4:0

konec (2:0, 1:0, 1:0 - N 0:0 - 1:0)

29.09.2018, 12:00 • Home Monitoring Aréna • Skupina Západ • Vladimír Jícha

Děkujeme za pozornost a těšíme se u dalších onlajn přenosů z plzeňské Home Monitoring Arény. (14:21:50)
Domácí berou v dnešním zápase všechny 4 body, přestože v nájezdech prohrávali již 2:0. Nakonec ale sérii otočili a zásluhou Jasečky si připisují i prémiový bod.

65:01

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.

SEBASTIAN JASEČKO střelou k pravé tyči rozhodl o bodu navíc pro Plzeň v nadstavbové části.
Blecha neproměňuje a domácí mohou znovu rozhodnout.
Dáňovi sjel puk z hole.
Vogel po bekhendovém blafáku míjí.
Ani Špaček nedává, hraje se dál.
Bubanec neproměnil.
Dvořák propasíroval puk za betony – 2:2.
Blecha dává gól po ledě.
Nadstavbová část žádnou branku nepřinesla a tak po úpravě ledu budou následovat nájezdy.

64:54

Z pravé strany střílel Dáňa, ale Bajgar jeho pokus vytěsnil nad branku.

64:33

Bude se vhazovat před domácím gólmanem a hosté si vyžádali oddehcový čas.

62:50

Rychlý sled šancí se teď odehrál na obou stranách. Nejprve Bajgar vyrazil nebezpečnou střelu domácích a odraženého puku se ujal Blecha, který vyrazil do brejku stíhaný dvěma domácími hráči. První jej zpomalil a druhý zblokoval pokus o střelu mimo branku.

62:22

Polovina nadstavby je za námi a puk se zatím drží pouze domácí. Do šance se ale nedostali.

61:26

Na ledě zatím nic zajímavého k vidění není. Ani jeden z týmů ještě nevystřelil na branku.

60:01

Základní část zápasu zcela jednoznačně opanovali domácí a nyní bude následovat nadstavba o další bod.

59:54

Na karlovarského gólmana míří další střela, ale to teď už nic neznamená.

59:38

Od modré pálil tvrdě Jasečko, Bajgar ale puk stopil v lapačce.

58:50

Snad poprvé v této třetině se hosté udrželi delší dobu v útočném pásmu. Ale puk pouze posílali po mantinelu a ke střele se nedostali.

57:45

Tečovanou střelu chytá Bajgar do lapačky.

57:13

Propagační střela ze střední třetiny byla zatím nejvýraznější šancí k ohrožení plzeňské branky v této části hry. Hosté už možná šetří síly do prodloužení.

55:24

Plzeň právě vstřelila branku!
Karlovarský gólman neudržel v brankovišti po sebou puk po zakončení Dani. ADAM DVOŔÁK si volného touše všiml, důrazně vletěl do brankoviště a puk dotlačil za čáru. Asistence: Josef Daňa.

54:20

Hosté se v této třetině nemohou dostat s pukem z vlastní obranné třetiny. Domácí už ale hrají spíše na krásu než na efekt.

53:05

Tohle byla nádherná kombinace. Kupčo nahrál z pravé strany před branku Soukupovi, ale proti němu se opět vyznamenal Bajgar.

52:25

A znovu míří puk přes celé kluziště.

52:02

Plzeň si dobrou šanci zatím nepřipravila a musí začínat za vlastní brankou.

51:07

Hosté museli k zastavení indiánů opět použít nedovolený zákrok a jsou potrestáni.

50:45

Šiler z pravé strany krásně nabil na střelu Kaiserovi. Ten však Bajgara nepropálil.

50:14

Domácí teď puk nahodili až do ochranné sítě.

49:29

Od modré si do šance nabruslil Kanta. Jeho střelu zápěstím z pravého kruhu opět chytá karlovarský brankář.

48:40

Bajgar likviduje pokus domácích z pravé strany.

48:05

Domácí bojovali o puk za karlovarskou brankou, ale do šance se jim probojovat nepodařilo.

46:24

Kaiser z levé strany našel před brankou najetého Dvořáka. Tomu ale ve skórování zabránil Bajgarův efektní semafor.

45:15

Na ledě toho příliš k vidění není. Domácí již nikam nepospíchají a hostům se žádný pokus o šanci na zkorigování skóre zatím nepodařil.

