3:4

konec (1:2, 1:2, 1:0 - N 0:0, 0:1)

29.09.2018, 16:00 • Skupina Střed • Jan Kousal

To je ode mne vše, přeji hezký zbytek večera a u dalších onlajnů se budu těšit na shledanou. (18:30:27)
Kometa tak v Liberci získala plný počet čtyř bodů. Po šedesáti minutách zvítězila 4:3 a v samostatných nájezdech 2:1.

5. série 1:2

Putzovi se nájezd příliš nepovedl – je konec.

Sedláček nerozhodl a Tygři mají ještě šanci.

4. série 1:2

Rossmy mířil mezi nohy, mezírku ale netrefil.

Fajmon vymíchal France a vrátil Kometě náskok.

3. série 1:1

Vodlan si dovolil parádu, prostrčil si puk mezi nohama a srovnal.

3. série 0:1

Franc teď vypíchl kotouč rozvážnému Vackovi.

2. série 0:1

Šedivému Forsbergova klička nevyšla.

Brabenec prostřelil France a poslal Kometu do vedení.

1. série 0:0

Ani Měchura to ke gólu nedotáhl.

Svozil na France nevyzrál.
Začínat bude Kometa, konkrétně Svozil.

Samostatné nájezdy začínají.
Protože jsme v pětiminutovém prodloužení výherce loterie o bonusový bod nepoznali, uvidíme samostatné nájezdy.

Konec prodloužení.

63:54

Ofsajd Komety.

62:55

Putz na poslední chvíli obral Fajmona o šanci.

62:16

Trunda z úhlu nepřekvapil Schnattingera.

61:33

Nepřesné zakončení Rossmyho vyhnalo Tygry z útočné třetiny.

60:51

Böhm dvakrát vypálil, Schnattinger s menšími komplikacemi pokaždé zasáhl.

60:10

Kometa rychle vyhazuje přes všechny čáry.

60:04

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Brabenec – 2 min., nedovolené bránění).

60:01

Po šedesáti minutách slaví Kometa po vítězství 4:3! Jak ale dopadne bonusové prodloužení?

Oddechový čas pro domácí.

59:44

Ofsajd šelem.

59:30

Böhm od modré mířil vedle.

59:20

A znovu ten samý scénář s icingem na konci.

59:11

A další icing hostů.

58:56

Sedláček mířil na prázdnou bránu, ale netrefil ji, což znamená zakázané uvolnění Komety.

58:36

Tygři to zkusí se šesti hráči v poli.

58:00

Neskutečné! Rossmy jel sám na bránu, jeho bekhendové zakončení se ale odrazilo od obou tyčí zpět do hřiště.

57:27

Rossmy potřetí ve třetí části vypálil z vhazování, tentokrát minul.

57:26

Kometa se pro změnu provinila zakázaným uvolněním.

57:04

56:42

Šedivého nahození rozeznělo jen zadní mantinel.

55:50

Masařova rána z dobré pozice byla sražená vedle.

54:59

Rossmy znovu vypálil hned po vhazování, tentokrát ale Brňané jeho záměr včas přečetli a střelu zblokovali.

54:31

Tohle nevypadalo vůbec hezky. Němec se srazil s Rossmym a ani jednomu se zpět na nohy tedy fakt nechtělo.

54:08

Zakázané uvolnění Jihomoravanů.

53:24

Trunda se ocitl úplně sám před Schnattingerem, jenže ten ho v obrovské šanci vychytal!

52:49

Icing Liberce.

50:37

Masař s Putzem vyrazili do přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný ale dostal kotouč na bekhend, s čímž si nedokázal poradit.

49:39

Obrovské štěstí teď stálo při Kometě! Masař vypálil ihned po vyhraném buly a za Schnattingerem zvonila tyč!

49:34

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Rossmy – 2 min., faul kolenem).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sever – 2 min., napadení).

49:05

Böhmův pokus od levého mantinelu vyrazil Schnattinger jen před sebe, tam ale byli hosté dostatečně důrazní.

48:33

A znovu! Zakázané uvolnění Tygrů.

47:55

Jenčovský zachytil nahození Běhůnka a Rossmy už už startoval dopředu. Přihrávku ale nedostal poté, co Běhůnek své zaváhání napravil.

47:41

Icing Severočechů.

46:44

Liberec právě vstřelil branku!
A rázem je to zase zajímavější! LUKÁŠ PLOS využil signalizovanou výhodu a dostává Tygry na dostřel jedné branky. Asistence? Luka Vodlan, David Putz.

46:35

Brabenec chyboval za vlastní bránou, a dal tak šanci Rossmymu. Tomu se podařilo vypálit jen do lapačky Schnattingera.

