konec (2:1, 2:0, 1:2)

21.12.2018, 17:00 • TatNeft Arena • Libor Kokoška

Tipsport: 1.45 5.0 5.74 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z naší strany dnes vše, děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (19:25:15)
Dnešní zápas je u konce. Vítězství si nakonec po napínavé koncovce na svou stranu připisuje Kazaň. Za tu se trefil Zaripov, Batyršin, Pedan, Kara a Lukojanov. Za hosty se prosadil Szczechura, Kokujov a Stoa.

Kazaň vstřelila branku!
A je rozhodnuto! ARŤOM LUKOJANOV posílá od modré puk do prázdné hostující branky! Asistence: Roman Abrosimov, Alexej Potapov.

58:48

Hosté hrají bez brankáře.

58:32

Rybakov se dopustil ofsajdu po kterém bude následovat hostující time-out.

58:00

Právě probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:56

I na druhé straně to jiskří. Po střele od modré zasahuje Garipov.

57:12

Domácí Kazaň vypadá, že nechce hostující hráče pustit z vlastní třetiny. Tohle je velmi sympatická taktika.

56:49

Sudnicin po střele z levé poloviny kluziště zasahuje lapačkou. Hra bude pokračovat před hostující brankou.

56:17

Hostující hráči se dožadují dvouminutového vyloučení, hra se teď přiostřuje a vymyká se sudím z rukou.

55:49

Zakázané uvolnění Kazaně.

54:11

Gól nakonec platí. Je to tak opravdu jen o jeden gól.

54:11

54:11 Ryan STOA - 4:3

54:11

Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Ke sražené střele od Želdakova se k dorážce dostává RYAN STOA, který z těžké pozice snižuje na jednobrankový rozdíl. Celá situace se ale bude přehodnocovat na videu. Je totiž podezřením že Stoa dopravil puk do branky neoprávněně. Asistence: Grigorij Želdakov, Alexander Šarov.

53:39

I na druhé straně to jiskří Klinkhammer svého soka v bráně ale přízemní střelou bekhendem nepřekonal.

52:49

Střelu Borodkina vyrazil Garipov jen před sebe, kde dva hráči Traktoru málem doráželi. Nakonec z toho ale nic nebylo. Vhazovat se bude před kazaňskou brankou.

52:15

Garipov nezklamal a připisuje si další pohledný zákrok. Tentokrát po střele ze středu hřiště.

51:26

Po vstřeleném gólu je Traktor úplně jiný tým. Hrají více agresivně, aktivnější a pokud s tím domácí hráči něco neudělají, vyrovnání může být na pořadu dne.

50:09

50:09 Semjon KOKUJOV - 4:2

50:09

Po střele Želdakova od modré se k dorážce z mezikruží dostává SEMOJON KOKUJOV, který z otočky nekompromisně zakončuje do šibenice domácí branky. Čeljabinská naděje na nějaké ty body stále žije. Asistence: Grigorij Želdakov, Igor Isajev.

48:41

Střela od modré nakonec v hostující brance neskončila, Sudnicin zasáhl.

47:25

Kazaň tlačí na hostující branku a jde si za pátým gólem.

46:20

Tak to byla nádhera, která zmátla takřka všechny na stadionu. Jeden z hráčů Kazaně našel Azeveda úplně osamoceného na levém křídle. Ten z pokleku střílel na hostující branku, kterou vysoko přestřelil.

44:12

Jerofejev si v souboji s protihráčem pomohl držením hole. Dvouminutový trest je přesto ale poměrně tvrdý metr pro hostující hráče.

42:51

42:33

Závar před hostující brankou ukončil jeden z obránců vyhozením puku. V téhle přesilovce gól zřejmě nepadne.

42:05

Střela ze středu hřiště míří vysoko nad hostující branku. Kazaň přesto zůstává v útočné třetině hřiště.

40:51

Rabakov láskyplně objal svého soupeře a tvrdě s ním praštil o zem. Za to si teď půjde na dvě minuty sednout.

40:04

Úvodní buly třetí třetiny dnešního mače patří hostům z Čeljabinsku.

40:01

Třetí třetina začne zhruba v 18:46.
I druhá třetina zná svého vítěze. Domácí po trefě Pedana a Kary vedou už o tři góly, hostující gólman Děmčenko dokonce uvolnil místo v brance Sudnicinovi.

