DHL Extraliga juniorů

HC Slavia Praha – HC Energie Karlovy Vary

2:0

konec (0:0, 1:0, 1:0 - N 0:1)

29.09.2018, 16:30 • Zimní stadión Eden • Skupina A • Šimon Rogner (@simonrogner)

Já vám děkuji za pozornost a budu se zase někdy u juniorského hokeje těšit na počtenou! (18:55:46)
Máme za sebou utkání mezi juniory Slavie a Karlových Varů. Výhru 2:0 a cenné tři body si do tabulky připsali za vítězství 2:0 domácí sešívaní, za které se trefili Martin Petrák a kapitán Robin Všetečka. Hosté urvali alespoň bod za výhru v prodloužení 3 na 3, kterou jim zajistil František Klejna.

62:00

Karlovy Vary právě vstřelily branku! Bod navíc berou hosté, vítězný gól zařídil střelou z levého křídla FRANTIŠEK KLEJNA.

61:11

Slávisté drží puk a zatím ho nepředali hostům.

60:22

První střelu prodloužení zaznamenal Havrda, střílel ovšem z velké dálky.

60:01

Sešívaní vítězí v důležitém zápase posledních dvou týmů skupiny A DHL Extraligy Juniorů 2:0. Góly vstřelili Martin Petrák a Robin Všetečka. Následovat bude pětiminutové prodloužení 3 na 3 o bonusový bod navíc.

59:49

Slavia právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto! ROBIN VŠETEČKA trefuje ze středního pásma prázdnou branku a definitivně rozhoduje o výsledku.

59:20

Tvrdý střel Hradila a Proška rezultuje ve vyhození pro slávisty. Karlovy Vary hrají s prázdnou brankou.

59:03

Poslední minuta zápasu, Všetečka s Havrdou drží puk v útočném rohu.

58:38

Fantasticky zahrané oslabení od sešívaných. Antoš je znovu na ledě.

58:03

Petrov ztratil puk a slávisté se znovu osvobozují.

58:00

Poslední dvě minuty základní hrací doby.

57:36

Puk teď radši přidržel Málek, vhazování v útočném pásmu Energie.

57:27

Slávisté zatím brání bez chyby a už dvakrát se jim podařilo vyhodit.

56:38

Ihned po oddechovém čase vyhodil puk mimo hrací plochu Antoš a nabízí tak karlovarským obrovskou šanci k vyrovnání.

56:34

Oddechový čas pro hosty.

55:37

Je jasné, že karlovarští budou více riskovat. Po špatném odrazu měli slávisté skoro k dispozici další přečíslení.

54:57

Tureček přenechal na útočné modré puk Vlčkovi, který vyslal do brejku Všetečku. Kapitán sešívaných ale tváří v tvář Bednářovi neuspěl.

54:25

Slávisté se postavili do úmyslného ofsajdu, vhazovat se bude před Málkem.

53:34

Labuzík vybojoval puk pro od modré střílejícího Němečka, nebezpečnější však byla jeho vlastní dorážka, kterou Bednář vyrazil do rohu.

52:46

Cankov se nadvakrát opřel do puku – v prvním případě si musel Málek dávat setsakramentsky pozor. Nakonec si ale poradil.

52:19

Do konce zbývá osm minut a domácí stále drží nejtěsnější možný náskok.

51:20

Slávisté nikam nespěchají, hraje se ve středním pásmu.

50:48

Sešívaným se nedaří udržet se na puku, hru teď diktují hosté.

50:14

Karlovarští se snaží házet všechno na branku, Málek tak musel být znovu pozorný.

49:35

Křemen připravil v přečíslení výbornou pozici pro Proška, který ale špičkou hole nedokázal puk nasměrovat za záda Málka. Mimo branku mířil také o chvíli později z modré čáry střílející Přibyl, který měl nalíčeno na na boku ležícího Málka.

48:03

Všetečkovi zbývalo v cestě za brankářem překonat jediného obránce, pro jeho smůlu se mu to ovšem nepodařilo.

47:51

Celé to nakonec končí nepříliš nebezpečnou střelou, gólman Málek však radši hru zastavil.

47:24

Karlovarští drží puk v levém rohu útočného pásma a vypadá to, že se v něm chvíli zdrží.

46:43

Další namazání od slávistické obrany. Nechtěným adresátem byl tentokrát Kořán, který ale ještě nahrávkou hledal Zárubu.

46:15

Karlovarští se na půl minuty usadili v útoku, na víc než ostřelování od modré se ale nezmohli.

