18.02.2018, 02:30 • United Center, Chicago • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.58 3.76 2.44 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

David Kämpf (CHI) 0+0, 3 střely, TOI 13:50
Michal Kempný (CHI) 0+1, 3 střely, TOI 18:01 (05:27:54)
Hvězdy utkání

1. Jonathan Toews (CHI) 1+2
2. Patrick Kane (CHI) 1+1
3. Vinnie Hinostroza (CHI) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 44-20; Zablokované střely: 15-17; Vhazování: 48%-52%; Hity: 18-35; Přesilové hry: 1/4-0/2; Trestné minuty: 11-25.
Patrick Kane odehrál fantastické utkání, když po vstřelení gólu v závěru prostřední části zaznamenal jubilejní 500. asistenci v dresu Chicaga a stal se pátým hráčem v historii organizace, který zaznamenal 300 a více gólů s 500 a více asistencemi. Český obránce Michal Kempný odehrál dobrý zápas a připsal si bod za asistenci, zatímco jeho krajan David Kämpf ve druhé třetině schytal nepříjemný hit a zamířil na ošetřovnu, nakonec ale zápas proti neškodnému Washingtonu dohrál. Alexandr Ovečkin nezaznamenal ani bod a naopak byl dvakrát vyloučen. Konečný výsledek jednoznačného utkání v United Center, kde domácí Chicago konečně po více než měsíci dokázalo porazit Caps. Chicago Blackhawks 7 Washinghton Capitals 1.

59:19

Matt Niskanen na pravém křídle vypálil před vrcholem pravého kruhu a Anton Forsberg jeho pokus vyrazil na vzdálenější levé tyči pravým betonem.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:04

Trestné lavice jsou na obou stranách prázdné a oba týmy hrají v závěru zápasu opět v plném počtu.

56:04

Tom Wilson sestřelil v útočném pásmu Chicaga domácího Alexe DeBrincata, který tvrdě dopadl na ledovou plochu! Ryan Hartman chtěl pomstít svého spoluhráče a dostal dvě minuty za hrubost, zatímco Tom Wilson stejný trest, na vrh ale ještě deset minut osobní trest za nesportovní chování. Odpyká Alex Chiasson.

55:29

Connor Murphy dobře vypálil od modré čáry a jeho střela mířila těsně nad ledem k levé tyči, Philipp Grubauer ji ale vyrážečkou přiloženou k pravému betonu vyrazil!

54:27

Patrick Sharp na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Philipp Grubauer na přední tyči zmrazil puk pod lapačkou. Chicago vede nad Washingtonem 7:1. Komerční přestávka.

53:47

Capitals se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru a ani změna brankáře jim nedodala potřebný impuls.

53:05

Lance Bouma se snažil po přihrávce Jonathana Toewse prosadit v blízkosti pravé tyče, jenže bekhendem posunul puk pouze pod lapačku Philippa Grubauera.

52:02

Vyloučený kapitán Washingtonu je zpět na ledové ploše a hokejisté hostujícího celku hrají v plném počtu.

51:20

Capitals zatím zvládají oslabení výborně a Chicago se ještě nedokázalo dostat přes útočnou modrou čáru.

50:02

Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:02

Alexandr Ovečkin podruhé v zápase usedl na trestnou lavici, tentokrát za sekání, a Chicago si po krátké reklamní přestávce zahraje svou čtvrtou přesilovou hru. Zatím využilo jednu.

7:1

Branky a nahrávky: 7. J. Toews (Saad), 13. Saad (Hinostroza, J. Toews), 20. Schmaltz (Dahlström, Seabrook), 37. P. Kane (J. Toews), 38. Hartman (Kempný), 39. Anisimov (Hinostroza, P. Kane), 49. DeBrincat (Hartman, Sharp) – 11. T. Wilson (Niskanen)

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (Bérubé) – Keith (A), Oesterle, Kempný, Seabrook (A), C. Murphy, Dahlström – Saad, J. Toews (C), Wingels – Bouma, Schmaltz, P. Kane – Sharp, Hartman, DeBrincat – Hinostroza, Kämpf, Anisimov. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Washington Capitals: Holtby (41. Grubauer) – Djoos, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Bowey – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – Chiasson, Kuzněcov, Oshie – Connolly, Eller, Burakovsky – Stephenson, Beagle, Smith-Pelly. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Steve Kozari, Justin StPierre. Čároví: Mark Wheler, Darren Gibbs

Diváci: 22066

06:19 CHI 1:0 J. Toews (Saad)
10:03 WSH 1:1 T. Wilson (Niskanen)
12:47 CHI 2:1 Saad (Hinostroza, J. Toews)
14:13 CHI 2 Saad, hákování
19:58 CHI 3:1 Schmaltz (Dahlström, Seabrook)