39:54

Série nepřesných přihrávek končí až hostujícím zakázaným uvolněním. Poslední minuta hry nebyla moc pohledná.

39:00

Právě probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:54

První zákrok Sudnicina končí úspěšně. Střelu ze středu kluziště bez problémů zlikvidoval lapačkou.

38:22

Kazaň se žene do útoku, sráží ji ale série nepřesných přihrávek. K puku se tak nakonec dostává i hostující brankář, kteří vyhazuje puk pryč od své branky.

37:46

Puk končí někde v hledišti. Vhazovat se bude poblíž středového kruhu.

35:42

Střídání brankářů! Hostující branku opouští Děmčenko, nahradí ho Sudnicin.

35:42

35:42 Vladislav KARA - 4:1

35:42

Náhradník VLADISLAV KARA zasahuje do hry, jak nejlépe může! Po přihrávce zpoza branky skóruje z těžké pozice ani ne metr od hostujícího gólmana. Asistence: Stanislav Galijev, Andrej Markov.

35:20

Tuhý boj o puk pokračuje, přesunul se ale jen za hostující branku.

34:40

Ze souboje za brankou domácích vychází lépe hráči Kazaně, kteří se tak opět podívají do útoku.

34:01

Kazaň opět v útoku! Ke skórování ale domácím hráčům chybí trochu toho štěstíčka. Děmčenko předvádí zákroky jako na běžícím páse.

33:10

Po střelnici před čeljabinskou brankou se hra na chvíli uklidňuje.

31:48

Kazaň v útoku! Čeljabinsk teď drží nad vodou jen výborný brankář a přibližně dvě tuny štěstí. Jinak si neumím vysvětlit takový počet nepřesných střel na domácí straně.

30:55

Hráči se konečně rozpomněli ke hře, kterou předváděli až doposud. Traktor si připsal dvě střely, ani jedna ale nemířila na domácí branku.

30:20

Neslané nemastné kombinace obou celků k ničemu nevedou. Hra teď tak trochu ztrácí na obrátkách.

29:45

Závar před hostující brankou! Arťom Michejev ale ze stoprocentní pozice netrefuje odkrytou hostující branku.

27:38

27:38 Andrej PEDAN - 3:1

27:38

Na konci povedené kombinace stojí ANDREJ PEDAN, který od modré lajny posílá střelu do pravé šibenice čeljabinské branky! Hostující gólman dneska zřejmě nemá svůj den. Asistence: Justin Azevedo, Danis Zaripov.

26:55

Zakázané uvolnění Kazaně. Ta teď nezažívá povedenou pětiminutovku.

25:48

Souběžně s nastoupením pátého kazaňského hráče na kluziště přichází i první větší hostující šance. Ze střely ze středu hřiště ale nakonec gól nebude, hostím totiž opět chyběla klíčová přesnost.

25:44

25:12

Hosté se během přesilovky takřka k ničemu nedostali, hráčům Kazaně se totiž několikrát vřadě povedlo vyhodit puk do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.

23:44

A další vyloučení na domácí straně. Batyršin podrazil svého protihráče a dostal za to odměnu v podobě dvojminutového vyloučení.

23:20

A opět to jiskří před kazaňskou brankou. Hostující centr se k dorážce střely od modré nakonec nedostává.

21:58

Brzy si na to se Klinkhammer dostává ke střele z bezprostřední blízkosti Čeljabinské branky. Kazaňská střela nakonec míří do dobře postaveného Děmčenka.

21:40

Kazaňská rozehrávka se přesouvá až za vlastní branku.

21:10

Se střelami se teď roztrhl pytel. Ani hostující Želdakov se ale nebude radovat z gólu, jeho projektil od modré totiž zneškodnil Garipov.

20:40

I na druhé straně to vře. Arťom Michejev ke své asistenci ale gól ještě nepřidá. Sražená střela z mezikruží totiž letěla někam do sítě nad brankou.

20:15

Buly před domácí brankou už ale vyhrávají hráče Kazaně a uklidňují tempo hry.

20:10

Tak to je začátek! Hosté se ihned po buly pouští do útoku. Domácí gólman měl se střelou Karpuchina dost práce, nakonec jí ale dokázal zneškodnit.

20:01

Druhá třetina začne zhruba v 18:54.
Po první třetině domácí předvedli o něco lepší výkon a díky trefám Zaripova a Batyršina vedou o jeden gól. Za hosty se prosadil Szczechura.

Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 11:8
Vhazování: 8:11
Čas v útoku: 04: 08 : 03: 17

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:54

Ke konci třetiny se do útoku dostává ještě Čeljabinsk, podle všeho ale nestihne ani vystřelit.

19:30

Kazaň v útoku, nikdo z hráčů v zeleném se ale ke střele nemůže dostat.

19:00

Právě probíhá poslední minuta první třetiny.

18:30

I na druhé straně to jiskří. Hráči Traktoru ale pokračují v nepřesnostech a opět tvrdou střelou míjejí kazaňskou branku.

17:15

Je tu další střela na hostující branku. Děmčenko si ale tentokrát dal už pozor a vytasil se s dobrým zákrokem.

16:49

Kazaň opět v útoku, střela jednoho z levých obránců od modré ale končí sražená v mantinelech.

14:01

14:01 Rafael BATYRŠIN - 2:1

14:01

Tak to zamrzí. Traktor po žákovské chybě umožňuje RAFAELOVI BATYRŠINOVI vystřelit od modré lajny. Ten našel hostujícího gólmana Děmčenka v dřímotách a ledabylou střelou do pravé šibenice posílá Kazaň opět do vedení. Asistence: Arťom Lukojanov.

12:59

Další vyloučení na domácí straně. Osnovin stál svého protihráče k zemi a půjde si zaslouženě na dvě minuty zchladit hlavu na trestnou lavici.

12:45

Kazaň se po sérii zkažených přihrávek nejen vyhnala z útoku, ale nakonec i dopustila zakázaného uvolnění. Vhazovat se tak bude před Garipovem.

12:20

Závar před hostující brankou nekončí nakonec ani střelou. Kazaň přesto zůstává v útočné třetině hřiště.

11:45

I na druhé straně musí gólman zasahovat. Šarov najel do pásma po pravém křídle, stáhl si puk k sobě a vystřelil. Trefa by nakonec do brány zřejmě nešla, Garipov se ale pro jistotu vytasil s povedeným zákrokem lapačkou.

11:10

Hostující hráči sice vyhrávají buly, záhy se ale dopouštějí zakázaného uvolnění. Hra se tak opět přesune před Děmčenka.

10:15

Další šance pro domácí hráče. Zaripov po střele ze středu hřiště ale druhou branku nepřidal. Vhazovat se bude před hostujícím brankářem.

09:54

Osnovin se dostal k odraženému puku od mantinelu a zkusil to na hostujícího brankáře z ostrého úhlu. Nakonec domácí hráč mířil ale pouze do míst, kde už klečel připravený Děmčenko.

08:55

Hra se přesune před kazaňskou branku, domácí hráči se totiž dopustili nedovoleného uvolnění.

07:02

07:02 Paul SZCZECHURA - 1:1

07:02

A je vyrovnáno! Thomas shodil puk do středu hřiště na PAULA SZCZECHURU, který nekompromisně zakončil pod břevno domácí branky. Asistence: Christian Thomas, Ryan Stoa.

06:45

Potapov podrazil svého protihráče u mantinelu. Půjde si za to sednout na dvě minuty na trestnou lavici. Veliká šance pro Traktor na vyrovnání.

06:03

Čeljabinsk v útoku, nic vážného z toho asi nebude. Hráči Trakoru si totiž před zápasem nejspíše dali trochu té ruské vodky, což značně poznamenalo přesnost jejich střel. Už druhá střela v řadě totiž letěla vedle branky Kazaně.

05:13

Hráči hostujícího celku se nepřesnou přihrávkou vyhánějí z útočné třetiny hřiště. Puk končí až u hostujícího gólmana, který dnes hraje spíše hokejkou než lapačkou, vyrážečkou a betony.

04:08

Ani na druhé straně to nebyl úspěšný pokus. Garipov ale musel zasahovat nadvakrát. Poprvé po střele od modré, podruhé po dorážce z mezikruží.

03:21

Střela Kazaně míří na míle daleko od hostující branky.

02:30

Oba brankáři teď museli vlastní hokejkou řešit poměrně svízelné situace. Ani jeden ale nezaváhal, Kazaň je teď ale u puku.

02:00

Nepřesná přihrávka jednoho z hráčů Taktora končí až ta domácí brankou. Zakázané uvolnění to není, do útoku se ale opět podívá favorizovaná Kazaň.

