Tipsport extraliga

HC Dukla Jihlava – HC Sparta Praha

2:4

konec (0:3, 2:1, 0:0)

19.01.2018, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 41. kolo • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 3.15 4.1 2.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dámy a pánové, dnešní utkání 41. kola TELH je minulostí. Jihlavu v něm potopila hrubě nepovedená první polovina utkání, kdy inkasovala čtyři góly, z toho tři v první třetině. Ač se dokázala ještě vyhecovat, snížit na dvougólový rozdíl a pořádně v poslední pětiminutovce druhé části Spartě zatopit, ve třetí třetině gól již nepřidala a podlehla tak Spartě 2:4. Z mé strany je to vše, s přáním hezkého víkendu se z HZS loučí Tomáš Kalas. (20:07:11)

59:51

Buchtele rybičkou vypíchl kotouč a poslal ho až na tribunu, Jihlava opravdu dnes body nevydoluje.

59:36

Jiránkovu střelu zblokoval Kalina a pomalu začíná být jasné, že body dnes Jihlavě z tohoto utkání nekápnou.

59:21

Hamill vypálil z levého kruhu a ukončil tak zhruba minutovou pasáž Dukly v útoku. Aittokallio je ale dnes velmi jistý a zabraňuje jakémukoliv dramatu.

58:36

de la Rose vypálil potřetí, tento pokus byl zřejmě nejnebezpečnější. Jihlava pokračuje v tlaku, vše ale chytá hostující muž v masce.

58:21

Dukla bez gólmana, střílel de la Rose, zamířil nad. Další jeho střelu zastavil hostující brankář.

58:17

Buchtele chtěl definitivně rozhodnout, střelu z levého kruhu mu zblokoval obránce Suchánek. Domácí tým si bere oddechový čas, je jasné, že Kořenář zůstane na střídačce.

57:53

Zpoza hostující brány rozjel Dostálek kombinaci podél mantinelu, kterou od modré ukončil střelou Kajínek. Bude se vhazovat po Aittokalliově levici.

57:34

Hostující brankář předvedl další zákrok, pomalu se začíná blížit konec základní hrací doby.

56:42

Anděl se dostal přes dva obránce, místo střely následně volil přihrávku, což nebyl dobrý nápad a on sám to evidentně ví. Sparta se osvobodila, Jihlava zanedlouho opět pokračovala v útočné hře.

55:48

Aittokallio toho moc nemohl vidět, Hamill šikovně clonil, avšak střelu de la Roseho si pohlídal a vyrazil mimo tři tyče. Pražané následně vyhodili na icing a pobudou tak na ledě o něco déle.
Dnešní utkání sleduje 5 184 diváků.

54:46

Bryhnisveen vyvezl kotouč z obranného pásma domácího celku a poté vrátil hru zpět do něj, šetřil tak čas. Jihlava celkově čtvrtou přesilovku Sparty ubránila.

54:03

Anděl dokázal vyhodit kotouč z pásma a nechal vystřídat celou čtyřku hráčů ve žlutém.

53:18

Kořenář sice chytil jasnou šanci Formana, nicméně stejně nemají fanoušci Dukly důvod k radosti. Vyloučen byl Suchánek za sekání.

52:22

Klimek osvobodil Sparťany po buly, vypíchl přihrávku na Bryhnisvenna a z úvodního tlaku Jihlavy ve třetí části se pomalu stává vyrovnaná hra.

52:05

Forman si vzal hlavní slovo a začal se motat za domácí brankou. O puk však přišel a na druhé straně se nabídla šance Zemanovi, zblízka Aittokallia po pasu od Čachotského neprostřelil! Komerční přestávka.

50:48

Domácí v plném počtu. Souběžně s návratem Zdráhala je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti na rudé straně.

2:4

Branky a nahrávky: 34. Anděl (de la Rose), 37. Čachotský (Anděl, Hamill) – 4. Pech (Klimek, Kalina), 7. P. Vrána (Kudrna, Buchtele), 17. Mikuš (Buchtele, Kudrna), 29. Buchtele (Forman, Z. Michálek)

HC Dukla Jihlava: Volden (29. Kořenář) – Suchánek, Kajínek, Bryhnisveen, Stříteský, J. Zdráhal, de la Rose, D. Váňa – Zeman, Hamill, Čachotský (C) – Jiránek, Skořepa (A), Dostálek – Anděl, M. Hlinka, Rabbit – Diviš (A), R. Hubáček, Žálčík.

HC Sparta Praha: Aittokallio (Honzík) – Z. Michálek, Ďaloga, Kalina, Mikuš, Švrček, T. Pavelka, Nedomlel – Klimek, Pech (A), Forman – Buchtele, P. Vrána (C), Kudrna – Říčka, Černoch, Reichenberg – Kumstát (A), Rousek, Uher.

Rozhodčí: Lacina, Pešina – Jindra, Polonyi

Diváci: 5 184

03:01 SPA 0:1 Pech (Klimek, Kalina)
06:10 SPA 0:2 P. Vrána (Kudrna, Buchtele)
06:44 JIH 2 Bryhnisveen, sekání
10:44 SPA 2 Černoch, vysoká hůl