21.12.2018, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.85 4.09 3.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Paul Stastny (VGK) 1+0
2. Nate Schmidt (VGK) 1+2
3. Brandon Pirri (VGK) 1+0 (06:44:54)
Statistiky: Střely na bránu: 47-21; Zablokované střely: 13-16; Vhazování: 50%-50%; Hity: 24-25; Přesilové hry: 1/2-0/2; Trestné minuty: 6-6.
Mathew Barzal a Brock Nelson v závěru první třetiny skórovali v rozpětí pouhých 68 sekund a Islanders vstupovali do prostřední části utkání s dvoubrankovým vedením. Vegas ovšem bylo střelecky aktivnější a podařilo se mu zápas zaslouženě otočit, když uprostřed druhé třetiny nejprve snížil Brandon Pirri a ve třetí části v rozpětí 63 sekund dokonali obrat William Karlsson a Paul Stastny. Skvělý obrat Golden Knights ještě završil střelou do prázdné brány Nate Schmidt. Konečný výsledek zápasu v T-Mobile Areně. Vegas Golden Knights 4 New York Islanders 2.

59:45

59:45 Nate SCHMIDT - 4:2

59:45

Golden Knights právě vstřelili branku!
Golden Knights skvěle napadali rozehrávají Islanders a NATE SCHMIDT z obranného pásma obloukem poslal puk do prázdné brány hostů!

59:10

Islanders se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a Thomas Greiss se zase vrací do brány.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:46

Puk byl sražen mezi střídačky a Islanders si ihned po přerušení hry vyžádali oddechový čas.

58:38

Thomas Greiss naskočil na střídačku a Islanders zkouší v závěru vyrovnat při hře bez brankáře!

56:44

Marc-André Fleury předvedl v rychlém sledu další dva zákroky, když se dvakrát marně snažil překonat Anthony Beauvillier, a Vegas se poté ocitlo v postavení mimo hru.

56:26

Vyloučený Pierre-Édouard Bellemare je zpět na ledě a Vegas přečkali klíčovou přesilovou hru utkání.

55:07

Marc-André Fleury předvedl skvělý zákrok a Golden Knights se poté podařilo kotouč vyhodit.

54:26

Pierre-Édouard Bellemare byl vyloučen na dvě minuty za držení a Islanders si zahrají po krátké reklamní přestávce druhou přesilovou hru.

54:22

Johnny Boychuk vypálil na pravém křídle od modré čáry a Marc-André Fleury puk lapačkou vytáhl mimo.

52:53

Islanders se nepodařilo rozehrát a hra byla kvůli zakázanému uvolnění hostí přerušena.

4:2

Branky a nahrávky: 29. Pirri (Schmidt, Eakin), 47. W. Karlsson (Theodore, Schmidt), 48. Stastny (R. Smith, Holden), 60. Schmidt – 19. Barzal (Jo. Bailey), 20. B. Nelson (Eberle, Pulock)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland (A), Holden, Hunt – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pirri, Stastny, Tuch – O. Lindberg, Eakin, Carpenter – Carrier, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, Sbisa, Mayfield – Lee (C), B. Nelson, Eberle – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey (A) – Komarov, Filppula, Ho-Sang – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Steve Kozari, Pierre Lambert. Čároví: Travis Gawryletz, Darren Gibb

Diváci: 18226

07:24 NYI 2 M. Martin, hákování
18:30 NYI 0:1 Barzal (Jo. Bailey)
19:38 NYI 0:2 B. Nelson (Eberle, Pulock)
26:56 NYI 2 Leddy, nedovolené bránění