Play-off NHL

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins

6:3

konec (2:1, 0:2, 4:0) Stav série: 3:2

06.05.2018, 01:25 • Capital One Arena, Washington • Semifinále V. konference • Vít Muzikář

Československá stopa v utkání:
1. Jakub Vrána (WSH) 1+2, dvě střely na branku, čas na ledě: 10:52
2. Michal Kempný (WSH) 0+0, dvě střely na branku, čas na ledě: 16:45
3. Dominik Simon (PIT) 0+0, žádná střela na branku, čas na ledě: 13:29 (04:18:31)
Hvězdy zápasu:
1. Jakub Vrána (WSH) 1+2
2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+2
3. Braden Holtby (WSH) 36 zákroků, tři inkasované góly, 60 minut, úspěšnost zákroků – 92,3%
Washington je výhru od konferenčního finále. Pittsburgh zase prohru od toho, aby poznal poprvé od roku 2015, jaké to je být vyřazen v play-off. Jakub Vrána prožil velký večer, zaznamenal tři kanadské body. Hlavně vítěznou trefu na 4:3 v 56. minutě, kdy už se možná někdo chystal na prodloužení. Dumoulinovi připravil pozici pro bekhendový blafák Sheary, jenže bek Pens neuspěl.

Z kontru poté našel rozjetý Ovečkin Vránu před prázdnou brankou. Sledovali jsme velice zajímavé utkání, které rozhodně nenudilo. Zejména v první třetině se hrál skvělý hokej. Nakonec se série stěhuje do Pittsburghu na šestý zápas za stavu 3:2.

59:55

59:55 Lars ELLER - 6:3

59:55

Washington právě vstřelil branku!
Hosté sice vyhrál buly po pravé ruce Holtbyho. Jenže LARS ELLER stejně ujel všem a snadno trefil prázdnou branku po dobré práci Oshieho s Beaglem.

59:31

Crosby číhal u pravé tyče, ale domácí drží dvoubrankový rozdíl ve skóre. Předtím poslal Beagle na led Hörnqvista.

59:21

Icing Caps. V přerušené hře si povídají Beagle a Hörnqvist.

59:05

Giuentzel nahazoval po levé straně, ale domácí poté odehráli kotouč do střední třetiny.

58:42

Murray je opět na střídačce a hosté pokračují v powerplay.

58:29

58:29 T. J. Oshie - 5:3

58:29

T. J. OSHIE sebral zprava kotouč Kesselovi a z pravé části středního pásma poslal kotouč po ledě do prázdné branky při powerplay hostů. Bez asistence.

58:14

Murray prchá na střídačku a hosté hrají v šesti.

58:01

Crosby vyhrál buly ve středním pásmu nad Beaglem.

57:49

Po zákroku Murrayho je hra přerušena.

57:33

Määttä měl na zadní tyči na levé straně před sebou prázdnou branku, ale při tutové šanci mířil po nahrávce Malkina vedle bližší tyče.

57:03

Utkání vrcholí, hala je na nohou, Hörnqvist svádí zprava souboj s Orpikem v útočném pásmu Pens.

56:36

Chiasson měl kotouč na hokejce na levé straně, ale pouze šetřil čas.

55:22

55:22 Jakub VRÁNA - 4:3

55:22

Tohle je klasické nedáš – dostaneš. Na jedné straně přichystal Sheahan pozici pro Dumoulina, ale ten v jasné šanci nedotáhl svůj bekhendový blafák na lapačku Holtbyho. Z kontru se rozjel po pravé straně Ovečkin. Procpal kotouč na střed před vyjetým Murraym a JAKUB VRÁNA zakončil po ledě do prázdné branky. Třetí bod pro českého útočníka Caps. 4:3. Asistence: Alexandr Ovečkin.

54:41

Hosté vystřídali, následně po rozehrávce Kempného je těžiště hry před brankou Murrayho.

54:31

Icing Pens na levé straně.

54:02

Connolly zakončil ze středu vedle levého dolního rohu branky a Beagle se tak musí vrátit do obrany.

