Evropská liga (předkola)

SK Rapid Vídeň – ŠK Slovan Bratislava

4:0

konec (1:0)

16.08.2018, 20:30 • Allianz Stadion, Vídeň • 3. předkolo • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.58 4.16 5.31 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 26:4. (22:40:27)
Rapid se v play-off o postup do Evropské ligy představí proti rumunskému FCSB, který po neuvěřitelné dramatické odvetě postoupil přes Hajduk Split.

Po bezbrankové remíze ve Splitu se FCSB v domácí odvetě v 55. minutě, Chorvatům se ale podařilo v 82. minutě vstřelit branku na 1:1, která byla v té chvíli postupová, rumunskému týmu ale postup vystřelil Gnohere ve třetí minutě nastaveného času.
Fotbalisté Rapidu Vídeň ovládli atraktivní derby v Evropské lize, Slovan Bratislava zdolali vysoko 4:0 a dokonale tak otočili nepříznivý stav ze slovenské metropole, kde Slovan vyhrál 2:1.

Cesta k postupu pro Rapid ale nebyla zdaleka tak jednoduchá, jak napovídá výsledek. Ačkoliv se velmi brzy trefil Christoph Knasmüllner, tak po hodině hry Rapid nejdříve zahodil dvě velmi dobré příležitosti a mohl za to být velmi krutě potrestán, ovšem Savičević s Mohou prostě odmítli vstřelit branku, která by Slovanu v tu chvíli zajišťovala postup.

V závěru zápasu Rapid třikrát udeřil do otevřené obrany Slovanu a hrdinou se stal Christoph Knasmüllner, jenž dnes vstřelil hattrick a k tomu připravil na zlatém podnose branku i pro Thomase Murga.

90+4

90+4

90+4. Christoph KNASMÜLLNER - 4:0

90+4

Rapid právě vstřelil branku!
V naprostou one-man show mění tento zápas středopolař Rapidu CHRISTOPH KNASMÜLLNER! Ten se snadno dostal přes Nona do bezprostřední blízkosti brankáře Greifa a toho dokázal obstřelit!

Knasmüllner tak uzavřel svůj hattrick a navíc na zbývající branku přihrál.

90+3

Po Savičevićové centru se do vzduchu zavěsil Šporar, hlavou ale mířil výrazně mimo branku a navíc byl znovu přistižen v postavení mimo hru.

90+2

Slovan už nemá psychické ani fyzické síly na nějaký nápor, utkání už se spíše jen dohrává.

90+1

Italský rozhodčí Massa oddaluje postupovou radost Rapidu o pět nastavených minut.

90

Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Murg, přichází Kostić.

88

Žlutou kartu dostává Nono (ŠK Slovan Bratislava).

87

Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Schwab, přichází Müldür.

86

Ivan při dalším průniku do pokutového území fauloval Salátu, rozehrávat se bude od branky Slovanu.

84

84. Thomas MURG - 3:0

84

Defenziva Slovanu v rozkladu a Rapid vede už o tři branky! Knasmüllner našel na hranici pokutového území zcela osamoceného THOMASE MURGA, jenž neměl problémy s překonáním Greifa!

84

Na Salátův nákop si do pokutového území naběhl Šporar, ten z voleje trefuje jen brankáře Strebingera, navíc mu je máván velmi těsný ofsajd.

83

Následně se ale neujaly centry Savičeviće zprava ani Mohy zleva.

82

Cmiljanić byl na hrotu důrazný v souboji se Sonnleitnerem a z prakticky ztracené pozice vybojoval rohový kop pro Slovan.

80

Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Apau, přichází Cmiljanić.
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dražić, přichází Hološko.