00:26

00:26 Danis ZARIPOV - 1:0

00:26

Tak to bylo velmi smolné. Po přihrávce DANISA ZARAPOVA si jeden z hostujících hráčů sám srazil puk do vlastní branky. Hostujícímu gólmanovi zůstaly jen oči pro pláč a pořádná díra mezi betony. Asistence: Jiří Sekáč.

00:11

Puk ale velmi brzo končí za plexisklem, hra tak bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.

00:04

Úvodní buly je za námi, jako první k puku se dostávají domácí hokejisté.

00:01

Halou kazaňské arény už zní ruská hymna. Začátek dnešního utkání se nezastavitelně blíží.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Podjapolskij) – Pedan, Postma, Markov, Jarullin, Abrosimov (C), Batyršin (A) – Sekáč, Azevedo, Zaripov – Galijev, An. Popov, M. Gluchov – A. Potapov (A), A. Michejev, Lukojanov – Klinkhammer, Osnovin, Tkačov.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Bailen (A), Karpuchin, Rjasenskij, Borodkin, Isajev, Šinin, Želdakov – Thomas, Szczechura (A), Enlund – Kokujov, Rybakov (C), Jerofejev – Šolochov, Stoa, Šarov – Senťurin, Dugin, Tertyšny..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Co se vzájemných střetnutí týče, Kazaň aktuálně táhne sérii šesti vítězství v řadě. Bude se radovat i tentokrát?
Čeljabinsk uzavírá elitní osmičku Východní konference a aktuálně je tedy posledním celkem, který by postoupil do vyřazovacích bojů. Traktor tak potřebuje nutně sbírat body, aby o svou pozici nepřišel. A to se mu v posledních týdnech skutečně daří, když z předešlých pěti zápasů vyhrál hned čtyři, byť tři až po prodloužení. Naposledy se tak stalo na ledě Nižného Novgorodu, kde Čeljabinsk triumfoval 3:2. Na čele klubového kanadského bodování jsou dva osmnáctibodoví muži – Američan Ryan Stoa (7+11) a Bělorus Nick Bailen (5+13).
Kazani patří v tabulce Východní konference s 62 body třetí pozice. V posledních pěti kolech se hokejisté tohoto celku radovali celkem třikrát, naposledy ovšem padli po samostatných nájezdech 3:4 s tabulkovým sousedem z Magnitogorsku. Nejproduktivnějším hráčem Kazaně je šestadvacetiletý český útočník Jakub Sekáč, který v letošní sezóně dosud nastřádal 32 kanadských bodů za 16 gólů a stejný počet brankových nahrávek.
Příjemný páteční podvečer. Hokejisté Ak Bars Kazaň dnes na domácím ledě přivítají Traktor Čeljabinsk. Bude se domácí favorit radovat ze zisku tří bodů, nebo se zrodí překvapení? Odpověď vám nabídne náš textový přenos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

5:3

Branky a nahrávky: 1. Zaripov (Sekáč), 15. Batyršin (Lukojanov), 28. Pedan (Azevedo), 36. Kara (Galijev, Markov), 60. Lukojanov (Abrosimov, A. Potapov) – 8. Szczechura (Thomas, Stoa), 51. Kokujov (Želdakov, Isajev), 55. Stoa (Želdakov, Šarov)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Podjapolskij) – Pedan, Postma, Markov, Jarullin, Abrosimov (C), Batyršin (A) – Sekáč, Azevedo, Zaripov – Galijev, An. Popov, M. Gluchov – A. Potapov (A), A. Michejev, Lukojanov – Klinkhammer, Osnovin, Tkačov – Kara.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (36. Sudnicin) – Bailen (A), Karpuchin, Rjasenskij, Borodkin, Isajev, Šinin, Želdakov – Thomas, Szczechura (A), Enlund – Kokujov, Rybakov (C), Jerofejev – Šolochov, Stoa, Šarov – Senťurin, Dugin, Tertyšny.

00:26 KZN 1:0 Zaripov (Sekáč)
06:45 KZN 2 A. Potapov, nedovolené bránění
07:02 CLJ 1:1 Szczechura (Thomas, Stoa)
12:59 KZN 2 Osnovin, hákování
14:01 KZN 2:1 Batyršin (Lukojanov)
23:44 KZN 2 Batyršin, podrážení