53:40

Oshie byl při nahrávce svého spoluhráče Ellera na pravé straně zcela volný před brankou a také osamocený ,jenže kotouč mu přeskočil hokejku

53:10

Niskanen vzal rozehrávku, posléze Oshie pronikl s podporou Ellera po pravé straně do útočné třetiny, ale nevystřelil.

52:34

Kuzněcov se spoluhráči sevřel hosty, ale nakonec došlo k chybě na levé straně útočného pásma Caps.

51:45

Djoos byl na pravé straně pod tlakem a hosté se dostali ke kotouči díky Ruhwedelovi a Kesselovi.

51:24

Niskanen přihrával na levou stranu na útočnou modrou čáru, kde šel kotouč od hokejky jeho spoluhráče do hlediště.

51:11

Icing Pens.

50:44

Niskanen vystoupil z obrany a odvedl dobrou práci ve střední třetině, následně se chtěl prosadit po levé straně Eller.

50:27

Malkin neuspěl u pravé tyče, stejně tak Letang od modré čáry z pozice beka, Holtby nebyl donucen k zákroku.

50:18

Dumoulin a Malkin rozehrávali, nakonec zakončení zprava chytil na přední tyči Holtby.

49:42

Utkání začíná pomalu, ale jistě gradovat a zejména Pens jsou v posledních sekundách pod tlakem.

49:17

Gersich uklouzl v pravém rohu útočného pásma, ale podle rozhodčích není důvod vylučovat.

48:48

Beagle poslal kotouč na levou stranu, ale tam nebyl nikdo v červeném.

48:15

Kessel narval kotouč ze středu vedle pravé tyče a hosté musí začít od rozehrávajícího Brassarda.

47:33

Holtby si zahrál hokejkou, následovala chyba Chiassona na pravém kruhu, čehož chce využít Sheahan.

47:05

Letang nahrával nepřesně na pravou stranu Hörnqvistovi, domácí rozehrávají Orlovem.

46:48

Vysoká hůl byla k vidění, takže Simon nemohl útočit po pravé straně.

46:32

Dumoulinova střela zleva skončila na druhé tyči v lapačce Holtbyho. Tím pádem je nařízena komerční pauza.

46:04

Bránící hráč vypíchl kotouč Gersichovi, následně rozehrává Letang zprava s Kühnhacklem.

45:27

Domácí přidali a ve třetí třetině mají o něco více ze hry, jsou aktivnější.

45:09

Hörnqvist forčekoval zleva a hostům se povedlo dostat ke kotouči vzápětí díky Malkinovi. Nakonec zakončil Letang na přední tyč do levé ruky Holtbyho, resp. do jeho lapačky.

44:39

Pravou rukou přikryl Murray kotouč a vhazovat se bude před brankou Pens.

44:14

Orlov střílel zleva, Murray směroval tělo k druhé tyči z pohledu střelce, ale puk byl překvapivě tečován do protipohybu hostujícího brankáře.

44:00

Niskanen rozehrál na pravou stranu, kde byl Oshie, domácí posléze chybovali ve středním pásmu.

43:42

Smith-Pelly zakončoval zleva bekhendem na hranici kruhu, Murray byl připraven.

43:32

Ofsajd hostů na levé straně.

43:10

Střela Ruhwedela byla zprava tečovaná vedle zadní tyče, Holtby jen kontroloval situaci.

42:54

Hörnqvist přenechal kotouč Letangovi na pravém kruhu, jehož zakončení bylo umístěno vedle delší tyče.

42:39

Niskanen chtěl dát Murraymu teploměr zprava mezi levou ruku a tělo gólmana, ten však drží nerozhodný stav.

42:22

Střela Guentzela skončila z pravého kruhu vedle přední tyče.

42:13

Holtby klouzal na pravou stranu a po kontaktu s hokejkou Brassarda padl na led. Vylučovat by se nemělo.

41:39

Tvrdé nahození Kempného ze střední třetiny zleva vykopl Murray na bližší tyči pravým betonem.

41:13

Kessel na pravé straně odevzdal kotouč domácím a forčekuje tak Rust.