45:40

Holub sebral puk kapitánovi sešívaných Všetečkovi, z levé strany nakonec tvrdě vypálil Křehlík.

44:36

Havrda se z ničeho nic zjevil volný mezi kruhy, Bednář si však s jeho první střelou i dorážkou poradil.

44:01

Křemen i jeho spoluhráči první oslabení třetí třetiny ubránili, už hrají v pěti.

43:37

Střeleckou nemohoucnost nakonec prolomil Zderadička, ale napálil – ano, vy už to víte – Křemena.

43:15

Slávisté drží pásmo, v jejich aktivitě ovšem chybí střelba.

42:37

Největšího obětavce zápasu už máme nyní – Křemen prokázal odvahu i tvrdost a poněkolikaté se znovu vrhl do střely. A že Zderadička umí vypálit!

42:01

Záruba si půjde sednout na dvě minuty za podrážení.

41:50

Karlovarští se udrželi v útočném pásmu další téměř minutu, jsou to ovšem oni, kdo faulují.

41:11

Domácí ztratili puk při rozehrávce, čehož se snažili využít Záruba s Petrovem, jehož střela ale Málka nijak neohrozila.

40:44

Sešívaní vyhodili na zakázané uvolnění, vhazuje se před Málkem.

40:15

Slávisté se na začátku třetí třetiny ještě brání, je to však Hradil, který zaznamenal první střelu periody, byť nepřesnou.

40:01

Dalších 20 minut uběhlo jak voda a máme tu znovu přestávku. Po čtyřiceti minutách můžou šťastněji odcházet slávističtí hráči, kteří díky trefě Martina Petráka z 33. minuty vedou 1:0. V závěru prostřední periody je ovšem několikrát podržel brankář Málek, který musel čelit zvýšenému tlaku hostí.

40:00

39:24

Petrov se snažil po levém křídle dostat do útočného pásma, ale byl dost nevybíravým způsobem zastaven slávistickým útočníkem.

38:50

Bernáth pálil od modré a po Křehlíkově teči se kotouč jen těsně odrazil mimo tři tyče!

38:22

Sednout si půjde Zderadička.

38:06

Remeč s Cankovem zatápěli obraně sešívaných, která jejich souhru přerušila až faulem.

38:02

Petrov opět zkoušel ohrozit Málka, puk však skončil vysoko v ochranné síti.

37:47

Kořán už pomýšlel na další střelu, zastavil ho ale ofsajd.

36:40

Konec druhé třetiny patří herně spíše karlovarským, kteří se nyní na dobrou půlminutu usadili v útočném pásmu.

36:20

Karlovy Vary určitě zvýšily aktivitu, demonstrovala to i střela, kterou vyslal Kořán. Stejný hráč pálil i po následném buly, znovu však narazil na Málka.

35:46

Sešívaní hrají v pěti, dramatické oslabení přečkali.

35:05

Opět to vypadlo na šanci pro sešívané, Hradil ale bruslařský a fyzický souboj proti obránci Varů nevyhrál.

34:17

Obrovské šance na obou stranách! Prošek se nejdříve výborně uvolnil a jen Málkův pozorný zákrok zabránil gólu, na druhé straně ujížděli slávisté ve dvou proti jednomu, ale Bednář Zderadičkovu solidní příležitost vyrazil.

33:46

Vary se dostaly do protiútoku, nedokázaly si však přesně přihrát. Havrda ale fauloval a hosté budou hrát přesilovku.

33:04

A sešívaní pokračují. Po střelách od modré a chumlu před brankou čekala na Křenka prázdná branka, Bednář se však fantasticky vrátil a chytil jasný gól slávistů.

32:03

Slávisté otevírají skóre! Janča se výborně natlačil do brankoviště, nahrnul puk na Bednáře a na druhé tyči přijíždějící MARTIN PETRÁK posílá domácí do vedení.

30:57

Sešívaní obsadili útočné pásmo, Holý ale v rohu ztratil puk a hrají karlovarští.

30:21

Steinocher nahodil puk na Bednáře, který přerušuje hru.

29:26

Slávistům tahle přesilovka nejde, Energie se zatím brání na výbornou.

29:03

Kižlin dobře vybruslil na středu kluziště, jeho pokus ovšem karlovarská obrana zblokovala do ochranné sítě.

28:08

Faulujícím hráčem byl Remeš, nyní si půjde odpykat dvouminutový trest za sekání.

28:08

Výborná akce Zderadičky! Stahovačkou si poradil s dvěma obránci Varů, před gólem do prázdné branky ho zastavil až faul.

