19.01.2018, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.18 3.83 2.93 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Marián Gáborík (LAK) 0+0, 3 střely, TOI 15:15
Dominik Simon (PIT) 0+0, 2 střely, TOI 13:18 (06:55:43)
Hvězdy utkání

1. Patric Hörnqvist (PIT) 2+0
2. Casey DeSmith (PIT) 28 zák., 1 gól, 96,6%
3. Adrian Kempe (LAK) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 29-31; Zablokované střely: 10-14; Vhazování: 49%-51%; Hity: 31-24; Přesilové hry: 0/2-1/5; Trestné minuty: 23-6.
Šestadvacetiletý brankář Casey DeSmith se poprvé představil v bráně Pittsburghu a ve Staples Center proti Los Angeles Kings zaznamenal své první vítězství v NHL, na kterém má lví podíl. Brankář Penguins za svá záda pustil jeden jediný gól a zastavil 28 střel Kings, zatímco v útoku se dvakrát trefil Patric Hörnqvist. Vítězný gól ovšem patří Jevgenijovi Malkinovi. V dresu domácího týmu se jako jediný prosadil Adrian Kempe. Kings prohráli popáté v řadě. Konečný výsledek. Los Angeles Kings 1 Pittsburgh Penguins 3.

59:36

Tyler Toffoli vystřelil z vrcholu mezikruží, jeho střelu ale zablokoval klečící hrdina dnešního zápasu Patric Hörnqvist.

59:00

Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

58:43

Kings se ocitli před bránou během oslabení v obrovské šanci, ani nadvakrát ale brankáře Pens nepřekonali! Casey DeSmith chytá dnes fantasticky a inkasoval pouze jednou.

57:53

Anže Kopitar usedl na trestnou lavici a Kings dohrají zbytek zápasu v oslabení. Dvě minuty za sekání.

57:52

Tyler Toffoli se vrátil zpět na led, jenže hned vzápětí byl odpískán další faul a Kings půjdou znovu do čtyř!

56:58

Trevor Lewis mohl udeřit v oslabení, jeho střelu zápěstím mířící z levého kruhu pod horní tyč ale Casey DeSmith vyrazil.

55:52

Tyler Toffoli zbytečně fauloval za bránou Penguins, kde podrazil Jamieho Oleksiaka, a dostal dvě minuty za podržení. Pittsburgh si v závěru zápasu zahraje přesilovou hru.

55:07

Sidney Crosby se snažil prosadit v levém kruhu pro vhazování, jeho střela po zpětné přihrávce zpoza brány ale byla zablokována a Jonathan Quick zasahovat nemusel.

54:40

Drew Doughty to tentokrát zkusil od modré čáry a Casey DeSmith podržel puk ve své výstroji. Prostor dostává komerční přestávka.

54:29

Adrian Kempe napřáhl od modré čáry k nepříjemně střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Casey DeSmith ji ale dokázal levým betonem vykopnout!

1:3

Branky a nahrávky: 35. Kempe (Kopitar, Muzzin) – 1. Hörnqvist (Hagelin), 41. Malkin (Määttä, J. Schultz), 51. Hörnqvist (Crosby, Malkin)

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Gravel, Folin – Kempe, Kopitar (C), D. Brown (A) – Pearson, Lewis, Toffoli – Iafallo, N. Shore, Gáborík – Clifford, Amadio, Brodzinski. Hlavní trenér: John Stevens.

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Hunwick, Oleksiak – Simon, Crosby (C), Sheary – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Guentzel, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Dea, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Chris Rooney, Pierre Lambert. Čároví: Darren Gibbs, Pierre Racicot

Diváci: 18230

00:43 PIT 0:1 Hörnqvist (Hagelin)
01:50 PIT 2 Oleksiak, hákování
15:59 LAK 2 Gáborík, sekání
23:52 PIT 2 Dumoulin, vysoká hůl