40:52

40:52 Jevgenij KUZNĚCOV - 3:3

40:52

Niskanen začal akci za vlastní brankou. Následně Vrána vyslal dlouhou křižnou nahrávkou na levou stranu JEVGENIJE KUZNĚCOVA do samostatného úniku a ten zakončil ruský útočník bekhendem po ledě mezi betony Murrayho. Asistence: Jakub Vrána, Matt Niskanen.

40:17

Oshie vypálil z pravého kruhu do levého betonu Murrayho.

40:01

Druhá třetina nebyla tak pohledná jako ta první. Avšak i tak se bylo nač dívat a co pozorovat! Například dvě trefy hostů, po kterém Pittsburgh vede v hlavním městě USA 3:2. Nejprve tečoval Crosby zakončení Kessela při vyloučení Ovečkina. Poté uspěl silou vůle také svojí dorážkou Hörnqvist. Na hostujícím celku je vidět, že si věří a že je zkušený. Ve druhém dějství to byl totiž právě Pittsburgh, kdo se spíše staral o zábavu v Capital One Aréně.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:32

Byl to Niskanen, kdo střílel od modré čáry a vzápětí po tlaku do brankoviště měl tutovku před prázdnou brankou Eller. Määtta natáhl pravou nohu a je za hrdinu!

38:56

Tvrdá střela Ovečkina z levé strany, ale proti ní jistý Murray.

38:28

Zakončení Carlsona z pravého kruhu srazil Dumoulin vedle bližší tyče a rozehrává tak za vlastní brankou Kessel.

37:55

Po nahrávce Kuzněcova pod sebe zakončil Niskanen ze středu vedle pravého dolního rohu branky.

37:27

Hraje se tím pádem čtyři na čtyři, u kotouče na levé straně Rust proti Oshiemu.

37:22

K velké radosti domácích fanoušků je vyloučený Crosby (PIT) za hákování Ellera.

37:14

Määttä byl na konci dlouhé souhry hostů na levé straně, ale Holtby byl u přední tyče včas.

36:50

Letang s Brassardem si na pravé straně tak dlouho nahrávali, ale zatím nikdo z nich neprověřil Holtbyho.

36:39

Smith-Pelly (WSH) podrazil za vlastní brankou Hagelina a půjde na trestnou lavici. Domácí hráč vůbec neprotestuje.

36:07

Määttä střílel zprava od modré čáry, Holtby nemohl vidět absolutně nic, ale skóre se nemění.

35:41

Smith-Pelly přihrál pod sebe a Eller vypálil z pravého kruhu vedle zadní tyče.

35:18

Stephenson ukončil zákrokem proti střele Oleksiaka od modré čáry dlouhou sekvenci, kdy se hrálo před Holtbym.

34:49

Hosté svírali svého soupeře, ale Oleksiak umístil svojí střelu od od modré čáry zleva mimo tři tyče.

34:19

Zakončení Schultze zprava od modré čáry šlo na střed do brusle Carlsona, ale hosté ještě drží pásmo.

33:51

Stephensonův pokus byl zleva zablokovaný a hosté můžou reagovat Rustem.

33:42

Další zakázané uvolnění Pens.

33:17

Määttä a Ruwedel odehráli kotouč pryč z pásma do střední třetiny na pravou stranu, kde získal puk soupeř.

32:43

Vrána vymyslel dlouhý kříž pod sebe, Carlsonovu střelu zprava poté srazil jeden z hostů stojící na kruhu.

32:07

Malkin se rozjel na pravé straně a těsně vedle přední tyče posléze zakončil Hagelin.

31:56

Zakázané uvolnění hostů na levé straně.

31:30

Nahrávku Crosbyho zleva na pravý kruh přečetl na středu bránící hráč.

31:07

Střela Vrány nebyla vůbec po špatná po vyhraném buly na levé straně. Proletěla totiž těsně vedle druhé tyče, kde natahoval svojí nohu Murray.

31:02

Ofsajd Caps na levé straně a čeká nás komerční pauza.

30:33

Niskanen musel hrát, icing se nepískal, následovala však ztráta Connollyho ve středním pásmu.

30:01

Malkin měl na polovině hřiště proti sobě Kuzněcova, hosté poté neuspěli od modré čáry zakončením mimo branku domácích.