44:46

Zatím si Bílí Tygři v přesilové hře s pukem moc nerozumí.

43:44

Böhm vypálil, jenže obranný val Komety neprostřelil.

43:05

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Svozil – 2 min., sekání).

42:03

To byla kulišárna! Rossmy vypálil přímo z buly a Schnattinger se musel pořádně natahovat, aby mohl zasáhnout.

41:51

Culek od modré trefil jen klubko těl před bránou.

40:46

Franc si připsal první zákrok, když zlikvidoval nahození Sedláčka.

40:01

Střídání v týmu Bílí Tygři Liberec: ze hřiště odchází Krátký, přichází Franc.

40:01

Druhá třetina skončila totožným výsledkem jako ta první, a tak po čtyřiceti minutách vede brněnská Kometa v Liberci už o dvě branky. Severočeši budou moci s utkáním ještě něco udělat ve třetí části. Ta by měla začít přibližně v 17:35.

40:00

39:45

Harmim vypálil z otočky mimo tři tyče.

38:45

Kometa právě vstřelila branku!
Tak to je pro Liberec kruté! Brněnské vyhození nejrychleji dobruslil JAKUB BRABENEC, který vypálil z plné rychlosti zápěstím a svůj pokus procedil skrz Krátkého výstroj až do sítě. Bez asistence.

38:12

37:08

Hujer – to je nešťastník zápasu. Poté, co ho sestřelil projektilem od modré Svozil, si liberecký hráč poležel na ledě po nešťastné srážce s Brabencem.

35:54

Teď to Liberečtí sehráli nádherně. Putz z modré čáry posunul puk po mantinelu na Měchuru, který z první našel křížným pasem hůl BENNETTA ROSSMYHO. Ten neměl na zakončení příliš mnoho času, ale poradil si znamenitě. Asistence: Adam Měchura, David Putz.

35:25

Putz vypálil příklepem z vrcholu levého kruhu, Schnattinger měl dobrý výlet a bez problémů zasáhl.

35:05

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Řehák – 2 min., krosček).

35:05

Böhmova nadvakrát tečovaná rána proletěla těsně vedle brněnské klece!

34:03

Kometa vyhazuje rychle po buly.

33:49

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Běhůnek – 2 min., hrubost).

32:35

Masařovo efektní zakončení s otočkou navrch pokryl Schnattinger.

31:36

Opět se připomněla elitní dvojka Komety Sedláček-Brabenec. Tentokrát zakončoval dvakrát první jmenovaný. Krátký si poradil jak s jeho dvěma pokusy, tak i s následnou střelou od modré z hole Fajmona.

30:26

Šalé si vybruslil zpoza brány až před ní a nebezpečně vypálil na přední tyč. Krátký mezírku utěsnil včas.

29:32

Svozil znovu ukázal své ofenzivní choutky a střelou z otočky tentokrát už ohrozil i Krátkého. Ten schoval puk ve své rukavici.

28:55

Hra je teď plná nepřesností

26:55

Namlsaný zadák Svozil teď tvrdou ranou od modré čáry útočil na hattrick. K liberecké smůle však sestřelil obětavého Hujera, který se na ledě svíjí v bolestech.

26:35

Masař se hnal do gólové šance, tu mu na poslední chvíli sebral obránce Řehák.

25:27

Tygři najednou působí trochu ustrašeným dojmem.

23:54

Liberečtí sice ubránili i třetí početní výhodu, bezprostřední po ní však Kometa uskakuje do dvoubrankového vedení. STANISLAV SVOZIL překonal Krátkého podruhé v zápase a rázem je to už 3:1. Asistence: Eduard Šalé.

22:25

Fajmonova jedovka od modré čáry sice ke Krátkému nedoputovala, dorážka Linky už však ano a domácí gólman se musel hodně vynasnažit, aby zasáhl.

22:03

Sedláček vypálil z levého kruhu na zadní tyč, Krátkého beton ale jeho ráně vystavil stopku.

21:50

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Rossmy – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

21:48

Ulbrichtova rána byla zblokovaná a mezi tři tyče nezamířila.

21:00

Pěkná akce Jenčovského! Ten prudce vypálil z otočky a Schnattingerova lapačka máchla vzduchem naprázdno. Jenčovský však mířil o něco výš, než by bývalo bylo třeba.

20:01

Úvodní dějství se neslo ve znamení rychlých branek na obou stranách. V průběhu periody však zběsilé tempo opadlo, přesto jsme viděli ještě jednu branka. Ta je zatím rozdílová a Kometa díky ní vede v Liberci 2:1. Druhá třetina by měla začít přibližně v 16:45.

