KHL

Dinamo Riga – HC Slovan Bratislava

5:1

konec (3:0, 2:1, 0:0)

03.12.2017, 16:00 • Arena Riga, Riga (kapacita: 10 300 míst) • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 2.45 4.0 2.46 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dámy a pánové, dnešní utkání je minulost. Papírové předpoklady rozdupalo Dinamo již v první části, kdy přehrálo Slovan nasazením a aktivitou v poměru 3:0. Hosté se gólu nedočkali ani v tlaku, který měli v druhé třetině, sice snížili, ale poté hned dvakrát za sebou inkasovali a bylo rozhodnuto. Třetí část byla pouze dohrou celého utkání. Slovanu tak začátek pětizápasového tripu hrubě nevyšel, Riga vyhrála za celou sezonu poprvé doma a náležitě si to užívá. Ode mne je to dnes vše, příjemný zbytek víkendu přeje Tomáš Kalas. (18:36:33)

59:06

Skvorcovs cpal puk před bránu, kde se nacházeli jeho dva spoluhráči, jenže se nepovedlo vystřelit. To už ale domácím vůbec nevadí, fanoušci slaví výhru za tři body.

58:58

57:57

Indrašis pálil zblízka a trefil horní tyčku, on sám slavil, sudí ale rozpažil a ani nechce telefonovat.

56:58

Oddechový čas pro domácí, kteří spřádají plány na šestý gól.

56:58

Při zakončení byl navíc nejproduktivnější hráč Rigy zahákován Řepíkem a domácí tak mají minutu a 13 sekund hry 5 na 3!

56:54

Indrašis se výborně prosmýkl mezi dvěma obránci a zakončil z levého kruhu těsně nad!

56:12

Šťastný sice není s trestem spokojen, ale dvě minuty za nedovolené bránění dostane stejně.

55:48

Kašpar ukončil přesilovku střelou od modré mezi betony Kalninše, který dnes chytá ve velké pohodě.

55:16

Riga vyhodila a Slovan musí najíždět do pásma znovu.

54:07

Dlouho hráli hosté v signalizované výhodě. Jerofejevs zahákoval najíždějícího Řepíka k domácí brance a je tak vyloučen. Slovan tak může tímto teoreticky ještě zdramatizovat utkání.

53:11

Barker zkusil střelu z modré, Kalninš ji odrazil pryč.

51:52

Je to celkem bezstarostná hra z obou stran, oba týmy to berou tak na pohodu a nikam se netlačí.

50:46

Dorážka MacMillana neskončila mezi třemi tyčemi, ač si o to přímo říkala po střele Jerofejevse!

50:12

Zile pokusil střelu od modré a puk byl zastaven, Dinamo musí vymyslet další rozjezd do útočného pásma.

48:46

Byl to Meszároš, kdo nasadil polostoličku na Bičevskise a je vyloučen za podražení.

48:40

Bitka no. 2! Začíná se tu to hodně strkat, hraje se velmi ostře. Meszároš sundal Bičevskise tělem a navíc se pak ohnal po jednom z domácích hráčů.

48:10

Tresty jsou rozdány následovně: Razgals z Rigy dostal 2+2 minuty za hrubost stejně jako jeho sok Ebert, dvířka na trestnou hostí byla dlouho otevřená, rozhodčí dlouho žadonili o Ebertovu helmu, což se jim po minutě povedlo, hraje se 5 na 5.

5:1

Branky a nahrávky: 6. Galvinš (M. Redlihs, Indrašis), 14. Indrašis (Darzinš), 16. Darzinš (Indrašis, Galvinš), 37. Zile (Bičevskis), 38. Indrašis (M. Redlihs) – 35. Meszároš (Řepík)

Dinamo Riga: Kalninš (Armalis) – Stollery, Jerofejevs, Pujacs (A), Galvinš, Ališauskas, Zile, Svars – Darzinš, M. Redlihs, Indrašis (C) – Skvorcovs, Žerděv, McMillan – Batna, Razgals, Pavlovs – Gegeris, Rihards Bukarts, Bičevskis – Lipsbergs.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Kožiak) – Ebert, Sersen (A), Meszároš (C), Bačík, Barker, Després, T. Voráček – Šerbatov, Skalický, A. Šťastný – Řepík, Viedenský, Kašpar (A) – Co. Genoway, Boychuk, Réway – Buchtele, Sádecký, Hrnka.

Rozhodčí: Vasilyev, Ovchninnikov – Sadovnikov, Sazonov