29:44

Střely na branku – 16:25.

29:37

Icing Pens.

29:23

Stephenson kroužil po útočné třetině, nakonec se z levého kruhu neprosadil Bäckström.

28:55

Oleksiak zakončil zleva vedle přední tyče a rozehrávat bude domácí celek.

28:29

Hosté vedou na střely ve druhé třetině poměrem 12:3.

28:06

Sheahan se na levé straně zbavil Carlsona, ale posléze se nedostal k zakončení z kruhu.

27:45

27:45 Patric HÖRNQVIST - 2:3

27:45

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Celkem dlouhá kombinace hostů v útočném pásmu. Kessel poslal kotouč z levého kruhu na druhou tyč, kde Holtby ustál dorážku Malkina, ale poté procpal kotouč silou vůle do sítě PATRIC HÖRNQVIST. Asistence: Jevgenij Malkin, Phil Kessel.

27:19

Kesselovi na levé straně utekl kotouči, domácí snadno vyhodili puk k Murarymu.

27:05

Orpik našel Beagla na levé straně v ofsajdu.

26:57

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Devante Smith-Pelly – 2 min., podražení).

26:57

Hagelin jel na levé straně sám na Holtbyho, ale jeho zakončení připomínající ruský blafák skryl domácí brankář do své lapačky.

26:24

Dumoulin nahrál Letangovi na pravou stranu na modrou čáru, ale jeho zakončení spadlo vedle první tyče.

26:00

Oshie neměl na levé straně přehled o hře, hra se tak přestěhovala do středního pásma k Orlovovi.

25:30

Schultz a Guentzel se dotkli kotouče v útočném pásmu, ten však hosté ztratili za brankou soupeře.

24:43

24:43 Sidney CROSBY - 2:2

24:43

Ovečkin se vrací na led! Po nahrávce Schultze ze vypálil Kessel z levého kruhu na lapačku a SIDNEY CROSBY tečoval kotouč hokejkou do dolní části branky. Asistence: Phil Kessel, Justin Schultz.

24:24

Ovečkin (WSH) jde dnes podruhé na trestnou lavici. Dostává dvě minuty za sekání.

24:03

Dumoulin a Letang si vyměnili kotouč při rozehrávce, jenže vinou Hagelina zatím hosté nevystřelili na Holtbyho.

23:54

Holtby rozehrál rychle na pravou stranu na Oshieho, ale ten před Määttou vjel do ofsajdu.

23:15

Crosby nahrával zprava bekhendem na druhou tyč, kde se po kotouči marně natahoval svojí hokejkou Guentzel.

23:09

Nehraje se, protože domácí branka je posunutá.

22:46

Ovečkin šel do souboje jeden na jednoho na pravé straně, který prohrál. Pokračuje v levé části střední třetiny Simon.

22:10

Carlson s Kempným rozehrávali po levé straně, ale Chiasson byl obraný o kotouč.

21:40

Orlov opět poslal kotouč pryč z obranného pásma a tato přesilovka hostů patří k těm nepovedeným.

21:15

Kessel chyboval a Niksnane toho využil k vyhození kotouče křížem na levou stranu.

20:53

Crosby, Malkin, Letang, Kessel a Hörqnvist jsou v útočném pásmu.

20:23

Icing Pens na levé straně při vlastní přesilovce.

20:02

Beagle porazil při prvním buly druhé třetiny Crosbyho.

20:01

Tohle je parádní podívaná. Viděli jsme několik vyložených šancí na obou stranách. Pittsburgh šel do vedení po první trefě Olesiaka v play-off ve své kariéře, když se hostující bek prosadil střelou k přední tyči. Domácí však vyhráli úvodní dějství. Vše odstartovalo zcela zbytečné podražení Simona proti Niskanenovi. Washington srovnal v přesilovce tvrdou střelou Carlsona na lapačku. Murray inkasoval ihned poté, když mu poslal Connolly kotouč mezi betony po nahrávce Vrány z levého kruhu. Ale jinak je tohle zkrátka strhující podívaná!

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59

Ovečkin (WSH) půjde na trestnou lavici za sekání Dumoulina ve středním pásmu.