44:14

Bajgar chytá nahození od modré, které nikdo z domácích nedokázal tečovat.

43:46

Domácí kontrolují hru ale do útoku už se příliš nehrnou.

42:10

Václavík tečoval střílenou nahrávku těsně před Bajgarem. Ten měl ale beton připravený na správném místě.

41:06

Končí dohrávaná přesilovka domácích, Ti se k žádnému ohrožení soupeřovy branky nedostali.

40:01

I ve druhé části pokračuje převaha domácích. Tu ještě umocňují častá vyloučení hostů. Indiáni přidali další gól a zdá se, že kráčí k dalšímu vítězství v řadě. Nebo se ještě dočkáme na ledě Home Monitoring Arény překvapení? Dozvíme se ve třetí části, která začne přibližně ve 12:27.

40:00

39:04

Hosté putují okamžitě znovu do čtyř. Při návratu hráče z trestné lavice naskočilo na led šest karlovarských hokejistů.

38:05

Domácí bek nezastavil na modré puk kutálející se po hrazení. Do brejku díky tomu ujel Blecha. Jeho zakončení ale mířilo nad brankou.

37:29

Hosté se osvobozují.

36:56

Hrozící přečíslení Plzně hasil faulem Petretič.

35:44

Marcel si vyměnil puk s Kupčou a dostal se sám před Bajgara, zblízka ale nenašel žádný prostor mezi betony hostujícího brankáře.

35:20

Hra se odehrává téměř výhradně v obranném pásmu hostů.

33:24

Bočan si teď musel hodně hlídat svůj levý beton, ke kterému hosté natlačili puk. Zblízka ale nebylo mnoho šancí překonat výstroj domácího gólmana.

33:09

Plzni teď ale nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

32:33

Domácí teď nebezpečně kombinovali v pásmu hosté se spokojili s vyhozením puku ze své obranné třetiny.

31:29

Ofsajd Plzně.

30:34

Až před branku se krásně prokličkoval hostující Botoš, Bočan ale jeho pokus vyrazil do rohu.

29:56

Střelu od modré ukryl Bajgar pod lapačkou.

29:28

Domácím se teď kombinace nezdařila a hosté je vytlačili do středního pásma.

28:04

Tlak domácích teď ještě vystupňuje přesilovka po vyloučení Proška.

26:30

Z pravé strany se k nebezpečné střele dostal Korčák, hostující gólman ale opět předvedl dobrý zákrok.

25:40

Od modré pálil tvrdě Jasečko, Bajgar ale jeho pokus vyrazil.

25:26

Rodící se brejk Karlových Varů zastavil ofsajd na modré čáře.

24:59

Nahrávku skrz své brankoviště zastavuje domácí gólman a přerušuje tlak hostů.

24:32

Z pravé strany pálí März, Bočan vyráží.

24:03

Domácí vyřešili závar před vlastní brankou a posílají puk přes všechny čáry.

23:39

Domácí jsou při chuti, ale útočného faulu se dopustil před karlovarskou brankou Kupčo.

22:02

Jiříček si krásně najel od pravého mantinelu a zakončil bekhendem. Vyražený puk pak do odkryté branky dorazil pohotově MAREK SOUKUP. Asistence: David Jiříček.

20:55

Jasečko si nepočínal dobře z vlastní brankou, přišel o puk a ten prošel až do Bočanova brankoviště. Tam ale nebyl nikdo z karlovarských hráčů, který by plzeňskou klec ohrozil.

20:01

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný. Pak ale dvě přesilovky dostaly postupně do hry domácí a ti zbytek úvodní dvacetiminutovky zcela ovládli. Svoji převahu přetavili indiáni ve dvougólové vedení a po zásluze vedou. Dokáží se karlovarští vrátit do zápasu a skóre otočit? Mají na to ještě dvě třetiny. Ta druhá začne přibližně ve 12:45.

20:00

19:12

Soukup z pravé strany našel krásným křižným pasem JONÁŠE KANTU, ten vystřelil i přes ruku z první a s pomocí břevna poslal puk za záda bezmocného Bajgara. Asistence: Marek Soukup.

17:48

Kaiser vyslal krásně do brejku na modré Korčáka, ten ale po forhendové kličce minul karlovarskou branku.

