Olympijské hry - ženy

Švédsko – Japonsko

1:2

po prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

18.02.2018, 08:40 • Kwandong Hockey Center (Kangnung) • O 5. - 8. místo • Otto Slabý

To je pro tuto chvíli vše. Přeji hezký zbytek dne a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (11:01:52)
Japonky dokázaly využít pokračujícího tlaku z přesilové hry a dokázaly brankou rozhodnout utkání. Japonkám se tak povedla odveta za prohru v základní skupině a zahrají si o 5.-6. místo na turnaji.

61:44

61:44 Ajaka TOKOOVÁ - 1:2

63:16

Japonsko právě vstřelilo branku!
K nekryté AJACE TOKOOVÉ se odrazil touš a tato defenzivní hráčka z pozice nad kruhy prostřelila vše, co jí stálo v cestě.

62:27

60:27

Oddechový čas pro hosty.

60:27

Vyloučení v týmu Švédsko (Erika Grahmová – 2 min., hákování).

60:01

Prodloužení začne přibližně v 10:55.
Ve třetí třetině dominovaly především obrany a i z toho důvodu jsme neviděli žádný gól. Zanedlouho tak uvidíme prodloužení.

60:00

59:26

Závěrečný nápor si zřejmě připisuje Japonsko. Čiho Osawaovou však vychytala Sara Grahnová.

58:10

Puk je opět v obranném pásmu Japonska.

57:18

Švédsko sice útočí, ale s japonskou obranou si neví rady. Nyní špatná rozehrávka znamená icing.

56:20

Švédsko stále okupuje japonskou branku. Japonský obranný šik je však zformován.

53:45

Švédky stupňují tlak. Japonkám se ale daří vyhazovat.

50:50

Obdobná situace jako při vyrovnávací brance jenže v opačném gardu. Po chybě obránce na modré unikla Miho Šišiučiová, ta ale Grahnovou pokořit nedokázala.

49:39

Vidíme hru nahoru dolu. Brankářky však zasahovat téměř nemusí.

48:48

47:28

Švédkám se přesilová hra opět nedaří.

46:48

Vyloučení v týmu Japonsko (Ajaka Tokoová – 2 min., hákování).

44:04

Japonky pokračují v tlaku, který je ale spíše platonický, než že by byl japonský tým nebezpečný.

43:00

Těžiště zápasu se přesunulo před branku Švédska.

41:43

V poslední třetině je zatím aktivnější Švédsko.

40:01

Další třetina začne přibližně v 10:20.
Obrázek hry se ve druhé třetině nezměnil. Švédky ale byly šťastnější během svého oslabení, kdy špatně zpracovala puk jedna z japonských obránkyň a následného úniku mohly srovnat. Před třetí třetinou je stav stále vyrovnaný a výsledek zápasu otevřený.

40:00

39:31

Nana Fudžimotová musela zasahovat po závaru před její brankou.

38:31

Sara Grahnová musela zasahovat oproti nebezpečné střele Haruny Jonejamaové z mezikruží.

36:33

35:45

Švédsku se nedaří usadit se v útočné třetině.

34:33

Vyloučení v týmu Japonsko (Moeko Fudžimotová – 2 min., podražení).

32:06

Japonský tým pokračuje jako za předchozího nerozhodnutého stavu a zatlačuje svého soupeře. Ten pouze vyhazuje puky ze třetiny.

29:55

Další švédský únik, který však Fanny Rasková neproměnila.

28:56

28:55

Nana Fudžimotová si během přesilové hry připsala zhruba 3 zákroky.

26:56

Vyloučení v týmu Japonsko (Haruna Jonejamaová – 2 min., hákování).

26:05

26:05 Lisa JOHANSSONOVÁ - 1:1

26:05

Švédsko právě vstřelilo branku!
LISA JOHANSSONOVÁ obrala soupeřku o puk na modré čáře a samostatný únik s přehledem proměnila.

25:48

Vyloučení v týmu Švédsko (Johanna Olofssonová – 2 min., nedovolené bránění).

24:40

Grahnová musela likvidovat další střelu. Švédky se ne a ne vymoci z tlaku.

22:04

Japonky jsou posíleny gólem a opět tlačí soupeře.

21:43

21:43 Šiori KOJKEOVÁ - 0:1

21:43

Kotouč se před brankou odrazil k ŠIORI KOJKEOVÉ která bekhendem procpala puk pod betonem Grahnové do branky. Tato branka už bude jistě uznána.

20:01

Další třetina začne přibližně v 9:35.
Možná překvapivě vidíme tlak spíše Japonského týmu, který byl navíc odměněn gólem. Gól však nebyl uznán pro velice hraniční postavení útočící hráčky v brankovišti. Především proto je po první třetině stav 0:0.

20:00

19:41

Vyloučení v týmu Švédsko (Olivia Carlssonová – 2 min., nadměrná tvrdost).

17:32

17:32 Neuznaný gól japonského týmu

17:32

Branka nakonec nebyla uznána pro postavení Jonejamové v brankovišti.

17:32

Japonsko právě vstřelilo branku! Jonejamová nejprve byla zablokována při samostatném úniku. Odražený kotouč si v rohu kluziště vzala ČIHO OSAWAOVÁ a proměnila střelou z mezikruží. Vše se ale ještě bude přezkoumávat u videa.

16:29

15:07

Grahnová opět zasahuje.

14:29

Vyloučení v týmu Švédsko (Emilia Ramboldtová – 2 min., příliš mnoho hráčů).

13:44

11:44

Vyloučení v týmu Švédsko (Emilia Ramboldtová – 2 min., vražení na hrazení).

11:10

Japonky opět uzamkly soupeře v jeho pásmu.

10:31

Švédky se probíjely před japonskou branku. V brance však skončila pouze jedna ze Švédek.

09:39

Haruna Jonejamaová padá při svém průniku. Vylučovat se ale nebude.

08:51

Švédky se usazují v útočném pásmu.

07:28

Grahnová vyráží další střelu a Švédky vyváží kotouč.

06:26

Moeko Fudžimotová si nabruslila zpoza branky před brankoviště a vystřelila. Grhnová opět chytá.

06:00

Sara Grahnová musí opět zasahovat po závaru před její brankou.

05:00

Švédky se osvobozují zakázaným uvolněním.

04:04

04:00

Čiho Osawaová si nabruslila ze strany před branku. Švédskou strážkyni branky však nepřekonala.