19:38

Sheary nahazoval kotouč zprava, ale Holtby nakonec nezasahoval.

18:55

18:55 Brett CONNOLLY - 2:1

18:55

Vrána nahrával z hranice levého beku mezi kruhy, kde BRETT CONNOLLY vypálil přes bránícího Hörnqvista, který zřejmě lehce tečoval kotouč mezi betony Murrayho. Asistence: Jakub Vrána, Lars Eller.

18:22

18:22 John CARLSON - 1:1

18:22

Ovečkin zavezl kotouč do pásm po levé straně, následně tvrdou střelou ze středu do pravého horního rohu branky vyrovnal JOHN CARLSON. Tou dobou se snažili Oshie a Bäckström clonit Murraymu. 1:1.

18:01

Zakázané uvolnění domácích při přesilovce Caps.

17:46

Kühnhackl a Dumoulin se postarali o výhoz po levé straně, rozehrávat bude posléze Carlson.

17:19

Dumoulin, Hagelin a Sheahan však v úvodu oslabení šetří čas.

17:11

To je zbytečný faul Simona (PIT), který v pravé části své útočné třetiny podrazil Niskanena.

16:39

Brassard byl na středu tváří v tváří Holtbymu, následně zakončoval zleva Oleksiak, domácí brankář kotouč vyrazil až jej na hranici brankoviště odpálil Gersich.

16:22

Kessel zakončil zprava z pohybu, ale byl z toho snadný zákrok pro Holtbyho.

15:56

Rust ztratil hokejku, když zprava napadal Orpika, domácí se poté s Ellerem přesunuli do útočného pásma.

15:44

Kempný neprošel na levé straně přes Hörnqvista, následně byl Ovečkin v ofsajdu.

15:06

Několik nepřesností, tu poslední udělal Letang na pravé straně, kotouč také má rozehrávající Kuzněcov.

14:26

Akci začal Orlov s Oshiem, ale Murray vůbec nezasahoval do dění na hrací ploše.

14:12

Komerční přestávka.

13:31

Zakončení Dumoulina z osy modré čáry bylo vykopnuto pravou nohou Holtbyho do bezpečí, rozehrávku bere Orpik.

13:00

Parádní zápas, skvělá třetina a hlavně úžasné tempo, ve kterém se hraje první třetina.

12:23

Vrána posílal kotouč zleva do ohně, kde clonil jeho spoluhráč, ale hosté se ubránili Ruhwedelem.

12:00

Hosté byli pod velkým tlakem až je osvobodil Dumoulin, vzápětí je kotouč na hokejce Holtbyho.

11:39

Carlson hledal na pravém kruhu Bäckströma, ten vypálil mimo tři tyče.

10:46

Kühnahckl měl parádní rychlost na levé straně a jeho spoluhráč poté minul kotouč při snaze o dorážku.

10:27

Hosté ihned vyhazují na pravou stranu na hokejku Holtbyho.

10:04

Ruhwedel (PIT) hákoval Ovečkina a dostane dvě minuty.

10:04

Komerční pauza.

09:49

Kuzněcov nahrál na levou stranu Ovečkinovi, ten si udělal kličku na střed, ale proti kapitánovi domácích se činil Murray.

09:15

Guentzel nebyl přesný při dorážce po střele zleva, tohle byla parádní přesilovka hostů.

08:36

Sheary měl na pravé straně dobrou rychlost, následovala rychlá souhra hostů ukončená levým betonem Holtbyho.

08:00

První přesilovková pětka hostů motá hlavy domácím hráčům, ale ti odolávají.

07:27

Po nahrávce Malkina byla střela Schultze od modré čáry zablokovaná.

07:15

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Matt Niskanen – 2 min., držení).

06:53

Rust svedl na levé straně souboj s Orlovem, před branku si poté sjel Sheahan, ale byl pokrytý Smithem-Pellym.

06:28

Malkin ztratil na levé straně kotouč, na něj ovšem nedosáhl na útočné modré čáře Ovečkin.

05:57

Guentzel narazil na levém kruhu do bránícího hráče, ale podle rozhodčích se jednalo o čistý obranný zákrok.

