16.10.2018, 18:00 • Tampere Ice Stadium • Skupina E • Michal Raška

Tipsport: 2.77 4.0 2.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na branku: 20:29
Zblokované střely: 3:6
Vyloučení v minutách: 8:8
Vyhrané buly: 28:22
Je konec. Tappara v dnešním zápase vítězí jasně 5:1 a postupuje do play-off z prvního místa. Pro Djurgårdens je to pravděpodobně konec, jelikož Storhamar vede nad Třincem po druhé třetině 4:2.
Už v 5. minutě vypálil Elias Fälth od modré čáry přesně k levé tyči a poslal domácí do vedení. V 9. minutě vedla Tappara už 2:0. Anton Levtchi dostal skvělou přihrávku z pravé strany před bránu od Jarvinena a následně překonal hostujícího gólmana. Následně mě švédský tým dvě přesilovky, ale ani jednu neproměnil v gól.
Tappara se v první polovině druhé periody dopustila dvou faulů a těsně po jejich skončení přišla branka. Tu ve 32. minutě vstřelil Emil Bemström, když po přihrávce z pravé strany zakončil přesně k levé tyči. Následně se Djurgårdens dopustilo dvou faulů, ale Tappara nevyužila tuto čtyřminutovou přesilovou hru a branka tak nepadla.
Ve 42. minutě poslal domácí zpátky do dvoubrankového vedení Niko Ojamaki. V 52. minutě si skvěle poradil se zakončením Joona Luoto a Tappara vedla už 4:1. A nakonec v 59. minutě trefil odkrytou bránu Matti Jarvinen.

59:41

Posléze se domácím podařilo vyhodit puk ze svého pásma.

59:25

Střela hostujícího hráče z levé strany skončila jen vedle domácí brány.

58:58

Hosté se sice snaží něco vymyslet v přesilové hře, ovšem tohle je pro ně pravděpodobně konec v letošní Lize mistrů.

58:17

58:17 Matti JARVINEN - 5:1

58:17

Tappara právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! MATTI JARVINEN se z vlastní třetiny trefil v oslabení přesně doprostřed odkryté brány a Tappara tak vede už 5:1.

57:50

Vyloučení v týmu Tappara (2 min.).

57:50

Následně skončila střela hostů zblokována v ochranné síti.

57:43

Posléze domácí těsně minuli prázdnou svatyni hostů.

57:27

Heljanko už ležel na ledě, ale ani tak hosté nedokázali dostat kotouč do brány.

57:11

Hosté hrají bez brankáře!

56:53

Domácí se dokázali vyprostit ze své třetiny a Djurgårdens tak musí s kotoučem spěchat opět zpátky před bránu soupeře.

55:58

Velké zmatky před domácí bránou, které ale nakonec obrana Tappary vyřešila.

55:54

55:13

Posléze už musel Heljanko zasahovat, ovšem s pokusem z pravé strany si poradil bez problémů.

5:1

Branky a nahrávky: 5. Fälth (Erkinjuntti), 9. Levtchi (Jarvinen Ja.), 42. Ojamaki (Kemilainen, Záborský), 52. Luoto, 59. Jarvinen – 32. Bemström (Alsing, Josefson)

Tappara Tampere: Heljanko (Rautiainen) – Rantakari, Vittasmaki, Kemilainen, Utunen, Fälth, Jarvinen Jo., Rautanen, Elorinne – Ojamaki, Jarvinen, Záborský – Levtchi, Jarvinen Ja., Luoto – Erkinjuntti, Jasu, Moilanen – Simontaival, Tanus, Puistola

Djurgårdens IF: Jensen (Reideborn) – Hultstrom, Norell, Alsing, Urbom, Pettersson, Bernhardt, Wia, Petersson – Brodin, Josefson, Lilja – Davidsson J, Davidsson M., Grewe – Walterholm, Strandberg, Eriksson – Bemstrom, Lundin, Possler

Rozhodčí: Daniel Piechaczek, Aaro Brännare – Joona Elonen, Markus Hagerström

04:25 TAP 1:0 Fälth (Erkinjuntti)
06:02 DJU 2 Norell, podrážení
08:10 TAP 2:0 Levtchi (Jarvinen Ja.)
13:29 TAP 2 Tanus, krosček
17:07 TAP 2 Jarvinen, nedovolené bránění