27.02.2018, 03:00 • Pepsi Center, Denver • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.01 3.94 3.24 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hvězdy utkání

1. Nathan MacKinnon (COL) 2+1
2. Semjon Varlamov (COL) 31 zák., 1 gól, 96,9%
3. Mikko Rantanen (COL) 1+1 (05:49:17)
Statistiky: Střely na bránu: 28-32; Zablokované střely: 20-16; Vhazování: 38%-62%; Hity: 12-17; Přesilové hry: 1/5-0/2; Trestné minuty: 4-10.
Mikko Rantanen 24 sekund před koncem první třetiny využil přesilovou hru a uprostřed zápasu se prosadil znovu, jenže jeho gól nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáře. Avalanche v průběhu druhé části dvakrát orazítkovali tyč a v závěrečné třetině je mohl potrestat po samostatném úniku Jake Virtanen, jenže střela hostujícího útočníka skončila na tyči a hned vzápětí udeřil z protiútoku Nathan MacKinnon, který se prosadil ještě jednou střelou do prázdné brány poté, co Daniel Sedin vykřesal naději při hře bez brankáře. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 3 Vancouver Canucks 1.

59:15

59:15 Nathan MACKINNON - 3:1

59:15

Colorado právě vstřelilo branku!
Jeden z hráčů Canucks na pravé straně obranného pásma v blízkosti modré čáry podklouzl, čehož po krátké kolmé přihrávce od Mikka Rantanena využil NATHAN MACKINNON a střelou po ledě poslal puk do prázdné brány! Je rozhodnuto! Asistence: Mikko Rantanen.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:55

Jacob Markström znovu naskočil na střídačku a Canucks to opět zkouší při hře bez brankáře!

58:42

58:42 Daniel SEDIN - 2:1

58:42

Vancouver právě vstřelil branku!
Alexander Edler od modré čáry nahodil puk do levého kruhu, kde DANIEL SEDIN z ostrého úhlu zamířil nad vyrážečkou Semjona Varlamova do sítě a snížil při hře bez brankáře! Naděje žije. Asistence: Alexander Edler a Henrik Sedin.

58:07

Canucks se po nahození z pravého křídla ocitli na vzdálenější levé tyči ve slibné šanci, nakonec se ale ke střele nedostali, když jednomu z hostů přeskočil puk hůl.

57:42

Colorado vyhodilo puk na zakázané uvolnění poté, co Vancouver odvolal Jacoba Markströma z brány!

57:25

Erik Gudbranson po zpětné přihrávce Brocka Boesera napřáhl na vrcholu pravého kruhu k pěkné střele zápěstím, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Semjon Varlamov ji ale pravým betonem vyrazil!

56:40

Canucks se během 17 sekund dostali ke dvěma střelám, první z vrcholu levého kruhu ale Semjon Varlamov vyrazil pravým betonem, zatímco druhou z opačné strany podržel v náručí.

56:16

Blake Comeau našel střelou z bodu levého kruhu pouze lapačku Jacoba Markströma, který pár okamžiků předtím rozbil přečíslení Avalanche dva na jednoho! Komerční přestávka.

55:25

Vyloučený Jake Virtanen je zpět na ledě a Colorado po jeho vyloučení nevyužilo ani jednu přesilovou hru.

3:1

Branky a nahrávky: 20. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 48. MacKinnon (Landeskog, Zadorov), 60. MacKinnon (Rantanen) – 59. D. Sedin (Edler, H. Sedin)

Colorado Avalanche: Varlamov (Hammond) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Siemens, Warsofsky – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, C. Wilson – Comeau (A), Söderberg, Nieto – G. Bourque, Toninato, Compher. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Gudbranson, Del Zotto, Stecher, B. Hutton, D. Pouliot, Biega – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Boeser – Bärtschi, Horvat, Gagner – Archibald, B. Sutter (A), Virtanen – Goldobin, Dowd. Hlavní trenér: Travis Green.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Marc Joannette. Čároví: Brad Kovachik, Bevan Mills

Diváci: 12654

00:57 VAN 2 Edler, sekání
05:11 COL 2 Kerfoot, vysoká hůl
13:31 VAN 2 Virtanen, hákování
18:19 VAN 2 Stecher, nedovolené bránění
19:36 COL 1:0 Rantanen (MacKinnon, Barrie)