Dominik Simon (PIT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:09
Roman Polák (TOR) 0+1, 0 střel, 17:10 (04:02:39)
Střely na branku – 39:32 (12:13, 16:11, 11:8)
Zblokované střely – 13:13
Vyhraná vhazování – 35:35
Trestné minuty – 4:2
Hity – 25:22
Třetí třetina pohledného zápasu už patřila Pittsburghu, který poráží Toronto 5:3! Nakonec vítězný gól vstřelil ve 48. minutě Olli Määttä, který od modré čáry propálil gólmana Andersena. Definitivní pojistku pak přidal v 57. minutě Bryan Rust, jehož krásně našel Malkin. Nutno konstatovat, že Pens byli od druhé části zápasu lepší a tak zvítězili zaslouženě.

59:47

Jevgenij Malkin se snažil z půlky trefit prázdnou branku, ale Reilly vložil do jeho pokusu hokejku.

59:39

Brian Dumoulin vyhodil puk na icing. Ještě 21 sekund.

59:07

Od modré střílel Morgan Reilly. Dorážku hostům překazil obránce Dumoulin.

59:01

Začala už poslední minuta třetí třetiny.

58:32

Rust s Crosbym domácím pošetřili nějaký čas v útočném pásmu.

58:01

Od levého mantinelu nabízel Mitchell Marner puk na teč Jamesovi van Riemsdykovi. Matt Murray ale přerušuje hru.

57:15

Hosté hrají vez brankáře!

56:36

56:36 Bryan RUST - 5:3

56:36

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Teď už to pro domácí vypadá hodně dobře! Od modré čáry vypálil Kris Letang a Andersen puk vykopl k Jevgenijovi Malkinovi. Ruský útočník předvedl hokejovou chytrost, když místo dorážky ještě předložil kotouč před odkrytou klec BRYANU RUSTOVI, který si ho přikopl na hokejku bruslí a v klidu skóroval – 5:3. Asistence: Jevgenij Malkin a Kris Letang.

56:00

Do otevřené obrany soupeře se tentokrát vydal Dominik Simon. Z podobné pozice, v jaké byl před chvíli Kessel, minul branku.

55:27

Guentzel posunul puk na rozjetého Phila Kessela, který z levé strany najížděl na Andersena. Ten ještě hosty udržel ve hře o body!

54:52

Andersen přidržel nahozený puk v lapačce a přerušil hru.

54:28

Tentokrát to zkoušel Phil Kessel. Svou střelu se snažil skrýt za obránce, ovšem puk je v lapačce Andersena. Ještě jedna reklamní přestávka.

5:3

Branky a nahrávky: 4. Hagelin (Rust, Malkin), 12. Malkin (Rust, Hagelin), 26. Aston-Reese (Cole, Letang), 48. Määttä (Hunwick, Reaves), 57. Rust (Malkin, Letang) – 7. Co. Brown (J. van Riemsdyk, Bozak), 11. Bozak (Dermott, R. Polák), 36. Marleau (Co. Brown, Matthews)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Määttä, Hunwick, Oleksiak, Cole – Sheary, Crosby (C), Aston-Reese – Rust, Malkin (A), Hagelin – Kessel, Sheahan, Guentzel – Reaves, Rowney, Simon.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, R. Polák, Dermott – W. Nylander, Matthews, Hyman – Marner, Kadri, Marleau – Co. Brown, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Kapanen, D. Moore, Komarov (A).

Rozhodčí: Rehman, Kowal – Nowak, Nansen

Diváci: 18647

03:23 PIT 1:0 Hagelin (Rust, Malkin)
06:41 TOR 1:1 Co. Brown (J. van Riemsdyk, Bozak)
10:40 TOR 1:2 Bozak (Dermott, R. Polák)
11:51 PIT 2:2 Malkin (Rust, Hagelin)
25:21 PIT 3:2 Aston-Reese (Cole, Letang)