05:25

Ruhwedel rozjel akci po levé straně, Oshie forčekoval bez úspěchu, posléze byl přítomný v útočném pásmu Guentzel, ale vše bez zásahu Holtbyho.

05:14

Icing hostů při akci po pravé straně.

04:54

Dumoulin našel nahrávkou pod sebe u pravé tyče Shearyho, ale ten neuspěl zakončením ze složité pozice, kdy šel do kolen.

04:47

Holtby levou rukou přerušil hru a vhazovat se bude před hostujícím brankářem.

04:34

Orpikovo nahození zleva na zadní tyč vyklepal Murray ze své lapačky, hraje se dál.

04:05

Kessel poslal kotouč zprava po ledě vedle druhé tyče, poté bojuje za vlastní brankou Ovečkin.

03:40

Kempný byl jistý v obraně, Malkin poté vystřídal, stejně tak jeho protihráči.

03:04

Zatím strhující zápas. Murray vybruslil ujíždějícího Stephensona a pokryl si ze svého pohledu levou tyč.

02:23

02:23 Jamie OLEKSIAK - 0:1

02:23

Brassard nahrával pod sebe a z postu levého beka zakončil JAMIE OLEKSIAK kolem pravé ruky Holtbyho. Vynikající práci odvedl clonící Sheary. Asistence: Derick Brassard, Conor Sheary.

01:40

Orpik nalil hostům špatnou rozehrávkou, ale Sheahan nedotáhl bekhendový blafák okolo levého betonu Holtbyho v jasné šanci.

01:12

Ovečkin zahodil na pravé straně tutovku, když si sjížděl do druhé vlny, Murray předvedl první velký zákrok zápasu.

00:55

Holtby rozehrál hokejkou, vzápětí Kempný získal pro domácí pásmo, kde mu dělá společnost také Carlson.

00:31

Orlov zakončil zleva, ale Schultz srazil kotouč do ochranné sítě.

00:02

Crosby vyhrál první vhazování zápasu.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Pittsburgh touží po zlatém hattricku. Tučňáci se v uplynulých dvou sezonách radovali ze zisku Stanleyova poháru. V roce 2016 zdolali ve finále San Jose, o rok později poté Nashville. Sidney Crosby je zkrátka momentálně nejlepším a také nejúspěšnějším hokejistou této generace. Vyhrál v hokeji za krátkou dobu prakticky vše, co mohl.

S Pens byl ve finále před deseti lety proti Detroitu. Tehdy prohrál. V roce 2009 však slavil celkový triumf v nejslavnější lize planety. Crosby už se na ledě může setkat s Jevgenijem Malkinem, který se vrátil v průběhu této série do sestavy Pens. Hosté ukončili v šestizápasovém prvním kole sezonu Philadelphii a tím pádem také Radko Gudasovi s Jakubem Voráčkem.
Washington čeká na Stanley Cup v éře Alexandra Ovečkina. Ten zatím asi nepomýšlí na to, že by posílil Rusko na MS v Kodani, jak je jeho zvykem. Domácím dnes bude chybět po disciplinárním trestu na tři zápasy útočník Tom Wilson. I on přispěl k vyřazení Columbusu v prvním kole vyřazovacích bojů poměrem 4:2 na zápasy, kdy na druhé straně stál jiný Rus Sergej Bobrovskij. Washington byl loni svým současným soupeřem vyřazen v konferečním finále, když právě na domácím ledě nezvládl rozhodující sedmž zápas.
Čtvrtý zápas série:
PIT - WSH 3:1

Branky a nahrávky: 30. Guentzel (Simon, Crosby), 38. Malkin (Hörnqvist, Kessel), 60. Guentzel (Crosby, Letang) – 33. Oshie (Bäckström, Kuzněcov)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Hörnqvist – Hagelin, Malkin, Kessel – Sheary, Brassard, Rust – Simon, Sheahan, Kühnhackl.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Orpik, Djoos – Ovečkin, Kuzněcov, Smith-Pelly – Stephenson, Bäckström, Oshie – J. Vrána, Eller, Connolly – Gersich, Beagle, Chiasson.