po prodl. (1:0)

16.08.2018, 19:00 • Petrovskij, Petrohrad • 3. předkolo • Adam Dořák

Tipsport: 1.19 7.26 13.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (21:48:34)
Střely na branku: 18:3. Střely mimo: 13:3. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 6:6. Fauly: 18:23.
Zenit si tedy ve finále kvalifikace a o postup do základní skupiny LM zahraje s Molde. Švédský celek dnes porazil Hibernian jasně 3:0!
Tak tohle drama zná svého vítěze a tím je Zenit Petrohrad. Jestli se v minulém kole mluvilo o překvapení ze strany Minsku, tak nyní se bude mluvit ještě o větším překvapení z pohledu Petrohradu, který dokázal postupně smazat čtyř brankové manko, v prodloužení následně reagovat na postupový gól soupeře a následně si v závěru udělat tak trochu exhibici na účet Minsku. A to Zenit hrál od 72. minuty v deseti hráčích!

120+3

120+3

120+3. MAK - 8:1

120+3

Petrohrad právě vstřelil branku!
A Zenit je v euforii. Po rozehrání se vydali do útoku a na konci celé akce opět RÓBERT MAK, který již jen dokonal zmar Minsku, který bude chtít na tento zápas co nejrychleji zapomenout.

120+2

120+2. Róbert MAK - 7:1

120+2

Autorem branky z pokutového kopu je RÓBERT MAK, který taktéž nezaváhal a přidává další branku svého celku a pojišťuje postup Zenitu do finále kvalifikace.

120+1

120+1. Červená karta po 2. žluté

120+1

Švecov zastavuje ze zadu svého protihráče a to je jasná druhá žlutá karta a penalta pro Petrohrad.

119

Petrohrad víceméně drží míč na polovině svého soupeře a Minsk se nedokáže dostat k míči.

117

Zenit je nyní velmi blízko k postupu!

116

116. Arťom DZJUBA - 6:1

116

Autorem branky z pokutového kopu je ARŤOM DZJUBA, který se trefuje pod břevno doprostřed branky. Gorbunov skákal ke své levé tyčce.

115

115. Penaltový zákrok Begunova!

115

A je tu penalta pro Zenit, kdy Mak byl hodně důrazný a předběhl Begunova, který jej fauluje a rozhodčí ukazuje na penaltový puntík!

112

Střela z pokutového území, míč letí mimo tři tyče. Zenit se musí snažit dále. Minsk se snaží dotáhnout prodloužení do penaltového rozstřelu. Očividně již nemají tolik sil jako jejich soupeř.

111

Dlouhý míč a na ten si vyskakuje Gorbunov a v poklidu chytá hrací předmět.

8:1

Branky: 22. Paredes, 66. Noboa, 75. Dzjuba, 79. Dzjuba, 109. Driussi, 116. Dzjuba (pen.), 120+2. Mak (pen.), 120+3. Mak – 99. Yahaya

Karty:   11. Noboa (PET), 64. Paredes (PET) – 22. Gobunov (MNK), 45+2. Švecov (MNK)   72. Paredes (PET) – 120+1. Švecov (MNK)

FK Zenit Petrohrad: Luněv – Nabiullin (59. Zabolotnyj), Mevlja, Aňukov (C), Ivanović – Paredes – Kuzjajev, Noboa (104. Smolnikov) – Jerochin (102. Mak), Hernani (62. Driussi) – Dzjuba.
Náhradníci: Lodygin – Driussi, Kranevitter, Neto, Smolnikov, Mak, Zabolotnyj.

Dinamo Minsk: Gorbunov – Begunov, Galović (C), Švecov, Rocha (92. Gavrilovič) – Korzun, Yahaya, Šitov – Trebotić (72. Navalovskij), Ivanov (65. Makas), Chvasčinskij (55. Kaplenko).
Náhradníci: Ignatovič – Kaplenko, Gavrilovič, Makas, Gurenko, Antilevskij, Navalovskij.

Rozhodčí: S. Delferiere – Y. De Neve, J. de Weirdt (BEL)

První zápas: Dinamo Minsk - Zenit 4:0

Kajrat – Olomouc 16:00 1:2