Hokejová Liga mistrů

Skellefteå AIK – IFK Helsinky

3:4

po prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)

16.10.2018, 18:30 • Skellefteå Kraft Arena, Skellefteå • Skupina C • Michal Břuchanský

Tipsport: 1.95 4.6 2.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání je to vše, mějte se fajn. (21:41:46)
Střely na branku: 23 – 27.
Klub z Helsinek tedy končí základní skupinu dvoubodovým vítězstvím, ovšem do další fáze se přesto nepodívá. Bolzano by nesmělo bodovat s polským GKS Tychy, nad kterým v polovině utkání vede 4:0. Skellefteå naopak prohrála, ale to na jejím postupu z prvního místa už nic nemění.
Je dobojováno! Helsinské IFK nevstoupilo do třetí třetiny ideálně a po druhém gólu Oscara Möllera prohrávalo už 1:3. Přesto všechno se nevzdalo a po trefě Kankaanpery se znovu dostalo na dostřel. Finský tým minutu před koncem vyrovnal při hře bez gólmana a v prodloužení dokonce rozhodl o své výhře díky chybě domácího brankáře Lindvalla, jenž propustil Petrellovu střelu z nulového úhlu.

63:37

63:37 Lennart PETRELL - 3:4

63:37

Helsinky právě vstřelily branku!
Druhý bod míří do Helsinek! Eronen na levém křídle přenechal kotouč LENNARTU PETRELLOVI, který dokonale nachytal Lindvalla, jenž si nepohlídal prostor u pravé tyče a nenápadnou střelu z ostrého úhlu si sám srazil do branky. Asistence: Teemu Eronen.

62:05

Niklas Nordgren si najel do pravého kruhu, ale rozvlnil jen ochrannou síť. Hra je vykázána do středního pásma.

61:05

Eronenovi utekl puk mimo dosah, ale zároveň se tím dostal k Raskovi, jehož střelu z mezikruží domácí gólman zastavil.

60:37

Mladíček Lundell zleva zkoušel překvapit Lindvalla, kterému puk nejprve vypadl, ale na druhý pokus ho už zkrotil.

60:01

60:00

59:44

Švédský tým dvakrát vyhodil a prodloužení nás tedy nemine.

59:15

Hosté nutně potřebují tři body, a tak to i za nerozhodného stavu zkouší bez brankáře!

58:48

58:48 Juhani TYRVÄINEN - 3:3

58:48

Minutu před koncem třetí třetiny je vyrovnáno! Eronen přihrál na modrou Quinceymu. Nahozený puk byl jedním z hráčů v mezikruží sražen k JUHANI TYRVAINENOVI a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Kyle Quincey, Teemu Eronen.

58:17

Helsinky drží útočné pásmo. Platí to i po střele z pravého kruhu, kterou LIndvall vykopl pravou nohou.

57:29

Skellefteå rezignovala na ohrožení prázdné branky a raději podržela puk na vlastní polovině. Po chvilce se ho zbavila nahozením po mantinelu.

57:04

Engren opustil hostující brankoviště. Toho chtěl využít Pudas, ale střelou přes celé hřiště opuštěnou klec minul.

3:4

Branky a nahrávky: 17. Aaltonen (Djuse), 32. Möller (Djuse, Olimb), 43. Möller – 5. Rask (Eronen, Santala), 49. Kankaanpera (Eronen, Santala), 59. Tyrväinen (Quincey, Eronen), 64. Petrell (Eronen)

Skellefteå AIK: Lindvall (Armalis) – Granberg, Djuse, Berglund, Lindgren, Norén, Alm, Pudas – J. Ericsson, Lindström, Alvarez – Aaltonem, Pettersson, Holloway – A. Eriksson, Olimb, Möller – Berggren, Wingerli, Hedberg – Andersson.

IFK Helsinky: Engren (Ruusu) – Motin, Eronen, O´Connor, Quincey, Varakas, Kankaanperä, Finley – Rask, Tyrväinen, Thorell – Lessio, Lundell, Petrell – Nordgren, Santala, Tallberg – Pitkänen, Åsten, Engberg – Kulmala.

Rozhodčí: Stricker (SUI), Björk (SWE) – Yletyienen (SWE), Käck (SWE)

04:11 SKE 2 Norén, držení hole
04:38 IFK 0:1 Rask (Eronen, Santala)
05:00 IFK 2 Lessio, hákování
16:42 SKE 1:1 Aaltonen (Djuse)
19:01 IFK 2 Lessio, nafilmovaný pád nebo přehrávání