20:00

19:53

Sedláček vypálil z ostrého úhlu, Krátký si připsal další zákrok.

18:46

Teď byli Jihomoravané vykázáni z útočného pásma kvůli postavení hráče v brankovišti.

18:27

Kometa začala druhou početní výhodu o poznání ofenzivněji. Sedláček vypálil tvrdě po ledě, Krátký byl připraven.

18:13

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Damašek – 2 min., nedovolené bránění).

17:35

Tygři se v pohodě ubránili, a teď navíc mohli i vyrovnat. Masař z bezprostřední blízkosti Schnattingera nepřekonal.

16:13

Plos vyvezl kotouč z obranného pásma Liberce pošetřil cenné vteřinky pro Bílé Tygry.

15:23

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Putz – 2 min., zásah do nohou).

13:50

Hujer otestoval Schnattingera střelou z levého křídla. Brněnský gólman musel hodně rychle na zem, aby zasáhl.

12:37

Elitní útok Komety se znovu připomněl. Byl to tentokrát Brabenec, kdo zakončil brněnské přečíslení těsně nad.

12:26

Icing hostů.

10:57

Výborné střídání Tomáše Trundy! Ten se nejprve prokličkoval až před bránu a o pár vteřin později se také nebezpečně opřel do odraženého kotouč. Ani v jednom případě však na brankáře Komety nevyzrál.

09:38

Mohlo být zase vyrovnáno! Schnattinger už byl vlastně překonán, Masař ale nedokázal prostřelit jednoho z obětavých obránců soupeře, který vlastním tělem bránil brankovou čáru.

08:16

Brňané otáčejí zápas. Brabenec se Sedláčkem se prokombinovali do útočného pásma a dokázali si poradit i s libereckou přesilou. První jmenovaný pak našel STANISLAVA SVOZILA, který si nikým nepozorován sjel na gólovou přihrávku od modré čáry. Jeho precizní rána se od tyče odrazila do sítě. Asistence: Jakub Brabenec, Ivo Sedláček.

07:30

Obránce Culek vystihl brněnskou rozehrávku a neohroženě se vydal dopředu. Přesila tří hráčů Komety však byla nad síly odvážného Tygra.

06:05

Rossmy na sebe geniálně natáhl dva protihráče, aby posléze mohl přihrát volnému Hujerovi. Toho však zradil tolik proklínaný první dotek.

05:22

Puk mimo hřiště, vhazovat se bude po pravici Schnattingera.

04:10

Divočina z úvodních minut je minulostí, oba týmy výrazně ubraly na zběsilém tempu.

02:27

Liberecké vedení netrvalo dlouho! Brabenec našel rozjetého IVA SEDLÁČKA a ten rychlou ranou nad rameno Krátkého srovnal na 1:1. Asistence: Jakub Brabenec.

01:45

Začali se osmělovat i hosté! Sever prověřil Krátkého, ten byl pozorný.

00:48

Tak to je vstup do utkání! Schnattinger kapituluje hned v první minutě poté, co ho povedenou střelou zápěstím překonal JAKUB MASAŘ. Obránci Komety si tuto akci za rámeček rozhodně nedají. Asistence: David Putz.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Krátký (Franc) – Damašek, Böhm, Duschka, Šedivý (C), Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy

HC Kometa Brno: Schnattinger (Bizoň) – Řehák, Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon, Němec, Prčík, Svozil – Brabenec (C), Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmin, Mišiak

Rozhodčí: Bernat – Grundler, Serbus.
Zajímavé klání bude k vidění na severu Čech v Liberci, kam přijede brněnská Kometa. Kdo bude v napínavém utkání úspěšnější a připíše si tři body?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

3:4

Branky a nahrávky: 1. Masař (Putz), 36. Rossmy (Měchura, Putz), 47. Plos (Vodlan, Putz) – 3. Sedláček (Brabenec), 9. Svozil (Brabenec, Sedláček), 24. Svozil (Šalé), 39. Brabenec

1:2   Putz (LIB)

Bílí Tygři Liberec: Krátký (41. Franc) – Damašek, Böhm, Duschka, Šedivý (C), Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy

HC Kometa Brno: Schnattinger (Bizoň) – Řehák, Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon, Němec, Prčík, Svozil – Brabenec (C), Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak

Rozhodčí: Bernat – Grundler, Serbus

00:48 LIB 1:0 Masař (Putz)
02:27 KOM 1:1 Sedláček (Brabenec)
08:16 KOM 1:2 Svozil (Brabenec, Sedláček)
15:23 LIB 2 Putz, zásah do nohou
18:13 LIB 2 Damašek, nedovolené bránění
21:50 LIB 2 Rossmy, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
23:54 KOM 1:3 Svozil (Šalé)