapského. Asistence: Emil Bagin.

02:24

Zuzin nebezpečně tečoval střelu Vandanea. Kotouč nicméně proletěl vedle Mikolášovy branky.

01:45

Kotouče se dotkl už také domácí gólman. Skapského pozornost vyzkoušel Lukáš Dubeň.

00:21

První zákrok pro Šimbocha, který vyrazil zakončení Handlovského po vyhraném buly od Rastislava Špirka.

00:01

HKM Zvolen: Skapski (Tomek) – Vandane, Fraser, Růžička, Zeleňák, Drgoň, Pöyhönen, Roman, Pufahl – Šišovský, Špirko (A), Handlovský – Mitchell, Petráš, Obdržálek – Zuzin, Kytnár (A), Mich.Chovan (C) – Marcinek, Holovič, Andrisík

MsHK Žilina: Mikoláš (Fučík) – Kučný, Hudec, Piegl, Zilin, Dubeň, Bagin, Mendrej, Hrazdira – Jenčík, Húževka (A), Ru.Huna (A) – Balej (C), Podešva, Barta – Hvíla, Surovka, Beránek – Síkela, Rehák, Milý.

Rozhodčí: Jonák, Juhász – Výleta, Árkovics.
Vzájemné zápasy

16.11.2018 Žilina – Zvolen 1:5
12.10.2018 Zvolen – Žilina 9:2.
HKM Zvolen

Domácí tým je dnes obrovským favoritem, nicméně jeho aktuální forma není o moc lepší než ta žilinská. Ještě nedávno lídr celé soutěže vyhrál jediné z předchozích osmi zápasů. Naposledy vyhrál 4:1 v Liptovském Mikuláši, ale následně prohrál 1:2 s Trenčínem, 1:6 s Újbudou a 2:5 v Nitře. Z prvního místa se tak Zvolen propadl až na pátou příčku, ze které ztrácí na vedoucí Košice čtyři body a navíc má o jedno odehrané utkání více.

Nejproduktivnější hráči:
• M. Chovan – 42 bodů (11+31)
• R. Špirko – 38 bodů (14+24)
• M. Kytnár – 30 bodů (21+9).
MsHK Žilina

Vlci zažívají naprosto mizerný ročník. Od začátku základní části jen šestkrát vyhráli za tři body. Celkem jich mají třicet a z posledního dvanáctého místa ztrácí na předkolo play-off devět bodů. Žilina na startu prosince porazila maďarskou Újbudu, načež vyfasovala debakl 3:9 od Nitry. Naposledy urvala alespoň cenný bod za prohru 1:2 v prodloužení s vedoucími Košicemi.

• L. Hvila – 20 bodů (9+11)
• J. Ručkay – 20 bodů (8+12)
• P. Beránek – 19 bodů (10+9).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:4

Branky a nahrávky: 25. Drgoň (Chovan, Pöyhönen), 29. Kytnár (Mich. Chovan) – 5. Huna (Bagin), 40. Balej (Bárta, Dubeň), 52. Húževka (Huna), 58. Hvila (Beránek)

Rozhodčí: Jonák, Juhász – Výleta, Árkovics