15:45

Po pravé straně ujel do brejku MARCEL MARCEL a zápěstím našel skulinu v Bajgarově postavení. Asistence: Lubomír Kupčo, Adam Páník.

14:55

Bočan si při rozehrávce neporozuměl se spoluhráčem a vznikly z toho nepříjemnosti kolem jeho branky. Hosté se však do vyložené šance nedostali.

14:10

Ǔtočné snahy Plzně teď zastavuje vysoká hůl.

13:43

Střelu Páníka od modré Bajgar vyrazil a jeho spoluhráči puk odpálili na zakázané uvolnění. Plzeň má výraznou převahu.

13:07

Znovu se vhazuje před karlovarským gólmanem.

12:59

Tato přesilovka byla už sehrána mnohem lépe, ale ke gólu to domácím stejně nestačilo. . Zůstávají ale nadále v útočném pásmu.

12:17

Gólman Varů si poradil i s pokusem Jasečka.

11:45

Plzeň skvěle kombinovala v pásmu, největší šanci měl mezi kruhy Šiler, ale Bajgar jeho střelu vyrazil.

10:48

Hosté se budou opět bránit ve čtyřech za krosček za vlastní brankou.

09:42

Hosté jsou v plném počtu, ani domácím se v početní výhodě nepodařilo připravit si větší šanci.

08:54

Také domácím se přesilovku nedaří založit a puk končí na zakázaném uvolnění.

07:39

Za faul u mantinelu je vyloučený hostující Prošek, také domácí si zahrají přesilovku.

06:53

Do šance se probojovával Hauser, ale prohazovačka mezi bruslemi soupeře mu nevyšla.

05:50

Bajgar chytá nahození od modré a zastavuje plzeňský tlak.

05:28

Soukup se dostal k dorážce vlastní střely, ale bekhendem odkrytou branku minul.

04:56

Domácí už jsou v plném počtu, ale bude se vhazovat před jejich brankou.

03:50

Po několika odrazech se puk dostal až před branku k volnému Sapouškovi, ale Bočan touš včas svoji hokejkou odklidil do bezpečí.

03:08

Hostům se nedaří založit útok, píská se zakázané uvolnění.

02:16

Václavík podrazil Bubance a hosté si hned v úvodu zahrají přesilovku.

01:00

Utkání začalo opatrně, ani jeden tým se zatím nedostal do šance.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.
V sobotní poledne se na ledě Home Arény střetnou v západočeském derby dorostenci Plzně a Karlových Varů. Favoritem zápasu jsou jednoznačně domácí indiáni, kteří ještě v letošní sezóně neprohráli a vedou tabulku své skupiny. Lázeňský tým měl nepovedený start do soutěže a prohrál úvodní tři utkání. Pak ale Karlovarští rozstříleli Třemošnou a následně si hladce poradili i s PZ Kladnem.
Energetici budou chtít navázat na velmi dobré výsledky z posledních dvou střetnutí. Na ledě zatím zcela suverénní Plzně však budou mít těžký úkol. Zda bude škodovka pokračovat ve vítězné šňůře nebo poprvé v sezóně modrobílí neuspějí, se dozvíme v zápase, který začne v sobotu v 12:00.

4:0

Branky a nahrávky: 16. Marcel (Kupčo, Páník), 20. Kanta (Soukup), 23. Soukup (Jiříček), 56. Dvořák (Daňa), rozh. náj. Jasečko

HC Škoda Plzeň: Bočan (Vondraš) – Hodinář, Dolhý, Kanta, Jiříček, Jasečko, Špaček – Páník, Hauser, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, Soukup, Matoušek, Václavík, Kaiser, Šiler, Kupčo

HC Energie Karlovy Vary: Bajgar (Kubát) – Zolonaj, Houdek, Hohl, Prošek, Vogel, Petretič – Galla, Šlechta, Hrůša, Blecha, Bubanec, Botoš, Sapoušek, Skuhravý, März, Helecz

Rozhodčí: Václav Kosnar – David Jelínek, Tomáš Pešek

02:16 PLZ 2 Václavík, faul kolenem
07:39 KVA 2+10 Prošek, vražení na hrazení
10:48 KVA 2 Vogel, krosček
15:45 PLZ 1:0 Marcel (Kupčo, Páník)
19:12 PLZ 2:0 Kanta (Soukup)