27:46

Křemen se opět obětoval a skočil do střely, jejímž odesílatelem byl Všetečka.

26:52

Div že teď Bureš nenamazal napadajícím karlovarským útočníkům. Pozornost Bednáře v následných sekundách prověřili Antoš a Čapka.

26:14

Akce domácích končí ofsajdem. Vhazování u obranného pásma karlovarských.

25:29

Všetečka neprožívá dobré střídání. Nejprve nepřesně nahrál obránci, posléze si špatně zpracoval kotouč ve středním pásmu. Alespoň stihl ještě vystřelit, mířil však mimo.

24:36

K tvrdé střele od modré napřáhl jeden z karlovarských obránců, z následného vhazování v útočném pásmu nakonec nic není.

24:14

Zatímco hosté střídali, vydali se domácí do rychlého brejku. Na levé straně se uvolnil Bureš, ale ani nadvakrát nepřekonal výborného Bednáře.

23:34

Karlovarští se nemohou vysvobodit, obětavý pád Křemena do střely Antoše nebezpečí alespoň na chvíli odvrátil.

23:06

Domácí stále drží, střela Křenka však byla zblokovaná.

22:27

Z pravého kruhu nahazoval puk na branku Kižlin, sešívaní se na chvíli usadili v útočném pásmu.

21:30

Koncept hry nahoru dolů ale jinak pokračuje relativně stejně.

20:58

K dobré střele z pravé strany se dostal Hradil, Bednář však stihl včas sklapnout betony.

20:24

Je vidět, že trenéři apelovali na větší střelbu. Oba týmy stihly vyslat svoje první střely do první půl minuty.

20:01

Máme za sebou prvních dvacet minut zápasu osmého kola DHL Extraligy Juniorů mezi Slavií a Karlovými Vary. Během první půlky úvodní třetiny se hrál neuspořádaný hokej s ojedinělými šancemi, ale postupně začali diktovat hru sešívaní, kteří si v závěru vytvořili pár velmi dobrých příležitostí.

20:00

19:45

V rychlém brejku po pravé straně zahrozil hostující Petrov, na stavu úvodní dvacetiminutovky už ovšem nic nezměnil.

19:29

Kižlin připravil pozici pro před brankou stojícího Petráka, jeho střela ale skončila jenom na plexiskle.

19:04

Sešívaní drží puk i na konci první třetiny, vymyslí ještě něco?

18:14

Slávisté přidávají na tempu. Všetečka dvakrát střílel směr brána, nejblíže gólu ale byl na brankovišti dorážející Hasil. Vary se zachraňují vyhozením na zakázané uvolnění.

17:36

Holý už už posílal střelu do chumlu před Bednářem, s pukem však o kousíček překročil modrou čáru a čárový tak píská ofsajd.

17:24

Křemen si dobře lehl do tvrdé střely Holého, byl to ale ovšem Bednář, jenž musel vytasit svoji výstroj proti pokusu Labuzíka.

16:46

Tandem Hradil – Antoš vytvořil další střeleckou příležitost slávistů, lapačku Bednáře provětral druhý jmenovaný.

16:19

Janča nadvakrát tlačil puk na Bednáře, nakonec ho zpacifikovala hostující defenziva.

15:35

Němečkova střela po tečích jen těsně netrefila zařízení, puk nakonec po nedorozumění mezi brankářem a obránci přidržel Bednář.

14:37

Všetečka se nádhernou stahovačkou uvolnil přes prvního karlovarského obránce, zastavil ho až Remeš.

14:18

Málek znovu lapačkou sahal po nahození Energie.

13:10

Vymámit Málka z jeho poklidného postoje teď zkoušela Zárubova lajna, pořádné nebezpečí ale v dalším střídání přinesl až dorážející Petrov. Puk nakonec končí v lapačce Málka.

12:09

Karlovarský útok končí nezdarem, Prošek totiž ztratil rovnováhu i kotouč.

11:33

Srdínkovo nahození od modré branku minulo, na puku jsou tedy znovu hosté.

10:56

Hra je zastavena kvůli hře vysokou holí. Vhazuje se na modré čáře Energie.

10:25

I karlovarští první oslabení zápasu přečkali.

10:08

Sešívaní střelbou určitě nešetří. Nejprve dvakrát pálil od modré Holý, Hradil pak mezi kruhy tečoval nabídku Antoše.

09:42

Slávisté jsou v plném počtu a mají k dispozici 43 sekundovou přesilovou hru 5 na 4.

09:09

Pozornost Bednáře vyzkoušel při otevřenější hře 4 na 4 Vlček, nastřelil jen vyrážečku karlovarského gólmana. Stejný hráč pak zkoušel zamířit mezi betony o několik sekund později.

08:25

Síly na ledě se vyrovnají, dvě minuty za hákování dostává Bernáth.

08:01

A hned přichází obrovská šance! Holub z první dorážel mezi kruhy a nebýt skvělého zákroku Málka i proti následné dorážce, mohli diváci v Edenu vidět první gól.

07:42

Všetečka byl příliš důrazný při dorážení.

07:40

Pozor na to. Labuzík dobře potáhl do strany a nahazoval na karlovarského brankáře. Nakonec z toho ale bude vyloučení.

07:16

Nejprve Labuzík tvrdě nastřelil blokujícího Kořána, slávisté si pak tlakem do brankoviště vynutili vhazování před Bednářem.

06:09

Křenek mohl ujet do brejku, prudkou nahrávku Steinochera ale nezpracoval.

05:30

Všetečka výborně odzbrojil karlovarského útočníka a zabránil protiútoku, který se rýsoval po propadnutí dvou jeho kolegů při napadání.

04:45

Slávisté výborně forčekují a způsobují obraně Varů problémy. Na puku se nicméně rovněž nedokáží udržet.

03:40

První střelecký pokus na straně slávistů zaznamenal Labuzík, zblokovala ho ho obrana. Od modré pak vysílal projektil Steinocher, ohrožení branky ale nepřinesla.

03:10

To teď mění karlovarští. Záruba vybojoval puk pro od modré střílejícího Klejnu, branku Málka ale minul.

02:40

Hraje se zatím nahoru dolů a ani jeden z týmů se nedokáže příliš dlouho udržet na kotouči.

02:16

Na druhé straně se snažil přes obranu Varů propasírovat Petrák, jeho kličky mu však nevyšly.

01:45

Sešívaní ztratili puk při rozehrávce a po zmatcích v obraně už už napřahoval Jílek.

01:15

Po zakázaném uvolnění se málem dostal ke střele kapitán hostů Holub, vystřelit ale nedokázal.

00:40

Labuzík byl rychlejší než hostující obrana a zabránil zakázanému uvolnění. Na puku hrají slávisté.

00:15

Slávisté vyhráli buly a nahodili puk do útočného pásma. Karlovy Vary se však rychle osvobodily a přenesly hru na druhou stranu.

00:01

První na led přicházejí domácí hokejisté, z druhé strany následovaní hosty z Varů. Červenobílí budou hrát v bílé variantě, Energie v tmavě zelené.
Oba týmy už za sebou mají rozbruslení a odebraly se do šaten. Do úvodního vhazování zbývá čtvrthodina.

HC Slavia Praha: Málek (Vecka) – Srdínko, Němeček, Bureš, Zderadička, Antoš, Steinocher, Čapka, Holý – Všetečka (C), Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Kižlin, Labuzík, Janča, Petrák.

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Kašpar) – Bernáth, Cankov, Klejna, Přibyl, Stejskal, Kořán, Benda, Doubek, Tureček – Záruba, Prošek, Petrov, Křehlík, Holub (C), Korčmaroš, Křemen, Jílek, Remeš.

Rozhodčí: Petr Lacina – Jiří Svoboda, Miroslav Lhotský..
Posledních pět vzájemných utkání:
14.09.18 Karlovy Vary – Slavia 3:2 SN
21.12.17 Karlovy Vary – Slavia 6:2
07.10.17 Slavia – Karlovy Vary 4:2
23.02.17 Karlovy Vary – Slavia 7:6 PP
10.10.16 Slavia – Karlovy Vary 3:4
Sešívaní prohráli poslední tři utkání – včera proti Kladnu, Chomutovu a Litvínovu. Karlovy Vary naposledy včera ztratily s Chomutovem, předtím před týdnem porazily v prodloužení Plzeň a nestačili na Kladno.
Oba dva celky působí ve skupině A DHL Extraligy Juniorů. O bod lépe na tom jsou slávisté, kteří jsou s 11 body na předposledním pátém místě tabulky. Karlovy Vary jsou poslední, ale ve vyrovnané skupině je 13 kol před koncem stále dost času posunout se nahoru.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám všechny hokejové fanoušky, kteří se rozhodli si v sobotu odpoledne dopřát trochu juniorského hokeje. Od 16:30 se totiž na Zimním stadiónu v Edenu střetnou junioři HC Slavia Praha a HC Energie Karlovy Vary.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.